Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Supertennis HD opět v Základní nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. září 2020 16:00
Supertennis HD opět v Základní nabídce

Oblíbený italský sportovní kanál Supertennis HD ukončil dle svého předchozího oznámení k 1. 9. 2020 standardní satelitní distribuci pro evropské diváky, odkud jsme nabírali jeho signál do naší nabídky.
Díky značnému úsilí našich techniků a informatiků se nám však podařilo v rekordně krátké době zajistit od provozovatele programu náhradní zdroj signálu.
Supertennis HD je tedy nyní opět přítomen v naší nabídce na původních parametrech - DVB-C paket č. 11 - kanál K35 - 586 MHz.
Program nyní vysílá v rozlišení 1440x1080i se zvukem v normě Dolby Digital 2.0 a obsahuje EPG.
tisk
Stanice Šlágr TV opět vysílá a máme ji v nabídkách!
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 31. srpna 2020 22:00
Stanice Šlágr TV opět vysílá a máme ji v nabídkách!

K významnému zvratu došlo o víkendu v kauze hudební stanice Šlágr TV. Poté, co byla tato stanice ve čtvrtek vypnuta v pozemních DVB-T2 sítích M22 a M23 Českých Radikomunikací, došlo o víkendu k jejímu opětnému spuštění v pozemním vysílání. A to konkrétně v DVB-T2 síti M24 a také v dosluhujícím DVB-T muxu RS7.
Protože pozemní vysílání ve formátu DVB-T2 je pro nás též zdrojem signálu stanice Šlágr TV i v dalších vysílacích formátech, je Šlágr TV od pondělí 31. 8. opět součástí všech našich nabídek - kabelová DVB-C (Základní nabídka), pozemní DVB-T i DVB-T2 (Omezená nabídka) a také analogová nabídka.
Ve formátu DVB-T2 (a v DVB-T muxu RS7) je potřeba stanici na televizorech a set top boxech znovu naladit, ve formátu DVB-C, DVB-T E a analog stanice zůstává na původních parametrech, bez nutnosti ji znovu ladit.

Aktuální pozice stanice Šlágr TV v našich nabídkách:

Kabelová digitální nabídka - DVB-C paket č. 15 - kanál K32 - 562 MHz
Pozemní digitální nabídka:
- formát DVB-T2 - M24 – kanál K 42 – 642 MHz
- formát DVB-T - E3 – K 45 – 666 MHz; RS7 – K 47 – 682 MHz

tisk
V pozemním vysílání skončila i hudební stanice Šlágr TV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. srpna 2020 12:00
V pozemním vysílání skončila i hudební stanice Šlágr TV

převzato z webu parabola.cz

Minulý čtvrtek skončila v pozemním vysílání hudebně-teleshoppingová televize Šlágr 2. Stanice zmizela z nabídky regionálního DVB-T multiplexu RS8 i z finálních DVB-T2 sítí M22 i M23.
O týden později 27.8.2020 byla v pozemním vysílání zastavena distribuce i hlavního programu Šlágr TV.

"K dnešnímu dni došlo k pozastavení poskytování služeb týkajících se vysílání Šlágr TV, a to v souladu s platnými smluvními ujednáními a právními předpisy," uvedla k zastavení distribuce společnost České Radiokomunikace.
"Vysílání je pozastaveno ve všech sítích společností Czech Digital Group, a.s. a České Radiokomunikace a.s., to znamená v DVB-T i v celoplošných finálních DVB-T2 sítích M22 a M23," dodala firma.

Konec Šlágr TV a Šlágr 2 v pozemním vysílání znamená, že zhruba polovina českých domácností, pro které je televizní nabídka na klasickou pozemní anténu hlavním zdrojem příjmu programů, ztratila přístup k těmto stanicím. Vysílání obou programů pokračuje už jen v placených televizních službách u kabelových operátorů.

Šlágr TV a Šlágr 2 jsou projekty vydavatelství Česká Muzika. Stanice vedle rozhovorů se zajímavými lidmi vysílá především hudbu jako jsou lidovky, dechovky, harmoniky, trampské a osvědčené šlágry spolu s přímým prodejem CD a DVD nosičů.

Vzhledem k tomu, že pozemní vysílání pro nás bylo zdrojem signálu Šlágru TV do našich nabídek, není již stanice Šlágr TV obsažena v naší nabídce v pozemním formátu DVB-T ani DVB-T2 (Omezená nabídka).
Do kabelové digitální nabídky DVB-C (Základní nabídka) se nám podařilo signál Šlágr TV zajistit z jiného zdroje, proto bude program v našem DVB-C paketu č. 15 stále přítomen: tv kanál K32 – 562 MHz.

POZOR!
Z nového zdroje jsou programy Šlágr TV a Šlágr 2 šířeny v novějším vysílacím kodeku MPEG4 H.264 AVC, nikoliv ve starším kodeku MPEG. K příjmu je proto nutný televizor nebo set top box již vybavený modernějším přijímacím tunerem s tímto kodekem kompatibilním. Na zařízeních s tunery pouze pro starší kodek MPEG2 půjde pouze zvuk bez obrazu.

Stanice Šlágr TV se postupně vrátí i do naší nejstarší - analogové nabídky. Toto však bude nějakou dobu trvat, protože jeho opětovné zařazení vyžaduje nutnou úpravu technologie.
tisk
Italská sportovní stanice Supertennis HD končí
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 27. srpna 2020 09:00
Italská sportovní stanice Supertennis HD končí


Špatná zpráva přišla včera pro tenisové fanoušky. Oblíbený sportovní italský tenisový kanál Supertennis HD se v důsledku koronakrize a dlouhé turnajové přestávky dostal do finančních problémů a své působení na evropském televizním satelitním nebi bohužel končí!
A protože jeho satelitní distribuce byla zdrojem signálu pro další kabelové a IPTV operátory, včetně nás, znamená tento krok odchod této stanice i z nabídky KT ELsat.
Koronavirová krize a dlouhá turnajová pauza, kdy stanice musela vysílat pouze starší záznamy, měla za následek značný pokles sledovanosti, prudký pokles reklamních příjmů a tím pádem i prostředků na svůj provoz. Stejně jako jiné sportovní stanice.

Pokud tedy italský provozovatel stanice ještě své rozhodnutí nepřehodnotí a nezmění, Supertennis HD naši kabelovou DVB-C nabídku k 1. 9. 2020 bohužel opouští.
tisk
Tenisové grandslamy se vracejí na Eurosport
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 26. srpna 2020 20:00
Tenisové grandslamy se vracejí na Eurosport

V pondělí startuje na obrazovkách Eurosportu netrpělivě očekávaný druhý grandslam roku US Open. Eurosport exkluzivně představí studio Eurosport Cube, interaktivní mixed-reality studio využívající rozšířenou realitu (AR).
Eurosport i díky němu nabídne nejpodrobnější a nejatraktivnější analýzy a zavede fanoušky do samého srdce tenisového dění v New Yorku.

Barbara Schettová bude během dvou týdnů turnaje tváří Eurosportu ve studiu Eurosport Cube v Londýně a sedminásobný grandslamový vítěz Mats Wilander představí expertní analýzy s využitím nejmodernějších technologií, čímž dá fanouškům možnost dívat se na tenis z úplně nové perspektivy.

Boris Becker a Justine Heninová - dohromady vítězové 13 grandslamových titulů ve dvouhrách - budou též součástí londýnského studia Eurosport Cube přímo z jejich domovů v Mnichově a v Paříži. Oba nabídnou divákům odborné analýzy z nejlepších zápasů dvoutýdenního turnaje v mužské i ženské dvouhře.

Eurosport nabídne z New Yorku až 300 hodin živého tenisu. Startujeme v pondělí 31. srpna na obou programech Eurosportu E1 a E2. Z české redakce Eurosportu budou tenisové duely US Open komentovat Radek Barkman, Dominik Kárník, Sandra Kleinová, Ivan Petr, Tomás Petr, Jiří Svatoš, Michal Šíma, Michal Škorpil, Jakub Vančura a Richard Vokůrka.

zdroj: Eurosport
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.