Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Upozornění pro majitele HD STB CV-7000 HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 29. ledna 2010 12:00

Upozorňujeme majitele kabelových digitálních HD Set Top Boxů Handan CV-7000 HD, že pro správné naladění a funkci digitálního paketu s programy ARD, ZDF a ARTE HD je potřeba v STB mít nahrán nový firmware V2.10 nebo V2.11 z roku 2009. Na STB, kde je nainstalován starší firmware (typicky verze SW z roku 2007 a 2008), je tento paket nefunkční, resp. STB ho sice naladí, ale funkční je pouze zvuk a nikoliv obraz.

Aktualizaci firmware je možno provést buď uživatelsky dálkově - v rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a během cca 14 dnů i v Týně nad Vltavou.
V kabelových rozvodech Č. Krumlov, Kaplice a T. Sviny  dálkovou aktualizaci firmware zatím nelze provést a tuto záležitost je možno řešit osobní návštěvou v našem zákaznickém oddělení Elsat v Č. Budějovicích v úředních hodinách a nechat si zde upgrade firmware v STB provést na počkání.

V HD STB Handan CV-7000 HD lze současnou verzi nainstalovaného firmware zjistit v menu STB v položce Systémové informace - Verze STB v řádce Verze SW. Nejnovější verze firmware (SW) je V2.11CZ (Jul 21 2009). Pokud máte v STB jakoukoliv starší verzi SW, je vhodný upgrade, i vzhledem k tomu, že novější verze SW jsou stabilnější a STB je méně náchylný k zamrzání.

Dálková aktualizace firmware (SW) v STB se provede takto: Menu - Systémové informace - Aktualizace SW. Dále je potřeba nastavit tyto položky takto:
Nastavení OTA - USER
Frekvence - 370,0 MHz
Modulace - QAM 64
Symbolrate - 6900
Dále zvolit položku Spustit, pokud STB najde novou verzi SW, zvolit Ano. Aktualizace se automaticky stáhne a provede.

Dálková aktualizace SW v STB je prozatím fuknční pouze v kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a od poloviny února v Týně nad Vltavou!

 

tisk
Nové programy ČT HD, ARD HD, ZDF HD a ARTE HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. ledna 2010 08:00
Nové programy ČT HD, ARD HD, ZDF HD a ARTE HD

Do nekódované digitální kabelové nabídky v kabelových rozvodech Týn nad Vltavou, Český Krumlov, Kaplice a Trhové Sviny byly nově zařazeny další programy ve vysokém rozlišení (HDTV).
Jedná se o program ČT HD – tento program bude v budoucnu přinášet výběr pořadů ze všech čtyř programů ČT, vyrobených v nativním HD rozlišení.
V kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek a Vimperk je program ČT HD šířen již od podzimu 2009, dosud byl šířen jakožto experimentální HD vysílání.
A dále byly zařazeny německé programy ARD HD, ZDF HD a ARTE HD.

Program ČT HD je šířen v paketu F, resp. G na tv kanálu SE 33 (402,00 MHz), Symbolrate 6900, modulace QAM 64.

Programy ARD HD, ZDF HD a ARTE HD jsou prozatím šířeny v režimu časově neohraničeného testu na tv kanálu SE 31 (386,00 MHz), Symbolrate 6900. 
POZOR – tento paket je přenášen s modulací QAM 128 ve všech kabelových rozvodech Elsat!!

Programy ČT HD, ARD HD a ZDF HD budou přenášet Zimní OH 2010 z kanadského Vancouveru ve vysokém (HD) televizním rozlišení.

tisk
Program NOVA HD v Krumlově a v Kaplici
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov - kab. rozvod Č. Krumlov, Kaplice
Datum: 27. ledna 2010 18:00
Upozorňujeme naše účastníky v Č. Krumlově a Kaplici, přijímající program NOVA HD pomocí HD STB nebo televizoru s DVB-C HD tunerem, že došlo k dílčí změně vnitřních identifikátorů (audio a video PIDs) u tohoto programu.
Ke změně došlo z technických důvodů.
Pokud některým účastníkům neproběhla na jejich přijímacím zařízení automatická aktualizace parametrů a program NOVA HD jim přestal fungovat, je potřeba jej znovu naskenovat do paměti přístroje. Pomocí automatického nebo manuálního ladění v menu zařízení. Vnější ladicí parametry programu zůstaly stejné – frekvence 418,0 MHz, modulace QAM 64, symbolrate 6900.

tisk
Užitečné informace pro zájemce o koupi nového plochého televizoru
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 26. ledna 2010 10:00

Pro naše účastníky - zájemce o koupi nového plochého televizoru typu LCD, LED, PDP nabízíme ke stažení článek s užitečnými informacemi pro zákazníky, ohledně výběru typu, vybavení, provedení, ceny, úhlopříčky obrazovky a dalších potřebných věcí, které by předem měl znát každý zákazník předtím, než vstoupí do elektroprodejny s televizory.

Článek ve formátu pdf je převzat beze změny a bez jakýchkoliv úprav z prosincového č. 6 časopisu Inspirace Euronics. Toto číslo časopisu je k dispozici ke stažení celé (cca 7 MB), článek o televizorech se nachází na stránkách č. 12 - 17 :
http://web.elsatnet.cz/panek/clanky/Inspirace_Euronics_prosinec-06-2009.pdf

Připomínáme trvale platnou důležitou informaci, že pro zákazníky kabelové televize je velmi důležité a zásadní, aby nový plochý televizor byl vybaven nejenom klasickým analogovým tunerem a pozemním digitálním tunerem formátu DVB-T, ale zároveň i kabelovým digitálním tunerem formátu DVB-C a pokud možno také HD tunerem pro signál ve vysokém rozlišením v normě MPEG4/H.264 AVC.

tisk
Výpadek Internetového připojení - Písek a Vimperk
Lokalita: Vimperk, Písek
Trvání od: 22. ledna 2010 04:00
Trvání do: 22. ledna 2010 05:00
Vážení zákazníci,
oznamuji Vám tímto, že koncem příštího týdne dojde k možnému (!?) neplánovanému výpadku námi poskytovaného připojení v těchto lokalitách :
    - Vimperk
    - Písek
 
 
bližší údaje :
pátek 22.1.2010
v době : 4:00 - 5:00
délka výpadku :  10 minut
důvod : servisní zásah na páteřním L2 switchi ČDT
 
 
DŮLEŽITÁ POZNÁMKA :
podle vyjádření ČDT : "budou veskere prace probihat s maximalni opatrnosti tak, aby nedoslo k 
vypadku sluzeb"
...informace o výpadku je tedy vlastně pouze informativní a vůbec k němu nemusí dojít...
 
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.