Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Nový tématický program Fishing & Hunting
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk
Datum: 9. listopadu 2009 16:00
Nový tématický program Fishing & Hunting

Do naší digitální kódované Rozšířené nabídky v Č. Budějovicích, Písku a Vimperku byl nově zařazen specializovaný program Fishing & Hunting.
F&H je tematický kanál pro nadšence rybolovu a lovu. S Fishing & Hunting kanálem navštívíte nejlepší světové rybářské a lovecké oblasti. Uvidíte speciální reportáže od proslulých rybářských a loveckých expertů. Ukážeme vám nejlepší a nejnovější loveckou a rybářskou výstroj a tipy jak jí nejlépe používat. Dostanete nejlepší rybářské a lovecké rady přímo od skutečných profesionálů. Naučíme vás milovat lov a rybolov! Všechny programy jsou v českém dabingu.

Program Fishing & Hunting je v rámci naší Rozšířené nabídky šířen na tv kanálu SE 30 (frekvence 378 MHz). Je kódován a je přístupný všem stávajícím předplatitelům Rozšířené nabídky bez dalšího příplatku.
K příjmu je potřeba Set Top Box nebo televizor s digitálním kabelovým tunerem DVB-C a CA modulem a smart kartou Conax.
Program F&H je v rámci Rozšířené nabídky prozatím šířen ve zkušebním provozu.
tisk
Rušení programu AXN na kanálu K 22 v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 6. listopadu 2009 13:00
V průběhu uplynulých dvou měsíců se v kabelovém rozvodu v Č. Budějovicích občas setkáváme se stížnostmi na kvalitu obrazu programu AXN v analogové nabídce na tv kanálu K 22. S tím, že obraz na tomto programu je najednou špatný, nekvalitní, zrnitý atd.
Rádi bychom tedy touto cestou osvětlili problém, proč k němu došlo a jak postupovat k jeho odstranění a vyřešení.
 
Jak je známo, od 1. září 2009 začaly z pozemního TV vysílače na Kleti vysílat další dva pozemní DVB-T multiplexy (muxy). Mux 2 na tv kanálu K 50 a mux 3 na kanálu K 22. Tedy na stejném tv kanálu, na kterém v naší analogové nabídce je šířen program AXN. A zde právě vzniká zmíněný problém. Špatný obraz AXN totiž způsobuje pronikání právě digitálního signálu DVB-T muxu 3 z Kleti na kanálu 22 do špatně (málo) elektromagneticky stíněných kabelů rozvodu kabelové televize v bytě u účastníka. V nepříznivých podmínkách (byty ve vyšších patrech, zvláště otočené přímým výhledem na Kleť) může v případě špatně stíněných kabelů pak docházet k značnému rušení užitečného signálu z KT tímto vzdušným digitálním signálem muxu 3 z Kleti. Rušení se pak projevuje jako hrubozrný šum v obraze a jako celkově nekvalitní obraz programu na tomto tv kanálu K 22, v KT konkrétně program AXN.

Řešením tohoto problému je kontrola celé signálové kabelové VF cesty v bytě u účastníka od TV zásuvky až k televizoru a výměna všech nekvalitních účastnických šňůr (tkaniček - tenkých nevyhovujících špatně stíněných kabelů) za kabeláž kvalitní, s pěnovým dielektrikem, plným středním vodičem, dvojitým alobalovým stíněním, zesíleným ještě drátkovým opletením. Dále IEC konektory s vnitřním stíněným plechovým tělem a rozbočovače s vnějším kovovým tělem. Tato opatření a úpravy by měly pomoci k tomu, aby se zamezilo pronikání rušivého signálu z Kleti do užitečného signálu z KT. V případě, že účastník tato opatření nezvládne svépomocí, je možné si objednat naše techniky, kteří za určitý poplatek kabeláž zkontrolují, proměří a případně vymění.
Důležité hlavně je vyměnit všechny nevyhovující VF kabely na signálové cestě od zásuvky až do televize, tedy i třeba mezi STB a rekordérem a televizí. Pokud při například prosmyčkování zůstane kdekoliv zmíněná "tkanička", je to slabé místo, do nějž může rušivý signál proniknout. Výsledkem vzájemného rušení analogového a digitálního signálu je právě onen hrubozrný šum v analogovém signálu.
 
Analogicky v některých městech může podobným způsobem dojít i k vzájemnému rušení dvou analogových signálů, pokud v místě jsou ještě v provozu místní analogové vykrývače a převáděče. V takovém případě je pak výsledné rušení ve formě interferenčních šikmých proužků nebo až křížové modulace. V případě zarušení digitálního signálu pak dochází ke zhoršení chybovosti až k úplnému rozpadu příjmu programu nebo balíku programů na příslušném tv kanálu.
tisk
Výpadek Internetového připojení a digitálních paketů - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 3. listopadu 2009 09:00
Trvání do: 3. listopadu 2009 11:00
Vážení zákazníci,
oznamujeme Vám tímto, že v úterý 3.11.2009 dojde v dopoledních hodinách k neplánovanému výpadku námi poskytovaného připojení ve Vimperku.
Výpadek se bude týkat Internetového připojení a digitálních placených paketů.
 
 bližší údaje :
úterý 3.11.2009
v době : 9:00 - 11:00
počet výpadků : 1
délka výpadku :  10 - 15 minut
důvod : upgrade technologie
 
Děkujeme za pochopení.
tisk
Recenze televizoru Panasonic TX-P42G15E
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 30. října 2009 09:00

V souvislosti s avizovanými problémy některých našich zákazníků se zprovozněním a využitím digitálního kabelového tuneru DVB-C v českých kabelových sítích u LCD a PDP televizorů Panasonic je zajímavá tato recenze, kde je problém s funkčností kabelového tuneru DVB-C pouze pro určité státy též zmiňován a popisován:

Panasonic TX-P42G15E: televizor s DVB-T, DVB-C a DVB-S tunerem:
http://www.digizone.cz/clanky/panasonic-tx-p42g15e-s-dvb-t-dvb-c-a-dvb-s/

tisk
Formát obrazu stanice Public TV
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 29. října 2009 16:00
V kabelovém rozvodu Č. Budějovice došlo ke změně formátu obrazu u stanice Public TV.  Vzhledem k tomu, že u stanice Public TV trvale dochází zvláště u některých pořadů k takovému znetvoření a deformaci obrazu, že v režimu Letterbox zbyde na obrazovce televizoru pouze malý obdélník s aktivním obrazem, někdy ještě deformovaný, a kolem dokola orámovaný silnými černými prohy, přistoupili jsme ke změně a úpravě. V analogové nabídce byl formát obrazu Public TV přepnut z režimu Letterbox do režimu 16:9. Tato změna způsobí, že na širokoúhlých televizorech bude obraz v pořádku, na klasických televizorech s obrazovkou 4:3 bude obraz vertikálně roztažen, proto bude u těchto televizorů pro správné zobrazení bez deformace obrazu nutno využít "zužovací" funkci na DO. Bývá označena jako "16:9" a nachází buď přímo na tlačítku na DO nebo v menu pro obraz.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.