Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek stanice Nova sport v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 30. září 2010 08:00
Výpadek stanice Nova sport v analogové nabídce v Č. Budějovicích v úterý 28. 9.  způsobila porucha dekódovací karty v sat. přijímači pro příjem tohoto programu ze satelitu.
K nahlášení této poruchy na náš pohotovostní telefonní záznamník došlo bohužel poprvé až v pozdních večerních hodinách. Technik, který si vzdáleným přístupem záznamník během dne kontroluje, neměl tedy možnost zajistit rychlou nápravu, proto bohužel (a zbytečně) došlo k opravě až následující den ráno.
Za tento programový výpadek a nepříjemnosti s ním spojené se našim zákazníkům omlouváme.
Připomínáme, že k výpadku programu došlo pouze v naší analogové nabídce. V naší digitální nabídce je Nova sport též volně šířena v nekódované podobě a zde k žádnému výpadku nedošlo a stanici Nova sport bylo možno nepřerušeně bez problému sledovat.
 
tisk
Záměna pozice některých programů v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 29. září 2010 12:00

Záměna pozice programů TV Barrandov a Public TV

Upozorňujeme naše účastníky v kabelovém rozvodu České Budějovice, že v analogové nabídce dojde od 1. 10. 2010 ke vzájemné záměně kanálových pozic programů Public TV a TV Barrandov. Důvodem je fakt, že program TV Barrandov je přece jen sledovanější a divácky atraktivnější stanice a po provedení této změny tak bude k dispozici i účastníkům na naší Omezené nabídce, v těch vybraných vchodech, kde je tato nabídka poskytována (není poskytována plošně a všude). Proto bude program Public TV přesunut z kanálu E 10 na kanál K 25 (503,25 MHz) a TV Barrandov z kanálu K 25 na kanál E 10 (210,25 MHz).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Záměna pozice programů AXN Czech a CNN International

Upozorňujeme naše účastníky v kabelovém rozvodu České Budějovice, že v analogové nabídce dojde od 1. 10. 2010 ke vzájemné záměně kanálových pozic programů AXN Czech a CNN International. Důvodem je fakt, že tv kanál K 22 v pásmu UHF, na němž je v kabelovém rozvodu v analogové podobě šířen program AXN Czech, je zároveň využíván na pozemním vysílači Kleť pro šíření signálu pozemního DVB-T multiplexu 3. A v určitých případech, kdy jsou například u uživatele použity málo stíněné propojovací kabely, u bytů ve vyšších patrech a s přímým výhledem na Kleť atp. může docházet k vzájemnému rušení a zhoršení obrazu na tomto tv kanálu. Proto bude program AXN přesunut z kanálu K 22 na kanál K 24 (495,25 MHz) a CNN Int. z kanálu K 24 na kanál K 22 (479,25 MHz). U zpravodajské stanice CNN není případné lehké rušení tak zásadní jako u akční seriálové stanice AXN.

tisk
Dětské televizní stanice Jim Jam a Disney Channel
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 28. září 2010 12:00

DISNEY Channel se mění na JIM JAM

Dětský kanál Disney Channel bude od 1. října 2010 nahrazen dětským kanálem JIM JAM, v analogové nabíce na tv kanálech dle tabulky a na kanálu SE 30 (378 MHz) v DVB-C paketu Y v digitální nabídce v kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn a nově Č. Krumlov.
Jim Jam
je určen pro děti, ale je určen i rodičům, kteří se o své děti starají. Program stanice JimJam je inspirován posledními světovými trendy v oblasti dětské televizní zábavy a přináší naprosto ojedinělou skladbu dětských pořadů, pohádek a písniček, u kterých se děti skvěle pobaví a zároveň mohou poznávat okolní svět a rozvíjet svou osobnost.
Jim Jam baví i vychovává. Podporuje dětskou fantazii a tvořivost, pomáhá rozvíjet pohybové i jazykové schopnosti. To vše nenásilnou a hravou formou. Většinu vysílacího času (75 procent) zaplní pořady firmy HIT Entertainment. Zbývající vysílací prostor vyplní dětské pořady od renomovaných producentů jako například BBC, Entertainment Rights, Sesame Workshop, Scholastic, atd. Kanál Jim Jam bude vysílat 24 hodiny denně, 7 dní v týdnu se 100% profesionálním českým dabingem, včetně písniček.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přesun stanice DISNEY Channel na nový tv kanál

Upozorňujeme naše účastníky, že televizní stanice pro děti a mládež Disney Channel byla přesunuta v analogové nabídce ze stávajících tv kanálů na nové tv kanály, které je potřeba si nově naladit na televizoru. Na původních tv kanálech v analogové nabídce a v digitální nabídce v DVB-C paketu Y na tv kanálu SE 30 (378 MHz) pokračuje od 1. 10. 2010 dětská televizní stanice Jim Jam. Stanice Disney Channel pokračuje dále pouze v analogové nabídce.

Důvody pro tuto změnu jsou autorskoprávní, licenční a finanční. Jednání byla dlouhá, obtížná a komplikovaná, nicméně se nakonec podařilo program Disney Channel v této podobě zachovat v nabídce pro naše zákazníky, čemuž jsme velmi rádi.  

 Programy jsou šířeny na následujících tv kanálech:

Kabelový rozvod

Jim Jam

Disney Channel

tv kanál

Frekvence

tv kanál

Frekvence

Č. Budějovice

K 32

559,25

E 11

217,25

Písek

K 30

540,25

K 34

575,25

Vimperk

K 21

471,25

K 25

503,25

Týn n. Vlt.

K 25

503,25

K 21

471,25

Č.Krumlov

K 28

527,25

K 35

583,25

Kaplice

K 26

511,25

K 35

583,25

tisk
Říjnové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 27. září 2010 12:00
Filmový satelitní a kabelový kanál Cinemax uvede v říjnu např. dramata čerpající z událostí poslední světové války Norimberský proces a Čaj s Mussollinim, politickou komedii Soukromá válka pana Wilsona, biografické drama s problémem rasové segregace Barva pleti, kriminální snímek Hledaný, rodinnou fantasy Inkoustové srdce a ze současné finské a norské tvorby filmy My tři králové a Mladí rebelové...

Hledaný
Soukromý detektiv John Rosow (Michael Shannon) je pověřen sledováním neznámého muže, který v doprovodu mexického kluka cestuje vlakem z Chicaga do Los Angeles. Vyjde najevo, že Harold Fullmer je jedním z pohřešovaných, kteří zmizeli po teroristickém útoku na WTC. Detektiv má hledaného muže za tučnou odměnu dopravit k jeho manželce. Jeho postoj se však během případu radikálně změní...
Kriminální drama ve stylu klasických filmů noir, jež originálně reflektuje traumata z 11. září, režíroval Noah Buschel.
Premiéra: neděle, 3. října ve 20:00 hod.

Norimberský proces
Legendární drama režiséra Stanelyho Kramera rekapituluje poválečný soud s viníky nacistických zvěrstev. Jeho hlavní postavou je americký soudce Haywood (Spencer Tracy), jenž se snaží odhalit mravní souvislosti spáchaných zločinů. Polemizuje s alibismem vykonavatelů nelidských rozkazů, jež se vymlouvali na dodržování rozkazů…
Hvězdně obsazený film s aktuálním přesahem, nahlížející do podstaty všech totalitních režimů, získal Oscary za adaptovaný scénář a za vedlejší herecký výkon Maximiliana Schella.
Premiéra: pátek, 8. října ve 20:00 hod.

My tři králové
Ukázka z nejnovější tvorby finského režiséra Miky Kaurismakiho vypráví o setkání tří padesátníků v helsinském baru, kde rekapitulují své osudy. Jedním z nich je frustrovaný policista Matti, který se má stát na stará kolena novopečeným otcem a je sužován pochybnostmi o vlastní osobě. Druhým je sukničkářský fotograf Erkki, který má rozhárané vztahy se synem. Třetím druhořadý herec Rauni, jenž se právě vrátil z Paříže, kde marně usiloval o renesanci kariéry. Do noci, plné alkoholu i zádumčivých zpovědí, zasáhne příchod neznámé krásky.
Premiéra: neděle, 10. října ve 20:00 hod.

Čaj s Mussollinim
Netradiční ohlédnutí do éry fašistické diktatury vypráví o skupince vznešených dam, jež v polovině třicátých let žila ve Florencii. Kromě několika Britek v ní figuruje i extravagantní Američanka (v podání Cher), jež usedlé společenství provokuje flirty, výstředními automobily i nekonvenčním oblečením. Po vypuknutí války se skupinka hrdých ladies octne v nucené izolaci a v epilogu filmu ubrání před prchajícími Němci drahocenné fresky...
Dekorativní retro - v režii renomovaného Franka Zeffirelliho - uvažuje o konfliktu slušnosti s primitivní ideologií a xenofobní zaslepeností.
Premiéra: pátek, 15. října ve 20:00 hod.

Barva pleti
Manželé Abraham a Sannie, žijící v padesátých letech minulého století ve východním Transvaalu, zplodí vytouženou dcerku. Sandra se však díky předkům svých rodičů narodí s černou pletí. Stane se terčem rasistických šikan od předpojatých spolužáků a nakonec je kvůli své jinakosti vyloučena ze školy. Začíná příběh o jejím souboji se zaostalým systémem i o právu opustit zemi, plnou nespravedlností...
Biografické drama, natočené v koprodukci Velká Británie - Jižní Afrika a polemizující s rasovou segregací, režíroval Anthony Fabian.
Premiéra: sobota, 16. října ve 20:00 hod.

Soukromá válka pana Wilsona
Titulní postavou politické komedie, inspirované skutečnou kauzou, je demokratický kongresman (hraje ho Tom Hanks), který se v roce 1980 pustil do troufalé akce. Kvůli krásné a bohaté antikomunistce (Julia Robertsová) se začal zajímat o osudy Afghánců, sužovaných sovětskou agresí. S pomocí svérázného agenta CIA prosadí navýšení financí na tajné dodávky zbraní pro afghánské rebely. Po konci konfliktu se však o jeho návrhy už nikdo nezajímá...
Satiru, pranýřující krátkozrakost americké zahraniční politiky, realizoval Mike Nichols.
Premiéra: sobota, 23. října ve 20:00 hod.

Mladí rebelové
Hrdinou norského dramatu o problematice gayů je sedmnáctiletý středoškolák Jarle Klepp, žijící v zapadlém městečku. Do života bezstarostného mladíka, jenž hraje v punkové kapele a má milou i spoustu kamarádů, jednoho dne vstoupí charismatický spolužák. Jarle podlehne jeho kouzlu a začne si uvědomovat svou sexuální orientaci. To však naráží na fatální nepochopení jeho okolí...
Režii příběhu, situovaného do přelomového roku 1989 a ověnčeného čtyřmi norskými národními filmovými cenami Amanda, měl Stian Kristiansen.
Premiéra: neděle, 24. října ve 20:00 hod.

Inkoustové srdce
Rodinná fantasy v režii Iaina Softleyho, inspirovaná bestsellerem Cornelie Funkeové, si pohrává s prolínáním pohádek a reality. Restaurátor knížek Mortimer (Brendan Fraser) a jeho dospívající dcera Meggie mají dar zhmotňovat postavy z literárních dobrodružství. V důsledku této schopnosti však Mortimer kdysi ztratil svou manželku, unesenou padouchy z příběhu Inkoustové srdce. Při návštěvě antikvariátu jednoho dne uslyší známý hlas, jeho pokus o vysvobození milované ženy má ale nečekané důsledky...
Hvězdné obsazení zpestřují Helen Mirrenová a Paul Bettany.
Premiéra: sobota, 30. října ve 20:00 hod.
tisk
AXN v říjnu 2010
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 27. září 2010 12:00
Tematický kanál akčních filmů a seriálů uvede v říjnu seriály Patty Hewes: Nebezpečná advokátka II. a Strážce pořádku a také filmy Krásná mimozemšťanka, Bláznivá školka, Policajti na baterky, Velký táta a Gothika...

Seriály:
Patty Hewes: Nebezpečná advokátka II.
Druhá řada úspěšného amerického seriálu, odehrávajícího se v prostředí špičkových newyorských právníků. Titulní hrdinku autentického thrilleru znovu ztvárnila Glenn Closeová, její mladší kolegyni zosobnila Rose Byrneová...
V úvodu nového dobrodružství se Patty věnuje charitativní organizaci. Pak ji osloví starý přítel Daniel Purcell (William Hurt), který ji vtáhne do dalšího konfliktu s bezprávím. Ve druhé epizodě zažije zákeřný útok, při němž zahyne jeho manželka...
Uvedení: pondělí, 11. října ve 22:00, každé další pondělí ve 21:00 a 22:00 (vždy dvě epizody)

Strážce pořádku
Premiéra nového kriminálního seriálu, situovaného do hornického městečka na americkém středozápadě. Hlavní postavou drsného dobrodružství je staromódní šerif Raylan Givens (Timothy Olyphant), který prožil traumatické dětství s rozháraným otcem a libuje si ve svérázných vyšetřovacích metodách. Po incidentu, při němž zastřelí člověka, je přeložen z Miami do rodného Kentucky. V něm pokračuje ve svém nekompromisním boji se zločinem.
Premiéry: od středy, 6. října, každou středu ve 22:00 hod.

Filmy
Krásná mimozemšťanka
Nesmělý a roztržitý vědec vyšle signál, který náhodu doputuje do cizí galaxie. Díky němu přistane na Zemi létající talíř s půvabnou mimozemšťankou (hraje ji Kim Basingerová). Pohledná vyslankyně, vybavená univerzální encyklopedií, se za doktora Millse provdá. Když zjistí, že její nové útočiště má být zničeno, postaví se na stranu ohrožených pozemšťanů a začne jim pomáhat...
Americkou sci-fi komedii z roku 1989 režíroval Richard Benjamin.
Uvedení: neděle, 3. října ve 22:00 hod.

Bláznivá školka
Americká rodinná komedie vypráví o dvojici podnikavých otců, kteří si kvůli vlastním potomkům otevřou soukromou školku. Charlie a Phil (Eddie Murphy a Jeff Garlin) původně testují reklamní kampaň pro dětské zeleninové snídaně. Poté, co se oba octnou na dlažbě, dostanou nápad, jak se postarat o své malé syny. V nové roli se učí zvládat obtíže i nástrahy ředitelky drahého konkurenčního zařízení...
Groteskní historku o střetu dvou světů natočil Steve Carr.
Uvedení: neděle, 10. října ve 22:00 hod.

Policajti na baterky
V americké krimikomedii z roku 2003 ztratí policista Rafferty (Steve Zahn) při přestřelce svého parťáka. Brzy poté se dostane do sporu s užvaněným černochem (Martin Lawrence), který ho obviní z napadení. Rafferty je po prohraném soudu propuštěn od sboru, nastoupí u bezpečnostní agentury a po vrahovi svého kolegy pátrá na vlastní pěst. Pak se znovu setká s mužem, který si vymyslel rasisticky motivovaný incident... Režii měl Dennis Dugan.
Uvedení: neděle, 17. října ve 22:00 hod.

Velký táta
Dvaatřicetiletý budižkničemu se začne starat o nevlastního pětiletého kluka, který se jednoho dne objeví v jeho bytě. Historka o jejich sbližování kulminuje soudní dohrou. Nezodpovědný chlapík, který dozrál pod tíhou nové role, si při ní vyjasní svůj kontroverzní vztah s vlastním otcem...
Úsměvnou moralitu, jejíž zápletka připomíná Svěrákův hit Kolja, režíroval Dennis Dugan. Svéráznou postavu zanedbaného bezdomovce si zahrál Steve Buscemi.
Uvedení: neděle, 24. října ve 22:00 hod.

Gothika
Racionálně založená psychiatrička Miranda Greyová (Halle Berryová) se setká s fantomem dívky, která před jejíma očima náhle vzplane. Vzápětí se octne ve vězení kvůli brutální vraždě vlastního manžela a čelí strašidelným atakům. Právě ty ji však přivedou k pochopení krvavých zločinů i k odhalení jejich skutečných strůjců...
Americký duchařský horor z roku 2003 natočil Mathieu Kassovitz, který má na svém kontě thriller Purpurové řeky.
Uvedení: neděle, 31. října ve 22:00 hod.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.