Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
HD je samozřejmost. HBO zrušila index HD v logu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 6. září 2019 11:00

HD je samozřejmost. HBO zrušila index HD v logu

Televizní vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) je již naprostá samozřejmost, proto se provozovatel prémiových filmových kanálů HBO a Cinemax rozhodl učinit zásadní krok - v HD distribucích již nepoužívá v logu index HD.

Ať si divák nyní zvolí HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD, Cinemax HD či Cinemax2 HD u žádné z těchto pěti stanic již nenajde v logu označení HD.

U operátorů televizních služeb se již běžně nacházejí vyjmenované stanice v HD rozlišení a navíc původní SD verze jsou postupně stahovány z programových rastrů poskytovatelů televizních služeb. Nemá proto smysl zbytečně uvádět, že se jedná o HD distribuci.

Provozovatel kanálů HBO a Cinemax zároveň pracuje na zlepšení technické kvality svých programů. Distribuční signál, který poskytuje televizním operátorům, navýší datový tok.

Zlepší se i nabídka zvukových stop. Hlavní kanál HBO HD bude nadále poskytován s dabingem se zvukem v Dolby Digital. Zatímco HBO2 HD a HBO3 HD budou mít AC3 stopu jen u původní jazykové verze. Programy Cinemax HD a Cinemax2 HD budou zatím poskytovány bez zvukové stopy v Dolby Digital. Nicméně v tomto směru se chystají změny a také tyto programy budou opatřeny prostorovým zvukem. Termín zatím nebyl stanoven.

 

tisk
Výluka pozemního vysílače na Kleti
Lokalita: České Budějovice, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - kabelové rozvody Elsat
Trvání od: 20. srpna 2019 06:00
Trvání do: 20. srpna 2019 15:00
Na úterý 20. 8. v čase 06.00 - 15.00 hlásí společnost České Radiokomunikace plánovanou výluku televizního a rozhlasového vysílání na pozemním vysílači Kleť. Důvodem výluky je provádění pravidelné kontroly anténních systémů, údržby energetiky a vysílací technologie. Výluka probíhá bez náhrady vypnutého signálu.
Výluka se týká pozemních digitálních multiplexů 1,2 a 3 ve formátu DVB-T a přechodových sítí 11 a 12 ve formátu DVB-T2 a tím i všech programů v těchto multiplexech šířených.

Protože toto pozemní vysílaní je pro nás jakožto kabelového operátora zdrojem některých programů v SD rozlišení do našich nabídek, budou tyto programy po dobu odstávky vysílače mít výluku i v kabelových rozvodech Elsat - jak v digitálních, tak v analogové nabídce.
Programy v HD rozlišení v DVB-C nabídce, nabírané z jiných zdrojů, nebudou touto plánovanou výlukou nijak dotčeny.

Za případné potíže s touto výlukou spojené se omlouváme.
tisk
Změna pracovní doby v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 14. srpna 2019 13:42
Trvání do: 23. srpna 2019 13:42
Vážení zákazníci, z důvodu nemoci bude v týdnu od 12. do 16.8.2019 uzavřena kancelář v Písku. V týdnu od 19. do 23.8.2019 bude kancelář otevřena pouze ve středu 21.8.2019 v časech 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00. Umlouváme se potíže s tím spojené.
tisk
Program TV5 vyřazen z nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. srpna 2019 09:00
Francouzská všeobecně zaměřená televizní stanice TV5 byla nedávno vyřazena z naší kabelové digitální nabídky.

Důvodem vyřazení je skutečnost, že bohužel došlo k nedohodě s jejím provozovatelem, resp. jeho českým zastoupením v tom smyslu, že program, který až donedávna byl na základě oboustranné dohody v naší nabídce šířen bezplatně, byl nyní zpoplatněn. A to tak, že za jeho šíření od nás jakožto kabelového operátora jeho provozovatel požaduje poměrně značnou částku. To však nemůžeme akceptovat, protože bychom v tomto duchu museli navýšit měsíční poplatek za KT, a to je pro nás nepřijatelné.
V současné době je tedy možné ve francouzštině sledovat programy France 24 a Euronews.
Pokud by se situace změnila, bude program TV5 do nabídky opět zařazen.
tisk
Uzavření kanceláře v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 12. srpna 2019 10:08
Trvání do: 16. srpna 2019 13:00
Vážení zákazníci, z důvodu nemoci bude tento týden uzavřena kancelář v Písku. Umlouváme se potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.