Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
MS ve snookeru aneb Podlehněte s námi této distingované hře
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 30. července 2020 09:00
Trvání do: 30. července 2020 08:53
Svět zeleného plátna a barevných koulí má před sebou mistrovství světa. A to je příležitost pozvat diváky, kteří se se snookerem ještě blíže neseznámili, aby podobně jako my propadli kráse této hry. Budete-li snooker pozorněji sledovat, brzy zjistíte, jak distingovaná hra to je. Vzpomeňme, jak šly snookerové časy na české verzi Eurosportu. U začátků snookerových přenosů před 17 lety byli šéfredaktor Michal Šíma a snookerový hráč Tomáš Kejla. To byly „staré časy“ na které oba občas rádi zavzpomínají. Tomáš Kejla je již roky považován za snookerovou komentátorskou jedničku v ČR i vzhledem k tomu, že je zkušeným hráčem a trenérem (mj. trenér české jedničky Aleše Herouta). Eurosport tehdy oslovil Českomoravský billiardový svaz a Tomáš Kejla a Michal Šíma si prostě „sedli“, spolupráce pokračovala a pokračuje dodnes.

Snooker u nás stále není rozšířeným sportem. Připomeňme si alespoň tři milníky snookeru v ČR. V roce 2003 – první česky komentovaný zápas na Eurosportu. V roce 2008 se hrál první zápas snookerových hvězd na území ČR, byla to exhibice SnookerStars Steve Davis vs. Shaun Murphy. A v roce 2014 jsme na Eurosportu viděli prvního českého snookerového zástupce v televizním utkání. Nebyl to hráč a nebyl to muž, ale rozhodčí Eva Poskočilová. Tehdy řídila zápasy na turnaji v Gdyni a česká redakce Eurosportu požádala promotéra, zda by se nemohla objevit u jednoho ze zápasů na televizním stole. A vyšlo to! Eva Poskočilová vzpomíná: „Vyhledal mě a potvrdil, že na následující zápas u hlavního stolu půjde Tatiana Woolastonová a po ní já. A vzápětí mně volal dlouholetý komentátor Eurosportu Tomáš Kejla a ptal se, jak to dopadlo, protože se z Prahy pokoušeli moji účast na televizním stole domluvit.“ V současnosti je Eva Poskočilová nejen mezinárodní rozhodčí, ale také komentátorkou Eurosportu.

Eurosport nepřímo pomáhá i českým hráčům. Daniel Kohout, jeden z našich nejlepších, který býval i českou jedničkou, na otázku „jak se dostal ke snookeru“ odpověděl: „Právě prostřednictvím Eurosportu, poprvé jsem viděl snooker v televizi. Postupně jsem se o něj více a více zajímal, vyráželi jsme s kamarádem zahrát si do heren v Praze. A chytlo mne to.“

A začátek snookeru? Ano, vymysleli ho Britové, ale… Snooker se narodil v Indii na sklonku 19. století. Britští důstojníci se tehdy asi trochu nudili a vymýšleli něco nového. Dodnes je tradiční britskou hrou, vždyť mistrovství světa ještě nedokázal vyhrát žádný hráč, jehož mateřštinou není angličtina (ale již to dokázali hráči z Austrálie, Kanady a Irska, navíc Číňan hrál finále). Snooker je na Eurosportu již dlouhé roky doma. Eurosport je domovem snookeru. Pro laiky je MS jedinečnou příležitostí ponořit se do světa snookeru a... podlehnout mu. Česká redakce Eurosportu přeje divákům vzrušující zábavu. Jména jako Judd Trump (obhájce titulu), legendární „Raketa“ Ronnie O´Sullivan, John Higgins, Mark Selby a další zaručují, že MS bude plné fascinujících momentů.

Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, 29. 7. 2020, foto: Eurosport CZ
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: Písek
Trvání od: 28. července 2020 06:30
Trvání do: 28. července 2020 07:00
Vážení zákazníci, zítra 28.7.2020 bude od 6:30h probíhat konfigurace řídící jednoty pro internet. Z tohoto důvodu nebude přibližně 30 minut funkční internetové připojení. Za potíže s tím spojené se omlouváme.
tisk
Výluka vysílačů Kleť, Kojál, Svatobor, Ještěd a Praděd v úterý 28. 7.
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 28. července 2020 06:00
Trvání do: 28. července 2020 15:00
Výluka vysílačů Kleť, Kojál, Svatobor, Ještěd a Praděd

Během 31. týdne týdne proběhne plánovaná výluka některých vysílačů. Během výluky nebude možné přijímat televizní programy v systému DVB-T/DVB-T2 a rozhlasové v pásmu VKV/FM, eventuálně DAB+.

V 31. týdnu se na krátko odmlčí vysílače České Budějovice - Kleť, Brno - Kojál, Sušice - Svatobor, Liberec - Ještěd a Jeseník - Praděd.

V úterý 28.7.2020 proběhne výluka televizního a rozhlasového vysílání na vysílačích Kleť a Kojál. Výluka televizních multiplexů proběhne od 6:00 do 15:00 hodin, rozhlasových stanic od 10:00 do 15:00 hodin.

Během výluky vysílače Kleť nebude v těchto časech vysílat DVB-T2 multiplex 21, multiplex 22 a multiplex 23. Nenaladíte ani rozhlasové stanice ČRo Radiožurnál, Frekvence 1, Rádio Impuls, ČRo DAB+ a od 10:00 do 12:00 hodin ČRo České Budějovice, který bude od 12:00 do 15:00 hodin provozován se sníženým výkonem 2 kW na náhradní vysílač do náhradního anténního systému.

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie
.

V kabelových rozvodech nebudou po dobu výluku dostupné všechny programy, které jsou z vysílače do našich nabídek nabírány. Výluka se týká některých programů v naší DVB-C, DVB-T/T2 i analogové nabídky.

Za případné potíže s touto výlukou spojené se omlouváme, jsou způsobeny okolnostmi mimo naši kontrolu.
tisk
Změna pracovní doby v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 27. července 2020 08:00
Trvání do: 31. července 2020 13:00
Vážení zákazníci. V týdnu 27.7. - 31.7.2020 bude uzavřena kancelář v Písku, činnost technika nebude nijak omezena.
tisk
Cyklistika je zpět – Strade Bianche 1. srpna
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 26. července 2020 16:00
Cyklistický kalendář World Tour se zastavil v polovině března závodem Paříž – Nice. Jeho restart je plánován na první srpnový den a bude to hodně atraktivní úvod. Že jsou právě Strade Bianche nejkrásnějším závodem roku, není totiž až tak ojedinělý názor.

Málokterý sportovní podnik si za tak krátkou historii získal takovou popularitu. Prašné toskánské bílé silnice a atraktivní cíl na jednom z nejkrásnějších náměstí světa Piazza del Campo v Sieně. To jsou Strade Bianche, jejichž renomé a konkurence rok od roku rostly, letos se jede 14. ročník.

Zima, teplota těsně nad nulou, mokro, bláto, tak, jak to někdy bývá v březnovém termínu, tentokrát asi cyklistům nehrozí. Přesto je čeká náročný závod, 184 kilometrů, z nichž 63 jsou prašné šotolinové cesty rozdělené do 11 úseků (italsky settore). Poslední úsek Tolfe je pouze 13 km před cílem a bývá jedním z rozhodujících faktorů pro výsledek závodu. Nejen nezpevněný povrch je záludností pro cyklisty, čekají je i prudká krátká stoupání, a opravdu prudká, např. v posledním settore dokonce až 18 procent a poté 16 procent uprostřed Sieny krátce před cílem, v poslední bitvě o vítězství.

Konkurence bude mimořádná, mezi největší favority SB patří vítězové posledních tří ročníků Julian Alaphilippe, Tiesj Benoot a Michal Kwiatkowski, dále Peter Sagan, Mathieu van der Poel a Wout van Aert.

Strade Bianche jsou šestým letošním závodem přerušené kategorie World Tour a prvním na italské půdě. Další srpnové závody World Tour:

5. 8. start Okolo Polska
8. 8. Milán – Sanremo
12. 8. Critérium du Dauphiné
15. 8. Il Lombardia
25. 8. Bretagne Classic – Ouest-France
29. 8. start Tour de France

Že Italům odpověď na belgické klasiky na kostkách vyšla, se můžeme opět přesvědčit na obrazovkách Eurosportu – 1. srpna od 16:50 hod. na programu Eurosport 1. Ještě před startem letošního ročníku si od 15:30 hod. též na Eurosportu 1 připomeneme ročníky 2018 a 2019.

Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ a Eurosport CZ
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.