Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Plánovaný satelitní výpadek televizních stanic společnosti Eurosport
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 13. května 2009 00:30
Trvání do: 13. května 2009 07:00

Společností Eurosport (jejím zastoupením pro ČR) jsme byli informováni o plánovaném satelitním výpadku vysílání televizních stanic provozovaných konsorciem Eurosport – stanic Eurosport, Eurosport 2 a Eurosport HD.

Výpadek bude ve středu dne 13. 5. 2009 od 00:30 do 7:00 CET. Poté bude vysílání opět obnoveno.

tisk
Náhrada tv stanice Sky News stanicí Bloomberg TV v kabelových rozvodech Č. Bud., Písek a Vimperk
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek - kab. rozvody Č. Bud., Písek, Vimperk
Datum: 11. května 2009 12:00

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek a Vimperk v převážně zpravodajském digitálním paketu C ukončila satelitní vysílání a byla odpojena anglická stanice Sky News International a byla na stejném místě nahrazena jinou anglicky mluvící zpravodajskou stanicí Bloomberg TV Europe .

Kabelový digitální paket C je v rozvodech Č. Budějovice, Písek a Vimperk šířen na tv kanálu SE 26 (346,00 MHz) .
Přelaďte si své kabelové digitální Set Top Boxy a televizory - nejlépe celý paket C znovu naladit Manuálním laděním, případně vše smazat a znovu naladit celou digitální nabídku pomocí Automatického ladění v rozsahu frekvencí Od 322,00 MHz Do 426,00 MHz, Symbolrate 6900, Modulace QAM 64.

tisk
Pozemní digitální multiplex rakouské televize ORF ve Vimperku
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Datum: 7. května 2009 12:00
Upozorňujeme naše účastníky ve Vimperku, že se nám úspěšně podařilo pomocí dálkového příjmu signálu ze vzdáleného televizního vysílače Lichtenberg u Lince zajistit pro naše účastníky příjem rakouského pozemního DVB-T multiplexu A rakouské televize ORF. 
Tento pozemní DVB-T multiplex byl zkušebně zařazen do digitální nabídky Elsat a obsahuje tyto televizní programy:

1. ORF 1 
2. ORF 2 O 
3. ORF 2 N 
4. ATV+ 

Nový digitální paket s těmito programy byl zařazen do digitální nabídky ve Vimperku na televizní kanál SE 34 (410,00 MHz), modulace QAM 64, symbolrate 6900. 

Zároveň upozorňujeme naše účastníky ve Vimperku, kteří budou tento nově zařazený rakouský paket sledovat v digitální podobě, že z výše uvedených důvodů (dálkový příjem z velké vzdálenosti) je přijímaný signál značně slabý, bez signálové rezervy v případě zhoršení příjmových podmínek, proto může občas například při zhoršení počasí (prudký déšť atp.) docházet ke krátkodobým výpadkům signálu, rozpadu obrazu a kostičkování. Přesto se však domníváme, že tento dálkový příjem rakouských programů, které jinak nejsou ve Vimperku v podstatě nijak dostupné, bude pro naše zákazníky zajímavý a bude jim přínosem.
tisk
Květnové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek - kab. rozvody Č. Bud., Písek, Vimperk
Datum: 1. května 2009 08:00
Cinemax nabízí v květnu řadu filmových lahůdek - např. nostalgický western McCabe a paní Millerová s podmanivými songy Leonarda Cohena, lyrické drama, uvedené na letošním Febiofestu Podzim, oscarový příběh o zpackaném zločinu Psí odpoledne, filmové zpracování oblíbeného seriálu Miami Vice, anebo americko-britský životopisný film Přežila jsem Picassa.

Rekonstrukci o uneseném letadle z 11. září 2001 přinese film Let číslo 93, nebude chybět ani ponurý muzikál Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, v němž režisér Tim Burton znovu uplatnil svou originální výtvarnost...


McCabe a paní Millerová
Titulním hrdinou nostalgického westernu je bývalý hazardní hráč (Warren Beatty), který si v zapadlém hornickém městečku otevře nevěstinec. Jeho obchodní partnerkou se stane pohledná prostitutka (Julie Christieová), pod jejímž vedením začne podnik nevídaně prosperovat. Pak se ale objeví zástupci mocné důlní společnosti, jež chtějí veřejný dům odkoupit... Drama z počátku minulého století, uvedené v retrospektivě loňského karlovarského festivalu, režíroval Robert Altman. Náladu baladického příběhu umocňují promyšlené obrazy kameramana Vilmose Szigmonda a podmanivé songy Leonarda Cohena.
Premiéra: pátek, 1. května ve 20:00

Podzim
Yusuf je po deseti letech propuštěn z vězení, kam byl odsouzen za blíže nespecifikovanou protistátní činnost. Vrací se do svého rodiče v severovýchodním Turecku, poblíž hranic s Gruzií. Smrtelně nemocný a psychicky rozvrácený muž potkává kamaráda z mládí a pohlednou gruzínskou prostitutku, jež je stejně osamělá jako on sám... Melancholický příběh o prolamování mezilidských bariér, uvedený na letošním Febiofestu, režíroval Özcan Alper. Atmosféru lyrického dramatu dotvářejí divoká krajina, mořské vlny a podzimní barvy.
Premiéra: neděle, 3. května ve 20:00

Psí odpoledne
Dva nemohoucí outsideři (hráli je Al Pacino a John Cazale) se během horkého letního dne rozhodnou vyloupit malou brooklynskou banku. Mizerně naplánovaná akce se ale nepodaří a vyvolá monstrózní policejní zákrok. Bezradní lupiči jsou mnoho hodin obklíčeni desítkami ozbrojených strážců zákona i dychtivými televizními štáby... Jeden z nejznámějších příběhů o zpackaném zločinu, balancující na hraně zlověstného dramatu a absurdní grotesky, natočil v roce 1975 režisér Sidney Lumet. Scenárista Frank Pierson byl oceněn Oscarem, v pěti dalších kategoriích byl film na prestižní sošku nominován.
Premiéra: pátek, 8. května ve 20:00

Nespoutaná volnost
Americké drama z roku 1999 patří do takzvané "baltimorské série", v níž režisér Barry Levinson zmapoval osudy vlastní rodiny. Děj nostalgické kroniky se odehrává v padesátých letech, v době rasové segregace, doznívajícího antisemitismu, silných aut a nástupu rokenrolu. Vypravěčem hořce úsměvného příběhu o židovské rodině Kurtzmanových je činorodý středoškolák Ben (Ben Foster), který se zahledí do černé spolužačky. Jeho staršího bratra Vana ztvárnil Adrien Brody, pozdější laureát Oscara za Polanského drama Pianista. Otce podnikavých sourozenců, který má problémy s podsvětím, zosobnil Joe Mantegna.
Premiéra: pátek, 15. května ve 20:00

Miami Vice
Filmové zpracování stejnojmenného televizního seriálu (1984-1989), v němž tandem samorostlých detektivů válčí s drogovým podsvětím. Sonny a Rico (Collin Farrell a Jamie Foxx) proniknou do gangu mocného narkobarona, který nechal zlikvidovat několik federálních agentů. Situace se zvrtne v momentě, kdy se sadistický hlavoun Yero zmocní Ricovy milenky... Režisér Michael Mann pracoval s ruční kamerou a zrnitým obrazem a boj s novodobým zločinem vylíčil s neobvyklou autenticitou. Snímek má pomalejší tempo a dbá i na psychologické pozadí "akčních hrdinů"...
Premiéra: sobota, 16. května ve 20:00

Přežila jsem Picassa
Americko-britský film z roku 1996 rekonstruuje klíčové kapitoly ze života jednoho z nejslavnějších umělců dvacátého století. Biografické pásmo, které podle scénáře Ruth Prawer Jhabvalaové natočil James Ivory, začíná v roce 1943 v okupované Paříži, kde se dvaašedesátiletý malíř seznámil se studentkou výtvarného umění Francoise Gilotovou. Právě tato žena (která pak o kontroverzním vztahu napsala slavnou knihu) jako jediná Picassova partnerka dokázala panovačného kumštýře opustit... Drama, jehož titulní roli ztvárnil Anthony Hopkins, si všímá kontrastu Picassovy geniality a jeho povahové nestálosti.
Premiéra: pátek, 22. května ve 20:00

Let číslo 93
Rekonstrukce o uneseném letadle z 11. září 2001, které jako jediné nezasáhlo stanovený cíl. Stroj se po potyčce pasažérů s teroristy zřítil na neobydlené místo v Pensylvánii... Britský režisér Paul Greengrass vytvořil kolektivní portrét ohrožených cestujících, kteří se o bezvýchodnosti své situaci dozvěděli z mobilů. Paradokument bez falešného patosu i zjednodušujících proklamací vyznívá jako strhující dobrodružství, jež překonává sebenapínavější fikce. Vypráví o zmatku na řídících věžích, narůstající hrůze i neskutečné odvaze lidí, kteří se islámským fanatikům dokázali vzepřít.
Premiéra: sobota, 23. května ve 20:00

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Ponurý muzikál, v němž režisér Tim Burton znovu uplatnil svou originální výtvarnost, vznikl podle divadelní hry Christophera Bonda z roku 1973 a stejnojmenného muzikálu Stephena Sondheima a Hugha Wheelera z roku 1979. Titulním hrdinou je nadaný lazebník (Johnny Depp), kterého závist bohatších a mocnějších připravila o životní lásku. Sweeney najde zvrácený smysl života v sadistické pomstě, kterou uskutečňuje v holičství nad pekařským krámkem... Morbidní podívaná, zarámovaná kulisami Londýna devatenáctého století, si vynalézavě pohrává s klasickými žánry.
Premiéra: sobota, 30. května ve 20:00

Oficiální stránka Cinemaxu: www.cinemaxtv.cz.

Pavla Brožková, PR & Marketing Coordinator HBO Czech Republic a redakce satCentrum
tisk
Evropský speciál z Prahy ve čtvrtek 30. dubna na TV5 Monde
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek - kab. rozvody ČB, Vimperk a Písek
Trvání od: 30. dubna 2009 21:00
Trvání do: 30. dubna 2009 23:00

Evropský speciál z Prahy moderuje Philippe Dessaint, ve čtvrtek 30. dubna na TV5MONDE

Několik týdnů po volbách do Evropského parlamentu uvede TV5MONDE speciál věnovaný pátému výročí « velkého rozšíření » Evropy, které připadá na 1. května 2009. Speciál vysílaný z Prahy moderuje Philippe Dessaint. Program zhodnotí různé aspekty rozšíření, které kromě politického dopadu na Evropu vyvolává četné otázky o fungování sedmadvacítky. V době, kdy je Evropa dotčena krizí se tento pořad bude věnovat nejen ekonomickým a sociálním souvislostem integrace, ale i vztahům s « novými » sousedy na východě a na jihu.
V pražském Muzeu hudby bude na TV5MONDE o těchto tématech diskutovat řada evropských osobností.
TV5MONDE přinese i rozhovor s Václavem HAVLEM

TV5MONDE Europe, ve čtvrtek 30. dubna ve 21:00 (opakování 7. května ve 14:00)

Tisková zpráva k této chystané akci ve formátu pdf je k dispozici ke stažení zde:
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/37704-TV5MONDE-TRAD-TCHEQUE.pdf

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.