Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Astra HD demo kanál do 6.6.2010 mimo provoz
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvody Elsat
Datum: 26. května 2010 16:00

Astra HD demo kanál do 6.6.2010 mimo provoz

Lucemburský satelitní operátor SES Astra dočasně přerušil šíření svého demo kanálu ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) na evropském satelitním systému Astra, pozice 19,2 stupně východně. Demo kanál Astra HD bude mimo provoz do 6. června 2010.

O dočasném přerušení vysílání Astra HD demo channel informoval operátor SES Astra prodejce se satelitní a anténní technikou a kabelové operátory. Promo kanál Astry ve vysokém rozlišení odstartoval v prosinci 2009 volně na novém kmitočtu 10,832 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK. Kanál vysílá denně od 10:00 do 20:00 hodin a je využíván hlavně pro demonstrační účely v obchodech. Je dobrou ukázkou pro příjem HD obsahu ze satelitu a z kabelové televize.

V kabelových rozvodech Elsat je demo kanál Astra HD šířen v rámci DVB-C paketu K na tv kanálu SE 36 (426,0 MHz).

tisk
Satelitní rádio RTL Oldies v Týně
Lokalita: Týn nad Vltavou - kab. rozvod Týn nad Vltavou
Datum: 25. května 2010 10:00

Upozorňujeme naše účastníky v Týně nad Vltavou, že došlo k vážné závadě na vestavné kazetě pro satelitní příjem a zpracování satelitní rozhlasové stanice RTL Oldies. Kazeta je nyní v opravě a po dobu opravy bude tato rozhlasová stanice nefunkční. Jakmile bude kazeta opravena, bude stanice RTL Oldies ihned znovuzprovozněna.
Omlouváme se za případné potíže s tímto výpadkem spojené.

tisk
Změna zpracování rozhlasových programů v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Datum: 24. května 2010 16:00

Upozorňujeme naše účastníky v Písku, že společnost Elsat provedla poměrně významnou změnu v analogové rozhlasové programové nabídce. Přešli jsme z kanálového zpracování vybraných rozhlasových stanic na komplexní pásmové zpracování. Přínosem této změny je, že přibylo několik nových rozhlasových stanic, šířených z lokálních píseckých vysílačů. Další výhodou je to, že pokud nějaká další stanice spustí v Písku místní vysílač, objeví se v naší nabídce automaticky. Z nabídky zmizely pouze slaboučké signály R. Blaník a Evropa 2 ze vzdáleného vysílače Votice, které byly stejně dlouhodobě neperspektivní, vzhledem k postupnému zahlcování vzdušného elektromagnetického spektra a nárůstu rušení. 
Všechny stanice jsou nyní šířeny na svých původních vzdušných pozemních frekvencích. Některé stanice je možno při ladění FM tuneru zachytit v dobré kvalitě dvakrát - jednak z místního píseckého vysílače a též z krajového vysílače velkého výkonu na Kleti.
Přelaďte si prosím vaše rozhlasové přijímače, AV receivery a jiné FM tunery. Spolehlivě zachytitelné rozhlasové stanice a jejich frekvence jsou uvedeny v následujícím přehledu. Je samozřejmě možné, že na kvalitních citlivých FM tunerech se podaří zachytit a naladit ještě další jiné rozhlasové stanice s nižší signálovou úrovní, ale jejich kvalitu již nemůžeme zaručit.
Za případné potíže s touto změnou související se omlouváme.

Analogově šířené rozhlasové programy v pásmu VKV FM II – KT ELSAT PÍSEK
 
87,9 MHz                                Fajn Radio
89,0 MHz                                Rock Radio Prácheň
89,5 MHz                                Radio Proglas
91,1 MHz                                ČRo 1 Radiožurnál ČB
92,6 MHz                                Radio KISS
93,6 MHz                                Radio Faktor Písek
94,6 MHz                                Frekvence 1
96,6 MHz                                Radio Beat (plán.)
97,0 MHz                                ČRo 1 Radiožurnál Písek
98,9 MHz                                ČRo 2 Praha
99,4 MHz                                Radio Orlík
102,9 MHz                              Radio Impuls             
104,3 MHz                              Radio Faktor ČB
105,2 MHz                              ČRo 3 Vltava
106,4 MHz                              ČRo 5 ČB Regina
 
100,7 MHz                              SAT RTL Oldies
tisk
Jarní akce se prodlužuje až do 21. 5. 2010
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 17. května 2010 08:00
Trvání do: 21. května 2010 16:00
JARNÍ AKCE je prodloužena do 21. 5. 2010

Pro značný zájem se naše jarní akce prodlužuje až do 21. května 2010 !

Za přípojku zaplatíte jen 500,- Kč.
A navíc, první měsíční paušální poplatek budete platit až za měsíc červenec 2010.

Objednejte si do 21. května připojení k Internetu prostřednictvím naší kabelové televize a získáte slevu na připojovacím poplatku ve výši 500,- Kč. Připojení k Internetu vám tedy bude zřízeno zcela zdarma! (Vyjma rozvodu T. Sviny)

Nemáte-li dosud naší přípojku zavedenu, a objednáte-li si zároveň přístup k Internetu, zřídíme vám obě služby dohromady rovněž zdarma bez zřizovacích poplatků.  
 
Více informací na www.elsat.cz , na tomto Infoservisu a v Infokanálech Elsat.
tisk
Změna u programu ČT HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. května 2010 16:00
Upozorňujeme naše účastníky ve všech kabelových rozvodech Elsat, přijímající program ČT HD pomocí HD STB nebo televizoru s DVB-C HD tunerem, že došlo nebo v nejbližších dnech dojde k dílčí změně vnitřních identifikátorů (audio a video PIDs) u tohoto programu. Ke změně došlo z technických důvodů - přesunu programu ČT HD na jiný distribuční satelitní transpondér. Tato změna se pak bohužel projeví i při překladu programu ze satelitu do digitálního DVB-C paketu v kabelovém rozvodu. 
Pokud některým účastníkům neproběhla na jejich přijímacím zařízení automatická aktualizace parametrů a program ČT HD jim přestal fungovat, je potřeba jej znovu naskenovat do paměti přístroje. Pomocí automatického nebo manuálního ladění v menu zařízení. Vnější ladicí parametry programu zůstaly stejné – frekvence 418,0 MHz - kanál SE 35, modulace QAM 64, symbolrate 6900, v Týně frekvence 362,0 MHz - kanál SE 28.
Zároveň upozorňujeme, že v kabelovém rozvodu Trhové Sviny bude program ČT HD v nejbližší době přesunut z tv kanálu SE 33 na kanál SE 35 (418,0 MHz).
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.