Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změny v digitální programové nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 24. ledna 2018 11:00
Změny v digitální programové nabídce
Tento týden v úterý 22. 1. byly provedeny některé změny a úpravy v naší kabelové i pozemní digitální nabídce, do nabídky byly zařazeny některé nové televizní stanice v SD i HD rozlišení a dále byly uvolněny čtyři programy v HD rozlišení do Základní nabídky.
1. Televizní stanice Nova Cinema HD, Nova Action HD, Prima Cool HD a Prima Zoom HD byly odkódovány a převedeny ze zvlášť placené HD Rozšířené nabídky do volně šířené Základní nabídky.

2. Televizní stanice Šlágr 2 byla zařazena do DVB-C paketu č. 12 – tv kanál K 36 – frekv. 594 MHz.
Upozorňujeme, že tento program, i když je šířen v SD rozlišení, je zároveň šířen v novější kompresní normě MPEG4 AVC (stejně jako některé jiné SD programy). K jeho příjmu je tedy nutný televizor či set top box (STB) s příslušným MPEG4 tunerem. Program je šířen volně a nekódovaně v rámci Základní nabídky.

3. Televizní stanice JOJ Cinema HD byla zařazena do DVB-C paketu č. 14 – tv kanál K 33 – 570 MHz.
Tento program je šířen kódovaně a byl zařazen do naší zvlášť placené HD Rozšířené nabídky.
K jeho příjmu je tedy potřebný příslušný dekodér (CA modul či STB) s kartou Conax.

4. Televizní stanice Seznam TV byla zařazena do DVB-C paketu A – tv kanál SE 21 – 306 MHz a do DVB-T muxu č. 3: České Budějovice - tv kanál K 48 - 690 MHz; Písek, Vimperk, Týn, Č. Krumlov, Kaplice - tv kanál K 43 - 650 MHz. Program je šířen volně a nekódovaně v rámci Základní nabídky.

5. Z technických důvodů (eliminace vysokofrekvenčního rušení) byla v kabelových rozvodech provedena záměna pozic pozemních digitálních multiplexů 3 a RS7. A to v kabelových rozvodech Písek, Týn nad Vltavou, Kaplice a Český Krumlov.

DVB-T multiplexy č. 3 a 7 si v kabelovém rozvodu vzájemně prohodily svá místa.
Původní stav: mux 3 – kanál K 42 (642 MHz); mux 7 – kanál K 43 (650 MHz)
Nový stav: mux 3 – kanál K 43 (650 MHz); mux 7 – kanál K 42 (642 MHz)
Oba multiplexy bude pravděpodobně nutno na televizorech a set top boxech znovu naladit.

Jedná se nutnou a vynucenou operaci, způsobenou nedávným přeladěním vysílacího kanálu muxu č 7 na vysílači Kleť. Pokud by v kabelovém rozvodu zůstalo zachováno stávající umístění obou multiplexů, docházelo by k většímu či menšímu rušení u programů v muxu 7, zejména u programů ČT HD (“kostičkování”, rozpad obrazu). Abychom toto pokud možno eliminovali, musely si oba muxy prohodit svá místa.

MUX 3 – Prima Love, Prima Zoom, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV, Prima Max, Kino Barrandov,  Barrandov Plus, ČT :D/Art, Seznam TV, Rádio Proglas
MUX 7 – ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 Sport HD, ČT :D/Art, KinoSvět, Rebel 2, Rádio Čas, Rádio Čas Rock

Nalaďte si své televizní přijímače a set top boxy.

 

tisk
Zařazena nová tv stanice Seznam.cz TV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 12. ledna 2018 13:00
Zařazena nová tv stanice Seznam.cz TV

Dne 12. 1 v 7 hodin ráno zahájila vysílání nová česká celoplošná televizní stanice Seznam.cz TV (dále jen Seznam TV). Diváci se mohou těšit na živé zpravodajství, publicistické pořady se známými osobnostmi, dokumenty předních českých reportérů, lifestylové magazíny, zábavné pořady i seriály z dílny Stream.cz.

Stanice Seznam TV byla, resp. brzy bude zařazena i do nabídky kabelové televize Elsat v kabelovém digitálním formátu DVB-C i v pozemním digitálním formátu DVB-T takto:

Formát DVB-T - pozemní multiplex č. 3
Rozvod České Budějovice - tv kanál K 48 - 690 MHz
Rozvody Písek, Vimperk, Týn, Č. Krumlov, Kaplice - tv kanál K 43 - 650 MHz

Formát DVB-C - kabelový digitální paket A
Rozvody Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn, Č. Krumlov, Kaplice
- tv kanál SE 21 - 306 MHz, SR 6900, QAM 256.
V rozvodech, kde nebyla stanice Seznam TV zařazena již dnes, se tak stane v příštím týdnu (DVB-C Vimperk, Č. Krumlov).

Nová tv stanice Seznam TV bude zařazena do naší Omezené a Základní nabídky volně a nekódovaně.
Nalaďte si své televizní přijímače a set top boxy. Některá zařízení naladí novou stanici automaticky a přidá ji na konec seznamu předvoleb, ostatní zařízení je potřeba naladit ručně v menu TVP či STB.
tisk
Upozornění pro uživatele pozemní digitální DVB-T nabídky Elsat
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Kab. rozvody Písek, Týn, Krumlov, Kaplice
Datum: 11. ledna 2018 16:00

Upozornění pro uživatele pozemní digitální DVB-T nabídky Elsat

Z technických důvodů bude v nejbližší době nutno provést vzájemnou záměnu vysílacích tv kanálů u dvou pozemních DVB-T multiplexů, šířených v kabelových rozvodech Elsat v některých městech – Písek, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice.


Jedná se multiplexy č. 3 a 7, jež si vzájemně prohodí svá místa.
Současný stav: mux 3 – kanál K 42 (642 MHz); mux 7 – kanál K 43 (650 MHz)
Nový stav: mux 3 – kanál K 43 (650 MHz); mux 7 – kanál K 42 (642 MHz)

Záměna bude provedena postupně během následujících dvou týdnů a oba muxy bude následně nutno na televizorech a set top boxech znovu naladit.
Jedná se nutnou a vynucenou operaci, způsobenou nedávným přeladěním vysílacího kanálu muxu č 7 na vysílači Kleť. Pokud by v kabelovém rozvodu zůstalo zachováno stávající umístění obou multiplexů, docházelo by k většímu či menšímu rušení u programů v muxu 7, zejména u programů ČT HD (“kostičkování”, rozpad obrazu). Abychom toto pokud možno eliminovali, musí si oba muxy prohodit svá místa.

Děkujeme za pochopení.

tisk
DVB-T multiplex RS8 - informace pro účastníky.
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 4. ledna 2018 14:00
DVB-T multiplex RS8 - informace pro účastníky.

V pondělí 1. 1. 2018 provedla společnost České Radiokomunikace poměrně zásadní změnu ve vysílání pozemního digitálního DVB-T multiplexu RS8 s programy TV8, Sport 5, TV Noe, Óčko Expres, Barrandov Family, Regionální televize, TV Jéčko, TUTY TV a Šlágr 2.
Změna souvisí s plánovaným přechodem pozemního vysílacího formátu ze staršího DVB-T na nový formát DVB-T2. V neděli 31. prosince měla původně končit platnost individuálních oprávnění pro kmitočty regionálních multiplexů DVB-T. Nakonec Český telekomunikační úřad (ČTÚ) platnost individuálních oprávnění prodloužil až do 30. 6. 2019. Na některých vysílačích však muselo dojít ke změně vysílacích parametrů.

V Jižních Čechách přešla Regionální síť 8 z původního vysílacího kanálu K 50 na nový kanál K 34. Ovšem zároveň kvůli komplikované mezinárodní koordinaci kmitočtů na vysílači Kleť musel být tento multiplex přestěhován z Kleti na mnohem níže položený vysílač Včelná, který má podstatně nižší vysílací pokrytí. V podstatě svým signálem pokrývá jen oblast Českých Budějovic a blízkého okolí.

Tato významná vysílací změna se v nabídce kabelové televize Elsat projeví (resp. neprojeví) takto:

- Kabelová digitální DVB-C nabídka ve všech městech/ kab. rozvodech: žádná změna, všechny programy z multiplexu RS8 pokračují v DVB-C formátu beze změny na původních parametrech, není potřeba nic přelaďovat či dolaďovat. 
 
- Pozemní digitální DVB-T nabídka v Českých Budějovicích: žádná změna, multiplex RS8 pokračuje v kabelovém rozvodu beze změny na původních parametrech na tv kanálu K 50, není potřeba nic přelaďovat či dolaďovat.

- Pozemní digitální DVB-T nabídka v Písku, Týně, Krumlově a Kaplici: v těchto městech není nyní signál Regionální sítě 8 z vysílače Včelná již zachytitelný a přijímatelný, proto v DVB-T formátu v nabídce kabelové televize tento multiplex RS8 končí! Jeho původní kabelový tv kanál K 44 je nyní programově neobsazen a v budoucnu bude využit pro jiné účely.
tisk
Výpadek internetového připojení a TV programů
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 3. ledna 2018 11:00
Trvání do: 3. ledna 2018 14:00
Vážení zákazníci, zítra 3.1.2018 dojde v době od 11:00 do 14:00h k výpadku všech námi poskytovaných služeb. Výpadek se bude týkat ulic Palackého 368 - 376 a Klostermannova 439 - 441. Důvodem výpadku je oprava vadného zemního kabelu. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.