Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Nový program ČT 3
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. března 2020 10:00
Nový program ČT 3


byl dnes zařazen do nabídek kabelové televize Elsat takto:

1. Kabelová digitální nabídka – DVB-C paket č. 16 – tv kanál K 31 – frekvence 554 MHz.
SD rozlišení 576i, kompresní norma/kodek MPEG2.
2. Pozemní/Omezená digitální nabídka – DVB-T2 multiplex M21 – tv kanál K 39 – frekvence 618 MHz.
HD rozlišení 1080p, kompresní norma/kodek H.265 HEVC.

Některé televizory a set top boxy (STB) jej samy naladí automaticky, na ostatních je potřeba program naladit ručně. K jeho příjmu je nutný novější televizor nebo set top box s příslušným tunerem buď pro kabelový formát DVB-C, nebo pro nový pozemní formát DVB-T2 HEVC, podle druhu přijímané nabídky.

Do analogové nabídky a digitální nabídky ve starším formátu DVB-T program ČT 3 zařazen nebude!
Upozorňujeme, že nemá smysl tuto skutečnost nějakým způsobem reklamovat. Pro zařazení do těchto starých vysílacích formátů momentálně nemáme ani vysílací kapacitu, ani potřebnou technologii.
tisk
Nový program České televize - ČT3 pro seniory
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 20. března 2020 16:00
Nový program České televize - ČT3 pro seniory

Česká televize spouští v pondělí 23. března nový program ČT3. Důvodem je především snaha televize pomoci nejohroženější skupině - starším lidem, kteří jsou v této době nuceni zůstávat doma. Stanice bude svým laděním klidnější a podávání všech informací přizpůsobené seniorům. Vysílat bude denně od 9 do 17:25 hodin. Programová nabídka se bude opírat o výběr ze zlatého televizního fondu, tematické magazíny i základní informační servis. .
Program ČT3 bude možné naladit již od pátku 20. března od 12 hodin v terestrickém vysílání, a to v novém vysílacím standardu DVB-T2. Do startu vysílání se bude na obrazovce objevovat statická grafika. V satelitním i kabelovém vysílání bude program rovněž dostupný, k dispozici bude dle možností jednotlivých operátorů

V nabídce kabelové televize Elsat (včetně Omezené nabídky) je program ČT3 ode dneška dostupný v pozemním vysílacím formátu v DVB-T2 multiplexu M21 na tv kanálu K 39 - frekvence 618 MHz. Některé televizory a set top boxy (STB) jej naladí automaticky, na ostatních je potřeba program naladit ručně. V této nabídce bude program šířen v HD rozlišení a kompresní normě (kodeku) H-265 HEVC. K jeho příjmu je proto nutný novější televizor nebo STB s příslušným tunerem DVB-T2 HEVC.

Do naší kabelové digitální nabídky bude program ČT3 zařazen v průběhu příštího týdne, protože je nutné nejdříve připravit příslušnou potřebnou technologii, a to není tak jednoduché.
Program bude zařazen do DVB-C paketu č. 16 - tv kanál K 31 - frekvence 554 MHz.
V této nabídce bude program šířen v SD rozlišení a kompresní normě (kodeku) MPEG2, a to z toho důvodu, aby jej mohli naladit a sledovat i ti naši účastníci, kteří nejsou vybaveni televizory a STB s přijímacími tunery pro HD rozlišení v kodeku H.264 AVC a H.265 HEVC.
V analogové nabídce a ve starším digitálním formátu DVB-T nebude program ČT3 dostupný.
tisk
Uzavření kanceláře v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 18. března 2020 09:00
Trvání do: 18. března 2020 17:00
Vážení zákazníci, ve středu 18.3.2020 bude z důvodu dovolené uzavřena naše pobočka v Písku. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Nové programy v HD rozlišení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 17. března 2020 08:00
Nové programy v HD rozlišení

Do kabelové digitální nabídky byly nově zařazeny dva televizní programy v HD rozlišení –
AMC HD a Film+ HD.

Oba programy mají stejný obsah jako jejich stávající SD verze, ale jsou šířeny v HD rozlišení 720p.
Byly zařazeny do DVB-C paketu č. 1 na tv kanálu SE 29 – frekvence 370 MHz, modulace QAM 256.

Program AMC HD je šířen volně a nekódovaně, program Film+ HD je kódován, stává se součástí naší HD Rozšířené nabídky a je dostupný pouze jejím předplatitelům.
tisk
UZAVŘENÍ KANCELÁŘÍ KABELOVÉ TELEVIZE ELSAT
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 16. března 2020 08:00
UZAVŘENÍ KANCELÁŘÍ KABELOVÉ TELEVIZE ELSAT

Vážení zákazníci,

z důvodu vyhlášené celostátní karantény a dalších vládních opatření kvůli epidemii koronaviru jsou provozovny/kanceláře kabelové televize Elsat v Českých Budějovicích a Písku pro veřejnost od pondělí 16. 3. 2020  UZAVŘENY!
Toto opatření potrvá až do odvolání v návaznosti na další vládní nařízení a výnosy. O případném otevření našich kanceláří budou naši účastníci informováni na našem webu v Infoservisu Elsat.

Případné nezbytné záležitosti je možno konzultovat a vyřídit s pracovnicemi našich zákaznických oddělení telefonicky. Mimo běžnou pracovní dobu, o víkendech a o svátcích můžete případnou poruchu či jiné nutné záležitosti nahlásit na telefonní záznamník.

Platby za služby není nyní možno provádět v hotovosti na přepážce. Je proto nutné využívat buď bezhotovostní platbu převodem z účtu, nebo případně platbu složenkou na poště.

V návaznosti na dříve zveřejněnou informaci nebudou naši mechanici až do odvolání vstupovat k zákazníkům do bytů za účelem oprav, ladění, nastavování routerů či jiných věcí. A nebudou s nimi ani v osobním kontaktu.

Všechna tato nezbytná opatření byla zavedena za účelem eliminace či minimalizace možnosti nákazy koronavirem jak pracovníků KT Elsat, tak všech našich zákazníků.
Děkujeme za pochopení.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.