Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Stanice Public TV zkrachovala a ukončila svoji činnost
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. června 2011 08:00
Public TV zkrachovala a ukončila a svoji činnost

Česká privátní stanice Public TV ukončila o půlnoci na 1. 6. 2011 svoji satelitní distribuci na družici Astra 3B na orbitální pozici 23,5 st. východně a také ve všech ostatních platformách. Zároveň skončila historie jedné české televize.
Public TV odstartovala v roce 2007 jako FTA program šířený na satelitu a později také v rámci DVB-T a v nabídce kabelových operátorů. Šíření v DVB-T bylo ukončeno v dubnu letošního roku. Provozovatel pak oznámil, že hodlá v září představit Public TV s novým obsahem a jménem.
Poslední květnový den provozovatel Public TV se rozhodl zakončit vysílání ve všech platformách, včetně satelitu.
Public TV se v poslední době zaměřovala na lifestylové pořady, magazíny, diskusní pořady, hudební a interaktivní obsah.

V kabelových rozvodech Elsat byla stanice Public TV po jejím odchodu z DVB-T šířena už jen v analogové nabídce, do níž byla nabírána ze satelitu. Po ukončení satelitní distribuce končí stanice Public TV i v analogové nabídce. Na příslušných tv kanálech zůstane nyní volno, během několika dnů zde bude spuštěna dočasná náhrada a o definitivním využití uvolněných kanálů bude teprve rozhodnuto.
tisk
Červnové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 31. května 2011 08:00
Čtyři netradiční westerny - Hodný, zlý a ošklivý, Hlavou dolů, Hlava Alfreda Garcii a Missourské rokle jež kanál Cinemax uvádí během červnových pondělků, svědčí o pozoruhodné renesanci jednoho z nejtradičnějších filmových žánrů. Dále si nenechte ujít americko-britské drama Andělin popel, černou komedii Horší než smrt, akční thriller Rallye smrti, izraelsko-německé drama Ajami a americké snímky Kopačky a Já a Orson Welles.


Zvláštní tipy

Čtyři netradiční westerny, jež kanál Cinemax uvádí během červnových pondělků, svědčí o pozoruhodné renesanci jednoho z nejtradičnějších filmových žánrů. Dva z nich natočil italský klasik Sergio Leone (1929 - 1989), v jehož příbězích o střetu dobra a zla se kdysi proslavil Clint Eastwood. Režisér Sam Peckinpah (1925 - 1984) ve většině svých děl (včetně proslulé Divoké bandy) zobrazil novodobý svět jako arénu krutostí a deziluzí, kde neexistují kladní hrdinové. A westernová schémata vynalézavě pootočil i jiný slavný americký filmař Arthur Penn (1922 - 2010), autor legendární gangsterky Bonnie a Clyde.

Hodný, zlý a ošklivý
Děj legendárního spaghetti-westernu režiséra Sergia Leoneho, jenž uzavřel takzvanou dolarovou trilogii, se točí kolem hledání zlatého pokladu. Jeho úkryt se snaží vypátrat tři pistolníci, každý z nich však zná pouze část informaci o tom, kde je uschován. Hodný Joe alias Blondie (Clint Eastwood), zlý zabiják zvaný Krásnoočko (Lee Van Cleef) a ošklivý mexický bandita (Eli Wallach) proto navzdory vzájemné nevraživosti musejí spolupracovat. Jejich putování rozvrácenou zemí skončí na venkovském hřbitově...
Premiéra: pondělí, 6. června ve 22:00 hod.

Hlavou dolů
Bývalý rolník Juan Miranda (Rod Steiger) se živí přepadáváním dostavníků a okrádáním náhodných pocestných. Během mexické revoluce potká muže, kterého chce získat pro uskutečnění svého dlouholetého snu. Jeho kumpánem pro plánované vyloupení banky se stane samorostlý irský terorista John H. Mallory (James Coburn), který umí výborně jezdit na motocyklu a skvěle zacházet s dynamitem. Nekonvenční western, známý rovněž pod titulem Kapsy plné dynamitu, natočil Sergio Leone v roce 1971.
Premiéra: pondělí, 13. června ve 22:00 hod.

Hlava Alfreda Garcii
Drsný western v moderních kulisách, v němž režisér Sam Peckinpah rozehrál esenciální motivy své tvorby. Mexický latifundista chce získat hlavu muže, jenž přivedl do jiného stavu jeho dceru. Úkolu, za jehož splnění má vyinkasovat deset tisíc dolarů, se ujme outsider Benny (Warren Oates). Jeho pouť za drahocenným skalpem, rámovaná spoustou mrtvol, je prosáklá vedrem, tequilou i závěrečnou deziluzí... Líčení hrdinovy halucinogenní anabáze přerůstá v úvahu o kořenech násilí a smyslu lidského pachtění.
Premiéra: pondělí, 20. června ve 22:00 hod.

Missourské rokle
Další nekonvenční western, známý rovněž pod názvem Zastavení na Missouri, natočil v roce 1976 režisér Arthur Penn. Odehrává se v osmdesátých letech předminulého století v Montaně. Bohatý rančer si najme lovce lidí Claytona (Marlon Brando), aby zastavil řádění frajerského zloděje dobytka (Jack Nicholson). Z najatého ochránce spravedlnosti se ale vyklube sadistický raubíř, jenž si s obětí svého záměrně protahovaného lovu pohrává jako kočka s myší. Drama o konfliktu různorodých povah rámuje netradičně nasnímaná krajina.
Premiéra: pondělí, 27. června ve 22:00 hod.


Nenechte si ujít

Andělin popel
Americko-britské drama, inspirované autobiografickou knihou Franka McCourta, se odehrává ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století. S originálním humorem i smyslem pro magii všednodennosti líčí drsné osudy irské rodiny, které v americké emigraci zemře vytoužená dcerka. Anděla (Emily Watsonová) se svým nezaměstnaným manželem (Robert Carlyle) a se čtyřmi dětmi se vrátí z New Yorku do rodné země. Jejich strastiplná anabáze, poznamenaná otcovým alkoholismem, pokračuje v chudém irském městě Limerick… Režii měl Alan Parker.
Premiéra: pátek, 3. června ve 20:00 hod.

Horší než smrt
Americká černá komedie nahlíží do života jedné typické rodiny, která se sejde v rámci tragické události. Pohřeb milovaného otce a snaha o důstojné uctění jeho památky se brzy zvrtne v bizarní cirkus. V něm dojde na záměny těl, bezskrupulózní vydírání i na mrtvoly, které nechtějí zůstat v rakvi. Do všeobecného blázince navíc zasahují dávné křivdy a nevyřešené konflikty... Remake britského snímku z roku 2007 režíroval Neil LaBute, v hvězdném obsazení nechybějí Danny Glover, Martin Lawrence, či Chris Rock.
Premiéra: sobota, 4. června ve 20:00 hod.

Rallye smrti
Hlavní postavou akčního thrilleru režiséra Paula W.S. Andersona je bývalý automobilový závodník Jensen Ames (Jason Statham), který byl nespravedlivě odsouzen za vraždu své manželky a skončil v drsném vězení. V něm se jako novodobý gladiátor musí účastnit vražedné ralley, jejíž přenosy na internetu vzbuzují obrovský divácký zájem. Klání organizuje sadistická ředitelka kriminálu, jež touží po stále větších ziscích. Jensen přistoupí na její podmínky, má však svůj vlastní plán, jak dosáhnout svobody...
Premiéra: sobota, 11. června ve 20:00 hod.

Já a Orson Welles
Píše se rok 1937 a nanicovatý středoškolák Richard (Zac Efron) při bezcílné procházce New Yorkem narazí na divadlo Mercury, které má být otevřeno za několik dnů. Jeho zakladatel a majitel Orson Welles mladíkovi nabídne roli ve hře Julius Caesar. Richard se během jediného týdne stane hvězdou Broadwaye, zamiluje se do starší ženy a objeví i temné stránky polosvěta šminek a kostýmů. Úsměvný průhled do dobového velkoměsta, zákulisí divadla i osudů legendárního autora natočil režisér Richard Linklater.
Premiéra: sobota, 18. června ve 20:00 hod.

Ajami
Dějištěm izraelsko-německého dramatu, nominovaného na Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film, je místo, kde se střetávají odlišné kultury židů, muslimů a křesťanů. Mozaika čtyř příběhů líčí konflikty zdejších obyvatel i jejich touhu po normálním životě. Třináctiletý Nasri se svým starším bratrem Omarem čelí strachu z pomsty od jednoho z místních klanů. Šestnáctiletý Palestinec se snaží nelegálně vydělat peníze na operaci své matky. Binj sní o krásné budoucnosti po boku své přítelkyně, zatímco policista Dando je posedlý hledáním nezvěstného bratra...
Premiéra: neděle, 19. června ve 20:00 hod.

Kopačky
Petera (Jason Segel) opustí jeho milá Sarah (Kristen Bellová) kvůli rockové hvězdě. Kamarád zhrzenému muzikantovi poradí, aby změnil prostředí a na nešťastnou lásku se pokusil zapomenout. Zklamaný hudebník se proto vydá léčit své srdce na Havajské ostrovy. Na stejné idylické místo se však vypraví i rozmarná televizní hvězda se svým novým objevem. Nastává kolotoč bizarních zmatků... Americkou romantickou veselohru na téma zrazených a znovunalezených citů natočil režisér Nicholas Stoller.
Premiéra: sobota, 25. června ve 20:00 hod.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 30. května 2011 09:00
Trvání do: 30. května 2011 13:00

Vážení zákazníci,

v pondělí 30.5.2011 v době od 9h do 13h bude probíhat upgrade řídící jednotky internetu.

Z tohoto důvodu dojde k výpadku Internetového připojení.

Za potíže se omlouváme a děkujeme za pochopení.

tisk
AXN v červnu 2011
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 29. května 2011 10:00
Tematický kanál akčních filmů a seriálů uvede v červnu pokračování remaku původního seriálu BBC Cena za lidskost, třídílnou adaptaci kriminálních románů Wallander a nový seriál, natočený v kolumbijské produkci Někdo to rád hloupé. Dále se můžeme těšit na duchařský horor Gothika, romantickou komedii Svatba mého nejlepšího přítele a slavné drama Erin Brockovich.

Seriály

Cena za lidskost
Pokračování remaku původního seriálu BBC, který se z neobvyklého úhlu zabývá problematikou lidské identity. Jeho hlavními postavami je trojlístek spolubydlících, z nichž jeden je upír, druhý vlkodlak a třetí duch. Vyprávění na hraně hororu a romantiky očima těchto tří outsiderů sleduje, jaká je cena za lidskost. Aidan, Josh a Sally zjišťují, že jejich osudy jsou horší než smrt. Zároveň odhalí, že život - a život po životě - nabízí víc, než si normální lidé dokážou představit.
Uvedení: od úterý, 7. června, každé úterý ve 22:00 hod.

Wallander
Hrdinou trojdílné adaptace kriminálních románů z pera švédského spisovatele Henninga Mankella je inteligentní detektiv, který je osobně zainteresován na svých případech a zároveň řeší problémy v soukromém životě. V úvodní epizodě je Kurt Wallander zapleten do dvojité záhady. Brzy poté, co se stal svědkem smrti mladé dívky, má za úkol vyšetřit vraždu ministra... Titulní roli ztvárnil britský herec Kenneth Branagh, známý jako autor a protagonista originálních shakespearovských přepisů...
Uvedení: sobota, 11. června, neděle, 12. června a pondělí, 13. června, vždy ve 21:00 hod.

Někdo to rád hloupé
Nový seriál - natočený v kolumbijské produkci - sleduje osudy atraktivní, inteligentní a soběstačné Cristiny (Valerie Domínguezová), která je finančně nezávislá, má spoustu přátel a žije se skvělým mužem. To však platí pouze do chvíle, než zjistí, že její zdánlivě dokonalý přítel je ve skutečnosti totální hlupák. Její ideální svět se zhroutí a Cristina se propadne do citové prázdnoty. Přesto dál usilovně hledá štěstí a vyrovnanost...
Uvedení: od soboty 11. června, každou sobotu ve 23:00 hod.

Filmy

Gothika
Racionálně založená psychiatrička Miranda Greyová (Halle Berryová) se setká s fantomem dívky, jež před jejíma očima náhle vzplane. Vzápětí se octne ve vězení kvůli brutální vraždě vlastního manžela a čelí strašidelným atakům. Právě ty ji však přivedou k pochopení krvavých zločinů i k odhalení jejich skutečných strůjců... Americký duchařský horor z roku 2003 natočil Mathieu Kassovitz, který má na svém kontě thriller Purpurové řeky.
Uvedení: pátek, 10. června ve 21:00 hod.

Svatba mého nejlepšího přítele
Pohledná autorka kuchařek (Julia Robertsová) chce zabránit v ženitbě sympatickému sportovnímu reportérovi. S Michaelem kdysi chodila a dali si slib, že se vezmou, pokud se neožení do svých osmadvacátých narozenin. Michael bývalé přítelkyni oznámí, že chystá sňatek. Jeho manželkou se má stát milionářská dcera a Jules má při svatbě asistovat. Dívka však mezitím zjistí, že někdejšího partnera stále miluje... Slavnou romantickou komedii z roku 1997 režíroval P.J. Hogan.
Uvedení: pátek, 17. června ve 21:00 hod.

Erin Brockovich
Rozvedená Erin, která se stará o tři děti, je bez peněz i bez práce. Poté, co se marně snaží získat odškodné kvůli zranění při autonehodě, začne pracovat jako sekretářka u právnické firmy. Náhodou narazí na stopy skandální kauzy a shromáždí důkazy o zamoření podzemních vod jedovatými odpady. Mezi postiženými lidmi a všemocnou továrnou propukne soudní spor... Slavné drama režiséra Stevena Soderbergha bylo inspirováno skutečnými událostmi, Julia Robertsová získala za titulní kreaci Oscara.
Uvedení: pátek, 24. června ve 21:00 hod.
tisk
Červnové programové tipy HBO a HBO HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 27. května 2011 09:00
Na červen připravil placený satelitní a kabelový filmový kanál pro své abonenty český dokument Rock života, mapující klíčový výsek ze života rockera Oldřicha Říhy, zakládajícího člena legendární kapely Katapult, portrét herce Cesta ke slávě Tonyho Curtise, "atomový" dokument Odpočítávání a seriál Borgiové. Z filmů např. komedie Bez soucitu, I Love You Phillip Morris a Uprostřed nicoty, historické drama Královna Viktorie, krimi Sherlock Holmes, postkatastrofické drama Cesta, retro Bílá stuha a jeden z nejlepších českých filmů uplynulého roku Největší z Čechů...

Tip měsíce

Rock života
Český dokument z originální produkce HBO mapuje klíčový výsek ze života rockera Oldřicha Říhy, zakládajícího člena legendární kapely Katapult. Prolog filmu, který režíroval Jan Gogola ml., se odehrává v lednu 2009, během pohřbu Říhova spoluhráče a kamaráda Jiřího Dědka Šindeláře. Samotný Říha se obřadu přímo nezúčastní, z odstupu však neskrývá své dojetí. Vzápětí se vyrovnává se smrtí dalšího bývalého člena skupiny - bubeníka Karla Káši Jahna. Další kapitoly chronologicky sestaveného snímku vyprávějí o renesanci známé kapely, jež navzdory problémům s komunistickou cenzurou získala v letech 1979 a 1980 Zlatého slavíka. Gogolův dokument přibližuje její pořad S pomocí přátel, v němž Říha účinkuje s mladými spoluhráči. Mapuje také interiér obskurní síně slávy, v níž někdejší členy Katapultu připomíná bizarní oltář. Zachycuje atmosféru vystoupení obnovené kapely a reakce věrných fanoušků.
Režisér se v duchu svých předchozích svědectví (například Česko na provázku, či Hranice po našimu) snaží protagonistu vykolejit z jeho stereotypů - například opakovanou otázkou, kdo bude nástupcem po jeho smrti. Říha se však prezentuje jako autentický samorost, který originálně uvažuje o muzice a jehož drsňáckými projevy probleskují momenty překvapivé pokory. Jeho nechuť být standardní celebritou ilustrují momenty, kdy se zúčastní slavnostního udílení Cen Anděl. Portrét, zachycující údobí jednoho roku a frázovaný proměnami ročních dob, nahlíží i do Říhova soukromí. Ukazuje jeho zálibu v hraní squashe a v Ladových obrázcích. Vypráví o jeho vztazích s mladšími spoluhráči a vzácně trvalém manželství. Dokument, přerůstající v úvahu o zákulisí showbyznysu, úskalích popularity a zvládání vlastního stáří, vrcholí pasáží,v níž Katapult uspořádá koncert v kostele v Nové Bystřici.
Premiéra: čtvrtek, 30. června ve 21:50 hod.

Nedělní premiéry

I Love You Phillip Morris
Americká černá komedie osciluje mezi vězeňskou love story a rekapitulací jednoho bizarního života, poznamenaného absurdními zvraty. Steve (Jim Carrey) se jako dítě dozví, že je adoptovaný, a navíc si uvědomí svou homosexuální orientaci. Přesto se ožení s nábožensky zanícenou Debbie, kterou však opustí poté, co přežije vážnou autonehodu. Přizná si, že je gay, a začne žít na vysoké noze. K financování svých extravagancí provádí podvody s platebními kartami a pojistkami. Po odhalení svých čachrů se octne ve vězení, kde pozná spoluvězně Phillipa Morrise (Ewan McGregor). V pochybném způsobu obživy však pokračuje i poté, co se oba dostanou na svobodu...
Příběh s neobvykle zpracovanou gay tematikou, inspirovaný stejnojmennou knihou Steva McVickera, režírovali Glenn Ficcara a John Requa.
Premiéra: neděle, 5. června ve 20:00 hod.

Bez soucitu
Hrdina francouzské akční komedie, kterou podle námětu Luca Bessona natočil režisér Pierre Morel, pracuje jako asistent amerického velvyslance v Paříži. James (Jonathan Rhys Meyers) v rámci svého postu vykonává rutinní úkoly pro tajnou službu a sní o velké akci. Jeho pohodlný život se změní ve chvíli, kdy vyzvedne na letišti zvláštního agenta Charlieho Waxe (John Travolta), který byl do metropole nad Seinou vyslán do boje proti teroristům. Pierrův nový kumpán je jeho pravým opakem a uhlazeného diplomata vtáhne ho do divokých dobrodružství. V nich figurují čínští drogoví dealeři i jeho přítelkyně Caroline...
Originální titul (From Paris with Love) parafrázuje název slavné bondovky.
Premiéra: neděle, 12. června ve 20:00 hod.

Největší z Čechů
Jeden z nejlepších českých filmů uplynulého roku inspiroval skutečný zážitek režiséra Roberta Sedláčka, který nezískal grant na připravovaný projekt o Jiřím Čunkovi. Fiktivní parta filmařů z jeho vyprávění dostane v podobně svízelné situaci nabídku na štědře dotovanou zakázku. Ambiciózní režisér (Jaroslav Plesl) a pragmatická produkční (Simona Babčáková) se vypraví do Pelhřimova, kde sídlí agentura, jež se zabývá bizarními rekordy. O jejich aktérech začne natáčet kuriózní dokument, na němž spolupracuje přičinlivá zvukařka (Johana Švarcová) a rozháraný kameraman (Jiří Vyorálek)...
Sedláčkova hořká komedie vypráví o exotech, jež se vyžívají v obskurních dovednostech (někteří jsou autentičtí, jiné představují známí herci), i o plahočení filmařů v současných Čechách. Mozaika s pozoruhodnými vedlejšími postavami (v miniroli nemluvné servírky se blýskla Anna Geislerová) si vynalézavě pohrává s paradoxy promluv, obrazů a zvuků. V jejím podtextu se skrývá sarkastická zpráva o světě, přecpaném informacemi a zážitky, jejichž smysl nám však často uniká.
Premiéra: neděle, 19. června ve 20:00 hod.

Sherlock Holmes
Akční krimi, kterou režíroval Guy Ritchie, se odehrává v roce 1891. Slavný detektiv řeší kauzu zlotřilého lorda Blackwooda (Mark Strong), který je na začátku dopaden při přípravách rituální vraždy. Cynický padouch, který po vlastní popravě vstane z mrtvých, chce ovládnout Británii s pomocí černé magie. Jeho spojenci jsou členové tajného řádu, nitky komplotu vedou do nejvyšších kruhů. Legendárního kriminalistu, jenž vyniká brilantními dedukcemi, ztvárnil Robert Downey Jr. Doktora Watsona, který se svému mentorovi vyrovná ve rvačkách a přestřelkách, zosobnil Jude Law...
Postavy z klasických děl Sira Arthura Conana Doylea jsou záměrně zmodernizované, mysteriózní zápletka je stylizována v duchu novodobých spektáklů.
Premiéra: neděle, 26. června ve 20:00 hod.

Zvláštní tipy

Seriál

Borgiové
Ságu o neblaze proslulém rodu Borgiů se odehrává na sklonku patnáctého století v Itálii, kde právě vrcholila renesance. Začíná v roce 1492, kdy zemře papež Innocent VIII a rozpoutá se zákulisní boj o nejvyšší církevní stolec. Rodrigo Borgia (Jeremy Irons) se pomocí pochybných praktik stane hlavou církve jako papež Alexandr VI. Mezi jeho nejbližší patří dva machiavellističtí synové Cesare a Juan a krásná dcera Lucrezia, které je však teprve dvanáct...
Kroniku o borgiovském impériu, vybudovaném s pomocí intrik, korupce a krutých metod vládnutí, režíroval Neil Jordan.
Premiéry prvních dvou dílů: úterý, 28. června ve 22:00 hod. a ve 22:45 hod.

Dokumenty

Cesta ke slávě Tonyho Curtise
Portrét amerického herce, patřícího ke klasickým hollywoodským ikonám, mapuje jeho pozoruhodnou osobnost, spletité soukromí i vzestup na hvězdné výsluní. Tony Curtis (1925 - 2010) se původně jmenoval Bernard Schwartz a k jeho vzorům patřili James Dean a Elvis Presley. Svůj protirasistický postoj vyjádřil ve slavném dramatu Útěk v řetězech, za které byl nominován na Oscara. Zazářil v legendární převlekové komedii Někdo to rád horké, s jejíž protagonistkou Marilyn Monroe měl milostnou aféru. Byl šestkrát ženatý, jeho manželství (mimo jiné s herečkami Janet Leighovou a Christine Kaufmannovou) však opakovaně končila rozvodem...
Dokument režiséra Iana Ayrese přerůstá v obecnější úvahu o tajemství úspěchu i rubu herecké popularity...
Premiéra: čtvrtek, 2. června ve 22:10 hod.

Odpočítávání
Americký dokument rekapituluje historii atomových zbraní od jejich počátků po současný stav. V dnešním světě disponuje zbraněmi hromadného ničení devět národů, některé z dalších mocností se s jadernými supervelmocemi snaží závodit. Světová rovnováha je proto velmi křehká a může ji ohrozit teroristický útok, či diplomatická chyba. Varovné svědectví režisérky Lucy Walkerové zpestřují vystoupení známých politiků, včetně Jimmyho Cartera, Michaila Gorbačova a Tonyho Blaira.
Premiéra: čtvrtek, 23. června ve 22:20 hod.

Nenechte si ujít

Bílá stuha
Německo-rakouské retro, jež bylo v roce 2009 oceněno Zlatou palmou v Cannes, se odehrává v severoněmecké vsi před první světovou válkou. Mapuje sérii zlověstných událostí, jež uzavřenou komunitu obestřou atmosférou zákeřného vyřizování účtů. Venkovský doktor se zraní poté, když jeho kůň narazí na nastražený drát. Brzy poté kdosi unese a ztluče synka místního velkostatkáře. Útoky pokračují a jejich vyšetřování naznačí, že jejich pachateli jsou zřejmě místní děti, vedené zdánlivě uctivou a přizpůsobivou pastorovu dcerou...
Černobílou kroniku, stylizovanou v duchu starodávných fotografií a ověnčenou řadou dalších prestižních cen, natočil Michael Haneke. Podobně jako ve svých předchozích filmech neoznačuje konkrétní viníky ani motivy absurdního násilí. Poukazuje však na kořeny fašismu a dalších projevů intolerance v uplynulém století.
Premiéra: sobota, 4. června ve 20:00 hod.

Uprostřed nicoty
Americká hořká komedie režiséra Johna Stockwella vypráví o komplikovaném vztahu mezi matkou a dcerou (v podání Susan Sarandonové a její skutečné dcery Evy Amurri). Cílevědomá Grace zjistí, že její sen o studiích medicíny se rozplývá poté, co se matka rozhodne investovat do budoucnosti její mladší sestry. Spolu s podnikavým puberťákem Dorianem vymyslí pán, jak získat potřebné peníze. Situace se však groteskně zauzlí poté, co se do ní Dorian zamiluje a malá Taylor se pro změnu zahledí do něj...
Premiéra: sobota, 11. června ve 20:00 hod.

Záložní plán
V americké romantické komedii si Lennifer Lopezová zahrála energickou třicátnici, jež se rozhodne být svobodnou matkou. Právě v den, kdy podstoupí umělé oplodnění, však potká sympatického Stana - majitele farmy poblíž New Yorku, jenž se specializuje na výrobu sýrů. Zoe ve snaze udržet perspektivní vztah své těhotenství zprvu tají, pak ale svému partnerovi řekne pravdu. Vzhledem k jeho pozitivní reakci nastává období příprav na rodičovství, jež se však neobejde bez konfliktů. Historku na standardní téma režíroval Alan Poul.
Premiéra: sobota, 18. června ve 20:00 hod.

Cesta
Postkatastrofické drama - inspirované stejnojmenným románem Cormacka McCarthyho - se odehrává v bezútěšném světě, kde vymřela zvířata a kde zbytky lidstva bojují o holé přežití. Zpustlou krajinou, v níž řádí bandy všehoschopných zabijáků, putuje otec (Viggo Mortensen) s malým synkem. Snaží se dostat na pobřeží a doufá, že se jim podaří nalézt zásoby jídla. Během strastiplné cesty se pokouší existovat aspoň trochu důstojně... Apokalyptickou vizi, rámovanou depresivními kulisami, převedl na plátno režisér John Hillcoat.
Premiéra: pátek, 24. června ve 21:55 hod.

Královna Viktorie
Britsko-americké historické drama rekapituluje mládí slavné panovnice, jež se stala královnou v pouhých osmnácti letech. Její dětství nebylo šťastné, byla poznamenána striktní výchovou, navíc vyrůstala v prostředí plném intrik a falše. Osobní tajemník její matky se snažil o prosazení dohody, která by její nástup do královského postu oddálila. Navzdory veškerému nátlaku a fyzických hrozbám si však Viktoria dokázala udržet pevnou půdu pod nohama. Jako královna se pak z nedobrovolné závislosti na matce začala systematicky vymaňovat... Režii měl Jean-Marc Valée.
Premiéra: sobota, 25. června ve 20:00 hod.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.