Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Kabelová televize je cestou budoucnosti – může kombinovat analog i IPTV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 19. listopadu 2009 08:00

Převzato z Internetu:

Kabelová televize je cestou budoucnosti – může kombinovat analog i IPTV

Kabelová televize může v budoucnosti přinést divákovi nejvíce výhod ve srovnání s jinými platformami, a to zejména díky tomu, že dokáže kombinovat několik platforem současně. Kromě analogového vysílání se může do jedné účastnické zásuvky šířit i DVB-C nebo IPTV, případně kabelový operátor může nabídnout stovky dalších programů pro jednotlivé diváky ze všech dostupných satelitů. V rozhovoru pro Digizone.cz to tvrdí odborník společnosti Cisco na kabelové systémy a IPTV Nick Fielibert, který byl jedním z panelistů na nedávné konferenci IPTV World Forum 2009 v Praze.

"Kabelová televize nabízí výhodu v tom, že dokáže kombinovat několik platforem. Pod tím si mnoho lidí představí kombinaci analogu a digitálu. Jenže dnes je možné dokonce udělat i virtuální IPTV síť v rámci kabelové DVB-C. Můžete část kabelové sítě zpřístupnit pro analogové programy, část může fungovat jako standardní DVB-C síť a další část by mohla sloužit těm, kteří chtějí mít k dispozici plnohodnotnou IPTV se všemi službami, které tato technologie nabízí a se vší interaktivitou," řekl Fielibert.

I proto tuto platformu vidí jako nejvhodnější pro příjem televizního vysílání v budoucnosti, byť má značná omezení zejména v dostupnosti a v nutnosti značných investic do budování a rekonstrukce kabelových sítí. Kabelová televize může do značné míry propojit diváka i s obsahem na internetu. "Technologie v tomto ohledu nijak nezaostává, nabídka vysílání na internetu je spíš otázkou vypořádání autorských práv, ale to není problém technologie. A funguje to i obráceně – koncové zařízení pro příjem kabelové nebo satelitní televize je možné propojit s internetem a sledovat obsah stažený z internetu, i když kvalita bude samozřejmě nižší. Ale pro kabelové operátory může být internet zajímavou výzvou protože poskytuje dodatečný obsah, který můžou zpřístupnit svým abonentům jako bonus k celkové nabídce," dodal Nick Fielibert.

tisk
Výpadek signálu kabelové TV v Otavské ulici
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Trvání od: 17. listopadu 2009 14:00
Trvání do: 18. listopadu 2009 09:00

Včera (v úterý) po poledni bohužel došlo k přerušení podzemního přívodního televizního kabelu pro oblast ulice Otavská. Toto přerušení přívodního kabelu následně způsobilo výpadek dodávky signálu kabelové televize a připojení k Internetu v této oblasti.

Přerušení způsobila firma, která v tomto místě kopala výkop. Cikáni nejenže náš kabel neopatrnou manipulací překopli, ale tuto havárii nám ani nenahlásili, výkop zasypali, místo zamaskovali a utekli. Náš technik po zjištění výpadku signálu v Otavské ulici následně přesné místo přerušení zjišťoval až do setmění a naše technická skupina provedla opravu (výměnu) poškozeného kabelu dnes dopoledne.

Za tuto námi nezaviněnou nepříjemnost a výpadek signálu se našim zákazníkům v postižené oblasti velice omlouváme, momentálně by signál KT měl již bez problémů fungovat.

tisk
Výpadek Internetového připojení a digitálních paketů - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 17. listopadu 2009 08:30
Trvání do: 17. listopadu 2009 10:00
Začátek: 17.11.2009 08:30 hod.
Konec: 17.11.2009 10:00 hod.

Shrnutí: Plánovaný výpadek služby IP Vimperk

Popis: Vážený zákazníku,
dovolujeme si Vám oznámit plánovaný výpadek námi poskytované služby:

Typ služby: IP Konektivita

Popis: upgrade paterni linky
Odhadovaná sumární doba výpadku: 3 vypadky v trvani jednotek minut
tisk
Podzimní akce se prodlužuje až do 30. 11. 2009
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 16. listopadu 2009 08:00
Trvání do: 30. listopadu 2009 23:59
PODZIMNÍ AKCE je prodloužena do 30. 11. 2009

Pro značný zájem se naše podzimní akce prodlužuje až do 30. listopadu 2009 !

Za přípojku zaplatíte jen 500,- Kč.
A navíc, první měsíční paušální poplatek budete platit až za měsíc leden 2010.

Objednejte si do 30. listopadu připojení k Internetu prostřednictvím naší kabelové televize a získáte slevu na připojovacím poplatku ve výši 500,- Kč. Připojení k Internetu vám tedy bude zřízeno zcela zdarma! (Vyjma rozvodu T. Sviny)

Nemáte-li dosud naší přípojku zavedenu, a objednáte-li si zároveň přístup k Internetu, zřídíme vám obě služby dohromady rovněž zdarma bez zřizovacích poplatků.  
 
Více informací na www.elsat.cz , na tomto Infoservisu a v Infokanálech Elsat.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 16. listopadu 2009 05:00
Trvání do: 16. listopadu 2009 05:30
Vážení zákazníci,
oznamujeme Vám tímto, že začátkem příštího týdne dojde k neplánovanému výpadku námi poskytovaného připojení v Netěchovicích (Týn nad Vltavou) :
 
 
bližší údaje :
pondělí 16.11.2009
v době : 5:00 - 5:30
délka výpadku :  15 minut
důvod : výměna páteřního routeru
 
Děkujeme za pochopení.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.