Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek internetového připojení - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 22. ledna 2008 09:00
Trvání do: 22. ledna 2008 12:00

Upozorňujeme naše účastníky v kabelovém rozvodu Vimperk, že v úterý 22. 1. 2008 od 9:00 do 12:00h dojde k několika kratším výpadkům Internetového připojení. Délka jednotlivých výpadků bude okolo 15 minut.

Důvodem je plánovaná údržba záložního zdroje.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

tisk
České filmové hity na HBO
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 19. ledna 2008 12:00

Prémiový filmový kanál HBO připravuje ve svém vysílacím schématu několik nových českých filmových hitů. Filmy by se měly ve vysílání objevit postupně v několika měsících letošního roku.

První z nich, Obsluhoval jsem anglického krále, je naplánován v premiéře již na neděli 27. ledna. Ostatně tento film jste mohli také vidět v rámci novoročního překvapení.

Mezi další připravované filmy pro letošní rok patří Bestiář, ROMing a Vratné lahve.

U českých filmů to ovšem nezůstane. Připravovanými zahraničními filmy jsou třeba hity jako Most do země Terabithia, 8MM 2, Spider-Man 3, Piráti z Karibiku 3, V tom domě straší, Casino Royale, Doba ledová 2, Parfém: Příběh vraha, Mravenčí polepšovna, Shortbus, Klik: Život na dálkové ovládání a mnoho dalších.

tisk
Výpadek námi poskytovaných služeb
Lokalita: Písek
Trvání od: 18. ledna 2008 08:00
Trvání do: 18. ledna 2008 09:00
Upozorňujeme naše účastníky v kabelovém rozvodu Písek, že v pátek 18. 1. 2008 dojde od 8:00 do 9:00 k výpadku signálu kabelové televize, připojení k Internetu i placené digitální nabídky.

Důvodem je přerušení dodávky elektrické energie v objektu naší hlavní stanice kvůli odstranění závady na elektrickém rozvodu v domě.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

tisk
Filmové kanály HBO a Cinemax - vysílací formáty, příznak WSS
Lokalita: České Budějovice, Písek - kab. rozvody Č. Bud. a Písek
Datum: 17. ledna 2008 08:00

Z odpovědi technika zastoupení spol. HBO ČR na naše technické dotazy ohledně moderních vysílacích formátů a příznaku WSS pro automatické přepínání obrazu na širokoúhlých televizorech.
Odpověď technika HBO níže pod čarou.

Dotaz:
Naši zákazníci na digitální placené nabídce, kteří využívají STB Handan CINXi pro příjem filmových kanálů HBO a Cinemax a zároveň vlastní ploché širokoúhlé televizory (LCD nebo PDP), se na nás obracejí v zásadě s dvěma druhy dotazů:
 
1. Proč v těchto filmových kanálech není obsažen příznak WSS pro televizor, aby se v případě širokoúhlého filmu 16:9 obraz automaticky roztáhl na celou wide obrazovku bez toho, aby si uživatel musel ručně obraz upravit pomocí DO (například formátem ZOOM u televizí SONY). Některé tv stanice tento WSS příznak vysílají (např. ARD a ZDF v satelitním analogu a programy ORF v DVB-T).
 
2. Proč HBO vysílá své programy standardně ve formátu 4:3 (a širokoúhlé pořady jako letterbox) a nikoliv jako anamorfních 16:9 (jako jsou filmy na DVD), s tím, že uživatel by si volil až přímo na svém STB, jestli má být výstupní formát pro televizor jako 16:9, 4:3 letterbox nebo 4:3 panscan, stejně jako tuto volbu umožňují DVD přehrávače.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpověď:
V současnosti jsou bohužel primárně všechny pořady na našich kanálech vysílány ve formátu 4:3, fomát 16:9 je letterboxován. V průběhu prvního pololetí letošního roku dojde ke změně ve vysílání pořadů 16:9. Budou vysílány anamorfně s příznaky WSS. V současné době se nové pořady objednávají již ve formátu 16:9, pokud jsou primárně takto zaznamenány. Zároveň probíhá inventarizace a doobjednání starých pořadů tak, abychom ve chvíli, kdy dojde k přechodu na anamorfní vysílání pořadů ve formátu 16:9, mohli divákům nabídnout co možná největší počet pořadů takto zaznamenaných.

tisk
Výpadek zvuku u Galaxie sport a Nova Cinema v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Datum: 16. ledna 2008 08:00

Několikadenní výpadek zvukového doprovodu u televizních programů Galaxie sport a Nova Cinema v Písku byl způsoben velmi neobvyklou a těžko identifikovatelnou závadou na odbavovacím zařízení technologie hlavní stanice Elsat - Písek. Protože se závadu nedařilo odhalit a odstranit našemu píseckému mechanikovi, byla problém následně nalezen a opraven výjezdem technika z Č.B. v úterý v dopoledních hodinách.

Za případně vzniklé potíže a problémy s příjmem těchto dvou programů se omlouváme.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.