Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek programu Viasat Explorer/Spice
Lokalita: Týn nad Vltavou - Týn
Datum: 14. června 2007 16:00

V kabelovém rozvodu Týn nad Vltavou došlo počátkem tohoto týdne k výpadku dokumentárního programu Viasat Explorer a erotického kanálu Spice. Vzniklý problém intenzivně řešíme, ale bohužel došlo k havárii profi přijímače NDS macab, používaného pro příjem tohoto programu, pravděpodobně v důsledku nedělní bouřky a krátkodobého výpadku elektřiny. Vadný přijímač byl proto poslán do servisního střediska do opravy.

Do kabelového rozvodu Týn bude po dobu opravy nasazen záložní satelitní přijímač s dekodérem Videoguard. Problém a důvod zdržení a již několikadenního výpadku programu VE je však v tom, že britský provozovatel stanic Viasat neumožňuje kabelovým operátorům držet v rezervě aktivní záložní přijímače a v případě poruch přijímačů se tyto řeší výměnným způsobem. Jakmile náhradní přijímač spárovaný s kartou Videogurd dorazí, ihned ho nasadíme do rozvodu a program bude znovuzprovozněn.

Jsme si vědomi, že tato situace a hlavně delší výpadek programu VE je pro nás a především pro naše zákazníky velmi nepříjemný, za což se velice omlouváme, ale bohužel tuto záležitost nedokážeme nijak ovlivnit či urychlit.

tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 13. června 2007 09:00
Trvání do: 13. června 2007 09:20

Ve středu 13.6. 2007 v době od 9:00 do 9:20h v Č. Budějovicích dojde k výpadku internetového připojení.

Důvodem je pravidelná údržba a upgrade serverů na hlavní stanici.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

tisk
Rakouské programy ORF v Kaplici a Trhových Svinech
Lokalita: Kaplice, Trhové Sviny - TKR Kaplice a T. Sviny
Datum: 7. června 2007 08:00

Jak si někteří naši účastníci v kabelovém rozvodu Kaplice již možná povšimli, z kabelové televize i z STA antén zmizely oba programy rakouské televize ORF. Je tomu tak proto, protože rakouská televize ORF z vysílače Linz ke dni 4. 6. již ukončila analogové tv vysílání a přešla na digitální šíření DVB-T, s nímž je současná doposud využívaná analogová technologie nekompatibilní. Proto na místě programu ORF 2 není nyní žádný analogový signál a na místě programu ORF 1 pouze textová informace o přechodu na DVB-T.
V kabelovém rozvodu Trhové Sviny sice přebíráme pro příjem ORF signál z vykrývacího vysílače Weitra, z něhož analogové vysílání ještě stále běží, ale to může skončit každým dnem, a pak zde též dojde k výpadku obou analogových programů ORF.

Tato situace je nepříjemná jak pro nás, tak pro naše účastníky v Kaplici. Bohužel Rakousko provedlo přechod na digitální vysílání v oblasti Horních Rakous, odkud dochází k přesahu signálu do České republiky, velmi rychle a samozřejmě okolní státy nijak neinformovalo, protože to není jeho povinnost, proto nebylo možné se na tuto změnu efektivně připravit. Nicméně naši technici intenzivně pracují na vyhovujícím řešení, bylo provedeno úspěšné měření signálu a oba programy rakouské televize ORF budou opět v kabelovém rozvodu Kaplice a T. Sviny zprovozněny, jakmile od našeho dodavatele dorazí potřebná technologie pro digitální příjem DVB-T.

Prosíme naše účastníky v Kaplici o pochopení a trpělivost se současným výpadkem obou rakouských programů, budou znovuspuštěny ihned, jakmile to situace umožní. Kompenzací našim účastníkům budiž fakt, že v digitální podobě budou rakouské programy v kabelovém rozvodu distribuovány v mnohem lepší kvalitě než tomu bylo doposud.

tisk
Výměna programu VOX za DSF ve Vimperku
Lokalita: Vimperk - TKR Vimperk
Datum: 6. června 2007 18:00

Dnes došlo k záměně dvou německých komerčních programů v analogové nabídce v kabelovém rozvodu Vimperk. Na tv kanálu SE 14 (252,25 MHz) byl stávajícící program VOX nahrazen sportovně-reklamním programem DSF. Stalo se tak po konzultaci s naším vimperským spolupracovníkem a důvodů pro tuto změnu je několik:

1. Nedávná změna v DVB-C paketu C naší digitální nabídky a odchod programů konsorcia ProSiebenSat1 na jiný satelitní transpondér - a tím bohužel i vypadnutí sportovního kanálu DSF z naší digitální nabídky.
2. Naopak německý komerční kanál VOX je i nadále pro zájemce dostupný v naší digitální nabídce v DVB-C paketu A, společně s programy konsorcia RTL . Proto byl tento program vyřazen z nabídky analogové a naopak byl do analogové nabídky vrácen kanál DSF, aby jeho diváci nebyli o něj ochuzeni.
3. Tuto změnu umožnil i fakt, že konkrétně v kabelovém rozvodu Vimperk byla na rozdíl od jiných rozvodů Elsat doposud díky použité technologii zachována poměrně bohatá analogová nabídka německých tv kanálů, proto mohl být jeden z nich bez potíží nahrazen jiným, s tím, že vyřazený program bude i nadále dostupný v naší nabídce digitální.
4. A konečně k této změně přispěla i skutečnost, že program DSF, který bohužel nikoliv naším přičiněním z digitální nabídky vypadl, byl i nadále poptáván některými našimi účastníky, sledujícími jeho sportovní přenosy.

tisk
Výpadek Internetu ve Vimperku
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 6. června 2007 09:30
Trvání do: 6. června 2007 13:00

Ve středu 6. 6. 2007 v době od 9.30 do 13.00 ve Vimperku dojde k výpadku internetového připojení.

Důvodem je pravidelná údržba a upgrade serverů na hlavní stanici.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.