Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Program TV NOVA v Týně nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou - Hlinky, Malá strana
Trvání od: 23. srpna 2007 12:00
Trvání do: 23. srpna 2007 16:00

Po dobu rekonstrukce hlavní stanice kabelového rozvodu Elsat v Týně nad Vltavou byl Informační kanál Elsat na tv kanálu SE 7 (147,25 MHz) nahrazen programem TV NOVA, přejímaným ze satelitního paketu CS Link, ve zvukové normě BG (5,5 MHz), v režimu mono.

Satelitní TV NOVA byla do nabídky KT zařazena zatím ze zkušebních a testovacích důvodů.  Vzhledem k trvale zhoršenému pozemnímu příjmu TV NOVA z vysílače Kleť v oblasti Týna n. Vlt. a přítomnosti rušení v obrazu od rozvodů VN a VVN bude po ukončení rekonstrukce HS příjem TV NOVA v nabídce kabelové televize pravděpodobně trvale převeden na satelitní distribuci, na obvyklý tv kanál E 6 (182,25 MHz), místo stávajícího nevyhovujícího pozemního příjmu z vysílače Kleť.
Tato změna bude spojena i se změnou zvukové normy z východní DK na západní BG, což bude u některých televizorů nutno provést manuálně v menu.

tisk
Filmový kanál HBO v Českém Krumlově
Lokalita: Český Krumlov - Za nádražím, Mír
Trvání od: 22. srpna 2007 12:00
Trvání do: 23. srpna 2007 16:00

Krátkodobé výpadky (cukání) v obrazu a zvuku filmového kanálu HBO v kabelovém rozvodu Český Krumlov byly způsobeny poruchou digitálního přijímače/dekodéru v systému PowerVu.
Dnes byl přijímač vyměněn za jiný kus. Dekodér zatím není autorizován, autorizace a zpřístupnění programu bude provedena dálkově přes satelit ze řídícího střediska v Budapešti během zítřka.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za potíže s tímto výpadkem spojené.

tisk
Výpadek programu Viasat Explorer ve Vimperku
Lokalita: Vimperk - Vimperk - sídliště
Datum: 20. srpna 2007 16:00

V kabelovém rozvodu Vimperk došlo počátkem minulého týdne k výpadku dokumentárního programu Viasat Explorer a erotického kanálu Spice. Vzniklý problém byl intenzivně řešen našimi techniky, ale bohužel došlo k havárii profi přijímače NDS macab, používaného pro příjem tohoto programu, pravděpodobně v důsledku bouřky a elektrického výboje. Vadný přijímač byl proto poslán do servisního střediska do opravy.

Do kabelového rozvodu Vimperk byl dnes na dobu opravy nasazen záložní satelitní přijímač s dekodérem Videoguard. Problém a důvod zdržení a již několikadenního výpadku programu VE je však v tom, že britský provozovatel stanic Viasat neumožňuje kabelovým operátorům držet v rezervě aktivní záložní přijímače a v případě poruch přijímačů se tyto řeší výměnným způsobem. Jakmile náhradní přijímač spárovaný s kartou Videoguard dorazil, byl ihned nasazen do rozvodu a program znovuzprovozněn.

Jsme si vědomi, že tato situace a hlavně delší výpadek programu VE je pro nás a především pro naše zákazníky velmi nepříjemný, za což se velice omlouváme, ale bohužel tuto záležitost nedokážeme nijak ovlivnit či urychlit. Po dobu opravy přijímače macab bude zvukový doprovod Viasat Explorer šířen pouze v mono režimu.

tisk
Přerušení dodávky elektrické energie
Lokalita: České Budějovice - sídliště Vltava
Trvání od: 10. srpna 2007 08:00
Trvání do: 10. srpna 2007 12:00

Společnost E.ON oznamuje všem odběratelům elektrické energie, že v pátek 10. 8. 2007 v době od 8.00 do 12.00 hodin dojde k přerušení dodávky elektrické energie na sídlišti Vltava. Dle vyjádření spol. E.ON budou na elektrickém zařízení prováděny údržbové práce pro zajištění spolehlivé dodávky elektrické energie.

Tato nepříjemná situace má bohužel za následek i výluku napájecího uzlu kabelového rozvodu Elsat v Bezdrevské ulici a tím zároveň i výpadek dodávky signálu kabelové televize a připojení k Internetu v ulicích Bezdrevská, Vodňanská, Písecká, Otavská, Labská, Krčínova a Jizerská.
Našim zákazníkům se omlouváme za případné potíže s tímto výpadkem spojené.

 

tisk
Výpadek signálu kabelové televize a připojení k Internetu v Týně
Lokalita: Týn nad Vltavou - Týn nad Vltavou
Trvání od: 8. srpna 2007 08:00
Trvání do: 8. srpna 2007 18:00

Oznamujeme našim účastníkům v Týně nad Vltavou, že ve středu 8. 8. 2007 v době cca od 8.00 do 18.00 hod. dojde k úplnému výpadku signálu kabelové televize a připojení k Internetu v celém kabelovém rozvodu Týn.

Příčinou výpadku a nutné odstávky je stěhování technologie hlavní přijímací stanice do náhradního prostoru z důvodu majitelem objektu nařízené rekonstrukce a úpravy místnosti hlavní stanice kabelového rozvodu Elsat.

Našim zákazníkům se omlouváme za potíže s tímto výpadkem a odstávkou spojené.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.