Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek satelitních programů v Č. Krumlově
Lokalita: Český Krumlov - Za nádražím, Domoradice
Trvání od: 31. srpna 2007 08:00
Trvání do: 31. srpna 2007 16:00

Dnes během dne dojde k výpadku části satelitních programů v kabelovém rozvodu Český Krumlov. Dochází k tomu z důvodu výměny satelitní parabolické antény pro příjem programů z družice Astra 1 na pozici 19,2°E. Jedná se zhruba o třetinu až polovinu programů v nabídce kabelové televize. Doba trvání výpadku bude minimalizována na nejkratší možnou míru. Omlouváme se za potíže s tímto výpadkem případně spojené.

tisk
Informace o digitálním vysílání, jak zapojit set top box
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. srpna 2007 12:00

Ke stažení ve formě obrazových souborů JPEG (cca 1,2 MB) nabízíme našim zákazníkům některé obecné informace a rady ze zákulisí digitálního příjmu v ČR, jak pozemního, tak kabelového, tak satelitního:

http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/Digitalizace2.jpg

Pozn.: V článku zmiňovaná teleshoppingová stanice TOP TV zkrachovala a v srpnu ukončila vysílání, a parlamentní tv stanice 24.cz ukončuje své vysílání k 1. 9. 2007.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak zapojit set top box? Další obecné informace a rady pro naše zákazníky, jak připojit, zprovoznit, naladit, používat a ovládat digitální set top box (dále STB). Článek se primárně týká STB pozemních (terestrických) pro příjem pozemního digitálního signálu DVB-T, ovšem náš kabelový STB CINXi pro naší digitální DVB-C nabídky Elsat se od pozemního STB zas tolik neliší, zvlášť pokud se týká použitých propojovacích kabelů, konektrů, zdířek, dálkového ovládání, struktury menu a dalších obecně používaných pojmů (multiplex, EPG, STB atp.) :

http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/Jak_zapojit_stb2.jpg

 

 

 

tisk
Program TV NOVA v Týně nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou - Hlinky, Malá strana
Trvání od: 23. srpna 2007 12:00
Trvání do: 23. srpna 2007 16:00

Po dobu rekonstrukce hlavní stanice kabelového rozvodu Elsat v Týně nad Vltavou byl Informační kanál Elsat na tv kanálu SE 7 (147,25 MHz) nahrazen programem TV NOVA, přejímaným ze satelitního paketu CS Link, ve zvukové normě BG (5,5 MHz), v režimu mono.

Satelitní TV NOVA byla do nabídky KT zařazena zatím ze zkušebních a testovacích důvodů.  Vzhledem k trvale zhoršenému pozemnímu příjmu TV NOVA z vysílače Kleť v oblasti Týna n. Vlt. a přítomnosti rušení v obrazu od rozvodů VN a VVN bude po ukončení rekonstrukce HS příjem TV NOVA v nabídce kabelové televize pravděpodobně trvale převeden na satelitní distribuci, na obvyklý tv kanál E 6 (182,25 MHz), místo stávajícího nevyhovujícího pozemního příjmu z vysílače Kleť.
Tato změna bude spojena i se změnou zvukové normy z východní DK na západní BG, což bude u některých televizorů nutno provést manuálně v menu.

tisk
Filmový kanál HBO v Českém Krumlově
Lokalita: Český Krumlov - Za nádražím, Mír
Trvání od: 22. srpna 2007 12:00
Trvání do: 23. srpna 2007 16:00

Krátkodobé výpadky (cukání) v obrazu a zvuku filmového kanálu HBO v kabelovém rozvodu Český Krumlov byly způsobeny poruchou digitálního přijímače/dekodéru v systému PowerVu.
Dnes byl přijímač vyměněn za jiný kus. Dekodér zatím není autorizován, autorizace a zpřístupnění programu bude provedena dálkově přes satelit ze řídícího střediska v Budapešti během zítřka.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za potíže s tímto výpadkem spojené.

tisk
Výpadek programu Viasat Explorer ve Vimperku
Lokalita: Vimperk - Vimperk - sídliště
Datum: 20. srpna 2007 16:00

V kabelovém rozvodu Vimperk došlo počátkem minulého týdne k výpadku dokumentárního programu Viasat Explorer a erotického kanálu Spice. Vzniklý problém byl intenzivně řešen našimi techniky, ale bohužel došlo k havárii profi přijímače NDS macab, používaného pro příjem tohoto programu, pravděpodobně v důsledku bouřky a elektrického výboje. Vadný přijímač byl proto poslán do servisního střediska do opravy.

Do kabelového rozvodu Vimperk byl dnes na dobu opravy nasazen záložní satelitní přijímač s dekodérem Videoguard. Problém a důvod zdržení a již několikadenního výpadku programu VE je však v tom, že britský provozovatel stanic Viasat neumožňuje kabelovým operátorům držet v rezervě aktivní záložní přijímače a v případě poruch přijímačů se tyto řeší výměnným způsobem. Jakmile náhradní přijímač spárovaný s kartou Videoguard dorazil, byl ihned nasazen do rozvodu a program znovuzprovozněn.

Jsme si vědomi, že tato situace a hlavně delší výpadek programu VE je pro nás a především pro naše zákazníky velmi nepříjemný, za což se velice omlouváme, ale bohužel tuto záležitost nedokážeme nijak ovlivnit či urychlit. Po dobu opravy přijímače macab bude zvukový doprovod Viasat Explorer šířen pouze v mono režimu.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.