Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Cyklistický program Eurosportu do konce března 2020
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 16. února 2020 10:00
Cyklistický program Eurosportu do konce března 2020

Celkem 19 etapových i jednodenních závodů do konce března na Eurosportu. Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche, Paříž – Nice, Tirreno – Adriatico, Milán – San Remo, Gent – Wevelgem atd.

Letošní vysílání silniční cyklistiky na Eurosportu odstartovalo už 26. ledna úvodní etapou argentinského závodu Vuelta a San Juan Internacional. A cyklistický program Eurosportu pojede naplno až do konce sezony. Cyklistické závody vysílá Eurosport na obou programech Eurosport 1 a Eurosport 2. O dalších podrobnostech cyklistického programu Eurosportu budeme diváky pravidelně informovat v článcích na našich webových stránkách i na facebookovém profilu.

Clasica de Almeria 16. 2.
Okolo Andalusie 19. – 23. 2.
Okolo Algarve 19. – 23. 2.
UAE Tour 23. – 29. 2.
Omloop Het Nieuwsblad 29. 2.
Kuurne – Brusel – Kuurne 1. 3.
Okolo Tchaj-wanu 1. – 5. 3.
GP Le Samyn 3. 3.
Strade Bianche 7. 3.
Paříž – Nice 8. – 15. 3.
Tirreno – Adriatico 11. – 17. 3.
Nokere Koerse 18. 3.
GP de Denain 19. 3.
Bredene Koksijde Classic 20. 3.
Milán – San Remo 21. 3.
Okolo Katalánska 23. – 29. 3.
Brugge-De Panne 25. 3.
E3 Classic 27. 3.
Gent – Wevelgem 29. 3.

Eurosport CZ a Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, foto: Eurosport CZ
tisk
MS v biatlonu na Eurosportu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 15. února 2020 10:00
MS v biatlonu na Eurosportu

Eurosport je domovem zimních sportů včetně světového biatlonu, v průběhu roku vysílá kompletní program světového poháru. A svým divákům představí i všechny závody MS v biatlonu, které se koná v italském zimním středisku Anterselva od 13. do 23. února.

Nejlepší biatlonisté světa budou soutěžit o dvanáct sad medailí. Z minulého MS ve švédském Östersundu česká výprava medaili nepřivezla, dominovalo Norsko s pěti zlatými a celkově devíti medailemi. Anterselva patří k tradičním biatlonovým střediskům, v nichž se jezdí závody SP. V loňském roce tam vyhrála sprint SP největší česká naděje Markéta Davidová, v závodě s hromadným startem byla poté druhá.

MS budou na Eurosportu komentovat dlouholetí biatlonoví komentátoři Michal Šíma a Béla En.

Předběžné ŽIVÉ vysílání Eurosportu 1 z MS v biatlonu:

13. února - 14:35 . smíšená štafeta
14. února - 14:15 . sprint, ženy
15. února - 14:40 . sprint, muži
16. února - 12:45 . stíhací závod, ženy
16. února - 14:45 . stíhací závod, muži
18. února - 14:05 . vytrvalostní závod, ženy
19. února - 14:05 . vytrvalostní závod, muži
20. února - 15:15 . smíšený závod dvojic
22. února - 11:45 . štafeta, ženy
22. února - 14:45 . štafeta, muži
23. února - 12:00 . závod s hromadným startem, ženy
23. února - 14:30 . závod s hromadným startem, muži

Eurosport CZ a Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, foto: Eurosport CZ
tisk
Ve čtvrtek 20. 2. výluka vysílačů Kleť a Mařský vrch
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. února 2020 10:00
Ve čtvrtek 20. 2. výluka vysílačů Kleť a Mařský vrch

Převzato z Internetu (server parabola.cz):

Příští čtvrtek, tj. 20. února 2020 proběhne další výluka televizního vysílání. Tentokrát se bude týkat domácností, které přijímají pozemní vysílání z vysílačů České Budějovice - Kleť a Vimperk - Mařský vrch.
Výluka na obou vysílačích bude probíhat od půlnoci do 12. hodiny. Důvodem je plánovaný přechod vysílačů na technologii DVB-T2.
V uvedeném časovém rozsahu nebude možné přijímat DVB-T multiplex 1 České televize, dále multiplex 2 a multiplex 3 (jen Kleť) s komerčními programy a také DVB-T2 přechodové multiplexy 11 a 12 (PS11 a PS12).

V uvedeném termínu budou na vysílačích Kleť a Mařský vrch zapnuty a aktivovány finální DVB-T2 sítě M21 (Česká televize), M22 a M23, provozované společností České Radikomunikace.
Zároveň v uvedeném termínu pravděpodobně dojde k výluce - vypnutí DVB-T muxu 4 a přechodové sítě PS13, provozovaných společností Digital Broadcasting. A dále k zapnutí a aktivaci finální DVB-T2 sítě M24.

Pozemní DVB-T2 multiplexy z vysílačů Kleť a Mařský vrch s českými celoplošnými programy jsou pro společnost Elsat zdrojem signálu i pro programy v naší kabelové DVB-C (některé programy v SD rozlišení) a pozemní DVB-T E a DVB-T2 nabídce.
Proto během výše uvedené výluky dojde k výpadku těchto programů i v našich nabídkách.
Po aktivaci finálních DVB-T2 sítí M21 - M24 na obou vysílačích musí naši technici provést příslušnou úpravu signálových parametrů na naší přijímací technologii a následně budou příslušné programy v naší DVB-C a DVB-T E nabídce opět zprovozněny.

Celoplošných českých programů (ČT, Novy, Primy, Barrandovy aj.), šířených v naší kabelové DVB-C nabídce v HD rozlišení, se výše uvedená výluka a výpadek programů nijak netýká!

U naší pozemní nabídky ve formátu DVB-T2 je situace trochu komplikovanější. Po zapnutí finálních DVB-T2 sítí na obou vysílačích bude nutno provést úpravu signálových parametrů na přijímací technologii manuálně na našich hlavních stanicích přímo v jednotlivých městech. Tato operace bude provedena postupně a zabere až několik dní.
Zároveň s tím dojde k částečné změně kanálového/frekvenčního rozložení sítí M21 - M24 v naší DVB-T2 nabídce. Na televizorech a set top boxech u našich účastníků bude proto nutno provést nové naladění této DVB-T2 nabídky, obvyklým způsobem.

Za případné potíže s touto výlukou a změnami spojené se omlouváme.

Nové složení a kanálové rozložení bude v pozemní DVB-T2 nabídce Elsat od 20. 2. takto:

Finální síť/mux M21 – kanál K39 – 618 MHz – formát DVB-T2 HEVC
ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD, ČT 24 HD, ČT :D/Art HD, ČT 1 SM/JM HD
Rozhlas: Radiožurnál, Dvojka, Vltava, D-dur, Plus, Jazz, Wave, Junior

Finální síť/mux M22 – kanál K40 – 626 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Prima TV, Prima Cool, Zoom, Max, Krimi, Love, Barrandov TV, Kino Barr., Barr. Krimi, Óčko, Óčko Star, Šlágr, Šlágr 2, TV Noe, Nova TV, Nova Cinema, Seznam TV, CNN Prima News, Prima +1, Rádio Proglas

Finální síť/mux M23 – kanál K41 – 634 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Barrandov HD, Kino Barrandov, Barrandov Krimi, Šlágr, Šlágr 2, TV Noe, Seznam HD, Nova TV, Nova Cinema

Finální síť/mux M24 – kanál K42 – 642 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Nova TV, Nova 2, Nova Action, Nova Gold, Relax, Rebel, Rebel 2, CS Mystery, JOJ Family, Prima Comedy Central, ABC TV, JTV, Klenot TV, Galerie, Retro Music
tisk
AKCE JARO 2020
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 12. února 2020 08:00
Vážení televizní diváci, 

opět přichází naše jarní akce únor/březen 2020

platná od 12. února
2020


Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi, pro připojení k Internetu a také na zřízení služby Elsat on-line TV.

Akce dále platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku, HD Rozšířenou nabídku a digitální filmovou Pay TV nabídku (filmové kanály HBO a Cinemax).

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2020.pdf

Využijte našich výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!
Další informace a kontakty naleznete na našem webu
www.elsat.cz
tisk
Informace o změnách v kabelové digitální DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 24. ledna 2020 10:00
Informace o změnách v kabelové digitální DVB-C nabídce

Vážení zákazníci, protože se již znatelně přiblížilo vypnutí stávajících DVB-T multiplexů na vysílači Kleť a přechod na finální DVB-T2 sítě (únor/březen 2020), musíme po podzimní 1. fázi změn v našich nabídkách nyní přistoupit k neméně důležité 2. fázi.
Podzimní 1. fáze se týkala naší pozemní nabídky ve formátech DVB-T/T2, včetně Omezené nabídky.
Nynější 2. fáze se bude týkat programů ve standardním SD rozlišení, v naší kabelové DVB-C nabídce šířených v paketech A a B na kanálech SE21 a SE22. Do těchto paketů se doposud pozemní programy nabíraly právě z brzy vypínaných pozemních DVB-T muxů (jsou na nich zobrazovány známé varovné piktogramy). Tím by tyto naše DVB-C pakety ztratily zdroj signálu a programy v nich by přestaly fungovat. Musíme proto včas přistoupit k vytvoření jejich náhrady, aby nám i vám naše DVB-C programová nabídka v SD rozlišení fungovala i nadále.

V následujících dvou týdnech proto budou oba DVB-C pakety A a B na kanálech SE21 a SE22 postupně vypnuty (byly zpracovávány a šířeny místně přímo z hlavních stanic v jednotlivých městech, nikoliv dálkově z ČB jako ostatní programy).
A místo nich byly vytvořeny nové dva DVB-C pakety 15 a 16, již šířené dálkově z ČB. Tyto pakety byly nově spuštěny ve všech našich kabelových rozvodech na nových tv kanálech K 31 (554 MHz) a K 32 (562 MHz). Nové pakety obsahují víceméně stejné programy jako stávající pakety A a B, pouze jsou trochu jinak uspořádány. U všech programů je přítomno EPG a u některých i teletext a HbbTV. Tyto nové pakety si tedy musí zákazníci nově naladit na televizorech a set top boxech. Bude stačit provést automatické proladění TVP a STB na novou nabídku a naladěné programy si uložit do předvoleb na svých přijímačích.
Systém ladění je pro každou značku a model trochu jiný, ale v zásadě se u televizorů vždy bude jednat o přibližně tento postup: Menu – Instalace – Digitální ladění – Automatické vyhledávání – Kabel – Úplné ladění – Start. Pochopitelně některé názvy a kroky se mohou pro různé modely lišit.

Tato změna je nutná a vynucená, a musíme ji provést takto v předstihu. Proto, aby našim účastníkům, vybaveným staršími televizory a set top boxy pro příjem kabelového digitálního formátu DVB-C pouze v SD rozlišení a kompresní normě MPEG2 dotčené programy za krátký čas úplně nezmizely z obrazovek a fungovaly i nadále.
Z technologických důvodů zároveň není možné zachovat tyto programy v původních DVB-C paketech na původních pozicích a bylo nutné spustit dva nové pakety na jiných frekvencích, jež je nutno nově naladit.

Předběžně stanovené termíny pro vypnutí stávajících DVB-C paketů A a B jsou následující:
úterý 28. 1 České Budějovice
čtvrtek 30. 1. Týn nad Vltavou
pondělí 3. 2. Vimperk
úterý 4. 2. Písek
čtvrtek 6. 2. Český Krumlov, Kaplice
Doporučujeme nově naladit televizory a STB až poté, co programy na původních pozicích budou vypnuty a zmizí z předvoleb. Zabráníte tak duplicitnímu naladění stejných programů na dvou předvolbách.

Většina programů v obou vypínaných/nově spouštěných paketech je v naší DVB-C nabídce šířena i v HD rozlišení a mohou je přijímat a sledovat všichni naši zákazníci, kteří jsou již vybaveni novějšími televizory a STB pro příjem programů v kompresní normě MPEG4.
Všech programů v HD rozlišení se výše uvedené změny nijak netýkají!

Obsazení nově spouštěných DVB-C paketů 15 a 16:
DVB-C QAM 15 - frekvence 562 MHz – QAM 256
ČT 1
ČT 2
ČT 24
ČT Sport
ČT :D/Art
TV Barrandov
Kino Barrandov
Barrandov Krimi
Seznam TV
Šlágr TV

DVB-C QAM 16 - frekvence 554 MHz – QAM 256
NOVA TV
NOVA Cinema
PRIMA TV
PRIMA Cool
PRIMA Zoom
PRIMA Max
PRIMA Krimi
PRIMA Love
ÓČKO
ÓČKO Star

Za případné potíže s těmito změnami spojené se omlouváme.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.