Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 24. září 2018 08:00
Trvání do: 24. září 2018 12:00
Vážení zákazníci, v pondělí 24.9.2018 dojde k výpadku Internetu a kabelové televize, důvodem jsou plánované práce na rozvodu společnosti E.ON. Výpadek se bude týkat ulic Klostermannova, Mírová, Palackého, Smetanova. Délka výpadku nelze zatím přesně stanovit, záleží jak se nám podaří zajistit záložní zdroj energie. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek programů
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. září 2018 21:00
Vypadá to, že bouře Fabienne, která kolem 20. hodiny zasáhla Prahu, způsobila nějakou vážnější závadu v datacentru nebo na optické trase do Budějovic. Televizní programy, které z datacentra SITEL k nám do Budějovic dostáváme (především programy skupin NOVA a PRIMA v HD rozlišení) mají nyní výpadek. Jedná se o záležitost mimo naši kontrolu, předpoklad obnovení dodávky signálu je po opravě závady snad v průběhu noci, pokud Fabienne nezpůsobí ještě další škody.
Většina závadou dotčených programů by měla fungovat bez omezení v SD rozlišení z pozemního zdroje, samozřejmě taktéž pokud bouře nezpůsobí nějaké škody i na pozemním vysílači.
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 20. září 2018 04:00
Trvání do: 20. září 2018 06:00
Vážení zákazníci, ve čtvrtek 20.9.2018 dojde ke krátkému výpadku Internetu, důvodem je upgrade sítového prvku společnosti O2. Délka výpadku je odhadována na 2 minuty. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Drobné výpadky signálu na programech ČT HD v DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 19. září 2018 16:00
Trvání do: 20. září 2018 16:00
Drobné výpadky signálu na programech ČT HD v DVB-C nabídce

Přibližně od počátku září jsme se my i naši zákazníci potýkali s většími či menšími drobnými výpadky a fragmentací obrazu na všech programech ČT HD v kabelové digitální nabídce v DVB-C paketech č. 8 a 14. Původně předpokládané navýšení kapacitní rezervy, spojené s vyřazením duplicitních derivátů Barrandov TV v SD rozlišení z paketu 8 nevedlo k žádanému výsledku.

Po důkladných analýzách a testech v posledních dvou týdnech jsme však pravděpodobně konečně dospěli k vyřešení problému se zmiňovanou chybovostí. Zdá se, že koncem srpna došlo v satelitním streamu, z nějž programy ČT HD nabíráme, k úpravě nastavení přenosových parametrů streamu, pravděpodobně za účelem zvýšení kvality přenášeného signálu. Tato úprava však bohužel měla zároveň za následek určitou nekompatibilitu s naší přijímací a decryptovací technologií a tím nárůstu chybovosti.
Po analýze a vyvození závěrů jsme provedli určitou úpravu na naší technologii a signál všech programů ČT HD by nyní měl již být v pořádku, datový analyzátor již nevykazuje přítomnost žádných chyb jak tomu bylo předtím. Máme samozřejmě na mysli chyby, které vznikaly v digitálním řetězci při zpracování na naší technologii. Tedy nikoliv chyby na signálové straně např. při zhoršených příjmových podmínkách, špatném počasí atp. Nebo naopak u koncového zákazníka při závadě na kabeláži, atd.

Za potíže s těmito výpadky u programů ČT HD se našim zákazníkům velice omlouváme. Bylo to velmi nepříjemné i pro nás, hledání příčiny a hlavně jejího vyřešení bylo hodně náročné a obtížné. Tyto věci nejsou zcela exaktní, vše bylo potřeba zjistit měřením, testy, analýzou, ověřováním a postupným vyloučením možných příčin problému. Děkujeme za pochopení.
tisk
Program TV Paprika nyní v normě MPEG4 AVC
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 18. září 2018 10:30
Program TV Paprika nyní v normě MPEG4 AVC

Upozorňujeme naše účastníky, že kulinářský program TV Paprika přešel rozhodnutím svého provozovatele z původní normy MPEG2 do novější normy MPEG4 AVC. Stalo se tak společně s přechodem na lokalizovanou česko-slovenskou verzi tohoto programu.
K jeho zdárnému přijmu je tedy potřeba televizor nebo set top box vybavený tunerem pro příjem této normy MPEG4 a kodeku AVC. Na TVP a STB, kompatibilních pouze se starší normou MPEG2, bude u tohoto programu funkční pouze zvuk!

Program TV Paprika je šířen v naší kabelové digitální nabídce v DVB-C paketu č. 2 na kanálu SE 30 - 378 MHz a je součástí naší Rozšířené nabídky, je tedy kódován!
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.