Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Zimní OH 2010 ve Vancouveru v HD rozlišení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. února 2010 08:00

Zimní Olympijské hry 2010 z kanadského Vancouveru budou naši účastníci mít možnost sledovat jak ve standardním SD rozlišení na několika programech, tak i ve vyšší obrazové kvalitě ve vysokém HD rozlišení.

Česká televize bude OH 2010 přenášet v SD rozlišení na programech ČT 2 a ČT 4 a zároveň výběr z těchto dvou programů v HD rozlišení bude střídavě přenášen i na programu ČT HD. Přepínací schéma na ČT HD mezi HD signály ČT 2 a ČT 4 je našim zákazníkům k dispozici ke stažení zde:
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/CT_HD_OH.doc

Dále budou mít naši zákazníci možnost sledovat OH 2010 v HD rozlišení 720p/50 i na německých veřejnoprávních stanicích ARD HD a ZDF HD, které již jsou nebo v nejbližších dnech budou našim zákazníkům též k dispozici ve všech našich kabelových rozvodech. Vysílací schéma OH 2010 v HD rozlišení na programech ARD HD a ZDF HD ve formátu pdf (v německém jazyce) je našim zákazníkům k dispozici ke stažení zde (převzato ze serveru Digizone.cz) :
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/olympiada1-126441718573606.pdf

Program ČT HD je v našich kabelových rozvodech šířen na tv kanálu SE 33 (402,00 MHz), Symbolrate 6900, Modulace QAM 64.
Programy ARD HD a ZDF HD jsou šířeny na tv kanálu SE 31 (386,00 MHz), Symbolrate 6900, Modulace QAM 128!!

Programy šířené ve vysokém HD rozlišení mohou volně a nekódovaně sledovat všichni naši účastníci vybavení televizory nebo Set Top Boxy s kabelovými digitálními tunery DVB-C a zároveň HDTV tunery v normě MPEG4/H.264 AVC.

tisk
Výpadek programu FTV CZ
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn
Datum: 30. ledna 2010 13:00
Ve středu 27. 1. 2010 ve večerních hodinách postihla těžká technická havárie dosluhující satelit Eutelsat W2 na pozici 16E. Satelit následně přestal šířit signál všech televizních a rozhlasových stanic, které z něj byly vysílány, včetně československé verze módního tv kanálu Fashion TV CZ (FTV CZ). Z tohoto důvodu došlo i k výpadku tohoto programu v analogové nabídce v kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a Týn nad Vltavou. Protože příčina výpadku není na naší straně, nemůžeme tuto skutečnost bohužel nijak ovlivnit. Společnost Eutelsat nyní tuto situaci operativně řeší a pracuje na přesunu záložního satelitu na tuto pozici, který by měl převzít signály z postiženého satelitu W2. Spuštění zálohy by snad mělo být vyřešeno během několika dní, do této doby bude program FTV CZ v uvedených rozvodech bohužel nefunkční. Jakmile bude satelitní signál FTV CZ opět k dispozici, bude tento program znovu zprovozněn. Za vzniklou situaci a dočasnou nedostupnost programu FTV CZ se našim zákazníkům omlouváme, přestože naše společnost nenese na této situaci žádnou vinu.
tisk
Upozornění pro majitele HD STB CV-7000 HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 29. ledna 2010 12:00

Upozorňujeme majitele kabelových digitálních HD Set Top Boxů Handan CV-7000 HD, že pro správné naladění a funkci digitálního paketu s programy ARD, ZDF a ARTE HD je potřeba v STB mít nahrán nový firmware V2.10 nebo V2.11 z roku 2009. Na STB, kde je nainstalován starší firmware (typicky verze SW z roku 2007 a 2008), je tento paket nefunkční, resp. STB ho sice naladí, ale funkční je pouze zvuk a nikoliv obraz.

Aktualizaci firmware je možno provést buď uživatelsky dálkově - v rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a během cca 14 dnů i v Týně nad Vltavou.
V kabelových rozvodech Č. Krumlov, Kaplice a T. Sviny  dálkovou aktualizaci firmware zatím nelze provést a tuto záležitost je možno řešit osobní návštěvou v našem zákaznickém oddělení Elsat v Č. Budějovicích v úředních hodinách a nechat si zde upgrade firmware v STB provést na počkání.

V HD STB Handan CV-7000 HD lze současnou verzi nainstalovaného firmware zjistit v menu STB v položce Systémové informace - Verze STB v řádce Verze SW. Nejnovější verze firmware (SW) je V2.11CZ (Jul 21 2009). Pokud máte v STB jakoukoliv starší verzi SW, je vhodný upgrade, i vzhledem k tomu, že novější verze SW jsou stabilnější a STB je méně náchylný k zamrzání.

Dálková aktualizace firmware (SW) v STB se provede takto: Menu - Systémové informace - Aktualizace SW. Dále je potřeba nastavit tyto položky takto:
Nastavení OTA - USER
Frekvence - 370,0 MHz
Modulace - QAM 64
Symbolrate - 6900
Dále zvolit položku Spustit, pokud STB najde novou verzi SW, zvolit Ano. Aktualizace se automaticky stáhne a provede.

Dálková aktualizace SW v STB je prozatím fuknční pouze v kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a od poloviny února v Týně nad Vltavou!

 

tisk
Nové programy ČT HD, ARD HD, ZDF HD a ARTE HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. ledna 2010 08:00
Nové programy ČT HD, ARD HD, ZDF HD a ARTE HD

Do nekódované digitální kabelové nabídky v kabelových rozvodech Týn nad Vltavou, Český Krumlov, Kaplice a Trhové Sviny byly nově zařazeny další programy ve vysokém rozlišení (HDTV).
Jedná se o program ČT HD – tento program bude v budoucnu přinášet výběr pořadů ze všech čtyř programů ČT, vyrobených v nativním HD rozlišení.
V kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek a Vimperk je program ČT HD šířen již od podzimu 2009, dosud byl šířen jakožto experimentální HD vysílání.
A dále byly zařazeny německé programy ARD HD, ZDF HD a ARTE HD.

Program ČT HD je šířen v paketu F, resp. G na tv kanálu SE 33 (402,00 MHz), Symbolrate 6900, modulace QAM 64.

Programy ARD HD, ZDF HD a ARTE HD jsou prozatím šířeny v režimu časově neohraničeného testu na tv kanálu SE 31 (386,00 MHz), Symbolrate 6900. 
POZOR – tento paket je přenášen s modulací QAM 128 ve všech kabelových rozvodech Elsat!!

Programy ČT HD, ARD HD a ZDF HD budou přenášet Zimní OH 2010 z kanadského Vancouveru ve vysokém (HD) televizním rozlišení.

tisk
Program NOVA HD v Krumlově a v Kaplici
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov - kab. rozvod Č. Krumlov, Kaplice
Datum: 27. ledna 2010 18:00
Upozorňujeme naše účastníky v Č. Krumlově a Kaplici, přijímající program NOVA HD pomocí HD STB nebo televizoru s DVB-C HD tunerem, že došlo k dílčí změně vnitřních identifikátorů (audio a video PIDs) u tohoto programu.
Ke změně došlo z technických důvodů.
Pokud některým účastníkům neproběhla na jejich přijímacím zařízení automatická aktualizace parametrů a program NOVA HD jim přestal fungovat, je potřeba jej znovu naskenovat do paměti přístroje. Pomocí automatického nebo manuálního ladění v menu zařízení. Vnější ladicí parametry programu zůstaly stejné – frekvence 418,0 MHz, modulace QAM 64, symbolrate 6900.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.