Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: České Budějovice - Plzeňská ulice
Trvání od: 7. února 2019 08:00
Trvání do: 7. února 2019 11:00
Vážení zákazníci. Ve čtvrtek 7.2.2019 v době od 8h do 11h budou probíhat plánované práce na zařízení distribuční soustavy E.ON Distribuce, a.s. a bude dočasně přerušena dodávka elektrické energie. Z tohoto důvodu nepůjde kabelová televize a Internet. Výpadek se bude týkat ulic Čéčova, Plzeňská, Průběžná a U trojice. Omlouváme se za případné potíže.
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: Písek
Trvání od: 5. února 2019 09:30
Trvání do: 5. února 2019 11:00
Vážení zákazníci, zítra v době od 9:30 do 11:00 bude v Písku probíhat údržba záložního napájecího zdroje. Z tohoto důvodu může dojít ke krátkému výpadku internetového připojení. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Úprava technologie v Českých Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 29. ledna 2019 08:00
Dnes v průběhu celého dne až do odpoledne bude na hlavní stanici v Českých Budějovicích probíhat optimalizace části technologie kabelové televize. Z toho důvodu bude během dne docházet ke krátkým výpadkům některých programů v analogové nabídce.
Za případné potíže s tímto spojené se omlouváme.
tisk
Filmové kanály HBO a Cinemax a Cinemax v SD rozlišení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 24. ledna 2019 14:00
Jak jsme již několikrát informovali, v důsledku předsilvestrovské havárie (vytopení hlavní stanice v ČB - více v Infoservisu Elsat) došlo také k poruše IP multidecryptoru pro zpracování HBO multicastu v SD rozlišení (zatekla do něj voda a po zkratu vyhořel). Tento multidecryptor zpracovává programy HBO 1, 2 a 3 a Cinemaxy 1 a 2 v SD rozlišení, proto tyto programy nebyly až do dneška dočasně dostupné v nabídce, jelikož přijímač je v opravě. Po dobu výluky byly v nabídce volně dostupné pouze filmové kanály HBO HD, HBO 2 HD a Cinemax HD (tedy ve vysokém rozlišení).
Včera však konečně dorazil od poskytovatele náhradní kus a dnes byl multidecryptor nastaven a uveden do provozu. Čili od dnešního dopoledne (čtvrtek 24. 1.) jsou již filmové kanály HBO a Cinemax v SD rozlišení opět v nabídce k dispozici. Pokud na televizorech a set top boxech došlo po havárii ke smazání těchto programů z předvoleb, postačí je znovu naladit a budou opět funkční (DVB-C paket 1 - kanál SE 29 - 370 MHz).

Navíc jak již bylo dříve uvedeno, všem našim zákazníkům se Základní nabídkouu jsou až do konce ledna volně dostupné všechny programy z vyšších zvlášť placených nabídek, které jsou jinak zakódovány a dostupné pouze jejich předplatitelům. Předplatitelům zvlášť placených nabídek nebude účtován poplatek za celý měsíc leden.
tisk
VYJÁDŘENÍ ŘEDITELE SPOLEČNOSTI
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 7. ledna 2019 10:34

Vážení zákazníci,

V neděli 30.12.2018 v ranních hodinách došlo k totální devastaci větší části naší hlavní přijímací stanice v Českých Budějovicích. Z této stanice je zajišťován přístup k Internetu pro naše zákazníky v Českých Budějovicích, dále distribuce analogových i digitálních programů pro České Budějovice a většiny digitálních programů pro naše televizní kabelové rozvody v ostatních městech. Klíčové komponenty použité technologie jsou pochopitelně zálohovány, ovšem kvůli obrovskému úniku vody z poškozeného ústředního topení v objektu, v jehož suterénu je naše technologie, došlo k poškození i záložní technologie.

Na opravě začalo od ranních hodin pracovat šest našich techniků (včetně mne). Během několika hodin se podařilo zprovoznit přístup k Internetu, některé analogově šířené programy a programy šířené ve formátu DVB-T. Následně pak byly postupně zprovozňovány i programy šířené ve formátu DVB-C. V odpoledních hodinách tak již byly v provozu téměř všechny digitálně šířené programy v SD verzích. Zprovoznili jsme veškeré „zálohy záloh“, které jsme měli v našem skladu. Dne 31.12.2018 v dopoledních hodinách nám byly dopraveny další komponenty z centrálního skladu dodavatele technologie. Dorazil rovněž technický specialista od dodavatele, který spolupracoval s našimi techniky. Díky intenzivnímu nasazení tak byly v odpoledních hodinách téhož dne již v provozu veškeré programy, včetně jejich případných HD verzí. Mimo provoz zůstaly pouze SD verze programů HBO, ovšem HD verze těchto programů jsou k disposici.

Z výše uvedeného je zřejmé, že se jednalo o skutečně mimořádnou událost, která nebyla zaviněna z naší strany. Díky maximálnímu úsilí bylo vše zprovozněno ve velmi krátkém čase. Přestože výpadky nebyly způsobeny naší vinou, chceme našim zákazníkům způsobené nepříjemnosti kompenzovat. Po celý měsíc leden 2019 budou našim zákazníkům, kteří užívají naši Základní programovou nabídku, zpřístupněny i programy z vyšších placených nabídek. Zákazníkům, kteří mají předplacenu některou z vyšších programových nabídek, nebude tato služba (či služby) za měsíc leden 2019 účtována.

Osobně se Vám omlouvám za způsobené nepříjemnosti. Poškození technologie nebylo způsobeno naší vinou a vynaložili jsme značné úsilí, abychom vše zprovoznili v co nejkratším čase.

 

V Českých Budějovicích, dne 4.1.2019

 

Ing. Petr Bárta MBA

ředitel Elsat spol. s r.o.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.