Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Plánovaná výluka vysílače Regionální sítě 1 – Včelná u ČB
Lokalita: České Budějovice - Kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 30. září 2009 08:00
Dne 30. září 2009 dojde k několika hodinové nutné kompletní odstávce vysílače SK Včelná (K29  DVB-T - TV GIMI, TV PRIMA , PUBLIC , ÓČKO a také analogu K51 TV PRIMA/TV GIMI). Během odstávky dojde k úpravě anténního systému na vysílači SK Včelná (České Budějovice). Po ukončení prací bude vysílání v plném rozsahu a nezměněném obsahu opět obnoveno.
tisk
Říjen na AXN
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 29. září 2009 08:00
Tematický kanál akčních filmů a seriálů AXN nachystal na nedělní večery v říjnu tři zajímavé filmy - úsměvnou moralitu o absurdní časové smyčce Na Hromnice o den více, romantickou komedii Španglicky snadno a rychle, akční film S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení a na poslední sobotní večer sci-fi horor Duchové Marsu. Nebudou ani chybět ani seriály Damages – Pavučina moci, Cena za lidskost, Zakázané metody a Uneseni.


Seriály

Damages – Pavučina moci

Třináctidílné drama, oceněné třemi cenami Emmy a Zlatým glóbem. V hlavních rolích se představí Glenn Closeová a Rose Byrneová. Seriál se odehrává v prostředí špičkových právníků, kteří se na cestě za úspěchem nezastaví před ničím. Jedním z nich je slavná a vážená, ale zároveň mnohými nenáviděná a očerňovaná Patty Hewesová (Glenn Closeová). Ta spolu se svou asistentkou, inteligentní a ambiciózní Ellen Parsonsovou (Rose Byrneová), tvoří elitní dvojici, která jde navzdory všem překážkám za každou profesionální výzvou. Obě ženy však brzy stanou tváří v tvář mocnému a nebezpečnému muži, zkorumpovanému manažerovi a miliardáři Arthurovi Frobisherovi (Ted Danson). Ten je obviněn z finančních machinací, které mu přinesly pohádkový profit, jeho zaměstnance však přivedly na mizinu. Brzy začne být jasné, že z jejich divokého střetu nemůže vzejít nic dobrého. Není však jasné, kdo v tomto souboji nekalých praktik, ústrků, zastrašování a manipulací nakonec zvítězí.

Premiéry: od úterý, 6. října, každé úterý ve 21:00 hod., dva díly za sebou


Cena za lidskost

Upír, vlkodlak a duch tvoří kuriózní trojici, která v tomto zábavném i napínavém seriálu bydlí pod jednou střechou. Mitchell pracuje v nemocnici, ale raději se nepřibližuje k pacientům. George během každého úplňku zažívá proměnu ve vlkodlaka. Annie se marně snaží pochopit fakt, že bývalý snoubenec ji nemůže spatřit. Osou sedmidílného příběhu je líčení snah těchto abnormálních bytostí neprozradit svá traumatická tajemství...

Premiéry: od pátku, 2. října, každý pátek v 21:00 hod.


Zakázané metody

Třináctidílné sci-fi dobrodružství se odehrává v blízké budoucnosti. Upozorňuje na nebezpečí zneužití špičkových technologií i experimentů s klonováním. Společenství mladých vědců stahuje a prodává lidské vzpomínky. Protagonistka úvodní epizody nejprve za tajemných okolností zemře a poté je nahrazena vlastním alter-egem... Na famózní vizuální podobě seriálu se podílel Doug Brode, který spolupracoval na nové verzi filmu Planeta opic, sérii o Harrym Potterovi či legendární sci-fi Star Trek.

Premiéry: od pátku, 2. října, každý pátek ve 22:00 a 22:30 hod. (vždy dvě epizody)


Uneseni

Desetidílný sci-fi seriál, natočený v produkci Stevena Spielberga, si pohrává s existencí mimozemšťanů. V roce 1944 zahlédli američtí piloti podivná světla na obloze nad Německem. Dva roky nato si mnoho lidí všimlo létajících talířů na obloze. Americká zpravodajská služba však veškerá fakta popřela a umlčela všechny svědky... Dobrodružná sága sleduje osudy tří rodin během čtyř generací. Jedním z hlavních hrdinů je Russell Keys, který bojoval ve druhé světové válce a je pronásledován podivnými nočními můrami. Druhým je bývalý pilot Owen Crawford, jenž se přidal na stranu vládních spiklenců. Třetí klíčovou postavou je nešťastně provdaná servírka Sally Clarkeová, která byla oplodněna mimozemským návštěvníkem.

Premiéry: od pondělí, 5. října, každé pondělí v 21:00 hod.


Filmy

Na Hromnice o den více

V pensylvánském městečku Punysutawney se každý rok 2. února koná tradiční slavnost. Tuto kuriozitu již poněkolikáté natáčí a komentuje televizní expert na meteorologii. Blazeovaného Phila Connorse (Bill Murray) místní slavnost nudí a hned po natáčení chce odjet. Jeho plány však zhatí sněhová kalamita. Otrávený muž odmítne pozvání na večírek od půvabné produkční (Andie MacDowellová) a jde spát. Když se však ráno probudí, je opět 2. února... Úsměvnou moralitu o absurdní časové smyčce a vyléčené aroganci režíroval Harold Ramis.

Uvedení: neděle 4. října, ve 22:00 hod.


Španglicky snadno a rychle

Půvabná Mexičanka emigrovala do Los Angeles, kde začne pracovat jako hospodyně u úspěšného šéfa Johna Claskyho (Adam Sandler). Ten žije v rozlehlém domě žije se svou ženou, jejich dvěma dětmi a tchyní. Život v neznámé zemi je ovšem nebezpečnější, než Flo předpokládala. Musí bojovat nejen s jazykovou bariérou, ale také s odlišnými kulturními hodnotami. Navíc se musí vyrovnat s tím, že její dcera Cristine dospívá... Romantickou komedii z roku 2004, nominovanou na Zlatý glóbus, realizoval James L. Brooks.

Uvedení: neděle, 11. října ve 22:00 hod.


S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení

Riskantní akce elitní jednotky S.W.A.T. během přepadení banky vede k degradaci jejích dvou členů. Zatímco první (Colin Farrell) se do úderného komanda postupně vypracuje zpět, druhý (Jeremy Renner) podlehne svodům francouzského drogového bosse. Psychopatický zločinec totiž otevřeně prohlásí, že vyplatí sto milionů dolarů tomu, kdo ho vysvobodí během transportu do federálního vězení. Šestici členů zásahové jednotky tak čeká konfrontace s tlupou žoldáků... Režii akčního dobrodružství měl Clark Johnson.

Uvedení: neděle, 18. října ve 22:00 hod.


Duchové Marsu

Sci-fi horor režiséra Johna Carpentera, uváděný během Halloweenu, se odehrává na Marsu, který je z velké části kolonizován pozemšťany. Intergalaktická policistka Melanie (Natasha Henstridgeová) a její tým mají za úkol převézt nebezpečného zločince (Ice Cube). Po příletu na rudou planetu však zjistí, že všichni lidé zmizeli. Později objeví vchod do podzemí, který vytvořila dávná marťanská civilizace a jehož odkrytí přivolá nebezpečné duchy. Skupinka ohrožených, včetně nevyzpytatelného odsouzence, se musí semknout, aby přežila jejich zuřivý útok.

Uvedení: sobota, 31. října v 00:00 hod.


Oficiální stránka AXN: www.axn.cz.
tisk
Změna zvukové normy u programů TV NOVA a PRIMA v některých městech
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. září 2009 08:00

Upozorňujeme naše účastníky kabelové televize ELSAT, že v souvislosti s probíhající digitalizací dojde v nejbližších 2 - 3 dnech v některých městech ke změně stávající bývalé "východní" zvukové normy DK na standardní normu "západní" BG. Tato změna se v některých městech týká programu TV NOVA, někde TV PRIMA, někde obou programů a někde naopak již ani jednoho, protože změna tam byla provedena již v minulém roce v návaznosti na změnu zvukové normy u programů ČT 1 a ČT 2. Zároveň v některých městech dochází k přesunu programu TV PRIMA z původních kanálů v pásmu UHF na nový kanál E 5 (v ČB na kanál SE 8). Od ukončení těchto současných změn budou nadále ve všech našich rozvodech všechny programy v analogových nabídkách šířeny pouze ve standardní (západní) zvukové a obrazové normě BG!

V souvislosti s avizovanými změnami je potřeba si přeladit televizní přijímače, rekordéry a další zařízení.

Více informací v našich Infokanálech, v tomto Infoservisu Elsat a též na informačních letáčcích, které byly rozdistribuovány do vašich domů minulý týden.

tisk
JETIX se mění na DISNEY Channel
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 19. září 2009 08:00

Jetix se na Disney Channel přemění 19. 9. 2009:

Populární dětský kanál Jetix mizí v září z našich obrazovek. Od 19. září 2009 jej nahradí rodinný kanál Disney Channel. Půjde o první program známého amerického zábavního koncernu pod svoji značkou u nás.

Disney Channel bude divákům představen souběžně v České republice, na Slovensku a v Maďarsku, pro něž bude existovat společný feed. Disney Channel bude vysílat 24 hodiny denně. V ranních a dopoledních hodinách bude pro nejmladší diváky připraven speciální blok pořadů Playhouse Disney (na některých větších trzích vysílá jako samostatný dětský kanál). Programový blok Playhouse Disney je určen především dětem předškolního věku (2 až 5 let) a vysílá se ve všední dny od 6:00 do 7:00 a od 8:00 do 10:00 hodin a o víkendech od 6:00 do 8:30 hodiny.

tisk
Další změny a přesuny programů v souvislosti s probíhajícící digitalizací
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 18. září 2009 16:00
Další změny a přesuny programů v souvislosti s probíhajícící digitalizací

V souvislosti s pokračující a v současné době probíhající pozemní digitalizaci dochází v některých našich kabelových rozvodech (městech) k některým změnám a přesunům programů (především v analogové nabídce) dle následujícího přehledu.
Změny a přesuny budou postupně v jednotlivých městech realizovány v poslední zářijové dekádě:
 
České Budějovice
- program TV NOVA na kanálu E 6 mění zvukovou normu z DK na BG
- program TV PRIMA si mění kanálovou pozici s Infokanálem. Nyní: TV PRIMA – kanál SE 8, Infokanál – kanál SE 6, oba programy se stereo zvukovým doprovodem
 
Písek 
- programy ČT 24 – kanál SE 9 a ČT 4 Sport – kanál E 5 přecházejí na stereo zvukový doprovod.
 
Vimperk
- program TV PRIMA se přesouvá z původních kanálů K 33 a K 34 na nový kanál E 5 (175,25 MHz) ve zvukové normě BG
- digitální CZ kabelový paket A byl zařazen na nový kanál SR 4 (138,00 MHz)
- program ARD byl přesunut z kanálu SE 6 na nový kanál E 8 (196,25 MHz)
- program ÓČKO se přesouvá z kanálu K 23 na uvolněný kanál K 33 (567,25 MHz)
- na uvolněný kanál K 23 (487,25 MHz) bude zařazen nový program STV 1
- na uvolněný kanál K 34 (575,25 MHz) bude zařazen nový program TV NOE
 
 Týn nad Vltavou
- program TV NOVA na kanálu E 6 mění zvukovou normu z DK na BG
- program TV PRIMA se přesouvá z původního kanálu K 33 na nový kanál E 5 (175,25 MHz) a mění  zvukovou normu z DK na BG
- na uvolněný kanál K 33 (567,25 MHz) bude zařazen nový program TV NOE
- na kanál SE 18 (280,25 MHz) bude ve stereu zařazen nový program STV 1, původní test Nova – sat bude ukončen
 
Český Krumlov
- program TV NOVA na kanálu E 8 mění zvukovou normu z DK na BG
- program ČT 4 Sport se přesouvá z kanálu K 31 na nový kanál SE 9 (161,25 MHz) a přechází na stereo zvukový doprovod
- na uvolněný kanál K 31 (551,25 MHz) bude zařazen nový program STV 1
 
Kaplice
- program TV NOVA na kanálu E 8 mění zvukovou normu z DK na BG
- program TV PRIMA se přesouvá z původního kanálu K 33 na nový kanál E 5 (175,25 MHz) a mění zvukovou normu z DK na BG
- na uvolněný kanál K 33 (567,25 MHz) bude zařazen nový program STV 1
 
Trhové Sviny
- program TV NOVA na kanálu E 6 mění zvukovou normu z DK na BG
- program TV PRIMA se přesouvá z původního kanálu K 22 na nový kanál E 5 (175,25 MHz), přechází na stereo zvukový doprovod a zvuková norma zůstává BG
- na uvolněný kanál K 22 (479,25 MHz) bude zařazen nový program TV NOE
 
Prozatím v rozvodech Č. Budějovice, Písek a Vimperk byla zároveň rozšířena i volně šířená digitální nabídka o zkušební a experimentální HDTV program ČT HD, na tv kanálu SE 33 (402,25 MHz).
 
O dalších SD i HD programech a podmínkách licence pro jejich šíření v kabelových rozvodech se průběžně jedná s jejich provozovateli.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.