Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Programové tipy HBO a HBO HD na červen
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvody Elsat
Datum: 27. května 2010 15:00
V červnu začne placený filmový kanál HBO a HBO HD vysílat nový historický seriál o legendárním gladiátoru Spartakus. Nedělní premiéry budou patřit hořce-úsměvnému retro snímku Lekce neslušného chování, filmu Austrálie, mnohavrstevné kronice Podivuhodný případ Benjamina Buttona a thrilleru Andělé a démoni. Dále HBO odvysílá dokumenty Pravá Amerika: Hlasy kampaně - pocit křivdy a Jsem díky vám z chudé Malawi. Nabídku doplní drama z produkce HBO Psí rok, teenagerská komedie Charlie Bartlett, americko-kanadské úsměvné drama Manželská klec a sci-fi Push.

Tip měsíce

Spartakus: Krev a písek
Třináctidílný historický seriál oživuje legendární příběh thráckého bojovníka, který se po svém zajetí Římany stal slavným gladiátorem. Spartakus, odtržený od své vlasti i milované ženy Sury, je vržen do nemilosrdného světa krvavých bojů o přežití. Statečný, odolný a vytrvalý muž čelí i zradám a intrikám, jež vystavují zásadním zkouškám jeho charakter...

Na výkonné produkci seriálu s řadou drsných soubojů i otevřených erotických scén se podílel slavný režisér a producent Sam Raimi, autor veleúspěšné série Spider-Man. Titulní roli ztvárnil australský herec Andy Whitfield, známý například ze seriálu McLeodovy dcery. Poživačnou Lukrécii ztělesnila Lucy Lawlessová, která je známá především jako Xena, ze stejnojmenného seriálu a jejího muže Batiata zosobnil John Hannah, známý například z dobrodružství Mumie...

Na režii úvodní řady se podílelo sedm tvůrců: Rick Jacobson (epizody 1, 2 a 6), Jesse Warn (epizody 4, 7 a 13), Michael Hurst (epizody 5, 9 a 12), Grady Hall (epizoda 3), Rowan Woods (epizoda 8), Chris Martin-Jones (epizoda 10) a Glenn Sandring (epizoda 11).

Epizoda 1:
Úvod vyprávění se odehrává v gladiátorské aréně, kde neznámý thrácký vězeň sleduje krutou smrt svého druha. Z vyprahlého písku v Capui se v myšlenkách vrací domů, do thráckých lesů. Před několika měsíci se rozloučil se svou ženou Surou a připojil se k římské armádě. Když však po bitvě zjistí, že k jeho vesnici míří horda barbarů, rozhodne se Suru zachránit. Je ale považován za zběha a skončí v zajetí. V prvním boji však zvítězí a octne se ve gladiátorské škole, kterou vlastní Batiat a jeho žena Lukrécie.
Premiéra: úterý, 1. června ve 22:00 hod.

Epizoda 2:
Spartakus je zasvěcován do nového života plného násilí. Hlavní trenér gladiátorů Doktor jej přinutí, aby bojoval s Crixem. Školu navštíví legát Glaber, který Spartakovi oznámí, že znásilnil jeho ženu. Hrdina se navíc dozví, že Sura byla prodána do otroctví. Zoufalý Spartakus překypuje nenávistí a Doktor se domnívá, že se nedá vycvičit. Batiat je ale přesvědčen, že má šanci stát se velkým gladiátorem. Slíbí Spartakovi, že najde jeho ženu, pokud přijme svůj úděl. Hrdina souhlasí.
Premiéra: úterý, 8. června ve 22:00 hod.

Epizoda 3:
Jsou ohlášeny nové gladiátorské hry a Spartakus zjistí, že má bojovat v podřadném zápase. Jeho rival Crixus se má předvést v prestižním souboji. Ashur ho varuje, aby nepodceňoval Crixovy schopnosti, a vypráví mu o jeho nejslavnějším souboji. Spartakus se nejdřív marně snaží vyprovokovat Crixova protivníka Gnaea a posléze zaútočí přímo na Crixe. Vyzve ho, aby se příštího dne utkali v aréně. Crixus, který se snaží získat lásku krásné otrokyně jménem Naevia, jej snadno přemůže.
Premiéra: úterý, 15. června ve 22:00 hod.

Epizoda 4:
Spartakus se po prohraném boji s Crixem ocitá v pozici outsidera, o něhož nikdo nestojí. Zadlužený Batiat mu poskytne poslední šanci. Doufá, že za peníze, které mu zápasník vydělá, koupí vodu. Lukrécie posílá svou otrokyni za Crixem. Naevia mu vysvětlí, že své city musí přísně tajit, protože Lukrécie gladiátora tajně miluje. Spartakus mezitím zvítězí v rozhodujícím souboji. Všimne si, že na Batiata chtějí zaútočit dva úkladní vrazi, a zachrání mu život. Ten ho za to přijme zpátky mezi gladiátory.
Premiéra: úterý, 22. června ve 22:00 hod.

Epizoda 5:
Spartakus znovu trénuje. Batiat ho spolu s Crixem nasadí do zápasu proti legendárnímu gladiátorovi jménem Theokles, přezdívanému Stín smrti. Znepřátelená dvojice se musí naučit spolupracovat, aby v boji s neporazitelným mužem měla šanci na vítězství. Batiat se obává o osudy svých nejlepších bojovníků. Mezitím zjistí, kdo ho chtěl zabít, a vůči intrikánům chystá nemilosrdnou pomstu. O Crixe se bojí Lukrécie i jeho milá Naevia. Nad arénou se stahují mračna a krutý boj začíná...
Premiéra: úterý, 29. června ve 22:00 hod.


Nedělní premiéry

Lekce neslušného chování
Hořce-úsměvné retro v režii Stephana Elliotta se odehrává koncem dvacátých let minulého století na staroanglickém panství. Do sídla rodiny Whitakerových přijede syn John (Ben Barnes) se svou novomanželkou Laritou, která předtím vyhrála automobilový závod v Monte Carlu. Volnomyšlenkářská Američanka se stane trnem v oku mladíkově konzervativní matce (Kristin Scott-Thomasová). Série vzájemných naschválů i nechtěných trapasů (k jednomu z nich dojde při večírku, kde se tančí kankán) přeroste v odhalování bolestných tajemství. Johnova apatického otce (Colin Firth) sužuje válečné trauma, panovačná matka se strachuje o pozemky, kterým hrozí rozparcelování. Utajené trápení, související se smrtí jejího prvního manžela, má i zdánlivě bezstarostná Larita (Jessica Bielová)... Dobový příběh o úskalích partnerství i sváru různorodých mentalit rámuje jazzová muzika, včetně netradičně zaranžovaného hitu Sex Bomb.
Premiéra: neděle, 6. června ve 20:00 hod.


Austrálie
Hlavní postavou nejdražšího australského filmu všech dob je upjatá britská aristokratka, jež se koncem třicátých let minulého století vypraví na sever země, aby přesvědčila svého muže o prodeji ranče. Svého manžela však najde zavražděného a ranč je zruinován podlým správcem. Kvůli záchraně farmy se hrdinka rozhodne přehnat stádo krav do Darwinu, kde je hodlá prodat. Při realizaci troufalého plánu jí pomáhá svobodomilovný muž zvaný Honák (Hugh Jackman). Lady Ashleyová (Nicole Kidmanová) se ujme domorodého kluka a ze snobské madam se mění v bytost činorodou a vstřícnou. Další zvraty vyprávění souvisejí s japonským bombardováním Darwinu v únoru 1942... Režii velkolepé podívané měl Baz Luhrmann, do jehož filmografie patří například postmoderní muzikál Moulin Rouge.
Premiéra: neděle, 13. června ve 20:00 hod.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Mnohavrstevná kronika režiséra Davida Finchera, inspirovaná stejnojmennou povídkou F.S. Fitzgeralda, vychází z časového paradoxu. Titulní hrdina se koncem první světové války narodí s vizáží scvrklého stařečka a postupně mládne do podoby bezmocného mimina. Mezitím prochází různými dějinnými epochami, včetně druhé světové války, nástupu Elvise v padesátých letech a beatlemánie v následující dekádě. Benjamin Button (Brad Pitt) prožije ve středním věku pár šťastných let po boku bývalé tanečnice Daisy (Cate Blanchett). Se svou životní láskou však nemůže zestárnout ani vychovat dceru, protože čas pracuje na každém z nich jinak... Ságu s pozoruhodnými triky rámují vzpomínky zestárlé Daisy, které líčí své dospělé dceři. Právě v době její zpovědi je New Orleans ohrožován hurikánem Katrina. Technicky i obsahově unikátní retro, mapující dějiny dvacátého století, získalo tři Oscary: za výpravu, masky a vizuální efekty.
Premiéra: neděle, 20. června ve 20:00 hod.

Andělé a démoni
Americký thriller, realizovaný podle stejnojmenné knihy Dana Browna, pracuje s podobnými prvky jako hit Šifra mistra Leonarda. Odehrává se během několika hodin ve Vatikánu, kde probíhá konkláve. Kolem volby nového papeže dojde k sérii tajuplných událostí, včetně vražd několika kardinálů. Po jejich motivech pátrá profesor náboženské symbologie Robert Langdon (Tom Hanks) ve spolupráci se sympatickou biofyzičkou (Ayelet Zurerová), vatikánskou policií a členy švýcarské gardy. Zločiny souvisejí s připravovanou explozí antihmoty a s tajnou organizací iluminátů, jež se mstí za dávná příkoří... Turbulentní dobrodružství s řadou kryptogramů, falešných stop a historických odkazů režíroval Ron Howard.
Premiéra: neděle, 27. června ve 20:00 hod.


Zvláštní tipy

Pravá Amerika: Hlasy kampaně - pocit křivdy
Pozoruhodný dokument, který jako svůj pátý projekt pro společnost HBO natočila režisérka Alexandra Pelosiová, přináší pohled na konzervativní část americké veřejnosti. Ta nevolila Baracka Obamu, ale přála si, aby se americkým prezidentem stal John McCain. Republikánskému kandidátovi odevzdala víc než 58 milionů hlasů. Autorka snímku se vydala na cestu po osmadvaceti amerických státech a zachytila názory konzervativních voličů označovaných za mlčící většinu... Alexandra Pelosiová je dcerou kalifornské kongresmanky, jež se v roce 2007 stala první ženou v pozici mluvčí Bílého domu. Začínala v televizi, kde se věnovala politickým tématům, několik let pracovala jako produkční ve zpravodajství a za svůj první dokument pro HBO s názvem Journeys with George získala cenu Emmy.
Premiéra: čtvrtek, 10. června ve 22:05 hod.

Jsem díky vám
Americký dokument přibližuje poměry v chudé africké zemi Malawi. Přes milion tamějších dětí jsou sirotci, jejichž rodiče zemřeli na AIDS. V roce 2006 se do této zaostalé země vydala zpěvačka Madonna a rozhodla se, že osiřelým dětem pomůže. Využila své popularity k tomu, aby na bezútěšnou situaci v Malawi upozornila. Pomohla financovat stavbu domova pro sirotky, založila organizaci, jež se o ně stará, a spolu se svým manželem adoptovala chlapce, který ztratil matku. Tři roky poté napsala scénář a stala se producentkou dokumentu, který režíroval Nathan Rissman. Dokument obsahuje rozhovory s řadou dalších osobností, jež se snaží o zlepšení poměrů v Malawi, včetně amerického ex-prezidenta Billa Clintona, či arcibiskupa Desmonda Tutu.
Premiéra: čtvrtek, 17. června ve 22:20 hod.


Nenechte si ujít
 
Psí rok
Hrdinou úsměvného dramatu z produkce HBO, inspirovaného memoáry spisovatele Jona Katze, je literát uvízlý v beznadějné tvůrčí krizi. Frustrovaný Jon (Jeff Bridges) se ujme opuštěného psa, záhy však zjistí, že zvládnout nového čtyřnohého kamaráda je nad jeho síly. Po řadě malérů se proto přestěhuje na venkovskou farmu. Tamější údržbář mu dohodí ženu, která to se psy umí a mohla by mu pomoci s jeho převýchovou... Příběh o překonávání samoty natočil George LaVoo.
Premiéra: sobota, 5. června ve 20:00 hod.

Charlie Bartlett
Teenager Charlie Bartlett (Anton Yelchin), který žije s neurotickou matkou, byl vyhozen ze soukromé střední školy. Po příchodu na novou školu zjistí, že problémy jeho spolužáků se podobají těm, co už zná z dřívějška. Začne si hrát na jejich psychiatra a otevře si neoficiální kancelář na pánských záchodcích, kde radí svým vrstevníkům. Zároveň se zahledí do dívky, která je dcerou přísného ředitele. Americkou komedii o zmatcích dospívání režíroval Jon Poll.
Premiéra: sobota, 12. června ve 20:00 hod.

Manželská klec
Americko-kanadské úsměvné drama, jež v roce 2007 natočil režisér Ira Sachs, vychází z předpokladu, že ve čtyřicátých letech minulého století byl rozvod společensky nepřijatelný. Harry Allen (Chris Cooper) proto vede dvojí život po boku své ženy (Patricia Clarksonová) i mladé milenky. Prekérní situaci se rozhodne vyřešit tím, že se svou manželku rozhodne zabít. Právě v té době však vstoupí do hry jeho dlouholetý přítel, džentlmenský Richard (Pierce Brosnan).
Premiéra: sobota, 19. června ve 20:00 hod.

Push
Americký sci-fi thriller režiséra Paula McGuigana vypráví o skupince agentů s nadpřirozenými schopnostmi. Točí se kolem honby za pohádkově cenným kufříkem. Jednou z hrdinek je mladičká Cassie (Dakota Fanningová), jež vidí do budoucnosti. Další klíčovou postavou je Nick (Chris Evans), který vládne telekinetickými schopnostmi a po smrti otce žije v anonymitě v Hongkongu. Do troufalé akce je zasvěcena i Kira (Camilla Bellová), jež dokáže ovládat cizí myšlenky...
Premiéra: pátek, 25. června ve 20:00 hod.
tisk
Astra HD demo kanál do 6.6.2010 mimo provoz
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvody Elsat
Datum: 26. května 2010 16:00

Astra HD demo kanál do 6.6.2010 mimo provoz

Lucemburský satelitní operátor SES Astra dočasně přerušil šíření svého demo kanálu ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) na evropském satelitním systému Astra, pozice 19,2 stupně východně. Demo kanál Astra HD bude mimo provoz do 6. června 2010.

O dočasném přerušení vysílání Astra HD demo channel informoval operátor SES Astra prodejce se satelitní a anténní technikou a kabelové operátory. Promo kanál Astry ve vysokém rozlišení odstartoval v prosinci 2009 volně na novém kmitočtu 10,832 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK. Kanál vysílá denně od 10:00 do 20:00 hodin a je využíván hlavně pro demonstrační účely v obchodech. Je dobrou ukázkou pro příjem HD obsahu ze satelitu a z kabelové televize.

V kabelových rozvodech Elsat je demo kanál Astra HD šířen v rámci DVB-C paketu K na tv kanálu SE 36 (426,0 MHz).

tisk
Satelitní rádio RTL Oldies v Týně
Lokalita: Týn nad Vltavou - kab. rozvod Týn nad Vltavou
Datum: 25. května 2010 10:00

Upozorňujeme naše účastníky v Týně nad Vltavou, že došlo k vážné závadě na vestavné kazetě pro satelitní příjem a zpracování satelitní rozhlasové stanice RTL Oldies. Kazeta je nyní v opravě a po dobu opravy bude tato rozhlasová stanice nefunkční. Jakmile bude kazeta opravena, bude stanice RTL Oldies ihned znovuzprovozněna.
Omlouváme se za případné potíže s tímto výpadkem spojené.

tisk
Změna zpracování rozhlasových programů v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Datum: 24. května 2010 16:00

Upozorňujeme naše účastníky v Písku, že společnost Elsat provedla poměrně významnou změnu v analogové rozhlasové programové nabídce. Přešli jsme z kanálového zpracování vybraných rozhlasových stanic na komplexní pásmové zpracování. Přínosem této změny je, že přibylo několik nových rozhlasových stanic, šířených z lokálních píseckých vysílačů. Další výhodou je to, že pokud nějaká další stanice spustí v Písku místní vysílač, objeví se v naší nabídce automaticky. Z nabídky zmizely pouze slaboučké signály R. Blaník a Evropa 2 ze vzdáleného vysílače Votice, které byly stejně dlouhodobě neperspektivní, vzhledem k postupnému zahlcování vzdušného elektromagnetického spektra a nárůstu rušení. 
Všechny stanice jsou nyní šířeny na svých původních vzdušných pozemních frekvencích. Některé stanice je možno při ladění FM tuneru zachytit v dobré kvalitě dvakrát - jednak z místního píseckého vysílače a též z krajového vysílače velkého výkonu na Kleti.
Přelaďte si prosím vaše rozhlasové přijímače, AV receivery a jiné FM tunery. Spolehlivě zachytitelné rozhlasové stanice a jejich frekvence jsou uvedeny v následujícím přehledu. Je samozřejmě možné, že na kvalitních citlivých FM tunerech se podaří zachytit a naladit ještě další jiné rozhlasové stanice s nižší signálovou úrovní, ale jejich kvalitu již nemůžeme zaručit.
Za případné potíže s touto změnou související se omlouváme.

Analogově šířené rozhlasové programy v pásmu VKV FM II – KT ELSAT PÍSEK
 
87,9 MHz                                Fajn Radio
89,0 MHz                                Rock Radio Prácheň
89,5 MHz                                Radio Proglas
91,1 MHz                                ČRo 1 Radiožurnál ČB
92,6 MHz                                Radio KISS
93,6 MHz                                Radio Faktor Písek
94,6 MHz                                Frekvence 1
96,6 MHz                                Radio Beat (plán.)
97,0 MHz                                ČRo 1 Radiožurnál Písek
98,9 MHz                                ČRo 2 Praha
99,4 MHz                                Radio Orlík
102,9 MHz                              Radio Impuls             
104,3 MHz                              Radio Faktor ČB
105,2 MHz                              ČRo 3 Vltava
106,4 MHz                              ČRo 5 ČB Regina
 
100,7 MHz                              SAT RTL Oldies
tisk
Jarní akce se prodlužuje až do 21. 5. 2010
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 17. května 2010 08:00
Trvání do: 21. května 2010 16:00
JARNÍ AKCE je prodloužena do 21. 5. 2010

Pro značný zájem se naše jarní akce prodlužuje až do 21. května 2010 !

Za přípojku zaplatíte jen 500,- Kč.
A navíc, první měsíční paušální poplatek budete platit až za měsíc červenec 2010.

Objednejte si do 21. května připojení k Internetu prostřednictvím naší kabelové televize a získáte slevu na připojovacím poplatku ve výši 500,- Kč. Připojení k Internetu vám tedy bude zřízeno zcela zdarma! (Vyjma rozvodu T. Sviny)

Nemáte-li dosud naší přípojku zavedenu, a objednáte-li si zároveň přístup k Internetu, zřídíme vám obě služby dohromady rovněž zdarma bez zřizovacích poplatků.  
 
Více informací na www.elsat.cz , na tomto Infoservisu a v Infokanálech Elsat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.