Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Programové tipy HBO na leden 2010
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek
Datum: 1. ledna 2010 08:00

Placený filmový satelitní a kabelový kanál HBO uvede dne 17. 1. 2010 živě slavnostní předávání Zlatých Glóbů. O dva dny později, 19. 1. v 19 hodin pak odvysílá zkrácenou komentovanou verzi s pány Františkem Fukou a Tomášem Baldýnským. Tipem měsíce ledna bude film s hrdinkami populárního seriálu z produkce HBO Sex ve městě. Slavný seriál pak bude vysílat od 4. 1. sesterská stanice HBO Comedy.

Lednové premiéry pak přinesou kromě jiných zajímavých filmů akční komedii Zohan: Krycí jméno Kadeřník, kriminální komedii Po přečtení spalte, sci-fi komedii Hancock a civilní drama romské matky El paso...


Tip měsíce

Sex ve městě (film)
Pokračování osudů čtyř kamarádek, známých z populárního seriálu, zfilmoval režisér Michael Patrick Berg. Spisovatelka Carrie Bradshawová (Sarah Jessica Parkerová) žije s Panem Božským, který pro ně pořídí luxusní byt a svou partnerku požádá o ruku. Připravovaná svatba však skončí fiaskem poté, co dvakrát rozvedený muž zapochybuje o správnosti svého rozhodnutí. Zhrzená žena s ním přestane komunikovat a se svými přítelkyněmi odjede na výlet do Mexika. Znesvářená dvojice se sejde až po několika měsících... Právnička Miranda (Cynthia Nixonová) se dočasně rozejde s manželem poté, co se Steve přizná k nevěře. Eroticky vyprahlá Samantha (Kim Cattrallová) žije v Los Angeles s pohledným, leč příliš zaměstnaným hercem. Charlotte (Kristin Davisová) se připravuje na porod prvního dítěte... Mozaiku ze současného Manhattanu zdobí elegantní interiéry, značkové doplňky i extravagantní kostýmy. Jejich autorka Patricia Fieldová v nich s nadsázkou zvýraznila charaktery protagonistek.
Premiéra: neděle, 3. ledna ve 20:00 hod.

Sex ve městě (seriál)
Americký seriál, realizovaný v produkci HBO v letech 1998 - 2004, vypráví o citových, pracovních i erotických problémech čtyř kamarádek z New Yorku. Jeho podtitul ("Carrie Bradshawová ví hodně o sexu a nebojí se zeptat") parafrázuje název jedné z nejstarších komedií Woodyho Allena. Veškeré epizody ze všech řad této sarkastické a mimořádně otevřené mozaiky (oceněné mimo jiné osmi Zlatými glóby a sedmi cenami Emmy) budou od ledna postupně k vidění na programu HBO Comedy.
Premiéry: od pondělí, 4. ledna, každý všední den ve 20:00 hod.


Nedělní premiéry

Zohan: Krycí jméno Kadeřník
Špičkový izraelský specialista na boj proti terorismu má dopadnout obávaného palestinského zloducha Fantoma. Zohan (Adam Sandler) je ale rozhodnut splnit si svůj sen stát se kadeřníkem. Po střetnutí se svým protivníkem proto zinscenuje vlastní smrt a tajně odjede na Manhattan, kde se vydává za Australana. Uchytí se v salónu, jehož zákaznicím zaimponuje svou ochotou i mužností. V novém působišti však znovu narazí na teroristy, navíc se zahledí do své pohledné šéfové. Potýká se také s bezohledným developerem, který chce zlikvidovat malé obchůdky... Excentrickou akční komedii, jež karikuje izraelsko-palestinský konflikt, režíroval Dennis Dugan.
Premiéra: neděle, 10. ledna ve 20:00 hod.

Po přečtení spalte
Vtipná a mimořádně hluboká kriminální komedie, v níž Joel a Ethan Coenovi rozehráli své typické panoptikum přičinlivých nýmandů. Jednou z hlavních postav je agent CIA (John Malkovich), který je vyhozen z práce a rozhodne se sepsat své paměti. Disketa s ožehavým textem však náhodou padne do rukou dvěma prosťáčkům z fitcentra (Brad Pitt a Frances McDormandová). Ti v naivní touze po zisku nabídnou domnělou senzaci Rusům a začnou bývalého špiona vydírat. V řetězu absurdních nedorozumění a zbytečných mordů figuruje také záletná manželka propuštěného agenta (Tilda Swintonová), která se chce rozvést. Další klíčovým hráčem je samolibý úředník (George Clooney), který s ní udržuje poměr a holduje bizarním erotickým pomůckám... Satira o zpackaných podrazech se vysmívá mechanismům tajných služeb a jejich bohorovným šéfům. Se sžíravou ironií líčí současný svět, kde vládnou falešné idoly, bezhlavá hamižnost a přehnaná důležitost.
Premiéra: neděle, 17. ledna ve 20:00 hod.


Hancock
Titulní hrdina této akční sci-fi komedie má nadpřirozené schopnosti, jež předvede hned v úvodní scéně. Zasáhne proti trojici ozbrojených banditů, kteří prchají po dálnici. John Hancock (Will Smith) sice úspěšně bojuje se zločinci, je ale totálně asociální a svými divokými zákroky tropí okázalou spoušť. Jednoho dne zachrání na železničním přejezdu muže, jenž pracuje jako PR manažer. Vděčný Ray (Jason Bateman) si usmyslí, že vylepší Hancockův mediální obraz. Zpustlého supermana přesvědčí, aby šel dobrovolně do vězení. Zločinnost v Los Angeles však prudce narůstá a Hancock je povolán do akce proti bankovním lupičům. V jedné z následujících epizod vyjde najevo, že nadlidské schopnosti má i Rayova žena Mary (Charlize Theronová). Poté se vysvětlí, že oba "superhrdinové" se dávno znají... Trikové dobrodružství, kombinované s romancí o prokletí výjimečnosti, režíroval Peter Berg.
Premiéra: neděle, 24. ledna ve 20:00 hod.

El paso
Civilní drama romské matky sedmi dětí (hraje ji Irena Horváthová, zpěvačka populární kapely Guločar) začíná tragickou smrtí jejího muže, kterého srazilo auto. Umíněná vdova, která není schopna platit účty ani komunikovat s úřady, je vystěhována ze svého bytu do provizória na ubytovně. Navíc jí hrozí odebrání potomků a jejich umístění do ústavní péče. Sporného případu se ujme mladá advokátka (Linda Rybová), kterou cizí komunita zprvu příliš nezajímá. Postupně však proniká do jejích zvláštností a získá si k ní citovou vazbu. S rozporuplnou klientkou, která občas jedná zcela nevypočitatelně, to ale nemá jednoduché. V kauze se angažuje také činorodý kurátor (David Prachař)... Příběh o potřebě tolerance, polemizující s byrokratickou zvůlí, byl inspirován skutečným osudem romské vdovy. Film, který podle vlastního scénáře režíroval Zdeněk Tyc, byl uveden v soutěžní sekci Na východ od Západu na letošním MFF v Karlových Varech.
Premiéra: neděle, 31. ledna ve 20:00 hod.


Zvláštní tipy

11. hodina
Svědectví o hrozící ekologické katastrofě poukazuje na nepředvídatelné záplavy, ničivé požáry, děsivé hurikány, pozvolna tající ledovce, rostoucí skládky odpadu a další příznaky zaslepenosti moderní civilizace. Zároveň ilustruje možnosti, jež znamenají udržení rovnováhy pozemského ekosystému. V mozaice se symbolickým názvem (upozorňujícím na aktuálnost onoho globálního nebezpečí) vystupuje řada známých osobností. Své názory tu vysvětlují například bývalý sovětský vůdce Michail Gorbačov, či ekologický architekt William McDonough... Varovný dokument vznikl v produkci Leonarda DiCapria.
Premiéra: čtvrtek, 7. ledna ve 22:00 hod.

Ježíš je normální!
Repríza dokumentu režisérky Terezy Nvotové, který poodhaluje nebezpečí nekritické víry v Boha. Polemická koláž vychází z autorčiných vzpomínek na dobu, kdy v Bratislavě studovala církevní školu. Výpovědi bývalých spolužáků konfrontuje s názory jednoho z učitelů. Další pásmo snímku zachycuje průběh Konference víry a ohně. Ukazuje praktiky novodobých "šamanů", kteří vládnou schopnostmi účinné sugesce. Všímá si způsobů, jak zdánlivě oduševnělá komunita zachází s dětmi. V klíčové epizodě se jeden z kluků octne v transu... Dokument ilustruje víru jako zdroj efektních receptů na životní krize. Ukazuje však i fakt, že hraničí s omezováním individuální svobody, spočívající v nezávislém myšlení.
Uvedení: čtvrtek, 14. ledna ve 22:10 hod.

Katastrofa v Číně: Slzy Sečuánské provincie
Americký dokument z originální produkce HBO líčí tragické důsledky zemětřesení, k němuž došlo 12. května 2008 v čínské provincii Sečuán. Zahynulo při něm na 70 000 lidí, včetně 10 000 dětí, z nichž mnohé byly jedináčci. V jedné ze základních škol pohřbily trosky nekvalitně postavené budovy přes sto školáků. Zoufalí rodiče se ptají po příčinách neštěstí, u zodpovědných úředníků však narážejí na nepochopení a alibistické vytáčky. Drásavé svědectví, jež nahlíží za fasádu čínského systému, natočila dvojice Jon Alpert a Matthew O`Neill.
Premiéra: čtvrtek, 28. ledna ve 22:10 hod.


Nenechte si ujít

Dítě z Marsu
Ovdovělý spisovatel vědeckofantastických příběhů David Gordon (John Cusack) se rozhodne, že adoptuje šestiletého sirotka. Dennis však o sobě prohlašuje, že pochází z Marsu. Navzdory radám své sestry (Joan Cusacková) vychovává literát podivínského kluka velice svérázně. Dráždí tak svého agenta i sociálního pracovníka. Ten se snaží za každou cenu dokázat, že David nemůže být dobrý otec. Tím však řetěz problémů pouze začíná... Romantické drama režiséra Mennoa Meyjese vzniklo podle románu Davida Gerrolda.
Premiéra: sobota, 2. ledna ve 20:00 hod.

Transsibiřský expres
Americký pár (Emily Mortimerová a Woody Harrelson) se rozhodne, že si cestu z Číny zpestří jízdou vlakem po neznámých končinách. Míří do Moskvy, kde chce nasednout na letadlo. Během cesty po transsibiřské magistrále se seznámí s podezřelou dvojící. Pak do expresu přistoupí ruský detektiv (Ben Kingsley), jenž pátrá po pašerácích drog a má svérázné vyšetřovací metody. Zdánlivě idylické putování se mění v drsné drama... Psychologický thriller, rámovaný efektní scenérií, režíroval Brad Anderson.
Premiéra: sobota, 9. ledna ve 20:00 hod.

Rozchod!
Vince Vaughn a Jennifer Anistonová v této černé komedii zosobnili kontroverzní pár, který už nechce být spolu. Chystaný rozchod Garyho a Brooke se ale zadrhne na jejich prostorném a luxusně zařízeném bytu v Chicagu. Bývalé společné hnízdo ani jeden z rozhádané dvojice nechce dobrovolně opustit. Začíná nemilosrdná válka, v níž může vyhrát pouze ten vynalézavější a bezohlednější... Sarkastický příběh o absurdním partnerském konfliktu připomíná trpkou grotesku Válka Roseových. Režii měl Peyton Reed.
Premiéra: sobota, 23. ledna ve 20:00 hod.

Cestující
Mladá terapeutka Claire Summersová (Anne Hathawayová) zpovídá pasažéry, kteří přežili letecké neštěstí. Někteří z traumatizovaných cestujících se zmiňují o výbuchu, který však aerolinky vehementně popírají. Claire věnuje největší zájem uzavřenému Ericovi (Patrick Wilson) a časem s ním naváže milostný vztah. Cestující tragického letu se však začnou za nevyjasněných okolností ztrácet. V Claire sílí podezření, že právě Eric by mohl o zlověstných událostech vědět víc... Kriminální mysterium realizoval Rodrigo García.
Premiéra: sobota, 30. ledna ve 20:00 hod.

 

tisk
Jak jsou na tom výrobci televizorů se satelitními a kabelovými tunery?
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 30. prosince 2009 14:00

Jak jsou na tom výrobci televizorů se satelitními a kabelovými tunery?
(převzato ze serveru Digizone.cz)

Vzhledem k tomu, že se pod recenzemi integrovaných digitálních televizorů neustále opakují dotazy na téma, jaké druhy digitálních tunerů zabudovává do svých televizních přijímačů ta která značka (zda i satelitní nebo kabelový), přinášíme vám následující shrnutí připravené v listopadu tohoto roku pro časopis Inspirace Euronics. Konkrétní údaje byly konzultovány přímo s odpovědnými pracovníky jednotlivých firem.

DVB-T tuner je základ, ale ten už nestačí
Poptal jsem se výrobců televizorů na našem trhu, jak jsou na tom s montáží stále více vyžadovaných digitálních kabelových (DVB-C) a
satelitních (DVB-S) tunerů. Dlužno říci, že tyto tunery vždy slouží jen jako doplněk k tuneru pro příjem pozemního digitálního vysílání v DVB-T (a tuneru analogového), kterým dnes disponují snad všechny ploché televizory na našem trhu.
Důležité je si také uvědomit, že všechny DVB tunery mohou být jak ve formátu MPEG-2 (dnešní standard PAL pro DVB-T), tak v modernějším MPEG-4, ve kterém vysílá HDTV, tedy televize s vysokým rozlišením, která se pomalu prosazuje i u nás. Dostáváme tedy dvě kombinace:
televizory s tunery pouze v MPEG-2, nebo v MPEG-2 i MPEG-4 najednou (pokud televizor dokáže přijímat signál v kompresním standardu MPEG-4, automaticky zvládá i MPEG-2).

K satelitnímu i kabelovému tuneru potřebujete čtečku a kartu
V případě satelitního a kabelového příjmu pamatujte také na to, že televizory téměř vždy kupujete s prázdnou mechanikou PCMCIA, které se v
satelitním světě říká CI – Common Interface. Do ní je třeba zasunout adaptér, tzv. modul CA (někdy nazývaný i CAM) a do něj pak teprve kartu vašeho poskytovatele kabelového či satelitního signálu, která vám odkóduje placenou programovou nabídku. Modul v ceně přístroje nebývá a jen občas se objeví jako součást nějaké akční nabídky. Pro vás to znamená nějakých tisíc až dva tisíce korun k ceně televizoru navíc. Pojďme ale k jednotlivým výrobcům.

LG a JVC
Společnost LG Electronics stejně jako značka JVC nabízí zatím ve svých televizorech pouze tunery DVB-T pro příjem pozemní digitální
televize. Televizory Loewe, což je ovšem zcela jiná cenová relace, mohou být – podle modelové řady – vybaveny či dovybaveny o karty pro kombinovaný příjem signálu ve standardech MPEG-2 i MPEG-4 pro tunery DVB-T, DVB-C i DVB-S.

Panasonic a Philips se soustředí jen na vybrané modely
Panasonic má v nabídce tři LCD modely se satelitními tunery DVB-S, a to jak ve verzi MPEG-2, tak MPEG-4. Nejlevnější TX-L32V10E přijde na
27 995 Kč. Mezi běžnými plazmovými televizory ale zatím žádný takový výrobek nenajdete, DVB-S má až většina plazem nízkoenergetických, zvaných NeoPDP. Ty jsou ovšem výrazně dražší a nejlevnější TX-P42G15E (107 cm) přijde na 33 995 Kč. Firma se zatím díky nejednotné české specifikaci DVB-C (situace je zjevně obdobou DVB-T) rozhodla tento tuner nepodporovat oficiálně. Kdo si ho chce bez záruky na své kabelové síti vyzkoušet, musí v prvotní instalaci navolit Švédsko nebo Finsko. Pak se prý zprovozní.
Společnost Philips má digitální kabelový tuner DVB-C (pracuje, stejně jako jeho DVB-T s MPEG-2 i s MPEG-4) ve zhruba dvacítce modelů a
momentálně ho přizpůsobuje českým podmínkám. Hotovo by to mělo být někdy na přelomu roku. Satelitní DVB-S zatím nenabízí a rozšířit o něj nejde ani model Philips Cinema 56PFL9954H. Televizory Philips s kabelovými DVB-C tunery zakoupíte v cenách od 15 990 Kč (32PFL5604H, 81 cm), modely s 94 cm začínají na 18 990 Kč (37PFL5604H).

Samsung nabízí u všech svých televizorů DVB-C tuner
Společnost Samsung televizory se satelitními DVB-S tunery zatím nenabízí, pokud však jde o kabelové DVB-C tunery, mají ho snad všechny
přístroje, většina ve verzi MPEG-2 i MPEG-4. Nejlevnější LCD model se 48 cm úhlopříčky (LE19B450) začíná už na 7 490 Kč, nejlevnější plazmový model – PS42B450 se 107 cm – přijde na 14 990 Kč.

Sony
Sony má kabelové tunery asi ve dvaceti přístrojích, z nichž devět je vybaveno i digitálními satelitními tunery DVB-S. Ty poznáte podle
společného označení řady – 5800. Úhlopříčky televizorů se satelitem začínají na 81 cm (KDL-32V5800AEP, 23 490 Kč) a končí na 132 cm (KDL-52V5800AEP, 49 490 Kč). Například televizory o úhlopříčce 102 cm – 40V5800 (28 990 Kč), 40W5800 (32 490 Kč) a 40Z5800 (42 490 Kč) – mají momentálně v ceně jak kartu pro příjem satelitní služby Skylink, včetně dvouměsíčního zkušebního provozu HD stanic a rozšířené programové nabídky, a adaptérový modul CA, který si jinak musíte dokoupit. Od sebe se liší v podstatě jen vnitřní elektronikou. U modelu 40V5800 je 50 Hz, u modelu 40W5800 zase 100 Hz a u modelu 40Z5800 pro změnu 200 Hz.

Článek vyšel v delší verzi v prosincovém číslu časopisu Inspirace Euronics

tisk
Výpadek Internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 2. prosince 2009 09:30
Trvání do: 2. prosince 2009 11:00

Vážení zákazníci,

ozmamujeme vám tímto, že ve středu 2.12.2009 dojde k výpadku internetového připojení v Písku v lokalitě Logry, na Hradišti a Lipová alej. Výpadek bude od 9:30h a může trvat až do 11:00h.

Důvodem je konfigurace VF části rozvodu.

Děkujeme za pochopení.

tisk
Program NOVA HD v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 1. prosince 2009 09:00
Upozorňujeme naše účastníky v Č. Budějovicích, přijímající program NOVA HD pomocí HD STB nebo televizoru s DVB-C HD tunerem, že došlo k dílčí změně vnitřních identifikátorů (audio a video PIDs) u tohoto programu. 
Ke změně došlo z technických důvodů.
Pokud některým účastníkům neproběhla na jejich přijímacím zařízení automatická aktualizace parametrů a program NOVA HD jim přestal fungovat, je potřeba jej znovu naskenovat do paměti přístroje. Pomocí automatického nebo manuálního ladění v menu zařízení. Vnější ladicí parametry programu zůstaly stejné – frekvence 418,0 MHz, modulace QAM 64, symbolrate 6900.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 19. listopadu 2009 09:30
Trvání do: 19. listopadu 2009 11:00

Vážení zákazníci,

ozmamujeme vám tímto, že ve čtvrtek 19.11.2009 dojde k výpadku internetového připojení v Písku v lokalitě Logry a na sídlišti Dr. Horákové. Výpadek bude od 9:30h a může trvat až do 11:00h.

Důvodem je konfigurace vf části rozvodu.

Děkujeme za pochopení.

 

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.