Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek programů
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. září 2018 21:00
Vypadá to, že bouře Fabienne, která kolem 20. hodiny zasáhla Prahu, způsobila nějakou vážnější závadu v datacentru nebo na optické trase do Budějovic. Televizní programy, které z datacentra SITEL k nám do Budějovic dostáváme (především programy skupin NOVA a PRIMA v HD rozlišení) mají nyní výpadek. Jedná se o záležitost mimo naši kontrolu, předpoklad obnovení dodávky signálu je po opravě závady snad v průběhu noci, pokud Fabienne nezpůsobí ještě další škody.
Většina závadou dotčených programů by měla fungovat bez omezení v SD rozlišení z pozemního zdroje, samozřejmě taktéž pokud bouře nezpůsobí nějaké škody i na pozemním vysílači.
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 20. září 2018 04:00
Trvání do: 20. září 2018 06:00
Vážení zákazníci, ve čtvrtek 20.9.2018 dojde ke krátkému výpadku Internetu, důvodem je upgrade sítového prvku společnosti O2. Délka výpadku je odhadována na 2 minuty. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Drobné výpadky signálu na programech ČT HD v DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 19. září 2018 16:00
Trvání do: 20. září 2018 16:00
Drobné výpadky signálu na programech ČT HD v DVB-C nabídce

Přibližně od počátku září jsme se my i naši zákazníci potýkali s většími či menšími drobnými výpadky a fragmentací obrazu na všech programech ČT HD v kabelové digitální nabídce v DVB-C paketech č. 8 a 14. Původně předpokládané navýšení kapacitní rezervy, spojené s vyřazením duplicitních derivátů Barrandov TV v SD rozlišení z paketu 8 nevedlo k žádanému výsledku.

Po důkladných analýzách a testech v posledních dvou týdnech jsme však pravděpodobně konečně dospěli k vyřešení problému se zmiňovanou chybovostí. Zdá se, že koncem srpna došlo v satelitním streamu, z nějž programy ČT HD nabíráme, k úpravě nastavení přenosových parametrů streamu, pravděpodobně za účelem zvýšení kvality přenášeného signálu. Tato úprava však bohužel měla zároveň za následek určitou nekompatibilitu s naší přijímací a decryptovací technologií a tím nárůstu chybovosti.
Po analýze a vyvození závěrů jsme provedli určitou úpravu na naší technologii a signál všech programů ČT HD by nyní měl již být v pořádku, datový analyzátor již nevykazuje přítomnost žádných chyb jak tomu bylo předtím. Máme samozřejmě na mysli chyby, které vznikaly v digitálním řetězci při zpracování na naší technologii. Tedy nikoliv chyby na signálové straně např. při zhoršených příjmových podmínkách, špatném počasí atp. Nebo naopak u koncového zákazníka při závadě na kabeláži, atd.

Za potíže s těmito výpadky u programů ČT HD se našim zákazníkům velice omlouváme. Bylo to velmi nepříjemné i pro nás, hledání příčiny a hlavně jejího vyřešení bylo hodně náročné a obtížné. Tyto věci nejsou zcela exaktní, vše bylo potřeba zjistit měřením, testy, analýzou, ověřováním a postupným vyloučením možných příčin problému. Děkujeme za pochopení.
tisk
Program TV Paprika nyní v normě MPEG4 AVC
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 18. září 2018 10:30
Program TV Paprika nyní v normě MPEG4 AVC

Upozorňujeme naše účastníky, že kulinářský program TV Paprika přešel rozhodnutím svého provozovatele z původní normy MPEG2 do novější normy MPEG4 AVC. Stalo se tak společně s přechodem na lokalizovanou česko-slovenskou verzi tohoto programu.
K jeho zdárnému přijmu je tedy potřeba televizor nebo set top box vybavený tunerem pro příjem této normy MPEG4 a kodeku AVC. Na TVP a STB, kompatibilních pouze se starší normou MPEG2, bude u tohoto programu funkční pouze zvuk!

Program TV Paprika je šířen v naší kabelové digitální nabídce v DVB-C paketu č. 2 na kanálu SE 30 - 378 MHz a je součástí naší Rozšířené nabídky, je tedy kódován!
tisk
Vyřazení programů Kino Barrandov a Barrandov Plus z DVB-C paketu č. 8
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. září 2018 16:00
Vyřazení programů Kino Barrandov a Barrandov Plus z DVB-C paketu č. 8

Z důvodu zvýšení rezervní kapacity datového toku byly z DVB-C paketu č. 8 na kanálu SE23 - 322 MHz.trvale vyřazeny duplicitní programy Kino Barrandov a Barrandov Plus v SD rozlišení. Jelikož náš poskytovatel programů ČT 1, ČT 2 a ČT Sport HD navýšil po upgrade odbavovací technologie jejich datový tok, docházelo v tomto paketu ve špičkách k přetékání jeho kapacity a tím k mžikovým výpadkům obrazu a zvuku. Provedené opatření by tomuto mělo zamezit.

Programy Kino Barrandov a Barrandov Plus v SD rozlišení pokračují beze změny v naší kabelové DVB-C nabídce šířeny v DVB-C paketu A na kanálu SE21 - 306 MHz (bez EPG). A dále také v HD rozlišení v DVB-C paketu č. 13 na kanálu K34 - 578 MHz (včetně EPG), kde k žádné změně nedošlo.

Naši účastníci, již mají naladěny oba programy v SD rozlišení z paketu č. 8 na kanálu SE23 nechť si na svých televizorech a set top boxech naladí oba Barrandov deriváty z paketu A na kanálu SE21 - 306 MHz.

Za případně způsobené potíže se našim zákazníkům omlouváme, ale toto opatření bylo nutné udělat za účelem zvýšení kvality přenášených programů ČT v HD rozlišení. Děkujeme za pochopení.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.