Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
ČT HD přechází na řádné vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 12. února 2010 09:00
ČT HD, kanál České televize (ČT) ve vysokém rozlišení obrazu (HD), plynule přejde z veřejného experimentálního šíření na řádné vysílání. Stane se tak se zahájením Zimních olympijských her 2010 z kanadského Vancouveru v pátek 12. února 2010.

Kanál ČT HD zahájil veřejné testovací vysílání dne 31.8.2009. Doposud tento kanál šířil identický obsah jako pražská mutace ČT1 ve standardním rozlišení. To se ale nyní změní.

ČT HD bude po celou Olympiádu (od 12.2. do 28.2.2010) vysílat 24 hodiny denně olympijský program. Od 17:00 do 8:00 hodiny stejný obsah jako ČT2. Zbývající část dne bude přenášet vysílání rize sportovního kanálu ČT4. Po skončení Olympiády se na pozici ČT HD budou denně střídat všechny programy ČT podle toho, který z nich přinese nejvíce nativního HD obsahu. Bohužel, doposud nevysílala ČT v některých dnech obsah v nativním HD žádný. S Olympijským maratónem přijdou televizní diváci o díly seriálu Vyprávěj ve vysokém rozlišení. Seriál se totiž bude vysílat dál ale kvůli olympiádě nebude na ČT HD.

O dění na zimní Olympiádě bude pod drobnohledem více než 400 HD kamer a umožní sledování neobvyklých záměrů z jednotlivých soutěží. Režie ČT vybere z distribučních signálů to nejlepší a nejzajímavější pro českého diváka - účast českých sportovců a dalších atraktivních disciplín. Ve Vancouveru bude mít ČT jako pracovnu, redakci, režii, střihové pracoviště ale i zvukové a komentátorské studio. Vedle mezinárodních feedů bude využívat i příspěvky ze čtyř vlastních mobilních HD kamer. Signál bude putovat z Kanady podmořskými optickými kabely do Evropy a odtud satelity využívané EBU do ČT v Praze.

Olympiáda stejně jako předloni z Pekingu či před 4 lety z Turína bude šířena na dvou programech - ČT2 a ČT4. Oba kanály budou vysílat různý obsah - ČT2 se zaměří na sporty s českou účastí a čtyřka na ty ostatní zajímavé disciplíny.
tisk
ARD HD a ZDF HD zahajují pravidelné vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 11. února 2010 09:00
Trvání do: 12. února 2010 09:00

Německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF zahajují ostré vysílání ve vysokém rozlišení obrazu HDTV. Již zítra 12.2.2010 v 5 hodin a 30 minut ráno bude v Německu slavnostně odstartováno pravidelné vysílání dalších kanálů v high-definition TV.
Oba kanály startují novou éru vysílání v den slavnostního zahájení zimních olympijských her v kanadském Vancouveru, kterou budou střídavě vysílat kanály ARD a ZDF.

ARD HD a ZDF HD (včetně SD verzí ARD a ZDF) budou střídavě přinášet rozsáhlé množství přímých přenosů a záznamů z významné sportovní události. Po skončení Olympiády ve Vancouveru televize slibují další skvělou podívanou v HD kvalitě - zprávy, dokumentární filmy, celovečerní filmy a také sportovní přenosy. Takovou nabídku v HD zcela volně nenabízí žádný vysílatel v Evropě.

"Od vynálezu barevné televize je to největší technická inovace," prohlásil předseda ARD Peter Boudgoust před zahájením provozu ARD HD.
ARD HD a ZDF HD budou využívat rozlišení 1280x720p - tedy jiný formát než využívá například česká Nova HD či ČT HD, které jsou šířeny v 1920x1080i.

Německo postupně objevuje kouzlo HD vysílání - po německé komerční Anixe HD, německo-francouzské stanici Arte HD se nabídka rozšířuje o programy ARD HD a ZDF HD.

Se startem Olympiády zahájí ostrý provoz ČT HD. Těžištěm tohoto jediného kanálu České televize ve vysokém rozlišení bude Olympiáda během které se na ČT HD budou střídat obsahy ČT2 a ČT4. V další části roku televize veřejné služby přinese minimum obsahu v HD kvalitě. Po skončení olympiády přinese zvláštní druh vysílání - každý den bude ČT HD šířit ten program, který bude mít ve své nabídce nejvíce nativního HD obsahu. Faktem je, že v současné době v některých dnech nebyl nativní obsah v HD žádný.

tisk
Výpadek Internetového připojení - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 2. února 2010 05:00
Trvání do: 2. února 2010 06:00
Vážení zákazníci,
oznamuji Vám tímto, že zítra ráno dojde k neplánovanému výpadku námi poskytovaného internetového připojení v Týně nad Vltavou :
 
bližší údaje :
úterý 2.2.2010
v době : 5:00 - 6:00
délka výpadku :  max 20 minut
tisk
Zimní OH 2010 ve Vancouveru v HD rozlišení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. února 2010 08:00

Zimní Olympijské hry 2010 z kanadského Vancouveru budou naši účastníci mít možnost sledovat jak ve standardním SD rozlišení na několika programech, tak i ve vyšší obrazové kvalitě ve vysokém HD rozlišení.

Česká televize bude OH 2010 přenášet v SD rozlišení na programech ČT 2 a ČT 4 a zároveň výběr z těchto dvou programů v HD rozlišení bude střídavě přenášen i na programu ČT HD. Přepínací schéma na ČT HD mezi HD signály ČT 2 a ČT 4 je našim zákazníkům k dispozici ke stažení zde:
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/CT_HD_OH.doc

Dále budou mít naši zákazníci možnost sledovat OH 2010 v HD rozlišení 720p/50 i na německých veřejnoprávních stanicích ARD HD a ZDF HD, které již jsou nebo v nejbližších dnech budou našim zákazníkům též k dispozici ve všech našich kabelových rozvodech. Vysílací schéma OH 2010 v HD rozlišení na programech ARD HD a ZDF HD ve formátu pdf (v německém jazyce) je našim zákazníkům k dispozici ke stažení zde (převzato ze serveru Digizone.cz) :
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/olympiada1-126441718573606.pdf

Program ČT HD je v našich kabelových rozvodech šířen na tv kanálu SE 33 (402,00 MHz), Symbolrate 6900, Modulace QAM 64.
Programy ARD HD a ZDF HD jsou šířeny na tv kanálu SE 31 (386,00 MHz), Symbolrate 6900, Modulace QAM 128!!

Programy šířené ve vysokém HD rozlišení mohou volně a nekódovaně sledovat všichni naši účastníci vybavení televizory nebo Set Top Boxy s kabelovými digitálními tunery DVB-C a zároveň HDTV tunery v normě MPEG4/H.264 AVC.

tisk
Výpadek programu FTV CZ
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn
Datum: 30. ledna 2010 13:00
Ve středu 27. 1. 2010 ve večerních hodinách postihla těžká technická havárie dosluhující satelit Eutelsat W2 na pozici 16E. Satelit následně přestal šířit signál všech televizních a rozhlasových stanic, které z něj byly vysílány, včetně československé verze módního tv kanálu Fashion TV CZ (FTV CZ). Z tohoto důvodu došlo i k výpadku tohoto programu v analogové nabídce v kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a Týn nad Vltavou. Protože příčina výpadku není na naší straně, nemůžeme tuto skutečnost bohužel nijak ovlivnit. Společnost Eutelsat nyní tuto situaci operativně řeší a pracuje na přesunu záložního satelitu na tuto pozici, který by měl převzít signály z postiženého satelitu W2. Spuštění zálohy by snad mělo být vyřešeno během několika dní, do této doby bude program FTV CZ v uvedených rozvodech bohužel nefunkční. Jakmile bude satelitní signál FTV CZ opět k dispozici, bude tento program znovu zprovozněn. Za vzniklou situaci a dočasnou nedostupnost programu FTV CZ se našim zákazníkům omlouváme, přestože naše společnost nenese na této situaci žádnou vinu.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.