Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Datum: 9. června 2008 12:48

Výpadky Internetového připojení v rozvodu Písek.

Omlováme se našim zákazníkům v Písku za několik přerušení Internetového připojení.

Jde o dva výpadky v pátek 6.6.2008, od 18:03 do 18:15h a krátký výpadek okolo 18:37h.

Dále pak o výpadek 8.6.2008 v době od 22:16 - 23:00h.

A dnes 9.6.2008 v době od 1:30 - 2:30h, 12:30 - 13:03h. Odpoledne šlo v uvedené době i k výpadku digitálních kanálů HBO, Cinemax.

Výpadky byly u našeho poskytovatele připojení, resp. u pronajímatele optické trasy.

Omlouváme se za případné potíže spojené s výpadky spojení.

tisk
Ukončení analogového šíření filmového kanálu HBO
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov, Týn nad Vltavou - kab. rozvody ČK, Kaplice, Týn
Trvání od: 4. června 2008 16:00
Trvání do: 4. června 2008 16:30
Analogové šíření filmového kanálu HBO v kabelových rozvodech Č. Krumlov, Kaplice a Týn nad Vltavou na tv kanálu SE 15 bylo včerejším dnem (k 3. 6. 2008) definitivně ukončeno a nadále bude pokračovat pouze v digitální podobě v rámci naší placené kódované filmové nabídky (společně s programy HBO 2 a HBO Comedy)!
Příjem filmových kanálů HBO je tedy nadále možný pouze prostřednictvím naší digitální kódované Pay TV nabídky Elsat a digitálního kabelového Set Top Boxu.

Vyzýváme proto naše předplatitele filmového kanálu HBO, kteří si ještě nevyzvedli do pronájmu potřebný digitální Set Top Box (za vratnou kauci 500,- Kč), aby tak neprodleně učinili a vyhnuli se tak případnému zbytečnému výpadku v příjmu zaplaceného filmového kanálu HBO.
Kdo z předplatitelů filmového kanálu HBO si ještě nevyzvedl potřebný digitální Set Top Box, učiňte tak co nejdříve!

Set Top Box Vám předá náš zástupce na základě telefonické domluvy. Set Top Box Vám rovněž můžeme nainstalovat přímo u Vás doma  na základě telefonické objednávky. Instalaci doma provádíme za režijní náklady. Poplatek činí 300,- Kč včetně DPH. Pro sjednání termínu předání Set Top Boxu či jeho instalaci ve Vašem bytě kontaktujte prosím naše zákaznické oddělení na telefonních číslech 385 524 088, nebo 385 524 086 pro rozvody Kaplice a Týn nad Vltavou, a na tel. 380 711 713 (p. Musil, p. Růžička) pro rozvod Český Krumlov.

tisk
Spuštění digitální kódované placené filmové nabídky v Č. Krumlově, Kaplici a Týně
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov, Týn nad Vltavou - kab. rozvody ČK, Kaplice, Týn
Datum: 2. června 2008 08:00
Od 2. 6. 2008 spouštíme v kabelových rozvodech Český Krumlov, Kaplice a Týn nad Vltavou novou nabídku digitálně kódovaných placených filmových kanálů - Pay TV!
 
            Naše společnost jako jedna z prvních v České republice již před dvěma lety zahájila ve svých televizních kabelových rozvodech šíření televizních programů i v digitální podobě, a to ve formátu DVB-C. Toto bylo učiněno s výrazným předstihem oproti neustále se zpožďujícímu termínu spuštění pozemního digitálního vysílání v Jihočeském kraji.
            Následujícím krokem je spuštění nové nabídky nejenom volně šířených, ale i kódovaných televizních programů. V souvislosti se zvyšováním kvality a uživatelského komfortu námi poskytovaných služeb přechází naše společnost od analogového přenosu a kódování placených televizních programů k digitálnímu. Výsledkem je možnost výběru z většího množství zvlášť placených programů a větší zákaznický komfort.
Za stávající měsíční paušální poplatek 250,- Kč za příjem programu HBO budete nyní moci sledovat programy HBO, HBO 2 a HBO Comedy. Budete tedy mít možnost sledovat tři programy za cenu jednoho!
 
Přehled placené digitální kódované filmové nabídky
Balík
Programy v balíku
Měsíční paušál
Info
 
   HBO
HBO, HBO 2, HBO Comedy
250,-
www.hbo.cz
 
Celoměsíční programové přehledy na všechny nabízené kanály filmového paketu HBO je možno si stáhnout z Internetu na adrese: www.hbo.cz .
 
Digitální filmový paket Elsat je šířen na tv kanálu SE 15 (262,00 MHz) a je kódován!
 
Pro příjem digitálních kódovaných kanálů potřebujete speciální digitální Set Top Box (dále STB). Cena STB od naší společnosti činí 2.500,- Kč včetně DPH. Prostřednictvím tohoto STB budete moci sledovat společně s nekódovanými analogovými programy rovněž všechny nekódované digitální programy šířené v rámci naší digitální nabídky v televizních kabelových rozvodech Elsat, jejichž přehled je vysílán na našich Infokanálech (cca 14 zahraničních programů).
Navíc při objednání placené kódované filmové nabídky na dobu minimálně jednoho roku získáte digitální kabelový DVB-C Set Top Box za zvýhodněnou cenu 1.500,- Kč (včetně DPH).
            Při objednání na dobu minimálně dvou let pak získáte Set Top Box pouze za 500,- Kč (včetně DPH).
Prostřednictvím stejného Set Top Boxu budete pochopitelně moci sledovat i veškeré námi volně šířené digitální programy.
Podrobnější informace o našem STB Handan CV-5000 CINXi je možno si stáhnout z Internetu zde: http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/STB-popis.doc
 
Zřizovací poplatek za zřízení této nové služby je stejný jako původní zřizovací poplatek za HBO, tedy 200,- Kč. Digitální STB dostanete přednastavený a s českým návodem. Jeho připojení k televizoru je velmi jednoduché. Set Top Box Vám předá náš zástupce na základě telefonické domluvy. Set Top Box Vám rovněž můžeme nainstalovat přímo u Vás doma  na základě telefonické objednávky. Instalaci doma provádíme za režijní náklady. Poplatek činí 300,- Kč včetně DPH. Pro sjednání termínu předání Set Top Boxu či jeho instalaci ve Vašem bytě kontaktujte prosím naše zákaznické oddělení na telefonních číslech 385 524 088, nebo 385 524 086 pro rozvody Kaplice a Týn nad Vltavou, a na tel. 380 711 713 (p. Musil, p. Růžička) pro rozvod Český Krumlov.
 
S ohledem na zavedení nové kvalitnější služby  končí k 2. 6. 2008 analogové šíření programu HBO na tv kanálu SE 15 v rámci našich televizních kabelových rozvodů v Českém Krumlově, Kaplici a Týně nad Vltavou. Z tohoto důvodu stávajícím předplatitelům HBO nabízíme možnost bezplatného zapůjčení STB proti vratné kauci 500,- Kč. Tuto možnost však mají pouze stávající předplatitelé HBO!
 
Šíření digitálně kódovaných placených programů je velice náročná technická záležitost. Naše společnost zavádí tuto službu jako jedna z prvních v České republice s cílem zlevnit a zkvalitnit poskytované služby v této oblasti.
Zájemci o propojení a přivedení signálu z digitálního Set Top Boxu (STB) k dalším televizorům a zařízením si mohou potřebné informace a tipy stáhnout zde: http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/Propojeni_STB.doc
 
 
Zároveň bychom chtěli zdůraznit, že s přechodem placené kódované nabídky na digitální šíření naše stávající běžná analogová nabídka kabelové televize v žádném případě nekončí!!! 
Analogovou nabídku budeme šířit i nadále, i po ukončení pozemního analogového vysílání v ČR, a budeme ji šířit tak dlouho, dokud o ni naši zákazníci budou mít zájem. Nikdo tedy nebude nucen ke koupi digitálního Set Top Boxu, pokud o něj a o naši digitální nabídku nebude zatím mít zájem a postačí mu stávající nabídka analogová. 
Po spuštění pozemního digitálního vysílání bude i toto postupně šířeno prostřednictvím našich rozvodů přímo v digitální kabelové podobě a bude možno jej sledovat i pomocí kabelových Set Top Boxů, spolu s dalšími digitálně šířenými programy, přijímanými ze satelitu a dalších zdrojů.
tisk
Porucha programu AXN v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 28. května 2008 12:00

Včera (úterý) ve večerních hodinách bohužel došlo k havárii satelitního přijímače/dekodéru pro program AXN (závada ve zdroji a program nyní nefunguje (pouze černá obrazovka). Protože se jedná o speciální jednoúčelové zařízení amerického výrobce, které nám dodává přímo provozovatel programu a nelze je držet náhradní skladem, bylo provozovatelem přislíbeno zaslání náhradního přijímače obratem kurýrem, měl by být dodán zítra nebo nejdéle pozítří a program pak hned opět zprovozníme.
Omlouváme se za případné potíže s tímto výpadkem spojené, je to nepříjemné, AXN je jeden z nejlepších programů, ale bohužel tuto věc nelze nijak více urychlit.

tisk
Rozhlasová stanice Rádio Beat v Týně
Lokalita: Týn nad Vltavou - kab. rozvod Týn
Datum: 28. května 2008 08:00
NOVÁ ROZHLASOVÁ STANICE RÁDIO BEAT

Nová česká rocková rozhlasová stanice Rádio Beat, která začala od listopadu 2007 vysílat v Č. Budějovicích na vzdušné frekvenci 101,2 MHz, byla včera nově zařazena do rozhlasové nabídky kabelového rozvodu Elsat v Týně nad Vltavou. Stanice bude v rozvodu šířena na kabelové frekvenci 87,7 MHz, náhradou za plzeňskou stanici FM Plus, jež byla v naší nabídce zrušena a krátce byla na této frekvenci nahrazena stanicí Evropa 2.
 
Vzhledem k ukončení pozemního vysílání rozhlasové stanice Eldorádio a jejímu nahrazení stanicí Rádio Blaník Jižní Čechy došlo v rozhlasové nabídce kabelové televize Elsat v Týně ke zdvojení šíření stanice Rádio Blaník. Bylo proto provedeno několik změn a přesunů v obsazení stanic a jejich kabelových frekvencí:
1. Na frekvenci 97,2 MHz pokračuje místo Eldorádia stanice Rádio Blaník JČ.
2. Na frekvenci 102,3 MHz byla přesunuta stanice Rádio Evropa 2 (z původní frekvence 87,7 MHz), přebíraná z pozemního vysílače v Č. Budějovicích.
3. Na frekvenci 87,7 MHz byla nově zařazena rocková rozhlasová stanice Rádio Beat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.