Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
AXN v prosinci 2010
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 26. listopadu 2010 09:00
Tematický kanál akčních filmů a seriálů uvede v prosinci pokračování amerického seriálu Obhájci a druhou řadu populárního seriálu True Blood - Pravá krev, jehož třetí řada je právě uváděna na kanálu HBO. Dále uvede známé filmy: Tenkrát v Mexiku s Antonio Banderasem, Johnny Deppem a Willemem Dafoem, autobiografické drama Sedm let v Tibetu a romantickou komedii s Julii Robertsovou Svatba mého nejlepšího přítele.

Seriály:

Obhájci
Pokračování nového amerického seriálu, jehož hlavními postavami jsou dva šikovní obhájci z Las Vegas. Nick a Pete řeší komplikované kauzy, v nichž uplatňují svůj důvtip i právnické dovednosti. Své klienty, k nimž patří sociálně slabí občané i příslušníci místní smetánky, opakovaně vysekávají z beznadějných situací.
Premiéry: od čtvrtka, 2. prosince, každý čtvrtek (kromě 30. prosince) ve 21:00 hod.

True Blood - Pravá krev II.
Druhá řada populárního seriálu, jehož třetí řada je právě uváděna na kanálu HBO, začíná objevem další mrtvoly. Pokračuje vášnivý vztah mezi zázračně disponovanou servírkou Sookie (Anna Paquinová) a charismatickým upírem Billem (Stephen Moyer). Jedna z klíčových zápletek souvisí se záhadnou mecenáškou Maryann, z níž se vyklube fanatická manipulátorka. Jiná dějová linka rozehrává události v militantním protiupírském společenství Bratrstvo slunce, k němuž se přidá hrdinčin bratr Jason.
Uvedení: od soboty, 4. prosince, každou sobotu (kromě 25. prosince) ve 23:00 hod.

Filmy:

Tenkrát v Mexiku
V poslední části volné trilogie režiséra Roberta Rodrigueze se na scénu vrací potulný kytarista a pistolník El Mariachi (Antonio Banderas). V rámci zakázky od cynického agenta FBI (Johnny Depp) má zastřelit generála Marqueze, který připravuje atentát na mexického prezidenta. El Mariachi tak získá příležitost k pomstě vůči muži, jenž zlikvidoval jeho ženu a dcerku. V pozadí celé akce stojí všemocný boss drogového kartelu (Willem Dafoe). Muzikální dobrodruh ve zkorumpované džungli znovu osvědčí své dovednosti i smysl pro čest...
Uvedení: neděle, 12. prosince ve 22:00 hod.

Sedm let v Tibetu
Adaptace autobiografické knihy rakouského horolezce Heinricha Harrera, v jejíž hlavní roli se uplatnil Brad Pitt. Příběh sebevědomého individualisty začíná v předvečer druhé světové války, kdy Harrerova expedice míří do Himalájí. Expedici na horu Nanga Parbat však provází nepřízeň počasí a další nečekané komplikace. Ty hrdinu donutí hrdinu zůstat v Tibetu mnohem déle a dokonale změní jeho pohled na svět. Režii měl Jean-Jacques Annaud, který dobrodružství s politickým podtextem obestřel exotickou krajinomalbou.
Uvedení: neděle, 19. prosince ve 22:00 hod.

Svatba mého nejlepšího přítele
Pohledná autorka kuchařek - přezdívaná Jules (Julia Robertsová) - chce zabránit v ženitbě sympatickému sportovnímu reportérovi. S Michaelem kdysi chodila a vzájemně si slíbili, že se vezmou, pokud se neožení do svých osmadvacátých narozenin. Do stanoveného data zbývá pouze pár týdnů, když Michael bývalé přítelkyni oznámí, že chystá sňatek. Jeho manželkou se má stát milionářská dcera a Jules má při svatbě asistovat. Dívka však mezitím zjistí, že někdejšího partnera stále miluje... Slavnou romantickou komedii z roku 1997 režíroval P.J. Hogan.
Uvedení: neděle, 26. prosince ve 21:00 hod.
tisk
Turnaj mistrů na stanici NOVA Sport
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 24. listopadu 2010 09:00
Sportovní stanice NOVA Sport divákům opět přináší přímé přenosy z tenisového Turnaje mistrů, který se letos koná v Londýně.
Již tradičně se na závěr sezony utká osm nejlepších světových hráčů o titul z prestižního Turnaje mistrů, tentokrát i s českou účastí Tomáše Berdycha, který následuje Jiřího Nováka - účastníka turnaje v roce 2002. V roce 2008 se ještě turnaje zúčastnil Radek Štěpánek, ale pouze jako hrající náhradník. Na turnaji nebude chybět ani zastoupení ve čtyřhře, ve které se představí Lukáš Dlouhý s Leandrem Paesem

Sledujte přímé přenosy na stanici NOVA Sport.

ATP World Tour Finals 2010
               Blok 1         Blok 2
Pondělí   22. 11.      15:00          21:00
Úterý     23. 11.      15:00          23:20 ReLive
Středa    24. 11.      15:00          23:20 ReLive
Čtvrtek   25. 11.      15:00          21:00
Pátek     26. 11.      15:00          21:00
Sobota    27. 11.      17:10 ReLive   21:25
Neděle    28. 11.      Finále         18:30
Michal Klouda, Tiskové oddělení NOVA Sport
tisk
Prosincové programové tipy HBO a HBO HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 23. listopadu 2010 09:00
Na poslední měsíc v tomto roce připravil placený satelitní a kabelový filmový kanál premiéru nového dokumentu, uváděného v rámci cyklu HBO Bez cenzury, novinku Benjamina Tučka – Tantra. Film zároveň vstoupí po Novém roce do českých kin. Dalším českým filmem, který uvede HBO v prosinci v premiéře je kritikou vysoce oceňovaný snímek Pouta Radima Špačka podle scénáře Ondřeje Štindla. Odehrává se v roce 1982 (kdy vrcholila nechvalně proslulá akce Asanace).
HBO dále odvysílá záznam ze slavnostního udílení Evropských filmových cen, které proběhne 4. 12. v estonském Tallinu. Největší šance na vítězství má Polanského politický thriller Muž ve stínu, který do letošního klání vstupuje se sedmi nominacemi. Z českých tvůrců byl nominován Aleš Březina za hudbu k Hřebejkově dramatu Kawasakiho růže. O sofistikovaný komentář se postará Ondřej Hejma.Tip měsíce

Tantra
Unikátní dokument, který v produkci HBO Česká republika natočil režisér Benjamin Tuček, se zabývá novodobým využitím prastarého systému, jehož cílem je lepší ovládnutí lidského vědomí. Tantra není ani náboženství, ani ideologie, jež by cokoli diktovala. Tantra je mapa lidské zkušenosti, navigace, jak se vydat na cestu životem, která každého zavede na různá místa, objasnil režisér název i obsah snímku. V České republice probíhají tantrické semináře, kterých se účastní tisíce lidí. Obliba seminářů, vedených domácími i zahraničními lektory, stoupá. Tvůrci dokumentu sledují možnosti využití starobylé nauky pro zlepšení individuálního života, partnerských vztahů i rodinných vazeb.
Film, realizovaný v rámci cyklu Bez cenzury, splétá několik dějových linek. Vypráví o dvou manželských párech, jejichž vztahy se po patnácti letech octly na pokraji rozpadu a jež se své problémy pokoušejí řešit návštěvou tantrického semináře. Další protagonistkou je mladá žena, která nebyla šťastná na pozici vysoké státní úřednice v Bruselu a v tantrickém společenství se vydala na riskantní cestu objevování sebe sama. Jiná žena hledá pomocí tantry nápravu vztahu ke svému otci, další ženy nedokáží prožít orgasmus při běžném sexu... Všichni aktéři filmu, natáčeného téměř dva roky u nás i v Anglii, mají něco společného. Jsou nespokojení se stavem věcí, s kvalitou vlastního života a vztahů. Mají ale touhu a odhodlání ke změně, upřesnil Benjamin Tuček.
Premiéra: čtvrtek, 23. prosince ve 22:10 hod.

Nedělní premiéry

Julie a Julia
Autorka populárních romantických komedií, americká režisérka Nora Ephronová propojila v této úsměvné laděné biografii osudy dvou pozoruhodných žen. První je samorostlá Julia Childová (Meryl Streepová), jež se během svého pobytu v Paříži ve čtyřicátých letech zamilovala do francouzské kuchyně. Na základě svých zkušeností napsala populární kuchařku, jež zásadně změnila styl americké gastronomie...
A právě tato kniha inspiruje druhou z hrdinek filmu. Julie Powellová (Amy Adamsová) pracuje v kanceláři, podílející se na přestavbě Manhattanu po teroristických útocích z 11. září. Mladá žena, jež se nudí v zaměstnání a ráda vaří, se rozhodne založit blog. V něm popisuje přípravy laskomin podle receptů zmíněné kulinární mistryně.
Premiéra: neděle, 5. prosince ve 20:00 hod.

Americký gangster
Sága podle skutečných událostí vypráví o osudu newyorského gangstera, který se po smrti svého otcovského šéfa vyšvihl mezi elitu podsvětí. Frank Lucas (Denzel Washington) zbohatl na kšeftech s heroinem, který nakupoval přímo od asijských výrobců a prodával za nižší ceny než konkurence. Kvalitní drogy pašovali američtí vojáci, bojující ve vietnamské válce. Protihráčem uhlazeného zločince byl umanutý detektiv (Russell Crowe), který se na rozdíl od většiny kolegů nenechal zkorumpovat. Dal dohromady zvláštní oddíl, který sebejistému podnikateli nakonec zlomil vaz...
Kriminální retro režiséra Ridleyho Scotta odhaluje mechanismy zla, skrytého pod maskou serióznosti a rodinné soudržnosti.
Premiéra: neděle, 5. prosince ve 22:00 hod.

Temple Grandinová
Titulní postavou unikátního biografického dramatu, které v produkci HBO natočil režisér Mick Jackson, je skutečná žena, od dětství postižená autismem. Temple Grandinová však s pomocí své matky, tety a učitele svůj handicap překonala a dokázala jej zužitkovat ve prospěch bližních. Svůj zvláštní dar proměnila v jedinečnou dráhu vědkyně, spisovatelky, ochránkyně zvířat a průkopnice vzdělávání určeného lidem, kteří rovněž trpí autismem. Nejsem jako jiní lidé. Já myslím v obrazech, shrnula své jedinečné nadání...
Hrdinku skvěle ztělesnila Claire Danesová, další klíčové role ztvárnili David Strathairn, Catherine OHaraová a Julia Ormondová.
Premiéra: neděle, 12. prosince ve 22:00 hod.

Starý páky
Dva nerozluční kamarádi - rozvedený Charlie a starý mládenec Dan (hrají je John Travolta a Robin Williams) - dostanou lákavou obchodní nabídku. Právě v té době se ale jejich životy totálně zpřevracejí poté, co dostanou nečekaně na starost sedmiletá dvojčata. Jejich zoufalá snaha postarat se o nezvedené děti, o jejichž výchově nemají sebemenší tušení, vyústí v sérii groteskních trablů. Nevyzpytatelné průšvihy, které je málem přivedou do blázince, však pro sebestředné chlapíky znamenají renesanci jejich životních hodnot...
Americkou rodinnou komedii, jejíž další klíčové role zosobnili Seth Green, Kelly Prestonová a Matt Dillon, režíroval Walt Becker.
Premiéra: neděle, 19. prosince ve 22:00 hod.

Pouta
Český film, vysoce oceňovaný naší kritikou, natočil Radim Špaček podle scénáře Ondřeje Štidla. Odehrává se v roce 1982 (kdy vrcholila nechvalně proslulá akce Asanace) a rozvíjí absurdní víceúhelník. Jeho ústřední postavou je estébák Antonín, který je spolu s kolegou nasazený na disidenta Tomáše. Od jeho kamaráda - zakázaného spisovatele Pavla - se při pravidelných kontaktech dozví, že objekt jejich sledování má milenku. Banální nevěra se stane nástrojem Tomášova vydírání. Rutinní akce se však zauzlí poté, co si její strůjce začne hrát na cosi mezi drsňáckým mstitelem a samozvaným spasitelem...
Sonda o zatuchlém normalizačním akváriu je vesměs obsazena málo známými herci. Vitální estébák (Ondřej Malý) cítí, že mu život ujíždí pod nohama. Naději na jeho proměnu si zhmotní v osobě Tomášovy milenky, slovenské jeřábnice Kláry (Kristina Farkašová). Jenže je až příliš vrostlý do chorobného systému a začne jednat jako nebezpečný blázen...
Bizarní panoptikum dotvářejí plebejský disident Tomáš (Martin Finger) a opoziční intelektuál Pavel (Luboš Veselý), který podvádí sám sebe. Další klíčovými postavami jsou Antonínův snaživý kolega (Lukáš Latinák) a jejich zlověstně inteligentní šéf (Oldřich Kaiser). Průhled do socialistické beznaděje vynalézavě nasnímal kameraman Jaromír Kačer.
Premiéra: neděle, 26. prosince ve 20:00 hod.

Zvláštní tipy

Evropské filmové ceny
Záznam slavnostního udílení Evropských filmových cen, jež proběhne 4. prosince v estonském Tallinu. Největší šance na vítězství má Polanského politický thriller Muž ve stínu, který do letošního klání vstupuje se sedmi nominacemi. Dalšími díly, nominovanými na ocenění za nejlepší film, jsou válečné drama Libanon, turecko-německý snímek Med, či španělsko-argentinský film Tajemství jejich očí. Šestici nominovaných doplňují filmy Soul Kitchen a O bozích a lidech. Z českých tvůrců byl nominován Aleš Březina za hudbu k Hřebejkově dramatu Kawasakiho růže.
Premiéra: sobota, 11. prosince v 18:25 hod.

Paul McCartney: Dobrý večer, New York City!
Záznam ze tří unikátních koncertů, které Paul McCartney uspořádal v červenci 2009. Show, nabitá sólovými hity i nestárnoucí klasikou skupiny Beatles, trvala téměř tři hodiny. Byly to skvělé tři noci. Pro kapelu i pro mě osobně bylo velmi vzrušující být při otevření nového stadionu na místě starého Shea Stadium, kde jsme hráli s Beatles před čtyřiačtyřiceti lety, prohlásil slavný zpěvák. McCartney přivítal na scéně i speciálního hosta, amerického rockera Billyho Joela. Vystoupení bylo snímáno patnácti kamerami s vysokým rozlišením a pětasedmdesáti malými kamerami, umístěnými v publiku.
Premiéra: sobota, 18. prosince v 18:25 hod.

Nenechte si ujít

Sex a lži města hříchu: Skandál Teda Biniona
Titulní postavou kriminálního dramatu, inspirovaného skutečným případem, je lasvegaský boháč, jenž vlastní jedno z místních kasin. Poživačný Ted Binion (Matthew Modine) se ve striptýzovém klubu zamiluje do Sandy Murphyové (Mena Suvariová) a začne se zaplétat do sítě podvodů a kšeftů s drogami. Jeho smrt zpočátku vypadá jako následek předávkování, po naléhání Binionovy sestry je však případ překvalifikován.
Premiéra: čtvrtek, 2. prosince ve 20:30 hod.

Rok jedna
Zed (Jack Black) a Oh (Michael Cera) se ze svého jeskynního obydlí vydají na impozantní putování. Nemotorný lovec a mírumilovný sběrač se společně stanou svědky klíčových momentů historie lidstva. Setkávají se s Kainem a Ábelem, odradí Abrahama od obětování jeho syna Izáka a upadnou do otroctví. Dostanou se až do města Sodoma a rozhodnou se, že zachrání milované ženy Mayu a Eemu...
Americkou komedii, jež absurdně převrací proslulé legendy, natočil klasik žánru Harold Ramis.
Premiéra: sobota, 4. prosince ve 20:00 hod.

Hrdost a sláva
Zátah newyorské policie na překupníky drog skončí fiaskem a smrtí dvou ochránců zákona. Do vyšetřování se pouští detektiv Ray Tierney (Edward Norton), jehož nejbližší příbuzní rovněž pracují u policie. Čestný muž postupně zjišťuje, že úvodní incident byl výsledkem intriky, jež měla zakrýt nezákonné praktiky některých kolegů. Odhalí, že do okruhu podezřelých patří i členové jeho rodiny...
Americké kriminální drama se společensko-kritickým podtextem režíroval Gavin O Connor.
Premiéra: sobota, 11. prosince ve 22:00 hod.

Poslední čas na lásku
Neúspěšný spisovatel Harvey Shine (Dustin Hoffman), který má problémy se svým vydavatelem, odjede na víkend do Londýna, kde se vdává jeho dcera. Když zjistí, že ji k oltáři nepovede on, ale dívčin nevlastní otec, zmizí ještě před hostinou. Poté zmešká zpáteční let do New Yorku a uvízne na letišti. Pustí se do řeči se zdejší zaměstnankyní (Emma Thompsonová), což předznamená totální proměnu jejich dosavadních životů...
Režii amerického romantického dramatu měl Joel Hopkins.
Premiéra: sobota, 18. prosince ve 20:00 hod.

tisk
Prosincové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 23. listopadu 2010 09:00
Filmový satelitní a kabelový kanál Cinemax uvede v posledním měsíci v roce opět kvalitní evropské filmy, doplněné několika zámořskými snímky, např. švédské drama, nominované na tři Oscary a oceněné Zlatým glóbem Můj život jako pes, finsko-švédské filmy Zakázané ovoce, či Svatební fotograf, nizozemské Život v jednom dni a Rande naoko, nebo španělské Slepé slunečnice. Francouzskou klasiku tento měsíc zastoupí Severní most a Célina a Julie si vyjely na lodi.
Doporučujeme i kafkovského podobenství bratrů Coenových, oceněné Zlatou palmou v Cannes Barton Fink, nebo tříoskarový přepis divadelní hry Ernesta Thompsona Na Zlatém jezeře, v jehož hlavních rolích se sešli Henry Fonda, Katharine Hepburnová a Jane Fondová. Ze zámoří budou i mexická romantická komedie To je Angel? a americká romantická komedie s mystickými prvky Bejvalek se nezbavíš...

Můj život jako pes
Švédské drama z roku 1985, nominované na tři Oscary a oceněné Zlatým glóbem, se odehrává koncem padesátých let. Jeho ústřední postavou je dvanáctiletý Ingemar, kterému umírá matka a jehož starší bratr je nepřátelsky naladěný vůči okolí. Bezradný kluk srovnává svůj osud se psem, který byl v raketě vystřelen do vesmíru. Nový impuls přichází v momentě, kdy ve venkovské rodině svého strýce konečně poznává lásku a harmonii... Citlivý příběh, který svému tvůrci otevřel pozdější kariéru v Hollywoodu, režíroval Lasse Hallstrom.
Premiéra: pátek, 3. prosince ve 20:00 hod.

To je Angel?
Jméno Angel Flores Fuentes spojuje tři muže, kteří jinak nemají nic společného. Jejich životní dráhy se protnou kvůli zoufalé dívce, jež hledá svou životní lásku. Trojici s identickými jmény pošle na telefon stejnou zprávu a věří, že doputuje ke správnému adresátovi. Tajuplný vzkaz však způsobí sérii nepředvídatelných kompikací, souvisejících s minulostí všech zúčastněných... Mexickou romantickou komedii, plnou záměn a omylů, realizovali režiséři Rudolfo Guzmán, Héctor Rodriguez a Pancho Rodriguez.
Premiéra: sobota, 4. prosince ve 20:00 hod.

Zakázané ovoce
Finsko-švédské drama, jež v roce 2009 natočil režisér Dome Karukoski, vypráví o kontrastu dvou rozdílných světů. Líčí osudy dvojice osmnáctiletých děvčat, jež vyrůstala v uzavřené křesťanské komunitě Laestadianů a byla podrobena přísné výchově. Odvážnější Maria, která se má vdávat za mladíka z rigidního společenství, se vypraví na zkušenou do neznámého velkoměsta. Její konzervativní kamarádka Raakel, vyslaná s ní, má dohlížet na její počestnost. V polosvětě Helsinek se však jejich zásady začnou povážlivě hroutit...
Premiéra: neděle, 5. prosince ve 20:00 hod.

Rande naoko
Manželé Don a Janna (hrají je Stanley Tucci a Patricia Clarksonová) od doby, kdy zemřela jejich dcera, balancují na pokraji rozvodu. Každý večer se scházejí v nočním klubu v naději, že právě toto místo by mohlo znamenat renesanci jejich štěstí. Hrají spolu bizarní hru na rande naslepo. Předstírají, že se vzájemně neznají a setkávají se na inzerát. Jejich schůzky jsou občas plné něžností, jindy ale přerůstají v kruté vyřizování účtů. Hořce úsměvné drama v režii Stanleyho Tucciho vzniklo podle námětu kontroverzního holandského filmaře Thea van Gogha.
Premiéra: sobota, 11. prosince ve 20:00 hod.

Svatební fotograf
Obyvatelé městečka Molkolm byli závislí na práci v místní fabrice, jež však pozastavila výrobu kvůli hospodářské krizi. K existenčně postiženým patří i mladý Robin, který si vzápětí otevře vlastní živnost ve Stockholmu. Začne se živit jako fotograf v tamější nóbl čtvrti a na jedné z honosných svateb se zakouká do nevěstiny sestry. Snahy ambiciózního mladíka o sblížení se zdánlivě nedostupnou dívkou provázejí groteskní komplikace... Režii švédského snímku měl Ulf Malmros, titulní úlohu ztvárnil Bjorn Starrin.
Premiéra: neděle, 12. prosince ve 20:00 hod.

Na Zlatém jezeře
Přepis stejnojmenné divadelní hry Ernesta Thompsona, v jehož hlavních rolích se sešli Henry Fonda a Katharine Hepburnová, realizoval v roce 1981 režisér Mark Rydell. Dějištěm vyprávění je venkovský dům s přilehlým jezerem, kde tráví léto stárnoucí manželský pár. V idylické enklávě se objeví i jejich dospělá dcera (Jane Fondová). Vztahy rozvedené ženy se zahořklým otcem nejsou právě ideální... Nostalgické drama o rodinných nedorozuměních a cestě ke smíření získalo tři Oscary, včetně ocenění za oba hlavní herecké výkony.
Premiéra: pátek, 17. prosince ve 20:00 hod.

Život v jednom dni
Adaptace románu z pera Adriaana Franciskuse Theodoruse van der Heijdena vychází z existence paralelního světa, v němž lidský život trvá pouhých čtyřiadvacet hodin. Hrdinové fantaskního příběhu, který na plátno převedl nizozemský režisér Marc de Cloe, se do sebe zamilují. Benny a Ginny nechtějí, aby jejich ušlechtilé city skončily, a rozhodnou se bojovat proti své přirozenosti. Jediným útočištěm, které jim umožňuje žít déle, je ale peklo. Cestu do problematické sféry však otevírá pouze spáchání monstrózního zločinu...
Premiéra: neděle, 19. prosince ve 20:00 hod.

Barton Fink
Hlavní postavou kafkovského podobenství bratrů Coenových - oceněného v roce 1991 Zlatou palmou v Cannes - je neurotický dramatik (John Turturro), který dostane lákavou nabídku k napsání scénáře pro Hollywood. V pokoji laciného hotýlku, kde se uzavřel před světem, se trápí nad vznikajícím textem. Mezitím zažije sérii přízračných událostí, předznamenaných odchlipujícími se tapetami ze zdi jeho provizória. Z jeho hromotluckého souseda (John Goodman) se vyklube psychopatický zabiják... Bizarní retro, situované do čtyřicátých let, konfrontuje intelektuálské sny s drsnou realitou.
Premiéra: pátek, 24. prosince ve 20:00 hod.

Bejvalek se nezbavíš
Americká romantická komedie s mystickými prvky, kterou režíroval Mark Waters, vypráví o kuriózní nápravě notorického sukničkáře. Slavný fotograf Connor Mead (Matthew McConaughey) jede na nácvik svatby svého bratra do venkovského domu, kde potká ducha svého zemřelého strýce (Michael Douglas). Bývalý svůdník dá zapřísáhlému starému mládenci pádnou lekci. S pomocí trojlístku jeho bývalých přítelkyň provede nezodpovědného floutka jeho minulostí, přítomností i možnou budoucností. Ta je natolik odstrašující, že Connora přiměje k pokání.
Premiéra: sobota, 25. prosince ve 20:00 hod.

Slepé slunečnice
Španělské drama se odehrává ve čtyřicátých letech minulého století, během nechvalně proslulé Frankovy diktatury. Život zdánlivě obyčejného manželského páru poznamenává absurdita politických perzekucí. Ricardo se jako nepohodlný svědek skrývá před světem, vlastním problémům čelí i jeho dvě dospívající děti. Lorenzo čelí nátlaku od svého bigotního učitele, tajně zamilovaného do chlapcovy matky. Elenita se marně brání lásce k mladému komunistovi... Režii bizarní mozaiky, vyznamenané výroční cenou Goya za nejlepší scénář, měl José Luis Cuerda.
Premiéra: neděle, 26. prosince ve 20:00 hod.

Célina a Julie si vyjely na lodi
Titulní hrdinka jednoho z nejznámějších snímků francouzského režiséra Jacquese Rivetta se živí jako kouzelnice. Jednoho dne potká knihovnici Julii, jež se ráda noří do vzpomínek na dětství. Věčně zasněné dívky se spřátelí a společně se uchylují do staré vily, kde si vymýšlejí bizarní dobrodružství. Vstupenkou do bizarního světa je kouzelný bonbón, návrat do reality umožňuje čarovný lektvar... Úsměvné podobenství o svobodě, jež relativizuje rozdíly mezi sny a skutečností, pochází z roku 1974 a bylo oceněno na prestižním festivalu v Locarnu.
Premiéra: pondělí, 27. prosince ve 20:00 hod.

Severní most
Další ukázka z díla francouzského klasika Jacquese Rivetta nabízí netradiční průhledy do honosných pařížských bulvárů i pitoreskních zákoutí. V tajuplné metropoli nad Seinou, kde se mísí různé stavební i životní styly, se náhodou potkají dvě ženy. První z nich je Marie, která nedávno vyšla z vězení, kde si odpykávala trest za bankovní přepadení. Druhou je mladá Baptiste, která se ke starší ženě připojí a rozhodne se ji chránit... Hlavní role ztvárnily Bulle Ogierová (nar. 1939) a její skutečná dcera Pascale (1960-1984).
Premiéra: pondělí, 27. prosince ve 23:10 hod
tisk
Film+ odvysílá 2Bobule v EXKLUZIVNÍ TV premiéře již 21. listopadu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 17. listopadu 2010 10:00
V předstihu před ostatními televizními stanicemi uvidí diváci filmového kanálu Film+ úspěšnou českou komedii 2Bobule a to již v neděli 21. listopadu ve 20.45 hod.

Téměř 1,5 milionu předplatitelů filmového kanálu Film+ má jedinečnou možnost sledovat oblíbenou českou filmovou komedii 2Bobule, a to již v neděli 21. listopadu, v hlavním večerním vysílacím bloku ve 20.45 hod. Film+ uvádí 2Bobule v exkluzivní televizní premiéře pro Česko a Slovensko, diváci tak mají vůbec poprvé šanci vidět tento film na svých televizních obrazovkách.

Podle statistiky Unie filmových distributorů (UFD) se snímek 2Bobule stal v loňském roce druhým nejnavštěvovanějším českým filmem. Vidělo jej téměř 360 tisíc diváků. V kompletním žebříčku se zařadil těsně vedle mezinárodního filmového hitu Avatar 3D.

Divákům Film+ nabízíme každý měsíc řadu filmových premiér z celého světa. Samozřejmostí jsou pak i filmy z české a slovenské produkce. Jak ukazuje měření sledovanosti, v posledním čtvrtletí sledovalo kanál Film+ více než 1,1 milionu diváků,  vysvětluje Erika Luzsicza, ředitelka IKO TV Central Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Filmový kanál Film+ v listopadu nabídne i další divácky oblíbené filmy. Mezi filmové lahůdky, na které se mohou diváci kanálu Film+ v listopadu dále těšit, patří například americký akční film Sniper, který bude uveden ve středu 17. listopadu ve 22.15. V hlavní roli se představí Wesley Snipes.

Další exkluzivní premiéra čeká diváky kanálu Film+ v pátek 19. listopadu ve 23.10. Oblíbeného Bruce Willise tentokrát uvidí ve filmové komedii Atentát na střední.

Akční komedie Můj soused zabiják 2, v hlavní roli opět s nepřekonatelným Brucem Willisem, bude uvedena ke konci týdne v sobotu 20. listopadu ve 21 hodin.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.