Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Stanice TV NOVA ve Vimperku
Lokalita: Vimperk
Datum: 12. března 2007 16:00

Důležité upozornění pro účastníky

 

Vzhledem k trvale nekvalitnímu pozemnímu signálu stanice TV NOVA jak z vysílače Kleť, tak z převaděče Vimperk byl tento program v kabelovém rozvodu Elsat převeden na příjem ze satelitu Astra 3A, který poskytuje kvalitní čistý obraz bez duchů a rušení.

Tato změna je však spojena s důležitou změnou – změnou zvukové normy! S přechodem na satelitní signál přechází program TV NOVA (v kabelovém rozvodu na tv kanálu E 6 – 182,25 MHz) z „východní“ zvukové normy D/K na „západní“ zvukovou normu B/G jako ostatní satelitní programy!

Účastníci, kteří vlastní televizní přijímače s univerzálním zvukovým dílem, žádnou změnu nepocítí, televizor zpracuje normu B/G bez nutnosti přepínání. Avšak účastníci s novějšími televizory s kvalitnějšími zvukovými díly se separátním zpracováním zvukových norem, přidělovaných jednotlivým programům, si musí změnu zvukové normy u programu TV NOVA na kanálu E 6 provést z D/K na B/G ručně! Tato volba bývá k dispozici v menu televizoru, podle značky a typu v položce audio nebo ruční ladění atp. Řešením může být i nové naladění celého programu TV NOVA na tv kanálu E 6.

Záložní distribuce programu TV NOVA na tv kanálu E 2 z pozemního vysílače zůstává v kabelovém rozvodu beze změny, standardně se zvukovou normou D/K.

tisk
Výpadek Internetu v Českých Budějovicích
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 7. března 2007 09:00
Trvání do: 7. března 2007 09:30
Vážení zákazníci,
oznamuji Vám tímto, že ve středu 7.3.2007 dojde v době 9.00 - 9.30 ke krátkodobému výpadku námi poskytovaného internetového připojení v Českých Budějovicích.
Důvodem výpadku je provádění údržby na záložním zdroji.
Děkujime za pochopení.
tisk
Problémy s programem Spektrum v Písku
Lokalita: Písek
Datum: 5. března 2007 12:00
V uplynulých několika dnech se v kabelovém rozvodu Písek objevily potíže s kvalitou obrazu dokumentárního kanálu Spektrum. Obraz byl silně narušen a deformován dvěma pohyblivými vodorovnými pruhy - tzv. brumm. Problém byl způsoben poruchou zdroje pro burst corrector, spřažený se satelitním přijímačem(dekodérem) pro tento program. Závada byla dnes (pondělí 5. 3. 07) v dopoledních hodinách opravena a odstraněna výměnou vadného zdroje.
tisk
Výpadek programu Viasat Explorer/Spice
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 1. března 2007 20:00
Trvání do: 2. března 2007 12:00

Včera (čtvrtek 1. 3. 2007) ve večerních hodinách došlo v nabídce kabelové televize Elsat k výpadku programu Viasat Explorer a od 23. hodiny alternovaného programu Spice.
Výpadek byl způsoben poruchou satelitního přijímače/dekodéru macab pro příjem tohoto programu ze satelitu Sirius. Porucha byla dnes (pátek 2. 3.) v dopoledních hodinách opravena a odstraněna a program by již dále měl běžet bez problémů.

V případě poruch přijímačů pro programy Viasat jsou opravy poněkud komplikovanější, neboť se jedná o speciální profi zařízení švédského výrobce, dodávané přímo poskytovaletelem programů Viasat, navíc se sériovými čísly spárovanými s kartami NDS Videoguard. Proto v případě závady přijímače nebo smart card nelze opravu řešit jednoduše výměnným způsobem jako v případě jiných kódovaných programů a oprava tak trvá bohužel o něco déle.

 

tisk
Výpadek Internetu v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 25. února 2007 10:00
Trvání do: 26. února 2007 10:00
Vážení zákazníci.
Omlouváme se za potíže s připojením k Internetu v kabelovém rozvodu Písek, konkrétně na sídlištích Dukla, Jih a Hradiště. Výpadky a nestabilita připojení k Internetu ze dne 25.2. a 26.2. byly způsobeny vadným zesilovačem zpětného směru. Zesilovač byl našimi techniky v ranních hodinách vyměněn a připojení k Internetu opět obnoveno kolem desáté hodiny dopolední.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.