Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
F1 se vrací na Sport1 a Sport2. Sledujte živě start sezóny 2020
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. června 2020 16:00
F1 se vrací na Sport1 a Sport2. Sledujte živě start sezóny 2020

Sportovní svět se po dlouhém útlumu probouzí k životu a královská disciplína motorsportu může konečně rolovat na start. Zkrácená sezóna formule 1 konečně zná podobu svého kalendáře pro rok 2020 a my se tak znovu můžeme těšit na přísun vysokooktanových emocí na stanicích Sport1 a Sport2.

Dlouhé týdny hlavní představitelé F1 a FIA neúnavně pracovali na rozjezdu náhradní sezóny 2020, která má nyní konečně oficiální podobu. Již před časem bylo avizováno, že ročník pravděpodobně odstartuje Velkou cenou Rakouska. Ve chvíli, kdy tamní vláda udělila souhlas s pořádáním závodu, reálnému startu již nic nestojí v cestě.
Aby bylo využití stávajících možností co nejefektivnější, v některých lokalitách se uskuteční hned dva závody v rozmezí jednoho týdne. První červencový víkend si tedy můžeme zapsat jako start nové sezóny na Red Bull Ringu, kde se pak následující víkend uskuteční ještě jeden závod, Velká cena Štýrska. To samé platí pro britský Silverstone, kde se po tradiční Velké ceně Velké Británie uskuteční o týden později Velká cena k 70. výročí F1. V letních měsících se kolotoč mistrovství světa zastaví také ve Španělsku, Belgii či Itálii. V podzimní části ho doplní zastávky i v dalších tradičních destinacích.
Chase Carey, předseda představenstva a generální ředitel Formule 1, uvedl: Jsme potěšeni, že jsme dnes mohli představit náš kalendář osmi závodů a těšíme se na zveřejnění celého kalendáře v následujících týdnech. A i když v současné době očekáváme, že sezóna začne bez fanoušků, doufáme, že nám v příštích měsících situace umožní, abychom je přivítali zpět.
Obhájí Lewis Hamilton titul i ve zkrácené sezóně? Rozloučí se Sebastian Vettel s Ferrari vysněným triumfem? Nebo ho pokoří nastupující generace v osobě Charlese Leclerca? Bude to snad Red Bull, který potvrdí svá slova o útoku na nejvyšší mety? Čeká nás spousta otázek a dobrodružství.

Na stanicích Sport1 a Sport2 se opět můžete těšit na bohaté menu a kompletní pokrytí velkých cen, včetně tréninků a kvalifikací, zajímavé hosty a reportáže. Ty pravé emoce vám pak zprostředkují tradiční komentátoři a experti našeho televizního týmu, Tomáš Richtr, Števo Eisele, Josef Král a další.

Termíny prvních osmi závodů v sezóně 2020:
5.7. Velká cena Rakouska (Spielberg, Austria)
12.7. Velká cena Štýrska (Spielberg, Austria)
19.7. Velká cena Maďarska (Budapest, Hungary)
2.8. Velká cena Velké Británie (Silverstone, UK)
9.8. Velká cena 70TH ANNIVERSARY (Silverstone, UK)
16.8. Velká cena Španělska (Barcelona, Spain)
30.8. Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps, Belgium)
6.9. Velká cena Itálie (Monza, Italy)

zdroj: AMC
tisk
Výpadky a další problémy s programy v uplynulém týdnu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 31. května 2020 12:00
Výpadky a další problémy s programy v uplynulém týdnu

Úterní potíže s programy ve všech nabídkách byly způsobeny vážnou technickou závadou na jedné z klíčových součástí naší digitální technologie, kterou jsme řešili celý den. K výpadkům došlo v digitálních nabídkách - kabelové DVB-C i pozemní DVB-T, v níž navíc došlo i ke zmatení a promíchání programů v jednotlivých multiplexech Elsat 1 - 4.
Několikerý krátký výpadek některých digitálně šířených programů měl také za následek i
nekorektní chování analogových převodníků (vyrábějí analogové programy z digitálních), jež některé analogové programy přeházely, zdublovaly či vymazaly.

Ve středu a čtvrtek jsme ještě pokračovali v odstraňování následků úterní poruchy a předpokládáme, že na televizorech a set top boxech by nyní měly programy
již být v pořádku a opět přítomny na těch předvolbách a pozicích, kam patří. Pokud mezitím (během trvání a odstraňování závady) došlo k automatickému či manuálnímu přeladění televizoru nebo set top boxu, bude je potřeba znovu správně naladit.

Za potíže touto vážnou závadou způsobené se omlouváme.
tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: Písek
Trvání od: 27. května 2020 23:30
Trvání do: 28. května 2020 00:00
Vážení zákazníci, ve středu 27.5.2020 v době od 23:30 do 28.5.2020 00:00h (délka výpadku maximálně 30 minut) dojde k výpadku internetu a asi poloviny TV programů. Důvodem výpadku jsou práce na optické trase společnosti ČDT. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Portugalský fotbal se po pauze vrací na Sport1 a Sport2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 26. května 2020 10:00
Portugalský fotbal se po pauze vrací na Sport1 a Sport2

Benfica, Porto, Sporting, Braga a další zajímavé kluby se po koronavirové krizi vrací zpět obrazovky naší sportovní televize. Portugalská nejvyšší fotbalová soutěž, v níž zbývá odehrát ještě deset kol, se rozjíždí ve středu 3. června 2020 a skončit by měla 21. července 2020.

Původní plán rozjet ligovou soutěž už 30. května byl před několika týdny změněn ve prospěch klubů, které musí specifickým způsobem připravit stadiony na úvodní zápasy bez divácké účasti, ovšem s přítomností televizních štábů a osob nutných k zajištění průběhu zápasů.

Formát soutěže se nemění a navazovat se bude klasicky na duely 25. kola. Výraznější změna proběhne pouze v tradičních hracích dnech. V dohrávané části sezóny se bude častěji hrát i přes všední dny. Některá kola dokonce budou rozehraná přes všechny dny v týdnu.

Sport1 a Sport2 bude stejně jako před pauzou nabízet tři vybraná utkání z každého jednotlivého kola a k tomu tradiční sestřihy ze všech odehraných zápasů kola. Už příští týden ve středu 3. června ve 22:15 bude k dispozici přenos z utkání Famalicăo - FC Porto (Sport1) a ve čtvrtek 4. června duely Benfica - Tondela (20:15, Sport1) a Vitória Guimarăes - Sporting (22:15, Sport1).

V ligové tabulce zatím o titulu zdaleka není rozhodnuto a následující utkání nebudou postrádat intenzitu. FC Porto vede o jediný bod před mistrovskou Benficou, navíc ho čekají utkání se Sportingem i Bragou. V posledním kole se můžeme těšit na legendární lisabonské derby, které se odehraje na supermoderním Estádio da Luz.
tisk
Změna pracovní doby v kanceláři v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 28. dubna 2020 09:05
Trvání do: 15. května 2020 09:05
Vážení zákazníci, od 27.4.2020 dochází k otevření naší přepážky v Č. Budějovicích pro veřejnost. Provozní doba je dočasně stanovena podle následujícího rozvrhu. pondělí 8:00 - 11:30 úterý zavřeno středa 8:00 - 11:30 čtvrtek zavřeno pátek 8:00 - 11:30 Do pobočky vstupujte jednotlivě s rouškou na ústech.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.