Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Dětská televizní stanice TUTY ukončila vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 12. března 2019 13:00
Dětská televize TUTY dnes ukončila z ekonomických důvodů svůj provoz. Tím tedy tento program končí v naší digitální kabelové i pozemní (DVB-C & DVB-T) nabídce.

Více informací v článku převzatém ze serveru Digizone:

Dnes v poledne ukončí své vysílání dětská stanice Tuty, důvody konce jsou "ekonomické"

Dětská televize TUTY
dnes rozeslala svým partnerům dopis, kterým oznamuje ukončení činnosti. Konkrétně uvádí, že dne 12. března dochází ve 12 hodin k ukončení vysílání naší televizní stanice pro děti a mládež Tuty TV. Informaci potvrdil serveru DigiZone obchodní ředitel stanice Pavel Bouček, podle něhož dojde k vypnutí dnes v poledne „na 99 procent“.
Stanici opustil její původní investor a managementu se nepovedlo navázat novou spolupráci. Údajně měli zástupci Tuty jednat třeba se společností Active (dříve Lagardere Active), která provozuje mimo jiné dětské rádio Pigy. Po definitivním vypnutí a ukončení spolupráce s obchodními partnery je ale případný restart značky Tuty víceméně vyloučen, uvedl pro DigiZone Bouček.
Stanice zahájila vysílání v červnu 2017 a vysílala denně v rozmezí od půl šesté dáno do deseti hodin večer. Převážnou část programu tvořily zahraniční animované seriály, ale produkovala i vlastní lifestylové pořady pro mládež. V cílové skupině diváků ve věku od čtyř do čtrnácti let dosahovala podíl jednoho procenta na sledovanosti.
Důvody pro naše rozhodnutí mají ekonomický charakter. Například náklady na trasování signálu jsou již nyní v regionálním síti RS8 Českých radiokomunikací v poměru ceny a výkonu velmi vysoké. Navíc se ukázalo, že v rámci systému DVB-T2 je pro menší soukromou televizi se zaměřením na primární cílovou skupinu děti a mládež budoucnost z finančního hlediska v podstatě nemožná, uvádí se v rozeslaném vyjádření.

  
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: Písek
Trvání od: 12. března 2019 06:00
Trvání do: 12. března 2019 07:00
Vážení zákazníci, zítra 12.3.19 bude v době od 6:00h probíhat konfigurace řídící jednotky pro internet. Z tohoto důvodu dojde k výpadku internetu přibližně na 30 minut. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Nový program Power TV, EPG u HD programů skupiny Nova
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 11. března 2019 15:30
Do kabelové digitální nabídky byla dnes přidána hudební stanice Power TV - DVB-C paket 8 - kanál SE 23 - frekvence 322 MHz, modulace QAM 256.

Zároveň bylo dnes obnoveno EPG (informace o pořadech) u HD programů skupiny NOVA - Nova HD, Nova Cinema HD, Nova Sport 1 HD a Nova Action HD. K jeho výpadku došlo při předsilvestrovské havárii (vytopení) hlavní stanice KT v Č. Budějovicích. K obnovení EPG bylo nutné vygenerování EIT licence od fy Cisco na aktuálně použitou záložní technologii, licence konečně dorazila minulý týden.
Za výpadek EPG u programů Nova se omlouváme.
Již v únoru bylo obnoveno EPG u programů AMC a CS Film/CS mini.
tisk
Filmový kanál HBO v SD rozlišení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 8. března 2019 16:00
V DVB-C paketu č. 10 (kanál K 38 - 610 MHz) je nyní znovu dostupný filmový kanál HBO v SD rozlišení, který měl výpadek v důsledku havárie hlavní stanice KT v Č. Budějovicích na konci loňského roku.

Program obsahuje volitelnou českou a anglickou zvukovou stereo stopu, dále českou 5.1 Dolby Digital stopu a v některých případech jsou k dispozici i volitelné české a anglické titulky.
EPG zatím není dostupné, bude doplněno později, až od výrobce dorazí další nové komponenty potřebné odbavovací technologie.
tisk
Uzavření kanceláře v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 4. března 2019 08:00
Trvání do: 6. března 2019 17:00
Vážení zákazníci, z důvodu nemoci bude omezena provozní doba kanceláře v Písku. Pondělí, úterý a středa - uzavřeno. V následujících dnech bude kancelář otevřena již normálně. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.