Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 9. září 2020 09:00
Trvání do: 9. září 2020 11:00
Vážení zákazníci, ve středu 9.9.2020 bude probíhat přepojování optických tras. Z tohoto důvodu v době od 9h do 11h dojde k několika výpadkům kabelové televize a internetu. Délka výpadků by neměla přesáhnout 20 minut. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Redukce analogové nabídky 2020
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 7. září 2020 13:00
Redukce analogové nabídky

Upozorňujeme naše účastníky, že během měsíce září 2020 dojde po třech letech k další částečné redukci naší nejstarší, klasické analogové nabídky.
Naše společnost trvale pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb, průběžně provádíme modernizaci našich zařízení tak, aby přenosové sítě vyhovovaly svou rychlostí a propustností potřebám nových technologií a služeb, jež postupně zavádíme.
Intenzivně pracujeme na rozšiřování a zkvalitnění naší kabelové digitální nabídky, především ve smyslu zařazování nových programů v HD rozlišení, a také na zrychlení a zlepšení připojení k Internetu přes kabelovou televizi..

Tyto záležitosti však vyžadují další prostor ve frekvenčním přenosovém pásmu, který z velké části stále zabírá původní analogová televizní nabídka. Vážíme si všech našich zákazníků, proto jako jedni z mála stále zachováváme i bohatou původní analogovou televizní nabídku pro ty účastníky, kteří i nadále používají starší televizory a další zařízení bez možnosti moderního digitálního příjmu. Nicméně analogová nabídka je již historickou záležitostí, pozemní analogové vysílání bylo ukončeno již v roce 2011. Proto ponechávat analogovou nabídku stále v této šíři již dále není možné a analog musí zčásti uvolnit místo novým digitálním službám. Analogová nabídka však i po svém zeštíhlení zůstane dostatečně bohatá a stále pohodlně obslouží zbylé starší televizory v domácnostech našich účastníků.

V průběhu měsíce září proto dojde z výše zmíněných důvodů k částečné redukci analogové nabídky. Konkrétně se bude jednat o vypnutí šesti televizních programů a šesti tv kanálů (frekvencí) – pěti v pásmu VHF a jednoho v pásmu UHF. Uvolněná přenosová kapacita bude, jak bylo řečeno výše, využita pro rozšíření digitální kabelové nabídky a posílení a zrychlení připojení k Internetu.

Konkrétně budou vypnuty tv kanály E05, E06, E07, E08, E09 a K29. A zrušeny budou analogové televizní programy
Viasat Nature, Discovery, Spektrum, Animal Planet, AXN a Prima Cool. Tyto programy budou dále dostupné už pouze v digitální podobě.
Redukce analogové nabídky začne již tento týden v kabelovém rozvodu Písek. Protože se jedná o poměrně technicky a logisticky náročnou záležitost, budou práce probíhat postupně v jednotlivých městech po celý měsíc září. Zároveň s tím dojde z technických důvodů i k přesunu některých programů z vypínaných na nové televizní kanály (frekvence). Jinak řečeno - některé televizní programy, jež v analogové nabídce zatím zůstávají, mění svou pozici v programovém multiplexu (tv kanál/frekvence). Vzhledem k tomu doporučujeme našim účastníkům, kteří ještě sledují analogovou nabídku, provést nové naladění nebo doladění programů do požadovaných předvoleb na televizorech.

O dalších konkrétních změnách a úpravách v programových nabídkách budou naši účastníci průběžně informováni v našem Infoservisu Elsat.
tisk
Supertennis HD opět v Základní nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. září 2020 16:00
Supertennis HD opět v Základní nabídce

Oblíbený italský sportovní kanál Supertennis HD ukončil dle svého předchozího oznámení k 1. 9. 2020 standardní satelitní distribuci pro evropské diváky, odkud jsme nabírali jeho signál do naší nabídky.
Díky značnému úsilí našich techniků a informatiků se nám však podařilo v rekordně krátké době zajistit od provozovatele programu náhradní zdroj signálu.
Supertennis HD je tedy nyní opět přítomen v naší nabídce na původních parametrech - DVB-C paket č. 11 - kanál K35 - 586 MHz.
Program nyní vysílá v rozlišení 1440x1080i se zvukem v normě Dolby Digital 2.0 a obsahuje EPG.
tisk
Stanice Šlágr TV opět vysílá a máme ji v nabídkách!
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 31. srpna 2020 22:00
Stanice Šlágr TV opět vysílá a máme ji v nabídkách!

K významnému zvratu došlo o víkendu v kauze hudební stanice Šlágr TV. Poté, co byla tato stanice ve čtvrtek vypnuta v pozemních DVB-T2 sítích M22 a M23 Českých Radikomunikací, došlo o víkendu k jejímu opětnému spuštění v pozemním vysílání. A to konkrétně v DVB-T2 síti M24 a také v dosluhujícím DVB-T muxu RS7.
Protože pozemní vysílání ve formátu DVB-T2 je pro nás též zdrojem signálu stanice Šlágr TV i v dalších vysílacích formátech, je Šlágr TV od pondělí 31. 8. opět součástí všech našich nabídek - kabelová DVB-C (Základní nabídka), pozemní DVB-T i DVB-T2 (Omezená nabídka) a také analogová nabídka.
Ve formátu DVB-T2 (a v DVB-T muxu RS7) je potřeba stanici na televizorech a set top boxech znovu naladit, ve formátu DVB-C, DVB-T E a analog stanice zůstává na původních parametrech, bez nutnosti ji znovu ladit.

Aktuální pozice stanice Šlágr TV v našich nabídkách:

Kabelová digitální nabídka - DVB-C paket č. 15 - kanál K32 - 562 MHz
Pozemní digitální nabídka:
- formát DVB-T2 - M24 – kanál K 42 – 642 MHz
- formát DVB-T - E3 – K 45 – 666 MHz; RS7 – K 47 – 682 MHz

tisk
V pozemním vysílání skončila i hudební stanice Šlágr TV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. srpna 2020 12:00
V pozemním vysílání skončila i hudební stanice Šlágr TV

převzato z webu parabola.cz

Minulý čtvrtek skončila v pozemním vysílání hudebně-teleshoppingová televize Šlágr 2. Stanice zmizela z nabídky regionálního DVB-T multiplexu RS8 i z finálních DVB-T2 sítí M22 i M23.
O týden později 27.8.2020 byla v pozemním vysílání zastavena distribuce i hlavního programu Šlágr TV.

"K dnešnímu dni došlo k pozastavení poskytování služeb týkajících se vysílání Šlágr TV, a to v souladu s platnými smluvními ujednáními a právními předpisy," uvedla k zastavení distribuce společnost České Radiokomunikace.
"Vysílání je pozastaveno ve všech sítích společností Czech Digital Group, a.s. a České Radiokomunikace a.s., to znamená v DVB-T i v celoplošných finálních DVB-T2 sítích M22 a M23," dodala firma.

Konec Šlágr TV a Šlágr 2 v pozemním vysílání znamená, že zhruba polovina českých domácností, pro které je televizní nabídka na klasickou pozemní anténu hlavním zdrojem příjmu programů, ztratila přístup k těmto stanicím. Vysílání obou programů pokračuje už jen v placených televizních službách u kabelových operátorů.

Šlágr TV a Šlágr 2 jsou projekty vydavatelství Česká Muzika. Stanice vedle rozhovorů se zajímavými lidmi vysílá především hudbu jako jsou lidovky, dechovky, harmoniky, trampské a osvědčené šlágry spolu s přímým prodejem CD a DVD nosičů.

Vzhledem k tomu, že pozemní vysílání pro nás bylo zdrojem signálu Šlágru TV do našich nabídek, není již stanice Šlágr TV obsažena v naší nabídce v pozemním formátu DVB-T ani DVB-T2 (Omezená nabídka).
Do kabelové digitální nabídky DVB-C (Základní nabídka) se nám podařilo signál Šlágr TV zajistit z jiného zdroje, proto bude program v našem DVB-C paketu č. 15 stále přítomen: tv kanál K32 – 562 MHz.

POZOR!
Z nového zdroje jsou programy Šlágr TV a Šlágr 2 šířeny v novějším vysílacím kodeku MPEG4 H.264 AVC, nikoliv ve starším kodeku MPEG. K příjmu je proto nutný televizor nebo set top box již vybavený modernějším přijímacím tunerem s tímto kodekem kompatibilním. Na zařízeních s tunery pouze pro starší kodek MPEG2 půjde pouze zvuk bez obrazu.

Stanice Šlágr TV se postupně vrátí i do naší nejstarší - analogové nabídky. Toto však bude nějakou dobu trvat, protože jeho opětovné zařazení vyžaduje nutnou úpravu technologie.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.