Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Recenze televizoru Panasonic TX-P42G15E
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 30. října 2009 09:00

V souvislosti s avizovanými problémy některých našich zákazníků se zprovozněním a využitím digitálního kabelového tuneru DVB-C v českých kabelových sítích u LCD a PDP televizorů Panasonic je zajímavá tato recenze, kde je problém s funkčností kabelového tuneru DVB-C pouze pro určité státy též zmiňován a popisován:

Panasonic TX-P42G15E: televizor s DVB-T, DVB-C a DVB-S tunerem:
http://www.digizone.cz/clanky/panasonic-tx-p42g15e-s-dvb-t-dvb-c-a-dvb-s/

tisk
Formát obrazu stanice Public TV
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 29. října 2009 16:00
V kabelovém rozvodu Č. Budějovice došlo ke změně formátu obrazu u stanice Public TV.  Vzhledem k tomu, že u stanice Public TV trvale dochází zvláště u některých pořadů k takovému znetvoření a deformaci obrazu, že v režimu Letterbox zbyde na obrazovce televizoru pouze malý obdélník s aktivním obrazem, někdy ještě deformovaný, a kolem dokola orámovaný silnými černými prohy, přistoupili jsme ke změně a úpravě. V analogové nabídce byl formát obrazu Public TV přepnut z režimu Letterbox do režimu 16:9. Tato změna způsobí, že na širokoúhlých televizorech bude obraz v pořádku, na klasických televizorech s obrazovkou 4:3 bude obraz vertikálně roztažen, proto bude u těchto televizorů pro správné zobrazení bez deformace obrazu nutno využít "zužovací" funkci na DO. Bývá označena jako "16:9" a nachází buď přímo na tlačítku na DO nebo v menu pro obraz.
tisk
Provozovateli pirátské kabelové TV hrozí vězení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. října 2009 15:00

Zajímavost - převzato z Internetu:

Policie stíhá provozovatele kabelové televize z Českých Budějovic. Klientům údajně zpřístupnil vysílání jednotlivých programů bez souhlasu jejich vysílatelů. Za pirátský provoz zinkasoval půl milionu korun. Nyní mu hrozí až dva roky vězení či peněžitý trest až pět milionů korun a trest propadnutí věci. Informovala o tom Česká protipirátská unie.

"Od července loňského roku do letošního října zprostředkoval v Českých Budějovicích minimálně 80 koncovým uživatelům digitální televizní vysílání," sdělila ředitelka České protipirátské unie Markéta Prchalová. Za poplatek 5 tisíc Kč připojil muž k televizorům zařízení, které umožňuje příjem programů satelitní placené i digitální terestrické televize. "Následně prostřednictvím lokální internetové sítě, kterou provozuje občanské sdružení, jehož je statutárním zástupcem, umožnil za měsíční paušální poplatek až 150 korun zájemcům nekódovaný příjem více než 90 programů," uvedla k tomu Česká protipirátská unie.

Například společnosti HBO Česká republika způsobil pirátským šířením programů škodu ve výši okolo 230 tisíc korun. Poškozených vysílatelů je více a celková škoda překročí 1/2 milionu korun.

vydáno: 22.10.2009, 14:38 včera | autor: redakce parabola.cz | Zdroj: iDnes, ČPPU

tisk
Technická výluka Skylink dne 21.10.2009
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 21. října 2009 00:30
Trvání do: 21. října 2009 05:00

Převzato z Internetu:

Satelitní platforma Skylink (Astra, 23,5E) naplánovala technickou výluku bratislavského uplinku, která povede k dočasnému přerušení satelitního signálu na frekvencích: 12,565 GHz, 11,797 GHz, 12,109 GHz a částečně také na 11,992 GHz (zde se to bude týkat jen programů šířených z Bratislavy).

Výluka bude probíhat dne 21.10.2009 v čase od 00:30 do 05:00 hodiny na TVS Bratislava-Kamzík. Po skončení odstávky budou ještě cca 2 hodiny odkódovány všechny programy v nabídce platformy, které jsou šířeny na uvedených transpondérech z Bratislavy.

Jaký je důvod odstávky? "Pripojenie technológií na nové energocentrum s garanciou dodávky elektrického výkonu pre záťaž na úrovni minimálne 99,999965 %," uvádí ve své informaci Towercom, provozovatel služby. "Toto centrum je tvorené diesel agregátom so zdvojeným štartovacím systémom, rotačným zdrojom UPS a spätnou väzbou, ktorá využíva energiu z rotačného zdroja UPS k spoľahlivému štartu diesel generátora," dodává.

Protože společnost Elsat nabírá některé programy z naší nabídky i ze zmíněné satelitní platformy Skylink, bude tato výluka znamenat i krátký výpadek dotčených programů z těchto satelitních transpondérů v naší kabelové nabídce (po dobu trvání satelitní výluky). Konkrétně se výluka týká zejména programů  Z1 TV, TV Barrandov, Nova HD, slovenských programů a případně i některých dalších.

Omlouváme se za případné potíže s tímto výpadkem spojené.

tisk
AKCE PODZIM 2009
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 15. října 2009 08:00
Trvání do: 15. listopadu 2009 16:00

Vážení televizní diváci,

opět přichází naše podzimní akce - říjen/listopad 2009

platná v termínu od 15. 10. 2009 do 15. 11. 2009.

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny). 

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek a Vimperk akce platí i pro zájemce o přechod na naši Rozšířenou programovou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Český Krumlov, Kaplice a Týn nad Vltavou dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku.

Podrobnosti a další informace o naší podzimní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_PODZIM_2009.pdf

Využijte našich velmi výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!

Další informace a kontakty naleznete na našem webu www.elsat.cz

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.