Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změna v digitálním paketu konsorcia ProSiebenSat1
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody
Datum: 4. června 2007 08:00

Jak si někteří naši účastníci již povšimli, v těchto dnech dochází k poměrně významné a svým způsobem pro nás nevýhodné změně na satelitním transpondéru č. 104 družice Astra, kde vysílá svůj programový balík německé konsorcium ProSiebenSat1 plus některé další tv stanice, který šíříme též v naší digitální nabídce Elsat na našich Set Top Boxech CINX.

 

Jedná se o to, že skupina ProSiebenSat1 k 30. červnu 2007 končí distribuci svých pěti programů (Pro 7, Sat 1, Kabel 1, N24 a 9 Live) na tomto transpondéru a přechází na nový transpondér č. 107. Ostatní programy (DSF, TELE 5 a tři teleshoppingové stanice) zůstávají na transpondéru původním. Údajným důvodem přesunu je rušení signálu telelony DECT, jež pracují v pásmu 1,8 GHz. Pravděpodobnějším důvodem však bude snaha snížit počet programů v paketu, aby bylo možné zvýšit bitrate a přidat další služby (zvuk v AC3, MHP, širší EPG atp.)

 

Tento stav v praxi znamená, že stávající jeden digitální paket s 10 programy se rozdělil na dva pakety po 5 programech, z nichž je nutné zvolit jeden, který budeme dále šířit v digitální nabídce Elsat. Po jisté úvaze jsme se rozhodli pro paket s programy Pro 7, Sat 1, Kabel 1, N24 a 9 Live, který se zdá být přece jen zajímavější a atraktivnější. Jsme si vědomi, že se jedná o nepříjemnou změnu a určité ochuzení tohoto paketu, ovšem jedná se čistě o rozhodnutí německého provozovatele, jež nemůžeme nijak ovlivnit. Úbytek programů však byl již před nějakým časem kompenzován rozšířením digitálního paketu A skupiny RTL, kde naopak několik nových atraktivních programů přibylo. Děkujeme za pochopení.

 

Aby se tento paket (jeho nové obsazení) správně zobrazoval na televizorech bez výpadků a kostičkování, je vhodné a nutné tento paket na Set Top Boxu (STB) znovu naskenovat a uložit do paměti. A to buď nejprve smazáním všech programů z paměti STB a jejich znovunačtením pomocí „Automatického ladění“ v menu STB, nebo manuálním naladěním pouze tohoto paketu a uložením do paměti. Paket C, resp. B se ve všech našich rozvodech nachází na tv kanálu SE 27, střední frekvence 354,00 MHz.

 

Paket C (B) byl již v některých našich rozvodech přeladěn na nový satelitní transpondér 107, v ostatních rozvodech se tak stane v nejbližších dnech.

tisk
Výpadek signálu kabelové televize a Internetu
Lokalita: České Budějovice - Bendy, Barcala
Trvání od: 27. května 2007 16:00
Trvání do: 27. května 2007 22:00

V neděli 27. 5. v odpoledních a večerních hodinách došlo k výpadku signálu kabelové televize a připojení k Internetu na sídlišti Máj - Jih, ve vchodech č. J. Bendy 1, Bendy 13 - 23, Bendy 26 - 34 a A. Barcala 28 - 34.

Výpadek byl způsoben požárem a vyhořením technické stoupačky ve vchodě J. Bendy 1, kde je naneštěstí zrovna umístěn uzlový sekundární zesilovač pro všechny výše zmíněné vchody. Výpadkem dodávky elektrické energie v důsledku požáru došlo bohužel i k odstávce tohoto uzlového zesilovače.

Technici společnosti E.ON provedli opravu stoupačky a elektrických rozvodů v nejkratší možné době a dodávka elektrické energie i signálu kabelové televize a připojení k Internetu byla obnovena okolo desáté hodiny večerní.

tisk
Výpadek Internetu v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 23. května 2007 09:00
Trvání do: 23. května 2007 13:00

Ve středu 23. 5. 2007 v době od 9.00 do 13.00 v Písku dojde k výpadku internetového připojení.

Důvodem je pravidelná údržba a upgrade serverů na hlavní stanici.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadky v příjmu TV Prima
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 22. května 2007 12:00

Nedávné krátkodobé výpadky satelitního příjmu TV Prima (v našich kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a Týn), jež se projevovaly zastavením obrazu a vyskočením informačního banneru o problému s dekódováním signálu byly pravděpodobně způsobeny rekonfigurací systému a přechodem na novou verzi kódovacího systému Cryptoworks. Výtah ze zprávy společnosti T&T (správce karet CW) na Internetu:

V současné době stále probíhá tzv. druhá fáze výměny dekódovacích karet Czech Link (dřívější označení přístupových karet firmy TaT). Tato výměna měla být podle dřívějších informací dokončena do 30. června 2007. Ivo Višinka, výkonný ředitel společnosti TaT na dotaz serveru parabola.cz uvedl, že výměna karet bude probíhat ještě dva měsíce. Není vyloučeno, že bude dokončena až během července 2007. Starý kódovací systém CryptoWorks bude vypnut, až bude všem zákazníkům starých karet doručena karta nová.

Starý typ dekódovacích karet Trade and Technology využívají i některé analogové pozemní vysílače Prima TV. TaT v současné době provádí upgrade kódování, aby dekodéry u těchto vysílačů byly schopné používat nový typ přístupových karet. Diváci Prima TV mohou na některých převaděčích zpozorovat výpadky v příjmu programu této stanice.

 

Domníváme se, že právě toto by mohlo být příčinou zmiňovaných problémů s příjmem TV Prima a výpadků. Závada tedy takříkajíc "nebyla (není) na našem přijímači".

 

tisk
Výluka pozemního vysílače TV Prima
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov, Trhové Sviny
Trvání od: 22. května 2007 09:00
Trvání do: 22. května 2007 15:30

Sdělujeme našim účastníkům v Českém Krumlově, Kaplici a Trhových Svinech, kde je signál TV Prima přebírán z pozemního vysílače Javořice K 59, že dnešní výpadek příjmu TV Prima je způsoben plánovanou výlukou v důsledku pravidelné údržby vysílače.

Z webu http://www.iprima.cz/primatv/?666e=2135

Vysílač: Jihlava - Javořice
Kanál: 59
Výkon: 600 kW
Den: 22.5.2007
Čas: 09:00 - 15:30
Důvod: Kontrola AN, AS, PO, údržba NN, VN rozvodny a vysílačů

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.