Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změna v DVB-C paketu F na tv kanálu SE 28 (362,0 MHz)
Lokalita: Vimperk, Písek - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk
Datum: 16. června 2010 16:00
Změna v DVB-C paketu F na tv kanálu SE 28 (362,0 MHz)
 
Upozorňujeme naše účastníky, přijímající nekódovanou volně šířenou digitální nabídku Elsat pomocí kabelových Set Top Boxů nebo televizorů s DVB-C tunery, že dnes došlo ke změně programového obsazení v kabelovém digitálním paketu F na kanálu SE 28 v rozvodu Č. Budějovice. Důvodem této změny je fakt, že programy v tomto paketu doposud šířené své účinkování na satelitu Astra k 30. 6. 2010 končí!
Dosavadní programy tedy byly nahrazeny jiným satelitním vícejazyčným paketem podobného ražení. Paket F nyní obsahuje tyto programy:
Direct 8
KTO
EWTN Europe
Russia Today
Telesur
CCTV-F
CCTV-N
TV 5 Monde Europe
France 24 (en Francais)
France 24 (in English)

V ostatních městech, kde je tento DVB-C paket šířen (Písek, Vimperk) bude stejná změna provedena v následujících dnech.
Přelaďte si své televizory a Set Top Boxy.
V úterý 22. 6. byla změna provedena v Písku a ve čtvrtek 24. 6. bude provedena ve Vimperku.
tisk
Digitální nabídka pozemních programů ve formátu DVB-T
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Datum: 10. června 2010 10:00

Digitální nabídka pozemních programů ve formátu DVB-T ve Vimperku

Společnost Elsat se rozhodla vyjít vstříc i divákům - našim účastníkům, kteří si zakoupili nový LCD nebo PDP televizor vybavený pouze pro příjem pozemních digitálních programů v pozemním formátu DVB-T.  Programy z pozemních multiplexů 1 a 2, tedy ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport, NOVA, NOVA Cinema, PRIMA, PRIMA Cool, TV Barrandov a digitální rozhlasové programy šíříme nyní v našich kabelových rozvodech navíc i ve formátu DVB-T. Jedná se o značně nestandardní technické řešení. Vycházíme tím však vstříc těm zákazníkům, kteří byli často v obchodech uvedeni v omyl při nákupu nového televizoru a nemají jej vybaven potřebným kabelovým digitálním tunerem pro formát DVB-C.

Vimperk:
DVB-T multiplex 1 – K 37 (602,0 MHz), multiplex 2 – K 38 (610,0 MHz)

tisk
Ugpgrade software v DVB-C Set Top Boxech KAON SD a HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 8. června 2010 10:00
Informace pro majitele kabelových digitálních Set Top Boxů KAON v SD i HD verzi:
 
Vzhledem k tomu, že na těchto SD i HD STB s dosavadními verzemi software (firmware) docházelo opakovaně k problému s mazáním naladěných programů při provádění automatické  programové aktualizace, dodal nám korejský výrobce nové verze software (dále SW), které by měly tento problém řešit a odstranit.
 
Nové verze SW pro SD i HD STB byly vloženy do digitálního datového streamu a je proto možné provést upgrade SW dálkově přímo na STB v bytě u uživatele. Aktualizační soubory jsou vloženy do streamu na tv kanálu SE 30 – 378,0 MHz, kde se nachází programy z Rozšířené nabídky a dále tři programy volně šířené (AXN, CS Film a Disney).
V okamžiku, kdy uživatel zapne STB a najede na některý z těchto programů (nejlépe AXN Czech), STB za několik sekund ohlásí přítomnost nového SW (tabulka na obrazovce) a zeptá se, zda aktualizovat. Pokud uživatel potvrdí aktualizaci tlačítkem OK, celý proces upgrade proběhne automaticky, trvá přibližně několik minut. Po úspěšně provedeném upgrade se STB restartuje a podle toho, jaká verze byla předchozí verze SW se buď vrátí do běžného provozního stavu bez ztráty naladěných programů, nebo se provede reset do továrního nastavení a STB je nutno znovu nastavit a naladit. Nastaví se jazyk čeština, požadovaný výstupní formát obrazu a zvolí se položka Automatické hledání, kde se nastaví tyto hodnoty: Počáteční frekvence – 130000, Koncová frekvence – 426000, Symbolová rychlost – 6900,
Konst – Auto. Po úspěšném naladění všech programů se tyto uloží do paměti a následně opustí Menu opakovaným stiskem tlačítka OK.
 
Aktuální verze software v položce Nastavení systému – Systémové informace je u SD verze SW: V01.01.13 a u HD verze SW: 00.13.05.03.
Pokud budou v budoucnu k dispozici další novější verze SW, ohlásí se a upgrade se provede stejným způsobem jako v tomto případě.
tisk
Česká televize bude vysílat fotbalový šampionát v HD a s prostorovým zvukem
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. června 2010 08:00

Česká televize zaslala rozvrh fotbalového šampionátu v období 11. 6. - 11. 7. 2010 ve vztahu k přepínání HD distribuce. Nakonec bylo rozhodnuto (k radosti mnoha sportovních fanoušků, přestože reprezentace ČR, na rozdíl od Slovenska tam bude chybět), že se bude distribuovat i signál ve vysokém rozlišení (HD) a navíc s prostorovým zvukem.
Tento rozpis najdete zde:
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/ct_fotbal0610.pdf

Mistrovství světa změní dosavadní systém pravidelného přepínání jednotlivých stanic ČT na HD kanálu. Ve dny, které v rozpisu nejsou uvedeny bude v HD distribuci vysílán tento program: st 30. 6., čt 1. 7., ne 4. 7., po 5. 7. a čt. 8. 7. program ČT 1, v pá 9. 7. pak ČT 2. Od pondělí 12. 7. se systém přepínání vrátí na vysílání podle současného pravidla, tj. so - čt ČT 1, pá ČT 2. Není-li v rozpisu jinak uvedeno, distribuce se přepíná vždy v 5.00 ráno. Přenosy budou vysílány s prostorovým zvukem.

Program ČT HD je v kabelových rozvodech Elsat šířen v rámci DVB-C paketu J na tv kanálu SE 35 - 418,0 MHz.

tisk
Červnové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn
Datum: 31. května 2010 08:00
Cinemax uvede v červnu řadu zajímavých filmových titulů, například thriller Perníkový dědek, švédskou komedii připomínající úspěšné snímky Do naha! a Dohola Krasoplavci, slavné americké drama s Robertem Redfordem Elektrický jezdec, krimi První velká vlaková loupež, oceněné drama o komunitě Maďarů v Rumunsku Katalin Varga, romantickou komedii Gigantický, nezávislý film Není to tak snadné, politické drama Finální hra, a film o vztahu otce s jedenáctiletým synem Vím, že víš...

Perníkový dědek
Hlavní postavou thrilleru v režii rutinovaného Roberta Altmana je prosperující advokát (Kenneth Branagh), který má slabost pro hezké slečny. Zdánlivě banální avantýra se servírkou Mallory rozpoutá sérii tajuplných událostí. Klíčové role v nich hrají dívčin pomatený otec (Robert Duvall), parta jeho zpustlých kumpánů a hrůzný sen o perníkovém dědkovi. Zlověstná hra, v níž se činorodý právník stává zmanipulovanou obětí, kulminuje v okamžiku, kdy jsou uneseny jeho děti. Mysterium, obestřené temnotou a deštěm, vzniklo podle předlohy Johna Grishama.
Premiéra: pátek, 4. června ve 20:00 hod.

Katalin Varga
Titulní hrdinka dramatu režiséra Petera Stricklanda patří do komunity Maďarů, jež žijí v Rumunsku. Katalin Varga čelí bolestnému dilematu, souvisejícímu s dávnou minulostí. Po jedenácti letech partnerského soužití vyjde najevo, že její manžel není otcem jejich syna Orbána. Krutě ponížená žena, zavržená celou vesnicí, se rozhodne najít muže, který ji kdysi brutálně znásilnil... Autorův debut, realizovaný v rumunsko-britsko maďarské koprodukci, byl oceněn Stříbrným lvem na Berlinale a Evropskou filmovou cenou za největší objev roku 2009.
Premiéra: sobota, 5. června ve 20:00 hod.

Elektrický jezdec
Robert Redford si ve slavném americkém dramatu z roku 1979 zahrál rozháraného jezdce rodea, který v blyštivém kostýmu vystupuje v bombastické show. Když jednoho dne zjistí, že jeho kůň byl nadopován, odhodlá se k razantní změně své zmarněné existence a s ohroženým zvířetem ujede do neznáma. Po stopách uprchlého muže se vydá ambiciózní televizní reportérka (Jane Fondová). Firma, jež Sonnyho zaměstnávala, však rozpoutá skandální protikampaň... Podobenství o odstrašujícím rubu pop-kultury režíroval Sydney Pollack.
Premiéra: pondělí, 7. června ve 20:00 hod.

Vím, že víš
Britské drama režiséra Justina Kerrigana, situované do osmdesátých let minulého století, líčí kontroverzní vztah otce s jeho jedenáctiletým synem. Původní idylka se začne měnit po jejich prázdninovém pobytu v Amsterdamu. Otec a syn (hrají je Robert Carlyle a Arron Fuller) se přestěhují do neútulného staromládeneckého bytu. Charlie se začne scházet s podivnými lidmi v čele s neznámým panem Fischerem. Citlivý kluk u něj objeví zbraň a pojme podezření, že se zapletl do nebezpečné hry tajných služeb. Pravda je ale zcela jiná...
Premiéra: sobota, 12. června ve 20:00 hod.

Krasoplavci
Hlavní postavou švédské komedie je nezaměstnaný Fredrik, který rád hraje florbal. Jednoho dne se díky kuriózní sázce dostane k novému sportu, kterým je synchronizované plavání. Hrdina v něm projeví nevšední talent a k nové vášni se rozhodne přilákat bývalé spoluhráče. V jeho hlavě se navíc zrodí troufalý nápad: s novým týmem hodlá zvítězit na nadcházejícím mezinárodním šampionátu... Hlavní roli úsměvného příběhu, jenž připomíná britské hity Do naha! a Dohola, ztvárnil pupulární švédský herec Jonas Inde.
Premiéra: neděle, 13. června ve 20:00 hod.

První velká vlaková loupež
Rekonstrukce proslulého zločinu z roku 1855, při němž bylo ukradeno 25 tisíc liber ve zlatě. Přepadení vlaku, který převážel žold pro britské vojáky na Krymu, provede tlupa dobrodruhů v čele s noblesním Edwardem Piercem (Sean Connery). Bandité se nejdřív zmocní čtyř klíčů, kterými jsou uzamčeny převážené trezory. Ze svědectví jednoho z kompliců se o chystané akci dozví policie a podnikne razantní protiopatření. Lupiči se však přesto vloudí do odjíždějící soupravy... Režii britské kriminální komedie měl Michael Crichton.
Premiéra: pátek, 18. června ve 20:00 hod.

Gigantický
Americká romantická komedie, kterou jako svůj debut natočil režisér Matt Aselton, vypráví o osmadvacetiletém Brianovi. Upozaděný mladík, který má dva úspěšné sourozence, se živí jako prodavač kvalitních matrací. Rozporuplný hrdina (hraje ho Paul Dano, známý z kroniky Až na krev), kterého nebaví jeho práce, se upne na myšlenku adoptovat čínské dítě. Jednoho dne se však v jeho obchodě objeví atraktivní Harriet (Zooey Deschanelová), do níž se Brian okamžitě zamiluje. Neodradí ho ani dívčiny odmítavé názory na plánovanou adopci cizokrajného mimina.
Premiéra: sobota, 19. června ve 20:00 hod.

Finální hra
Britské politické drama, nominované na Zlatý glóbus, se vrací do poloviny osmdesátých let minulého století, kdy v Jihoafrické republice přetrvával takzvaný apartheid. V oněch neklidných dobách se v honosné venkovské vile na jihovýchodě Anglie tajně schází skupinka lidí, jež chce vyřešit nejistou budoucnost JAR. Figurují v ní dosavadní vládci z afrikánské Národní strany i údajní zločinci z Afrického národního kongresu... Režii měl Pete Travis, hlavní role zosobnili William Hurt a Chiwetel Ejiofor.
Premiéra: sobota, 26. června ve 20:00 hod.

Není to tak snadné
Mladý spisovatel Davy, který dokončil svůj první román, hledá vhodného nakladatele. Idealistický literát se vydá na propagační cestu, při níž chce pořádat autorské čtení. Během putování, poznamenaného neurovnanými vztahy s mladším bratrem, dojde ke kuriózní konverzaci prostřednictvím mobilu. Neznámá Nicole mu nabídne sex po telefonu, což pro unaveného mladíka znamená nečekanou vzpruhu... Americké nezávislé drama, inspirované reálnými zážitky novináře Daveyho Rothbarta, režíroval Kyle Patrick Alvarez.
Premiéra: neděle, 27. června ve 20:00 hod.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.