Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Květnové filmové lahůdky na cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 27. dubna 2010 09:28

Placený filmový kanál Cinemax v květnu uvede řadu zajímavých filmových titulů, jakými jsou například politický thriller v režii Ridleyho Scotta Labyrint lží, americký western Appaloosa, katastrofická klasika Rozpoutané peklo anebo americko-německé kriminální drama Hrdost a sláva.

Appaloosa
Americký western z roku 2008 se odehrává koncem 19. století v zapadlém hornickém městečku v Novém Mexiku, které s pomocí svých nohsledů terorizuje bezohledný rančer Randall Bragg (Jeremy Irons). Do komunity, rozvrácené strachem, přijede Virgil Code (Ed Harris) a jeho kamarád Everett Hitch (Viggo Mortensen) a zahájí nekompromisní boj se zdejším bezprávím. Ve střetu s bandou hrdlořezů jim pomáhá tajuplná cizinka (Renée Zellwegerová)... Příběh s klasickými atributy režíroval představitel jedné z hlavních rolí Ed Harris.
Premiéra: sobota, 1. května ve 20:00 hod.

Rozpoutané peklo
Katastrofická klasika, kterou v roce 1997 natočil režisér Roger Donaldson, je situována do městečka Dantes Peak, ležícího na úpatí zdánlivě nečinné sopky. Zdejší obyvatelé proto nereagují na varování seismologů, že vulkán se začíná znovu probouzet k životu. Výjimku tvoří pouze zodpovědná starostka (Linda Hamiltonová), které se však nepodaří zalarmovat městskou radu. V nastalé katastrofě se spolu s ní angažuje zkušený vulkanolog Harry Dalton (Pierce Brosnan). Oba statečně zápasí s rozbouřeným živlem a pomáhají svým bližním...
Premiéra: pátek, 7. května ve 20:00 hod.

Stažení
Koprodukční drama izraelského režiséra Amose Gitaie zobrazuje dramatické události, související s násilným vyklizením židovských osad v pásmu Gazy v roce 2005. Slavná francouzská herečka Juliette Binocheová v něm zosobnila ženu s palestinskými kořeny, jež žije v Avignonu. Kvůli smrti jejich otce ji navštíví adoptivní bratr Uli, který má z pracovních důvodů namířeno právě do Gazy. Vyjde najevo, že v jedné z tamějších osad žije hrdinčina dospělá dcera. Čerstvě rozvedená hrdinka se ji vydá hledat…
Premiéra: sobota, 8. května ve 20:00 hod.

Alicin restaurant
Úsměvné drama z roku 1969, které podle stejnojmenného protest-songu natočil Arthur Penn, evokuje atmosféru "golden sixties" s jejich svobodomyslnými výboji a uvolněnou morálkou. Hippie Arlo (hraje ho autor titulní písně Arlo Guthrie) navštíví v nemocnici svého otce a vydá se na toulky napříč Amerikou. Zakotví u kamarádky Alice a jejího manžela Raye, kteří si nedaleko města Stockbrige koupili odsvěcený kostel. V něm vybudovali restauraci, kde nabízejí azyl nejrůznějším exotům. Právě v této idylické komunitě se však hrdina dostane do absurdního konfliktu se zákonem...
Premiéra: pondělí, 10. května ve 20:00 hod.

Hrdost a sláva
Hlavní postavou americko-německého kriminálního dramatu je newyorský detektiv (Edward Norton), který vyšetřuje kauzu neúspěšného zátahu na drogové dealery, při němž zahynuli dva policisté. Ray Tierney (Edward Norton), jehož bratr zpackanému zásahu velel, má na vyřešení případu osobní zájem. Proniká do jeho zákulisí, mezitím se ale stupňuje jeho podezření, že operaci prozradil zrádce z policejních řad... Napínavý příběh o osudovém selhání, jehož další klíčové role zosobnili Jon Voight a Colin Farrell, režíroval Gavin OConnor.
Premiéra: sobota, 15. května ve 20:00 hod.

Nejistota
V americkém dramatu ze současnosti (režie: Scott McGehee a David Siegel) se mladý milenecký pár ocitá na osudové křižovatce. Během 4. července, kdy se slaví Den nezávislosti, se Bobby a Kate mají objevit na party u dívčiných rodičů. Kate však svého partnera překvapí informací, že čeká dítě. Během zastávky na brooklynském mostě se dvojice musí rozhodnout, jakou budoucnost si zvolí. Dá přednost původním plánům, nebo riskantnímu životu ve svobodě? Hlavní role příběhu o zodpovědnosti i významu náhod ztvárnili Lynn Collinsová a Joseph Gordon-Levitt.
Premiéra: sobota, 22. května ve 20:00 hod.

Cesta do země snů
Americko-kolumbijské drama vypráví o mladém páru z kolumbijského Medellinu, který se ilegálně vydá do USA a doufá v báječnou budoucnost. Reina chce navíc nalézt svou ztracenou matku, jež se do USA kdysi odstěhovala. Brzy po příjezdu do New Yorku se ale dívka ztratí. Marlon, který opustil bezpečí domova jen kvůli ní, se ve velkoměstském mraveništi orientuje velmi obtížně. Pátrání po milované partnerce jej zavede do zpustlých klubů, pochybných striptýzových barů a ubytoven pro chudé. Bezradného cizince se ujme nevyzpytatelný podivín...
Premiéra: neděle, 23. května ve 20:00 hod.

Labyrint lží
Politický thriller v režii renomovaného Ridleyho Scotta konfrontuje dva rozdílné přístupy amerických tajných služeb vůči současným teroristickým hrozbám. První reprezentuje agent Roger Ferris (Leonardo DiCaprio), který sází na osobní kontakty a dokonalou znalost prostředí, odkud útočníci pocházejí. Druhý zosobňuje jeho cynický šéf Ed Hoffman (Russell Crowe), který neváhá sáhnout k jakýmkoli podrazům a ze vzdáleného centra CIA intrikuje prostřednictvím satelitů a počítačů... Ferris se při stíhání nepolapitelných protivníků spojí s šéfem jordánské tajné služby (Mark Strong) a zorganizuje troufalou protiakci. Nechá zinscenovat teroristický útok na opuštěná kasárna a za jeho původce označí bezúhonného architekta. Cílem je vyprovokovat skutečného šéfa extrémistických bojůvek a zachytit jeho stopu prostřednictvím mobilu...
Premiéra: sobota, 29. května ve 20:00 hod.

tisk
AXN Sci-Fi s novou podobou pro diváky ve střední Evropě
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn
Datum: 21. dubna 2010 09:00

AXN Sci-Fi s novou podobou pro diváky ve střední Evropě

AXN SCI-FI je „královstvím imaginace“ - hájemstvím tajemství a nadpřirozena. Nové logo tohoto kanálu vyjadřuje jeho pozměněnou programovou náplň.

Kabelová a satelitní síť Sony Pictures Television International na kanálu AXN SCI-FI, který nabízí dobrodružství v šesti zemích střední Evropy (v Polsku, Maďarsku, České a Slovenské republice, Rumunsku a Bulharsku) spouští novou podobu tohoto kanálu, odrážející změny v jeho programové skladbě.

Od počátku vysílání ve zmíněném regionu, kdy se kanál AXN SCI-FI orientoval pouze na žánr science-fi ction, získal i další populární pořady s prvky tajemství a nadpřirozena.

Kanál AXN SCI-FI pokračuje ve vysílání kvalitních sci-fi seriálů typu Battlestar Galactica, Hvězdná brána a Hvězdná brána: Atlantida. Kromě nich má k dispozici řadu dalších kvalitních programů a filmů, jež by měly přilákat k obrazovkách i ženské publikum. Do programu jsou proto čerstvě zařazeny také seriály Pán času (Doctor Who), Pravěk útočí (Primeval) a Dark Angel, v němž hlavní roli ztvárnila Jessica Alba.

Pán Času (Doctor Who) – od úterý, 6. dubna, každé úterý a čtvrtek ve 23:00 hod.
Hrdinou kultovního britského seriálu je tajuplný „pán času“, jenž přežil zničující válku a bojuje proti zlu ve všech podobách.

Pravěk útočí (Primeval) – od středy, 7. dubna, každou středu ve 23:00 hod.
Je možné, že dinosauři přežili a chtějí zaútočit na lidi? Po obrovitých pravěkých zvířatech pátrá profesor Nick Cutter se svými kolegy a studenty.

Dark Angel – od čtvrtka, 13. května, každé úterý a čtvrtek ve 22:00 hod. Tvůrci tohoto seriálu James Cameron a Charles Eglee zavádějí diváky do ponuré budoucnosti, kdy se svět octl v totálním kolapsu. Geneticky zmutovaná hrdinka (hraje ji Jessica Alba) zachraňuje ohrožené lidstvo s pomocí všetečného novináře.

Nové logo AXN SCI-FI, na které se diváci mohou těšit od 20. dubna 2010, souvisí s rozsáhlou reklamní kampaní. O zmíněných změnách v programu tohoto oblíbeného kanálu se lze dočíst i na nových webových stránkách www.axnscifi.com. V souvislosti s jeho novou podobou chce kanál AXN SCI-FI získat širší publikum. Jeho těžištěm však zůstává prezentace fantastických dobrodužství, jež vzrušují imaginaci diváků.

AXN SCI-FI má ve střední Evropě více než 5,5 milionu předplatitelů a vysílá v šesti zemích – v Polsku, Maďarsku, České a Slovenské republice, Rumunsku a Bulharsku. Kanál se soustřeďuje na špičkové sci-fi programy a fi lmy. Jeho cílovou skupinou jsou diváci ve věkové kategorii od 16 do 49 let, kteří rádi sledují tajuplná dobrodružství.

tisk
Změna v zařazení programů v HD vysílání ČT HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 19. dubna 2010 10:00
Změna v zařazení programů v HD vysílání ČT HD.
Do HD vysílání budou zařazeny semifinálové a finálové zápasy Ligy mistrů.
 
Základní pravidlo platí stále:
So-Čt ČT HD = ČT1
ČT HD = ČT2
 
Pro nejbližší období však bude několik výjimek:
20.4. úterý, ČT HD = ČT4
21.4. středa, ČT HD = ČT2
22.4. čtvrtek, ČT HD = ČT4
27.4. úterý, ČT HD = ČT4
28.4. středa, ČT HD = ČT2
29.4. čtrvtek, ČT HD = ČT2
12.5. středa, ČT HD = ČT4
22.5. sobota, ČT HD = ČT2
 
Přepínání probíhá vždy v 5:00 SELČ (letní místní čas).

Semifinálové zápasy Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Olympique Lyon, a Interem Milán a Barcelonou, totiž proběhnou vždy v úterky a ve středu – 21. a 22. dubna, a 27. a 28. dubna. Vítězové semifinálových kol se utkají v sobotu 22. května o pohár Ligy mistrů. Přenosy zároveň poběží ve standardním rozlišení na programech ČT2 a ČT4.

Například příští úterý 20. dubna tak poběží na pozici ČT HD program ČT 4 HD s přenosem semifinálového zápasu Ligy mistrů mezi Interem Milán a Barcelonou, o den později program ČT 2 HD s přenosem semifinálového zápasu Bayern Mnichov a Olympique Lyon. Všechny přenosy ČT nabídne v nativním HD rozlišení.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 19. dubna 2010 05:00
Trvání do: 19. dubna 2010 06:00
Vážený zákazníku,

Dovolujeme si Vám oznámit plánovaný výpadek námi poskytované služby Internet a placených TV paketů:

Datum vzniku: 19.4.2010 5:00:00
Datum vyřešení: 19.4.2010 6:00:00
Odhadová sumární doba výpadku: 30 min.

Za vzniklé potíže s tímto výpadkem se omlouváme.

 

tisk
Extreme Sports Channel od května v novém kabátě
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn
Datum: 16. dubna 2010 08:00

Extreme Sports Channel od května pro širší spektrum diváků

Extreme Sports Channel, první a jediná televizní stanice na světě zcela zasvěcená akčním sportům, přichází s rozsáhlými změnami. Od 3. května představí novou programovou nabídku i živější on-air look. Obsahový i vizuální relaunch si klade za cíl oslovit rozmanitější spektrum populace. Vedle hlavní cílové skupiny mužů ve věku 25 - 40 let tak zaujme ve větší míře i ženy, mladší i střední generaci.

Diváci budou i nadále dostávat maximální nálož namíchanou z toho nejlepšího, co tradiční i netradiční extrémní sporty nabízí, navíc jim ale stanice přinese více zábavy, lifestylu, inspirujících životních příběhů různých sportovců a alternativní dobrodružství na zcela nové úrovni,“ uvedl Václav Mozer, Senior Marketing & PR Manager společnosti Chello Central Europe, jež stanici úspěšně zastupuje na českém trhu.

Od 3. května budou mít diváci ještě více důvodů ke sledování stanice Extreme Sports Channel. Na obrazovkách se objeví nejen ty nejatraktivnějších a nejprestižnější sportovní události a soutěže z celého světa, ale také celá řada nových pořadů, při jejichž sledování zažije divák spoustu zábavy a dobrodružství. V rámci nové strategie bude Extreme Sports Channel nadále představovat ty nejlepší události a sportovce ze světa BMX, motokrosu, skateboardingu, surfingu, snowboardingu a dalších akčních sportů, přesto se diváci dočkají i alternativních pořadů a přenosů, které svět extrémních sportů poodhalí z jiného úhlu pohledu. Mezi pořady takového typu se v květnu bezesporu zařadí nová show nazvaná Fantasy Factory, jejíž hlavní hvězdou je významný zahraniční skateboardista Rob Dyrdek, známý také jako zakladatel značky DC Shoes.

Extreme Sports Channel

Světově proslulá stanice Extreme Sports Channel je jediná televizní stanice, která přináší to nejlepší ze světa akčních sportů. Zachycuje čisté nadšení lidí, kteří žijí své sny, a pouštějí se na úžasné výpravy. Jsou odhodlaní a plní elánu dosáhnout svých vytyčených cílů. Ti, kteří se pravidelně objevují na stanici Extreme Spotrs Channel patří k nejtalentovanějším a nejodhodlanějším sportovcům světa.

Extreme Sports Channel vznikla v roce 1999 a nyní je k dispozici více než 25 milionů předplatitelů v 65 zemích světa. Vysílán je ve více než 11 jazycích v celé Evropě, na Středním východě i v Africe. Stanice nabízí živé online vysílání událostí prostřednictvím portálu Extreme.com.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.