Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek služeb Elsat - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 27. července 2010 09:00
Trvání do: 27. července 2010 11:00

Vážení zákazníci,
dovolujeme si Vás informovat o plánovaném výpadku našich všech služeb,  který
proběhne dne 27.7.2010 od 9:00 do 11:00h.

Důvodem je výměna hlavního elektroměru a následná revize zařízení.

Omlouváme se za způsobené komplikace.

tisk
Výluka programů Film+ a F&H
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou - kab.rozvody Č.Bud., Písek, Týn, Vimperk
Trvání od: 20. července 2010 00:30
Trvání do: 20. července 2010 06:00
Obdrželi jsme oznámení od dodavatele programů:

Oznámení o dočasném přerušení vysílání kanálů Film+ a Fishing&Hunting
  
Vážený obchodní partnere,
  
Dovolujeme si Vás informovat, že dne 20.  července 2010 od 00:30 hod. do 06.00 hod. proběhne v našem vysílacím technickém centru (playout) plánovaná pravidelná údržba.
V tomto výše uvedeném čase bude vysílání kanálů Film+ a Fishing&Hunting dočasně přerušeno. Naše technické centrum samozřejmě udělá maximum pro zajištění co nejkratšího výpadku.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na naši další spolupráci.
tisk
Změna u pozemních DVB-T multiplexů 1 a 2
Lokalita: Vimperk, Písek - kab. rozvody Písek a Vimperk
Datum: 1. července 2010 16:00
Změna u pozemních DVB-T multiplexů 1 a 2

Upozorňujeme naše účastníky Písku a Vimperku, že oba pozemní DVB-T multiplexy 1 a 2, šířené v kabelovém rozvodu Elsat pro majitele nových plochých televizorů bez kabelových DVB-C tunerů, byly přesunuty z původních tv kanálů K 37 a K 38 na nové kanály. Stalo se tak v souvislosti s vypnutím stávajících analogových vysílačů a přesunu digitálního DVB-T multiplexu 2 na vysílačí Kleť a Mařský vrch z původního dočasného vysílacího kanálu na definitivní kanál K 39.
Multiplex 1, který byl dříve v kabelovém rozvodu Elsat šířen na kanálu K 37, se přesouvá na kanál K 40 (626,0 MHz) a multiplex 2 se přesouvá z kanálu K 38 na kanál K 39 (618,0 MHz).
Účastníkům s televizory s DVB-T tunery naladění paketů na nové pozici proběhne automaticky v rámci průběžné aktualizace programů a kanálů na přijímači.

DVB-T multiplex 1 – K 40 (626,0 MHz) - ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport
DVB-T multiplex 2 – K 39 (618,0 MHz) - NOVA, NOVA Cinema, PRIMA, PRIMA Cool, TV Barrandov.  
A příslušné digitální rozhlasové programy.
tisk
Změny na pozemních TV vysílačích Kleť a Mařský vrch
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. července 2010 16:00

Jak již bylo dříve oznámeno v médiích, dnes v noci proběhla poměrně významná změna na pozemních televizních vysílačích Kleť, Vimperk - Mařský vrch a Tábor - Radimovice. Konkrétně byly vypnuty analogové signály TV Nova - kanál R 2, R 8, ČT 1 - kanály K 39 a K 32, ČT 2 - K 47, TV Prima - K 33 a K 51 atd.
Zároveň došlo ke změně vysílacího kanálu pozemního DVB-T multiplexu 2 (Nova, Prima, Barrandov aj.) z dočasného kanálu K 50 na definitivní kanál K 39.

Pro účastníky kabelové televize Elsat těmito změnami nevznikají žádné potíže a nutnost dokupování dalších doplňkových zařízení. V průběhu dnešního dopoledne bylo našimi technickými skupinami provedeno nezbytné přeladění příslušné technologie na našich hlavních stanicích ve všech městech s kabelovými rozvody Elsat. V současné době již vše funguje tak jako dříve - tedy TV Nova a Prima v analogové nabídce na stávajících kanálech a programy z DVB-T multiplexu 2 též na stávajícícím kanálu pro DVB-C paket A (kanál SR 3, resp. SR 4 ve Vimperku).

Naši účastníci by tedy neměli být nuceni některé programy a kanály na svých televizorech a kabelových Set Top Boxech přelaďovat ani dělat žádné jiné změny, vše běží stejně jako dříve. Drobný zádrhel by mohl nastat jen u některých televizorů s DVB-C tunery - může se stát, že televizor chybně interpretuje interní NIT a PMT tabulku, a paket A bude na TV nutno znovu naladit. To už ale nemůžeme ovlivnit, záleží to na verzi software v konkrétním televizoru. Každopádně - všechny vnější ladicí parametry pro všechny analogové i digitální programy a kanály jsou stejné jako doposud.

Jiná situace může nastat v domech se společnými televizními anténami (STA), kde tyto STA dále přijímají původní (dočasný) vysílací kanál K 50 a naopak nepřijímají aktuální kanál K 39 pro DVB-T multiplex 2 s programy TV Nova, TV Prima, Nova Cinema, Prima Cool a TV Barrandov. Tyto programy tudíž divákům v těchto STA na televizorech a Set Top Boxech zmizí. Přeladění STA bude vyžadovat manuální zásah anténáře, což při počtu STA může být otázka dlouhých týdnů. Pro postižené diváky je tedy nejlepším a nejrychlejším řešením připojení na kabelovou TV Elsat, protože kabelová televize na rozdíl od satelitního nebo internetového příjmu bez problémů nakrmí televizním a rozhlasovým signálem všechny televizory, videa, rekordéry a stereo zařízení, i když jsou již staršího data a nemají v sobě zabudován digitální DVB tuner.

 

 


tisk
Výpadek Internetového připojení - Č. Budějovice, Písek, Vimperk
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek
Trvání od: 28. června 2010 01:00
Trvání do: 28. června 2010 05:00

Dobrý den,
dovolujeme si Vás informovat o plánovaných pracích na IP síti ČDT, které
proběhnou dne 28.6.2010 od 00:01 do 05:00.

Důvodem je přepojení hlavních přenosových tras IP sítě na novou technologii.
V některých případech může během prací dojít ke kratším výpadkům služeb
(max. cca 5 min). Budeme se samozřejmě snažit o bezvýpadkový průběh, popř.
jejich minimalizaci.


Omlouváme se za způsobené komplikace.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.