Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změna u programu ČT HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. května 2010 16:00
Upozorňujeme naše účastníky ve všech kabelových rozvodech Elsat, přijímající program ČT HD pomocí HD STB nebo televizoru s DVB-C HD tunerem, že došlo nebo v nejbližších dnech dojde k dílčí změně vnitřních identifikátorů (audio a video PIDs) u tohoto programu. Ke změně došlo z technických důvodů - přesunu programu ČT HD na jiný distribuční satelitní transpondér. Tato změna se pak bohužel projeví i při překladu programu ze satelitu do digitálního DVB-C paketu v kabelovém rozvodu. 
Pokud některým účastníkům neproběhla na jejich přijímacím zařízení automatická aktualizace parametrů a program ČT HD jim přestal fungovat, je potřeba jej znovu naskenovat do paměti přístroje. Pomocí automatického nebo manuálního ladění v menu zařízení. Vnější ladicí parametry programu zůstaly stejné – frekvence 418,0 MHz - kanál SE 35, modulace QAM 64, symbolrate 6900, v Týně frekvence 362,0 MHz - kanál SE 28.
Zároveň upozorňujeme, že v kabelovém rozvodu Trhové Sviny bude program ČT HD v nejbližší době přesunut z tv kanálu SE 33 na kanál SE 35 (418,0 MHz).
tisk
Výpadek Internetového připojení - Č. Budějovice
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 12. května 2010 10:00
Trvání do: 12. května 2010 13:00

Vážení zákazníci,

zítra 12.5.2010 dojde k výpadku všech námi poskytovaných služeb. Výpadek se bude týkat ulic A. Barcala, K. Chocholy, M. Chlajna, V. Volfa, N. Frýda, K. Štěcha a J. Bendy.

Důvodem výpadku je přepojování zemní sítě.

Děkujeme za pochopení.

 

tisk
Výpadek Internetového připojení - Kaplice
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 10. května 2010 09:00
Trvání do: 10. května 2010 11:00

Vážení zákazníci,

v pondělí 10.5.2010 bude docházet k výpadkům internetového připojení.

Důvodem výpadků je konfigurace a údržba zařízení.

Děkujeme za pochopení.

tisk
Informace pro majitele nových DVB-C Set Top Boxů KAON
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 6. května 2010 10:00
Informace pro majitele nových DVB-C Set Top Boxů KAON
 
Jak již byli naši zákazníci dříve informováni, kabelové digitální Set Top Boxy (dále STB) typů CV-5000, 6000 a 7000 HD, které naše společnost dříve distribuovala pro příjem digitální nabídky Elsat, již nejsou na trhu k dipozici, protože jejich výrobce – korejská společnost Handan ukončila jejich výrobu ke konci roku 2009.
Generální dodavatel kabelových STB pro kabelové operátory v ČR – spol Lica s.r.o. proto urychleně zajistil náhradu – kabelové DVB-C STB od firmy KAON MEDIA ve verzích SD, HD a HD PVR. Tyto nové STB by měly nahradit předchozí STB Handan se stejnými funkcionalitami. Protože však STB a zvláště jeho řídící program – software (dále SW) je poměrně složitá věc, musí se jeho SW postupně vyladit a „vychytat mouchy“ tak, aby STB správně a bez chyb pracoval v sítích konkrétních kabelových operátorů. Postupné vylaďování SW je poměrně náročný a komplikovaný postup v součinnosti s korejským výrobcem, proto již od prosince u dodavatele (spol. Lica) a následně i u nás jakožto kabelového operátora probíhá testování jednotlivých modelů STB a následné opravy SW. Postupně byly odhaleny a opraveny některé chyby v SW a odstraněny některé problémy a počátkem dubna se po provedených testech již zdálo, že STB by měly být v síti funkční a provozuschopné. Též náš dodavatel STB nás ujistil, že SW v STB by již měl být v pořádku a bez závažnějších chyb. Proto v polovině dubna jsme první dodávky STB konečně uvolnili do distribuce zákazníkům.
Následně po určité době ostrého nasazení v kabelové síti se však ukázalo, že poslední verze SW, která již měla být v pořádku, obsahuje závažnou chybu, která se bohužel navíc projevuje nepravidelně, až po určité době a bez nějaké zákonitosti a návaznosti na určitou konkrétní činnost. Problém se týká toho, že STB po uvedení do provozu a naladění programové nabídky nahodile a někdy až po několika dnech vymaže naladěné programy tím způsobem, že v seznamu programů zůstanou jen některé nebo vůbec žádné stanice a STB je nutno resetovat do továrního nastavení a znovu ho naladit. Tento problém se týká SD i HD modelů STB. Pro zákazníka je toto pochopitelně velmi nepříjemné a obtěžující a STB je v tomto stavu v podstatě nepoužitelný.
Na vzniklý problém jsme okamžitě upozornili našeho dodavatele STB – spol Lica, která následně ihned kontaktovala výrobce a bylo přislíbeno, že v nejbližších dnech přiletí do ČR softwarový specialista fy KAON, aby urychleně došlo k opravě SW a odstranění této chyby tak, aby STB byly funkční a mohly být plnohodnotně využívány zákazníky. SD STB by měly být dle dostupných informací vyřešeny do poloviny května a HD STB do konce měsíce května, s tím, že dle dřívějších zkušeností je tyto termíny nutno brát s jistou rezervou.
Jakmile budou nové verze sofware k dispozici, budou přidány do digitálního streamu na frekvenci 378 MHz - paket Y naší Rozšířené kódované zvlášť placené nabídky. Naši zákazníci budou prostřednictvím našeho Infoservisu Elsat následně informováni o tom, že nový software pro STB je již k dispozici. Po zapnutí STB a jeho nastavení na některou předvolbu (program) z Rozšířené nabídky (i v kódované podobě) STB automaticky nalezne nový SW a po potvrzení uživatelem provede aktualizaci SW ve své paměti. Po provední aktualizace se STB následně přepne do továrního nastavení a bude jej potřeba znovu nastavit a naladit.
 
Do doby, než budou nové verze SW k dispozici, jsme prozatím pozastavili distribuci a prodej nových STB KAON zákazníkům. Našim účastníkům, kteří si již nové STB v uplynulých 14ti dnech zakoupili, se velice omlouváme za způsobené nepříjemnosti. Jsme si vědomi, že se jedná o značně nepříjemnou a obtěžujícící záležitost a velmi nás mrzí, že k ní vůbec došlo. Všechny takto postižené uživatele STB KAON prosíme o strpení do doby, než bude k dispozici nový SW a STB po provedené aktualizaci budou nadále pracovat již bez závad a výpadků.
 
Přikládáme vyjádření dodavatele spol. Lica k vzniklé situaci:
http://web.elsatnet.cz/panek/clanky/stb/Vyjadreni_k_STB_KAON.pdf
 
                                                                                              ELSAT spol. s r.o.
                                                                                              kabelová televize
tisk
Česká televize nabídne divákům od pátku hokejové mistrovství světa
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 5. května 2010 08:00

Již tento pátek začíná v Německu hokejové mistrovství světa a připravuje se na něj pochopitelně také Česká televize. Ta prezentovala novinářům a prostřednictvím kanálu ČT 4 také divákům, jak bude toto významná sportovní událost veřejnoprávním médiem pojata. Česká televize odvysílá celkem 32 přenosů na Dvojce a Čtyřce, které budou jako obvykle nabízeny také s hokejovým studiem.

Jak konstatoval šéfkomentátor Robert Záruba, pro ČT jde o zakončení mimořádné hokejové sezóny, během níž bylo odvysíláno celkem 203 zápasů. Dění přímo v Kolíně nad Rýnem budou komentovat Michal Dusík a David Pospíšil, reportáže obstará Ondřej Zamazal. V hokejovém studiu pak budou Jiří Hölzel a Josef Zajíc. I protentokrát se mohou diváci těšit na trik Arabela, kdy je pomocí televizní techniky přenesen hráč opticky přímo do studia. Toto "kouzlo" by se však mělo dočkat svého vylepšení.

Jako speciální podsekce zpravodajského kanálu ČT 24 již byly spuštěny webové stránky na adrese www.mshokej.cz . Zde najdou zájemci veškeré aktuální zpravodajství včetně sekcí, které jsou podle vlaječek věnovány jednotlivým týmům. Pravá část stránky je pak věnovaná programu šampionátu. Sportovní fanoušci zde najdou také statistiky, videa a diskusní fórum. Chybět nebude ani anketa a aktuality budou umístěny do dolní části stránky. První přenos hokejového mistrovství nabídne ČT v pátek od 20:15.

Přehled zápasů MS 2010 v hokeji na kanálech ČT 2 a ČT 4 (PDF, 900 kB):
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/MS_2010-hokej-imp-127297774406662.pdf

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.