Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek internetového připojení
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov, Týn nad Vltavou
Trvání od: 29. května 2019 06:30
Trvání do: 29. května 2019 08:00
Vážení zákazníci, zítra ve středu 29.5.2019 v době od 6:30 do 8:00 bude probíhat přepojení řídící jednotky a její konfigurace pro internet. Z tohoto důvodu dojde v uvedenou dobu k výpadku internetu. Odhadovaná délka výpadku je 30 minut. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: České Budějovice - Větrná
Trvání od: 28. května 2019 08:00
Trvání do: 28. května 2019 12:00
Vážení zákazníci, zítra od 8:00 do 12:00 bude docházek k výpadkům všech námi provozovaných služeb. Délky jednotlivých výpadků nepřesáhnou 30 minut. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: Český Krumlov
Trvání od: 28. května 2019 06:30
Trvání do: 28. května 2019 08:00
Vážení zákazníci, zítra v úterý 28.5.2019 v době od 6:30 do 8:00 bude v Krumlově probíhat přepojení řídící jednotky pro internet. Z tohoto důvodu dojde v uvedenou dobu k výpadku internetu. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výluka programů v digitální i analogové nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 27. května 2019 09:00
Trvání do: 27. května 2019 16:00
Vážení zákazníci

oznamujeme tímto, že v pondělí 27. 5. v dopoledních hodinách cca od 9.00 bude probíhat výměna další klíčové součásti technologie pro odbavování kabelové digitální DVB-C nabídky v Č. Budějovicích. Jedná se o poslední velkou položku technologie v rekonstrukci hlavní stanice po předsilvestrovské havárii.
Dále v rámci této operace bude provedeno i bezpečnostní naklonování SSD disků našich digitálních transkodérů. Z tohoto důvodu dojde v tento den dopoledne k několika kratším výpadkům části kabelové DVB-C nabídky a v menší míře také části analogové nabídky.
Jedná se o náhradní termín pro provedení technické operace, která měla původně proběhnout v pondělí 13. 5., ale bohužel z technických důvodů se nezdařila.

Za případné potíže s tímto výpadkem spojené se omlouváme.
tisk
V červnu na AMC startuje pátá sezona Fear the Walking Dead
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. května 2019 10:00
V červnu na AMC startuje pátá sezona Fear the Walking Dead

Na začátku června startuje na televizní stanici AMC pátá sezona oblíbeného seriálu Fear the Walking Dead. Tato úspěšná show od tvůrců Roberta Kirkmana a Davea Ericsona se odehrává v postapokalyptickém světě.
Podobně jako její mateřský seriál The Walking Dead se příběh točí okolo skupiny lidí bojující o život s krvelačnými zombie. První díl páté série můžete sledovat na AMC v pondělí 3. června ve 22:00. A jelikož jde už o pátou řadu, připravili jsme si pro Vás pět zajímavostí, které jste o seriálu nejspíš nevěděli.

1. Fear the Walking Dead není prequel k populárnímu seriálu The Walking Dead. Ačkoliv první řada FTWD se odehrává v době, kdy je hlavní postava Rick Grimes v kómatu, neznamená to nutně, že předchází ději TWD. Tvůrci seriálu FTWD považují seriál více jako paralelní příběh nebo doprovodné dílo k TWD.

2. Ačkoliv to původně nebylo zamýšleno, děje obou seriálů se propojují. Když tvůrci oznámili crossover, fanoušci dlouho spekulovali o tom, kdo se v seriálu objeví. Dnes už fanoušci ví, že se k hrdinům z FTWD připojil Morgan Jones, jeden z hlavních členů skupiny Ricka Grimese a také klíčová postava seriálu. Byl to právě Morgan, kdo v první sérii nasměroval Ricka na cestu k nalezení své rodiny. Morgan se v seriálu objevil znovu v pozdějších sériích, ale nakonec skupinu opustil a vydal se najít své místo ve světě. Od čtvrté série ho můžeme vidět v FTWD, kde se připojil k hlavním hrdinům a stal se stálým členem skupiny přeživších.

3. Tvůrci Kirkman a Erickson chtěli v názvu seriálu použít výraz „The Walking Dead“. Zvažovali The Walking Dead: Los Angeles, ale nakonec se rozhodli vyhnout klišé v podobě pouhého přidání místa děje na konec názvu. Konečnému Fear the Walking Dead předcházelo nespočet různých názvů, a dokonce i v době, kdy probíhalo natáčení první série byli producenti stále nerozhodnutí o konečném pojmenování. Do té doby, než byl seriál konečně pojmenován, používali producenti pro show pracovní název Cobalt.

4. Seriál se zaměřuje více na postavy a jejich osobní příběhy než na popisování příčiny apokalypsy. Erickson prohlásil, že se inspiruje skutečnými příběhy při tvorbě postav, které mu pomáhají lépe formovat celou show. Přiznal ale také, že příčina vypuknutí apokalypsy ve světě živých mrtvých by se mohla podobat viru Ebola, který známe z našeho světa. Seriál si nebere servítky a během minulých řad jsme ztratili více jak 11 důležitých postav. Přišli jsme o jeden z nejdůležitějších charakterů Nicka Clarka, Griseldu Salazar nebo Ofélii Salazar. Co přinese pátá řada za nečekané zvraty uvidíme již brzy.

5. Herci museli většinu času natáčení předstírat, že je horko, ale ve skutečnosti jim musela být pořádná zima. Pilotní díl se sice natáčel v LA, kde se odehrává i samotný příběh, poté se však produkce přemístila do Vancouveru, kde zůstala až do čtvrté série, kdy se natáčení přesunulo zpět do USA, konkrétně do Austinu v Texasu. Průměrná teplota je ve Vancouveru zhruba o 7 stupňů nižší než v Los Angeles.

O páté sezoně Fear the Walking Dead
Mise skupiny je jasná: najít ty, co přežili, a pomoci proměnit to, co ze světa zbylo, v trochu lepší místo. Odhodlaný a neústupný Morgan Jones vede skupinu na základě filosofie pramenící z pojmů benevolence, komunity a naděje. Každá postava věří, že pomoc druhým jí umožní překonat zlo zatěžující minulost. Ale zasloužit si důvěru není snadné. Mise zaměřená na pomoc druhým prodělává poslední zkoušku, když se naše skupina ocitne na zakázaném území, které její členy nutí postavit se čelem nejen k vlastní minulosti, ale i ke svému strachu. Pouze dokáží-li čelit těmto obavám, mohou členové skupiny najít zcela nový způsob života, který je navždy změní.

zdroj: AMC
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.