Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Uzavření kanceláře v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 23. listopadu 2020 08:00
Trvání do: 23. listopadu 2020 16:00
Vážení zákazníci, v pondělí 23.11.2020 bude uzavřena naše pobočka v Písku. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Uzavření kanceláře v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 12. listopadu 2020 08:00
Trvání do: 12. listopadu 2020 16:00
Vážení zákazníci, ve čtvrtek 12.11.2020 bude uzavřena naše pobočka v Písku. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výluka, konec a přesun několika programů v kabelové DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. listopadu 2020 15:00
Výluka, konec a přesun několika programů v kabelové DVB-C nabídce


V souvislosti s ukončením vysílání pozemních regionálních DVB-T sítí RS7 a RS8 a změnou zdrojového signálu programů Eurosport 1 a 2 dochází v naší kabelové digitální DVB-C nabídce z technických důvodů k několika změnám a úpravám.

1. Dokumentární kanál Animal Planet CZ se přesunul z původního DVB-C paketu č. 5 (tv kanál SE26 – 346 MHz) do nového DVB-C paketu č. 17 (K 30 – 546 MHz). Důvodem je nutnost odlehčení původního paketu č. 5 vzhledem k navýšení datového toku programu Eurosport 1 HD CZ. Ostatní vysílací parametry programu Animal Planet CZ zůstávají stejné.

2. Programy Sport 5 (DVB-C paket č. 17), TV Noe (paket č. 6) a CS Mystery (paket č. 8) přecházejí na nový zdroj signálu. Na změně pracuje IT specialista, přechod bude dokončen v úterý nebo nejpozději ve středu, v současné době mají tyto tři programy v kabelové DVB-C nabídce výluku. Naopak v naší pozemní nabídce (Omezená nabídka) v DVB-T2 a DVB-T E formátu jsou tyto programy stále funkční a bez výluky.
Program Sport 5 zároveň přejde na novější kompresní obrazový formát MPEG4 AVC.

3. Programy Óčko Expres (paket č. 4), Barrandov News (paket č. 7) a Rádia Čas a Čas Rock (paket č. 8) v kabelové DVB-C nabídce končí, stejně jako v pozemní DVB-T2/T nabídce. Důvodem je fakt, že po ukončení vysílání sítí RS7 a RS8 nemají tyto programy žádnou náhradu ani v DVB-T2 formátu, ani na satelitu, není je tedy odkud do nabídky nabrat.

Za případné potíže s těmito změnami a výlukou spojené se omlouváme. Jedná se o vynucené záležitosti spojené s technickými změnami u poskytovatelů programů mimo naši kontrolu.
tisk
Změny v českém pozemním vysílání ve formátu DVB-T i DVB-T2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. listopadu 2020 20:00
Změny v českém pozemním vysílání ve formátu DVB-T i DVB-T2

V českém pozemním vysílání došlo ve druhé polovině tohoto týdne k výrazným změnám.

Formát DVB-T2: programy skupin Nova a Barrandov a dále Seznam a Noe přešly ve čtvrtek 29. 10. do jiného multiplexu a programy skupiny Prima přešly na vyšší obrazové rozlišení.
Konkrétně se jedná o programy Nova TV, Nova Cinema, TV Barrandov, Kino Barrandov, Barrandov Krimi, Seznam.cz TV a TV Noe, které
ukončily vysílání ve finální síti M22 a dále vysílají pouze ve finální síti M23. Skončilo tak dlouhé paralelní vysílání stanic v multiplexu 22 a multiplexu 23. Kapacita v multiplexu M22 bude nyní sloužit pro potřeby televizních skupin Prima a Óčko. Nově síť M22 obsahuje tři nové testovací programové pozice pojmenované Test-1, Test-2 a Test-3, které vysílají černou obrazovku v rozlišení 540p. Co se na těchto pozicích objeví zatím není jasné.
Všechny
výše uvedené změny ve finálních DVB-T2 sítích M22 a M23 se týkají i naší pozemní digitální nabídky - především naše Omezená nabídka Elsat.

Formát DVB-T: k další poměrně významné změně došlo před půlnocí v sobotu 31. 10.
Bez náhrady skončily stávající regionální terestrické DVB-T platformy RS7, RS8 a RS20. První dvě uvedené měly pokrytí velké části území České republiky a šířili jsme je i v naší pozemní digitální nabídce. Většina televizních programů šířených v těchto dvou regionálních sítích však již dříve přešla do novějšího vysílacího formátu DVB-T2 a je nyní šířena v sítích M22, 23 a 24. Toto se však netýká dvou tv programů - Óčko Expres a Barrandov News a rozhlasových stanic Rádio Čas, Čas Rock a Rádio Dálnice, jež v DVB-T2 formátu náhradu nemají a v českém pozermním vysílání tím pádem úplně končí.
I tyto změny se týkají i naší pozemní digitální nabídky (Omezené nabídky Elsat) v níž regionální sítě RS7 a RS8 také skončily. A protože pozemní sítě RS7 a RS8 byly zdrojem signálu programů Óčko Expres, Barrandov a třech zmíněných rádií i pro naši kabelovou digitální nabídku, končí tyto programy a stanice tím pádem i v našich DVB-C paketech č. 3, 7 a 8.

K významné změně vysílacích parametrů došlo v pátek 30. 10. i u českobudějovické regionální DVB-T sítě RS1, o níž jsme podrobně informovali v jiném článku.


tisk
Výpadek internetového připojení a televize
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 31. října 2020 08:00
Trvání do: 3. listopadu 2020 17:45
Vážení zákazníci, v sobotu 31.10.2020 došlo v Týně k výpadku elektrické energie na sídlišti Hlinky, z tohoto důvodu od 8:00 nefungoval internet a kabelová televize. Po obnovení dodávky elektrické energie došlo k nahození signálu televize, internet bohužel nefungoval. Obnovení provozu internetu nastalo až v sobotu odpoledne po výměně a konfiguraci řídící jednotky. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.