Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Country Rádio v Českých Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 25. února 2010 12:00

Rozhlasová stanice COUNTRY RÁDIO, která nedávno začala vysílat z dokrývacího vysílače v Českých Budějovicích na vzdušné frekvenci 94,7 MHz, byla dnes zařazena i do analogové rozhlasové nabídky kabelové televize ELSAT. Stanice byla zařazena na kabelovou frekvenci 107,5 MHz, místo dosavadní stanice Rock Rádio Šumava. Tato stanice byla z rozhlasové nabídky vyřazena, a to ze dvou důvodů:
1. V důsledku současného silného zahlcení elektromagnetického pole je signál této stanice v oblasti Č. Budějovic (a především naší hlavní stanice) velmi nekvalitní a nelze zajistit solidní nerušený čistý příjem.
2. Po vzniku sítě stanic Rock Rádio vysílá stanice RR Šumava stejný program jako Rock Rádia Gold a Prácheň, proto je zbytečné je dublovat ještě další rozhlasovou stanicí se stejnou programovou náplní.
Naproti tomu stanice Country Rádio přináší programovou náplň z jiného žánru - folk a country, domácí i zahraniční, a domníváme se, že bude vítaným zpestřením rozhlasové nabídky pro naše zákazníky.

 

tisk
Digitálně kódovaná placená programová nabídka v Týně
Lokalita: Týn nad Vltavou - kab. rozvod Týn
Datum: 16. února 2010 10:00
Od 15. 2. 2010 jsme spustili v kabelovém rozvodu Týn nad Vltavou novou nabídku digitálně kódovaných placených televizních programů.

V souvislosti se zvyšováním kvality a uživatelského komfortu poskytovaných služeb přešla naše společnost od analogového kódování placených televizních programů k digitálnímu. Výsledkem je možnost výběru z většího množství zvlášť placených programů a větší zákaznický komfort.
Za stávající měsíční paušální poplatek 250,- Kč za příjem programu HBO můžete nyní sledovat programy HBO, HBO 2, HBO Comedy a HBO CZ HD.
Můžete tedy sledovat 3 + 1 program HBO za cenu jednoho!
Mimo rozšíření programů z produkce HBO přinášíme navíc možnost příjmu dalších filmových kanálů Cinemax a Cinemax 2 a erotického kanálu pro dospělé Hustler TV, který je vysílán od 22:00 do 6:00, a lze jej chránit rodičovským zámkem.
 
Přehled nabízených digitálních placených programů
Balík
Programy v balíku
Měsíční paušál
HBO
HBO, HBO 2, HBO Comedy, HBO HD
250,-
Cinemax
Cinemax, Cinemax 2
230,-
Hustler TV
Hustler TV (pouze v době 22:00 – 6:00)
110,-
Balíček HBO + Cinemax
HBO, HBO 2, Cinemax, Cinemax 2, HBO Comedy
390,-
 
 
Digitální filmový paket Elsat je šířen na tv kanálu SE 29 (370,00 MHz) jakožto paket X a je kódován v systému Conax. Pro příjem digitálních kódovaných kanálů potřebujete speciální digitální Set Top Box (dále STB) nebo televizor s tunerem DVB-C a CA modulem Conax, a dekódovací kartu Conax. Cena STB od naší společnosti činí 1500,- Kč včetně DPH. Prostřednictvím tohoto STB budete moci sledovat společně s nekódovanými analogovými programy rovněž všechny nekódované digitální programy šířené v rámci naší digitální nabídky v televizním kabelovém rozvodu Elsat, jejichž přehled je vysílán na našem Infokanálu (cca 40 televizních a rozhlasových programů).
Zřizovací poplatek za zřízení této nové služby je stejný jako původní zřizovací poplatek za HBO, tedy 200,- Kč. Digitální STB dostanete přednastavený a s českým návodem. Jeho připojení k televizoru je velmi jednoduché. Nainstalují vám jej doma naši technici na základě telefonické objednávky.
Placenou filmovou nabídku je možno si objednat na tel. 385 524 088 a 385 524 086 v našem zákaznickém oddělení v Č. Budějovicích.

Filmový kanál ve vysokém rozlišení HBO CZ HD
Do kódované placené digitální filmové nabídky Elsat byl zároveň zařazen i filmový kanál HBO ve vysokém rozlišení HBO CZ HD. Program byl přidán do filmového paketu X na tv kanálu SE 29 (370,00 MHz). Je šířen se zvukovým doprovodem Dolby Digital (AC 3) v české a anglické verzi.

Filmový kanál HBO CZ HD je kódován a je přístupný všem stávajícím předplatitelům filmového balíku HBO bez dalšího příplatku.
Pro příjem filmového kanálu HBO CZ HD i dalších programů ve vysokém rozlišení HDTV je pochopitelně nutný Set Top Box nebo televizor vybavený HD tunerem v normě MPEG4 pro příjem HDTV programů ve vysokém rozlišení. Televizor s obrazovkou HD Ready nebo Full HD je podmínka nutná, nikoliv však postačující!!
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Rozšířená programová nabídka

V souvislosti se zvyšováním kvality a uživatelského komfortu poskytovaných služeb přichází naše společnost od 15. 2. 2010 s dalším zkvalitněním naší nabídky:
Na tv kanál SE 30 (378,00 MHz) byl zařazen nový digitální DVB-C paket Y, který obsahuje tyto nové programy –
AXN Sci-fi, AXN Crime, Film+, Eurosport 2, Sport 1, Extreme Sports, Minimax/Animax a Fishing & Hunting.
Programy v paketu jsou kódovány a jsou zákazníkům nabízeny komplet jako „Rozšířená programová nabídka“. Tuto Rozšířenou nabídku (stejně jako naši Pay TV filmovou nabídku) mají zákazníci možnost si přikoupit vždy jako nadstavbu k Základní programové nabídce. K příjmu všech digitálních nabídek je vždy nutný digitální Set Top Box nebo televizor s tunerem DVB-C a CA modulem Conax, a dekódovací karta Conax!
Cena za Rozšířenou nabídku (navýšení oproti Základní nabídce v ceně 230,- Kč/měsíc) byla stanovena na 120,- Kč měsíčně (včetně DPH). Celkem tedy částka za Rozšířenou nabídku činí 350,- Kč/měsíc.
tisk
Nové filmy české a slovenské produkce na kanálu Film+ v roce 2010
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn
Datum: 13. února 2010 09:00
Česká a slovenská filmová vlna na kanálu Film+ pokračuje. Téměř 1,5 milionu diváků bude moci v průběhu letošního roku sledovat další nové filmy v exkluzivních televizních premiérách.

Již téměř 1,5 milionu předplatitelů se může těšit, že v průběhu letošního roku poběží na kanálu Film+ další nové filmy české a slovenské produkce v exkluzivních televizních premiérách. Filmový kanál zaměřený především na zahraniční filmovou nabídku tím naváže na úspěšné uvedení českých filmů v průběhu uplynulého roku. Po snímcích Bobule, Poslední plavky a František je děvkař se tak poprvé na televizních obrazovkách v České republice a na Slovensku v roce 2010 objeví například kinohit 2Bobule, pohádková komedie Peklo s princeznou, komedie Ulovit miliardáře, thriller Hodinu nevíš a slovenské drama Pokoj v duši.

„V roce 2010 budeme pokračovat v prezentaci domácí kinematografie, což odráží přání našich diváků. Podařilo se nám dohodnout exkluzivní televizní premiéry nových atraktivních filmů z české a slovenské produkce, které byly v loňském roce úspěšně uvedeny v kinech,“ uvedla Erika Luzsicza, ředitelka IKO Cable pro Českou republiku a Slovensko. České filmy tak doplní nabídku zahraničních filmových premiér, které v současné době může sledovat už téměř 1,5 milionu předplatitelů kanálu Film+.

Zařazení kanálu do oficiálního peoplemetrového měření sledovanosti v říjnu 2009 potvrdilo divácky atraktivní výběr filmové produkce. Už v prvním měřeném období dosáhl Film+ měsíční sledovanosti 1,174 milionu diváků (zdroj: ATO-Mediaresearch). Z vybraných titulů v období novoročních svátků si skvěle vedla například exkluzivní televizní premiéra thrilleru 96hodin (Taken); večer 30. 12. v měřeném časovém úseku tento film sledovalo v podílu až 1,53 % televizních diváků v cílové skupině 15 až 54 let.

Podobně úspěšné bylo odvysílání reprízy animovaného rodinného snímku Arthur a Minimojové (Arthur et les Minimoys) 2. ledna s podílem 1,43 % v téže divácké cílové skupině. Ve stejný den Film+ odvysílal film Nebezpečný cíl (Bangkok dangerous) s podílem sledovanosti v této cílové skupině přesahujícím rovněž 1 %.


Informace o filmech české a slovenské produkce v exkluzivní TV premiéře na Film+ v r. 2010:

2Bobule

Režie: Vlad Lanné
Hrají: Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Lukáš Langmajer, Lubomír Lipský st., Jiří Krampol, Jana Švandová, Miroslav Táborský, Václav Postránecký.

Film je volným pokračováním úspěšné komedie Bobule, kterou vidělo v kinech přes 360 000 diváků a jež se stala jedním z nejúspěšnějších filmů roku 2008. Exkluzivní televizní premiéru měl v roce 2009 snímek právě na Film+. Komedie 2Bobule se návštěvností v kinech téměř vyrovnala prvnímu dílu: od premiéry ji v kinech zhlédlo již přes 340 000 diváků!
Opět budeme sledovat eskapády dvojice kamarádů Honzy (Kryštof Hádek) a Jirky (Lukáš Langmajer). Jirka se zaplete s mladou krásnou dívkou, jejíž otec (Jiří Krampol) má ovšem o nápadnících své dcery úplně jiné představy… A Jirka raději prchá za kamarádem Honzou na jižní Moravu. Honza zatím žije s Klárou (Tereza Voříšková) na dědečkově vinařství a jakožto vinař začátečník se pouští do vrcholného umění slámového vína. Nejen, že čelí neúspěchům, ale po nečekaném příchodu kumpána Jirky se jeho život obrátí naruby. Jirkova slabost pro ženy se totiž doslova zvrhla v zápas o život. Pro Lubomíra Lipského, který znovu ztvární roli dědečka, znamenají 2Bobule filmovou roli číslo 100!


Peklo s princeznou

Režie: Miroslav Šmídmajer
Hrají: Jiří Mádl, Tereza Voříšková, Petr Nárožný, Václav Postránecký, Václav Vydra nejml., Zlata Adamovská.

Princezna Aneta se nechce vdávat – a už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma ze sousední země, kterému byla jako dítě zaslíbena výměnou za vojenskou ochranu království před výbojnými nájezdy. Král Leopold by rád dceru uchránil před nechtěným sňatkem, ale nemůže porušit královský slib. Zrušení svatby by znamenalo válku s mocným vojevůdcem, králem Bedřichem. A tak Leopold vymyslí velkolepou lest: pošle sousedovi zprávu, že se o princeznu uchází sám Lucifer. Netuší však, jakou lavinu nepředvídatelných okolností spustí: že vyvolá nejen hněv pekla, ale hlavně Muribany, žárlivé nevěsty samého Lucifera...


Ulovit miliardáře

Režie: Tomáš Vorel st.
Hrají: Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Sedláková, Josef Carda, Milan Šteindler, Miroslav Etzler.

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout a tím demonstrovat svou morálnost. I Grossmannova přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad…


Hodinu nevíš

Režie: Dan Svátek
Hrají: Václav Jiráček, Ivan Franěk, Marián Geišberg, Zita Kabátová, Stanislav Zindulka, Jana Pehrová-Krausová, Zuzana Kronerová, Jaroslava Adamová, Stanislav Fišer.

Ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“. Co bylo příčinou a co se odehrává v mysli mladíka, který se rozhodne vykonat a vykonávat ty nejtěžší zločiny a mít přitom často pocit, že vlastně dělá dobrou věc? Co nutí nadějného a inteligentního adepta studia medicíny z podstaty se změnit a páchat na lidech zlo? Je hrozná představa, že vraždí člověk, kterého dobře znáte, jehož denně vídáte, máte ho vlastně rádi a který je všem nápomocný, ochotný a obětavý, i na úkor vlastního pohodlí a svých věcí.


Pokoj v duši

Režie: Vladimír Balko
Hrají: Attila Mokos, Helena Krajčiová, Roman Luknár, Juraj Nvota, Jaromír Hanzlík.

Pokoj v duši je současný příběh o kamarádech, jejichž přátelství přetrvalo od dětství až do současnosti. Tři muži – čtyřicátníci – se nacházejí na životní křižovatce. Uvědomují si, že čelí vážným životním výzvám. Tóno se vrací z vězení domů do rodné vesnice a zjišťuje, že všechno je jinak: s manželkou se odcizili, pětiletého syna vlastně vůbec nezná, nemůže si najít práci, ale současně odmítá nepoctivý život, jaký vedl předtím. Víra katolického kněze Marka, který zaskakuje ve vsi za nemocného faráře, se ocitne v krizi. Další kamarád, úspěšný podnikatel Peter, řeší další ze svých obchodů a je opět nucen odsunout své soukromí na vedlejší kolej. Marek a Peter, přátelé z dětství, se snaží Tónovi každý svým způsobem při jeho návratu do normálního života pomoci…Tóno se cítí sám a zoufale hledá východisko.
tisk
ČT HD přechází na řádné vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 12. února 2010 09:00
ČT HD, kanál České televize (ČT) ve vysokém rozlišení obrazu (HD), plynule přejde z veřejného experimentálního šíření na řádné vysílání. Stane se tak se zahájením Zimních olympijských her 2010 z kanadského Vancouveru v pátek 12. února 2010.

Kanál ČT HD zahájil veřejné testovací vysílání dne 31.8.2009. Doposud tento kanál šířil identický obsah jako pražská mutace ČT1 ve standardním rozlišení. To se ale nyní změní.

ČT HD bude po celou Olympiádu (od 12.2. do 28.2.2010) vysílat 24 hodiny denně olympijský program. Od 17:00 do 8:00 hodiny stejný obsah jako ČT2. Zbývající část dne bude přenášet vysílání rize sportovního kanálu ČT4. Po skončení Olympiády se na pozici ČT HD budou denně střídat všechny programy ČT podle toho, který z nich přinese nejvíce nativního HD obsahu. Bohužel, doposud nevysílala ČT v některých dnech obsah v nativním HD žádný. S Olympijským maratónem přijdou televizní diváci o díly seriálu Vyprávěj ve vysokém rozlišení. Seriál se totiž bude vysílat dál ale kvůli olympiádě nebude na ČT HD.

O dění na zimní Olympiádě bude pod drobnohledem více než 400 HD kamer a umožní sledování neobvyklých záměrů z jednotlivých soutěží. Režie ČT vybere z distribučních signálů to nejlepší a nejzajímavější pro českého diváka - účast českých sportovců a dalších atraktivních disciplín. Ve Vancouveru bude mít ČT jako pracovnu, redakci, režii, střihové pracoviště ale i zvukové a komentátorské studio. Vedle mezinárodních feedů bude využívat i příspěvky ze čtyř vlastních mobilních HD kamer. Signál bude putovat z Kanady podmořskými optickými kabely do Evropy a odtud satelity využívané EBU do ČT v Praze.

Olympiáda stejně jako předloni z Pekingu či před 4 lety z Turína bude šířena na dvou programech - ČT2 a ČT4. Oba kanály budou vysílat různý obsah - ČT2 se zaměří na sporty s českou účastí a čtyřka na ty ostatní zajímavé disciplíny.
tisk
ARD HD a ZDF HD zahajují pravidelné vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 11. února 2010 09:00
Trvání do: 12. února 2010 09:00

Německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF zahajují ostré vysílání ve vysokém rozlišení obrazu HDTV. Již zítra 12.2.2010 v 5 hodin a 30 minut ráno bude v Německu slavnostně odstartováno pravidelné vysílání dalších kanálů v high-definition TV.
Oba kanály startují novou éru vysílání v den slavnostního zahájení zimních olympijských her v kanadském Vancouveru, kterou budou střídavě vysílat kanály ARD a ZDF.

ARD HD a ZDF HD (včetně SD verzí ARD a ZDF) budou střídavě přinášet rozsáhlé množství přímých přenosů a záznamů z významné sportovní události. Po skončení Olympiády ve Vancouveru televize slibují další skvělou podívanou v HD kvalitě - zprávy, dokumentární filmy, celovečerní filmy a také sportovní přenosy. Takovou nabídku v HD zcela volně nenabízí žádný vysílatel v Evropě.

"Od vynálezu barevné televize je to největší technická inovace," prohlásil předseda ARD Peter Boudgoust před zahájením provozu ARD HD.
ARD HD a ZDF HD budou využívat rozlišení 1280x720p - tedy jiný formát než využívá například česká Nova HD či ČT HD, které jsou šířeny v 1920x1080i.

Německo postupně objevuje kouzlo HD vysílání - po německé komerční Anixe HD, německo-francouzské stanici Arte HD se nabídka rozšířuje o programy ARD HD a ZDF HD.

Se startem Olympiády zahájí ostrý provoz ČT HD. Těžištěm tohoto jediného kanálu České televize ve vysokém rozlišení bude Olympiáda během které se na ČT HD budou střídat obsahy ČT2 a ČT4. V další části roku televize veřejné služby přinese minimum obsahu v HD kvalitě. Po skončení olympiády přinese zvláštní druh vysílání - každý den bude ČT HD šířit ten program, který bude mít ve své nabídce nejvíce nativního HD obsahu. Faktem je, že v současné době v některých dnech nebyl nativní obsah v HD žádný.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.