Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Programy regionalnitelevize.cz, NetViet, Power TV, Retro Music a JTV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. ledna 2020 16:00
Programy regionalnitelevize.cz, NetViet, Power TV, Retro Music a JTV

1. Program regionalnitelevize.cz, který vysílá regionální informace a reportáže z krajů, před několika dny ukončil vysílání z pozemních vysílačů v regionálním DVB-T muxu RS7 a přechodové DVB-T2 síti PS13 (pravděpodobně z finančních důvodů), odkud jsme ho nabírali do naší pozemní a kabelové digitální nabídky. Program byl tudíž dočasně nefunkční.
V kabelové digitální nabídce byl program dnes nahrazen ze satelitního zdroje, odkud zatím stále vysílá, a v našem DVB-C paketu č. 7 na kanálu SE 24 - 330 MHz je opět v provozu.
NIcméně v této souvislosti došlo zároveň ke změně kompresní normy z původní starší MPEG2 na novější MPEG4. Regionální televizi je nyní tedy možno naladit pouze na novějších televizorech a set top boxech s tunery kompatibilními s touto novější kompresní normou.
V naší pozemní DVB-T2 nabídce program regionalnitelevize.cz skončil bez náhrady.

2. Program pro vietnamskou komunitu v Evropě NetViet změnil satelitní transpondér (frekvenci), odkud ho nabíráme do naší kabelové digitální nabídky, proto byl také několik dní nefunkční. Dnes došlo k jeho přepnutí na nový zdroj signálu a program je opět v provozu: DVB-C paket č. 14 - kanál K 33 - 570 MHz.

3. Hudební stanice Power TV, která ukočila pozemní i satelitní vysílání již před koncem roku, svůj provoz pravděpodobně též z finančních důvodů již neobnoví. V naší kabelové digitální nabídce byla proto vyřazena ze seznamu programů v DVB-C paketu č. 8 - kanál SE 23 - 322 MHz. Stejně tak skončila i v pozemním regionálním DVB-T muxu RS8.

4. Hudební stanice Retro Music naopak byla nově zařazena do pozemního televizního vysílání, a to jak do pozemního regionálního DVB-T muxu RS8, tak i do přechodové DVB-T2 sítě PS13 - v kabelovém rozvodu Elsat kanál K 42 - 642 MHz.

5. Do přechodové DVB-T2 sítě PS13 byla nově zařazena i regionální zpravodajská a reportážní stanice Jihočeská televize (JTV).
Přechodová DVB-T2 sít PS13 - v kabelovém rozvodu Elsat kanál K 42 - 642 MHz.

Stanice Retro Music a Jihočeská TV budou v brzké době zařazeny i do DVB-T ELSAT muxu E4 - kanál K 46 - 674 MHz.
tisk
Varovné piktogramy a běžící infotext na programech České televize a dalších stanic
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 13. ledna 2020 09:00
Varovné piktogramy a běžící infotext na programech České televize a dalších stanic

V poslední době se na nás obracejí někteří naši zákazníci s dotazy ohledně varovných piktogramů a běžících textů na obrazovce u programů České televize, případně i u jiných programů. Tyto piktogramy a informační texty se týkají blížícího se přechodu pozemního televizního vysílání na nový vysílací formát DVB-T2 a zároveň upozorňují na konec staršího vysílacího formátu DVB-T. Česká televize pravděpodobně vysílá tyto piktogramy a upozornění plošně pro celou republiku, čili střídavě pro různé vysílače, u ostatních programů je to nejspíš podobné.O této záležitosti bylo toho v různých médiích v uplynulých měsících řečeno a napsáno mnoho. Ale jestliže jste zákazníky naší kabelové televize Elsat, platí pro vás následující:

Pokud se vám u některých programů (např. České televize) objevuje výše zmíněný varovný piktogram či běžící lišta s textem, znamená to, že přijímáte tyto programy v naší Základní nabídce v kabelovém digitálním formátu DVB-C ve standardním (SD) rozlišení. Pro tyto programy je nám do kabelového rozvodu doposud zdrojem signálu pozemní vysílání z televizního vysílače na Kleti v dosavadním starším vysílacím formátu DVB-T. Jak víte z médií, tento starší vysílací formát bude brzy končit a bude nahrazen novějším vysílacím formátem DVB-T2. Proto je u těchto programů plošně jejich poskytovateli zobrazován onen varovný piktogram a infotext. Na technickém řešení a přechodu na nový zdroj signálu pro naši kabelovou SD DVB-C nabídku nyní pracuje naše technické oddělení. Na provedení změny je zatím času dost, ukončení DVB-T formátu proběhne v našem kraji na vysílači KJeť až ve 2. polovině února, resp. v březnu. Po provedení změny zdroje signálu z naší strany bude u našich zákazníků pouze potřeba znovu naladit televizor či kabelový seto top box, protože některé programy budou v naší nabídce přesunuty na jiné místo (kanál/frekvenci) – to je nutné udělat z technických důvodů. Varovné piktogramy a infotexty pak pochopitelně z obrazovky zmizí.
O termínu změny a nutnosti přeladění budou naši zákazníci informováni předem v našem Infoservisu Elsat:
http://info.elsat.cz/

Připomínáme, že programů, jež vysíláme ve vysokém HD rozlišení (ČT HD, Novy HD, Primy HD, Barrandovy HD atp.) se tyto změny vůbec nijak netýkají a žádné piktogramy na nich vysílány nejsou, protože využívají jiné zdroje signálu než pozemní vysílání. Tudíž je možno je dále přijímat bez omezení a nutnosti přeladění.

A pro naše zákazníky, kteří nejsou vybaveni televizory či set top boxy pro kabelový formát DVB-C, ale pouze pro pozemní formáty DVB-T či DVB-T2 šíříme v naší nabídce obvyklé pozemně vysílané programy i v těchto pozemních formátech – jak ve starším DVB-T, tak i v novějším DVB-T2. Programy ve starším formátu DVB-T jsou za svým názvem označeny přídomkem E, tyto programy si sami vyrábíme konverzí z novějšího formátu a budeme je v nabídce šířit i nadále, i po ukončení staršího DVB-T formátu na pozemních vysílačích.
tisk
Masters: Nejlepších 16 hráčů snookerového světa
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 12. ledna 2020 08:00
Masters: Nejlepších 16 hráčů snookerového světa

V neděli 12. ledna startuje druhý turnaj snookerové trojkoruny. Eurosport bude z londýnského Alexandra Palace vysílat druhý ze tří nejvýznamnějších turnajů sezony – Masters. Nový vítěz Masters bude znám za týden, 19. ledna.
Obhájcem titulu je Judd Trump, který v loňském finále porazil Ronnieho O´Sullivana přesvědčivě 10:4. Pro vítěze je letos přichystána zvýšená prémie 250 tisíc liber. Nový vítěz Masters bude znám 19. ledna.

Masters se hraje se od roku 1975. Je to pozvánkový turnaj, kterého se účastní 16 nejlepších hráčů světa. Čtrnáct z nich je z Velké Británie – 10 Angličanů (o dva více než loni), 2 ze Skotska, po jednom zástupci mají Wales, Severní Irsko, Čína a Austrálie. Nasazenou jedničkou je obhájce Judd Trump.
Proti loňskému roku je v pavouku minimum změn, z nejlepší šestnáctky vypadli Luca Brecel a Ryan Day. Bohužel, letos nestartuje snookerová legenda Ronnie O´Sullivan. Sedminásobný vítěz Masters se rozhodl nenastoupit a údajně to není z osobních důvodů. Oznámil, že dělá spoustu věcí a nebyl by na Masters koncentrován na 100 procent.

Nejlepších osm hráčů světového žebříčku se neutká v prvním kole, proti nim byli nalosováni soupeři z dalších míst žebříčku:
Judd Trump vs Shaun Murphy
Ting Ťün-chuej (Ding Junhui) vs Joe Perry
Mark Selby vs Ali Carter
John Higgins vs Barry Hawkins
Neil Robertson vs Stephen Maguire
Mark Allen vs David Gilbert
Kyren Wilson vs Jack Lisowski
Mark Williams vs Stuart Bingham

Masters budou na Eurosportu komentovat Tomáš Kejla, Eva Poskočilová a Zdeněk Míka. Vysílání Eurosportu z Masters startuje 12. ledna ve 14:00 na programu E2.

Světový žebříček:
1. Judd Trump (Anglie)
2. Mark Williams (Wales)
3. Ronnie O´Sullivan (Anglie)
4. Mark Selby (Anglie)
5. Neil Robertson (Austrálie)
6. John Higgins (Skotsko)
7. Mark Allen (Severní Irsko)
8. Kyren Wilson (Anglie)
9. Ting Ťün-chuej (Čína)
10. Shaun Murphy (Anglie)
11. David Gilbert (Anglie)
12. Barry Hawkins (Anglie)
13. Jack Lisowski (Anglie)
14. Stuart Bingham (Anglie)
15. Stephen Maguire (Skotsko)
16. Joe Perry (Anglie)

Eurosport CZ a Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, foto: Eurosport CZ
tisk
Eurosport vysílá turnaj ATP v Adelaide a grandslam Australian Open
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 11. ledna 2020 08:00

 

Eurosport vysílá turnaj ATP v Adelaide a grandslam Australian Open

Od 12. do 18. ledna vysílá Eurosport tenisový turnaj ATP v australském Adelaide. Eurosport přinese svým divákům v lednu bohatý tenisový program, od neděle 19. ledna představí první grandslam sezony Australian Open.

Turnaj v Adelaide patří do kategorie ATP 250. Hlavním tahákem měla být světová dvojka Novak Djoković, ale nakonec nestartuje. Nasazenou jedničkou je domácí mladík Alex de Minaur (č. 18 na žebříčku ATP) a dvojkou Félix Auger-Aliassime (č. 21). Dohromady jim je 39 let, oba patří k největším nadějím světového tenisu. Na turnaji se objeví i Andrej Rubljov, Pablo Carreño Busta a Taylor Fritz.
ATP Adelaide má před sebou první ročník, v kalendáři ATP nahradil turnaj v Sydney. Hrát se bude na tvrdém povrchu v Memorial Drive Tennis Centre. Centrální kurt má kapacitu 5000 diváků.

Vysílání z Adelaide startuje 12. ledna od 7:00 hod. na Eurosportu 1, finále je na programu v sobotu 18. ledna od 8:25 hod. také na Eurosportu 1.
Tenisový program Eurosportu bude již v pondělí 19. ledna pokračovat prvním grandslamem roku Australian Open.

Eurosport se stává hlavní destinací pro tenisové fanoušky – v roce 2020 bude vysílat všechny čtyři grandslamy. Eurosport si totiž nově zajistil exkluzivní živá práva na Wimbledon pro Českou republiku a Slovensko v letech 2020 až 2023.
Navíc Eurosport již na podzim minulého roku uzavřel víceletou dohodu s ATP Tour pro Českou republiku a Slovensko. Od roku 2021 bude vysílat sérii 41 turnajů ATP Tour včetně všech 9 turnajů ATP Masters 1000 a ATP Finals.

Eurosport CZ a Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, foto: Eurosport CZ
tisk
PF 2020
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 24. prosince 2019 08:00
Trvání do: 3. ledna 2020 16:00

Krásné prožití svátků vánočních, příjemně stráveného Silvestra a hodně štěstí, zdraví, úspěchů a spokojenosti do nového roku 2020 všem našim účastníkům přejí zaměstnanci kabelové televize Elsat.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.