Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Vysvětlivky ke změnám v pozemním vysílacím formátu v kabelových rozvodech
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 10. listopadu 2019 16:00
Trvání do: 29. listopadu 2019 16:00
Vysvětlivky a doplňující informace k probíhajícím změnám v pozemním vysílacím formátu v kabelových rozvodech
Vážení zákazníci,
v souvislosti s rychle se blížícím přechodem pozemního televizního vysílání na nový vysílací formát DVB-T2 jsme museli provést značné úpravy i na naší kabelové technologii a také významnou změnu frekvenčního plánu. A to tak, aby v našich kabelových rozvodech pro zákazníky bylo možné i nadále zachovat i starší vysílací formát DVB-T.
Tento týden byla změna již provedena v kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek a Týn nad Vltavou, v příštím týdnu bude následně realizována i ve Vimperku, Kaplici a Č. Krumlově.
Po provedení změn nyní na televizorech a set top boxech nejsou programy „na svých místech“, jak jste byli zvyklí. Je proto nutné provést nové naladění televizoru či boxu, a to je vše, co je potřeba, signál bude opět v pořádku a programy budou zase fungovat.
O chystaných změnách jsme naše zákazníky dopředu informovali v našem Infoservisu Elsat:
http://info.elsat.cz/index.php?akce=detail&den=2019-10-12
http://info.elsat.cz/index.php?akce=detail&den=2019-11-4

Nyní je tedy v naší programové nabídce v pozemních vysílacích formátech situace taková, že zaprvé vysíláme aktuálně tři přechodové sítě v novém vysílacím formátu DVB-T2, označené jako PS11, PS12 a PS13. Programy v nich obsažené jsou v názvu označeny přídomkem T2, podle kterého poznáte, že jedná o program již vysílaný v novém formátu. Tyto přechodové sítě a programy naladí pouze ti diváci, kteří již vlastní televizory a set top boxy již vybavené pro příjem nového vysílacího formátu DVB-T2. Jedná se o zařízení ve stáří přibližně do jednoho roku a mladší.
Programy v těchto sítích jsou šířeny ve formátu DVB-T2, obrazové kompresní normě/kodeku H.265 HEVC s audio stopami v kodeku Dolby Digital 5.1 nebo 2.0 a AAC a obsahují EPG a další přidané služby (teletext, HbbTV, sekundární audio stopy, titulky atp.).

Dále pro starší televizory, set top boxy, rekordéry atp. se starším tunerem pouze pro starší vysílací formát DVB-T vysíláme naše vlastní čtyři transkódované složené multiplexy (programové pakety) ve formátu DVB-T, označené jako E1 – E4. Programy v nich obsažené jsou ty, které jsou v názvu označené doplňkovým písmenem E, podle něhož je poznáte. Tyto multiplexy a programy si sami vyrábíme konverzí z nového formátu DVB-T2. Programy ČT jsou konvertovány z původních HD verzí, proto je u nich v obraze logo HD, nicméně programy označené jako ČT... E jsou šířeny pouze v SD rozlišení. V HD rozlišení 1080p jsou dostupné pouze v novém formátu DVB-T2 v příslušných přechodových sítích.
Všechny programy z našich čtyřech multiplexů ELSAT_DVBT, označené písmenem E, jsou vysílány ve starším formátu DVB-T, kompresní normě/kodeku MPEG2 a ve standardním SD rozlišení obrazu 576i. Programy obsahují základní (hlavní) stereo audio stopu, EPG (název a popis pořadu), pokud je vysíláno, dále některé programy obsahují i klasický teletext (ČT 1, Nova, Prima) a programy ČT propouštějí i HbbTV data.
 
A k tomu ještě vysíláme jednu až tři takzvané regionální sítě (RS7, RS8 a RS1), také ve starším vysílacím formátu DVB-T, jež podle posledních informací budou vysílat minimálně do 30. 6. 2020. Tyto sítě jsou vysílány z pozemních vysílačů Kleť, Včelná, Č. Krumlov a do našich kabelových rozvodů je nabíráme podle toho, které regionální sítě jsou v konkrétních městech z vysílačů zachytitelné.

Nové naladění pozemní nabídky je nejvhodnější provést standardní procedurou automatickým prohledáním. U televizorů i s kabelovým nebo satelitním tunerem vybrat volbu „Anténa“, „Pozemní“ atp., a nechat programy uložit do předvoleb. Pokud naladění bude neúspěšné nebo  programy nepoběží správně, doporučujeme důkladně svépomocí zkontrolovat přívod signálu od tv zásuvky do televizoru (boxu), zda je vše v pořádku a televizor (box) má dostatek signálu v potřebné síle a kvalitě. Pokud ano, a přesto by programy označené písmenem E kostičkovaly  trhaly se nebo nějak zakoktávaly (obraz či zvuk), pak by to bohužel mohlo znamenat, že hardware/software televizoru či boxu už nemá dostatečný výpočetní výkon na korektní zpracování těchto stanic. Naše čtyři DVB-T E multiplexy jsou svými parametry z kapacitních důvodů poměrně náročnější a některá starší zařízení je už nemusí zvládnout zpracovat v dostatečné kvalitě. V takovém případě je řešením pouze pořízení nového DVB-T2 set top boxu (prodávají se cca od 600 korun výše) nebo nového televizoru. Bohužel jakožto kabelový operátor nemůžeme plně garantovat stoprocentní kompatibilitu všech starších zařízení s DVB-T tunerem, které se v minulosti objevily na trhu a mohou se objevit u našich zákazníků.

V následujících dnech a týdnech budeme ještě v našich kabelových rozvodech na programech v pozemním vysílacím formátu, zvláště v našich DVB-T “E” multiplexech ještě provádět různá měření, úpravy a nastavení parametrů a dalších věcí za účelem optimalizace přenosu a zpracování. Během toho proto může na programech docházet k různým krátkodobým výpadkům, fragmentaci či jiným drobným narušením obrazu a zvuku. V takových případech se tedy nejedná o závadu na programech a dodávce signálu. Výroba vlastních složených DVB-T multiplexů konverzí z jiného formátu je technicky velmi složitá operace, náročná na správné nastavení a optimalizaci parametrů.
Děkujeme za pochopení.
tisk
JOJ Group chystá rebranding televizních stanic CS, vznikne CS History, CS Mystery a CS Horror
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 8. listopadu 2019 10:00
JOJ Group chystá rebranding televizních stanic CS, vznikne CS History, CS Mystery a CS Horror
Autor: TV JOJ/Československá filmová společnost

V neděli 1. prosince 2019 se programy Československé filmové společnosti představí s novými logy, grafikou a také i názvy. Změny čekají stanice CS Film, CS Mini, Horor Film, KinoSvět TV a War Svět válek.

JOJ Group rozšířila svoje portfolio v České republice po akvizici Československé filové společnosti a stala se provozovatelem pěti tématických televizních programů a online videoportálu Film popular.

V poslední měsíc tohoto roku - konkrétně 1.12.2019, proběhne rebranding stanic. Název stanice CS Film zůstane nezměněn, mění se pouze grafika loga. Název stanice WAR - svět válek se změní na CS History. Program KinoSvět se promění v CS Mystery a Horor film se přejmenuje na CS Horror. Dětský kanál CS mini zanikne pouze jako značka a pásmo věnované dětem s největšími hity české animované a hrané tvorby bude součástí stanice CS Film.

CS film
CS film nabízí svým divákům bezkonkurenčně nejvyšší počet českých a slovenských filmů během každého dne a je stálicí televizního trhu v obou zemích. Je i koproducentem řady dětských seriálů, dokumentů z filmového prostředí a magazínů o českém filmu. Patří k nejoblíbenějším filmovým televizím, které vysílají v kabelových, satelitních a IPTV televizních sítích a každým rokem se počet jeho předplatitelů výrazně zvyšuje.
CS Film ke konci roku 2019 zahrne do svého programu a pod jeden brand tituly CS mini.

Pro své diváky nadále přinese:
- každý měsíc 180 českých a slovenských filmů pro celou rodinu
- pro náročného diváka filmová díla od zrodu naší kinematografie po současnost
- prostor vyhrazený komediím a veselohrám, ale i nepostradatelný kriminální, válečný a detektivní žánr
- začátky filmů každou sudou hodinu a nepřerušované reklamou

V roce 2020 nabídne stanice filmy jako Snowboarďáci, Kluci z hor, Z pekla štěstí 1 a 2, trilogii Bastardi, Anglické jahody, Ghetto no.1, Experti, Mrtvej brouk, Začátek světa, Zatraceni, Zdravý nemocný vlastimilený Brodský, Školní výlet, Obchodníci, Jedlíci, Modelky s.r.o., Tajemství pouze služební, i klasiky jako Pan Tau, Obchod na korze či Skalpel, prosím a mnoho dalších.

Součástí programu CS Film budou i největší hity dětské české a slovenské animované i hrané tvorby věnován dětem od tří do dvanácti let (původně vysílané v rámci CS mini).

CS Mystery
CS Mystery (bývalý Kinosvět) to je svět záhad a paranormálních jevů, svět válek i zločinů, ale i konspirací a alternativní historie. Cestování světem i vesmírem, objevování nečekaných, ale o to zajímavějších událostí, příběhů a skrytých tajemství. Dokumentární Kinosvět tak v prosinci 2019 nabude název CS Mystery, aby lépe vystihl její programovou nabídku. Změna také souvisí se sjednocením všech kanálů CS Film pod stejný brand.

CS Mystery přináší:
- dokumentární filmy či seriály
- žánry mystery, paranormal, krimi, války, cestování
- vysílaní sedm dní v týdnu
- vše s českým dabingem nebo české původní produkce

CS Mystery je unikátní v důrazu, který klade na původní českou a slovenskou tvorbu. Pracovali a pracují pro ni přední domácí lovci záhad - počínaje Stanislavem Motlem, Arnoštem Vašíčkem a Otomarem Dvořákem a třeba Milanem Zachou Kučerou či Paranormálním týmem.

Diváci se mohou těšit na nové sezony pořadů Případy FBI, Záhady živočišné říše, či novinky Hollywood Homicide, Shocking Truth a Mysteries of Space.

CS History
CS History (bývalá WAR TV) je tématická televize, která po novém nepřináší pouze pořady s vojenskou a konspirační tématikou, ale také historické pořady věnované širší škále témat. Právě proto se její název změnil na CS History, aby lépe vystihl její budoucí různorodější programovou nabídku. Příznivci vojenských dokumentů se však nemusí obávat, nadále jej najdou i na CS History v hojné nabídce.

CS History přináší:
- dokumenty z celého světa nadabované do češtiny a slovenštiny
- relace o historických bitvách i o moderních postupech vedení války
- seriály o špionáži, terorismu a hrozbách z vesmíru
- pořady o české a slovenské armádě
- sledování relací je nepřerušované reklamou

Diváci se v roce 2020 mohou těšit na sérii Záhady na bitevním poli, Great War Tour, Hrdinové nebes, War of the Worlds.

CS Horror
CS Horror (bývalý Horor film) je jediná stanice ve střední Evropě, která se specializuje na vysílání děsivých filmů a pořadů. Je určená pro diváky, kteří se rádi bojí, a noční sovy. Jej vysílání začíná o půlnoci a končí o 06:00 hod.

CS Horror přináší:
- tři až čtyři filmy temného žánru během večera
- zajímavosti z temného žánru
- sledování děsivých pořadů a chvilky hrůzy jsou nepřerušované reklamou

Fanoušci této stanice se mohou v roce 2020 podívat na tituly jako: Quiet Ones, Halloween II., Thing, Pact, Homecoming, The Boy a jiné.
tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: Písek
Trvání od: 7. listopadu 2019 09:00
Trvání do: 7. listopadu 2019 12:00
Vážení zákazníci, ve čtvrtek 7.11.19 bude v době od 9:00 do 12:00 probíhat výměna a nastavení kabelové technologie, z tohoto důvodu dojde k minimálně jednomu výpadku všech služeb. Délka výpadků bude maximálně 60 minut a bude se týkat ulic Truhlářská, Smrkovická, Tř. Přátelství, Nádražní, Preslova, Sovova, Heritesova, K. Čapka, Zeyerova a Husovo náměstí. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 7. listopadu 2019 04:00
Trvání do: 7. listopadu 2019 05:00
Vážení zákazníci, 7. a 11. listopadu dojde v době od 4:00 do 5:00 k výpadku internetu a některých TV programů na dobu 5 minut. Důvodem výpadku jsou konfigurační práce u společnosti O2. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Změna ve vysílání v DVB-T/T2 formátu v kabelovém rozvodu Elsat
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 4. listopadu 2019 08:00
Trvání do: 7. listopadu 2019 16:00
Změna ve vysílání v DVB-T/T2 formátu v kabelovém rozvodu Elsat

V návaznosti na zprávu, zveřejněnou v Infoservisu Elsat dne 12. 10. (Informace o přechodu pozemního tv vysílání na formát DVB-T2) oznamujeme našim účastníkům, že v kabelových rozvodech dojde k významné změně v týdnu od 4. 11. a případně i v dalším listopadovém týdnu. V pondělí 4. 11. bude změna provedena v Českých Budějovicích a další města (Písek, Týn atd.) budou následovat v dalších dnech v nespecifikovaném pořadí.

Účastníci, přijímající naši Omezenou nabídku nebo část Základní nabídky šířenou v pozemním vysílacím formátu si po provedení této změny nutně musí provést nové naladění svých televizorů a set top boxů! Nové kanálové/frekvenční obsazení této nabídky bude pro všechna města stejné (univerzální) dle rozpisu níže. Plus v jednotlivých městech budou ve starším pozemním formátu DVB-T šířeny ještě pozemní regionální multiplexy RS7, RS8, RS1, RS18 atd., podle toho, jak v kterém městě jsou tyto regionální muxy z pozemních vysílačů zachytitelné. A to až do té doby, do níž budou tyto muxy z pozemních vysílačů vysílat.
Bude stačit provést automatické proladění TVP a STB na novou nabídku a naladěné programy si uložit do předvoleb na svých přijímačích.
Systém ladění je pro každou značku a model trochu jiný, ale v zásadě se u televizorů vždy bude jednat o přibližně tento postup: Menu – Instalace – Digitální ladění – Automatické vyhledávání – Anténa/Pozemní – Úplné ladění – Start. Pochopitelně některé názvy a kroky se mohou pro různé modely lišit.

Tato změna je nutná a vynucená, a musíme ji provést v předstihu. Proto, aby po ukončení pozemního vysílání ve formátu DVB-T našim účastníkům, vybaveným pouze televizory set top boxy pro starší formát DVB-T úplně nezmizely tyto programy z obrazovek.

Za případné potíže s touto změnou spojené se omlouváme.


Pozemní tv multiplexy ve formátu DVB-T/T2 v kabelových rozvodech ELSAT – podzim 2019

Přechodová síť PS12 – kanál K 40 – 626 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Prima TV, Prima Cool, Zoom, Max, Krimi, Love, Barrandov TV, Kino Barr., Barr. Krimi, Barr. News, Óčko, Óčko Star, Šlágr, Šlágr 2, TV Noe, Nova TV, Nova Cinema, Seznam TV, Rádio Proglas

Přechodová síť PS11 – kanál K 41 – 634 MHz – formát DVB-T2 HEVC
ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD, ČT 24 HD, ČT Art HD, ČT :D HD
Rozhlas: Radiožurnál, Dvojka, Vltava, D-dur, Plus, Jazz, Wave, Junior

Přechodová síť PS13 – kanál K 42 – 642 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Nova TV, Nova 2, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Relax, Rebel, KinoSvět, JOJ Family, Prima Comedy Central, regionalnitelevize.cz, ABC TV

Mux Elsat E1 – kanál K 43 – 650 MHz – formát DVB-T
ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT :D/Art, TV NOE

Mux Elsat E2 – kanál K 44 – 658 MHz – formát DVB-T
NOVA TV, PRIMA TV, NOVA Cinema, PRIMA Cool, TV Barrandov, Kino Barrandov, Barrandov Krimi

Mux Elsat E3 – kanál K 45 – 666 MHz – formát DVB-T
PRIMA Zoom, PRIMA Max, PRIMA Krimi, PRIMA Love, SEZNAM TV, ÓČKO, ŠLÁGR

Mux Elsat E4 – kanál K 46 – 674 MHz – formát DVB-T
NOVA Action, NOVA Gold, NOVA 2, KINOSVĚT, ÓČKO Star, ŠLÁGR 2, REBEL


tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.