Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek internetového připojení a některých TV programů
Lokalita: Písek - Písek
Trvání od: 4. října 2016 08:30
Trvání do: 4. října 2016 12:00
Vážení zákazníci, v úterý 4.10.2016 bude v Písku v době od 8:30h do 12:00h probíhat úprava kabelového rozvodu na centrálním bodu. Z tohoto důvodu bude docházet ke krátkým výpadkům internetu a některých televizních programů. Za vzniklé potíže se omlouváme.
tisk
Nové programy, změny a úpravy v digitální kabelové DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 14. září 2016 15:00
Nové programy, změny a úpravy v digitální kabelové DVB-C nabídce

Dnes, ve středu 14. 9. byly provedeny některé změny a úpravy v naší kabelové digitální nabídce a zároveň byly do nabídky zařazeny některé nové televizní stanice:

1. Stanice Mňau TV ukončila před nedávném své vysílání v pozemním DVB-T muxu 4, odkud jsme ji přebírali do naší kabelové digitální nabídky. Proto byla stanice Mňau TV z naší DVB-C nabídky v paketu C na kanálu SE 23 - 322 MHz k dnešnímu dni vyřazena.
Zároveň v témže pozemním DVB-T muxu 4 zahájila vysílání nová slovenská stanice JOJ Family, která byla dneškem naopak do naší DVB-C nabídky zařazena. A to do DVB-C paketu C - kanál SE 23 - 322 MHz, na původní pozici po zaniklé stanici Mňau TV.

2. Do DVB-C paketu S na kanálu K 37 - 602 MHz byla zařazena HbbTV aplikace Seznam.cz, převzatá též z pozemního DVB-T muxu 4. V případě Seznam.cz se nejedná o klasický televizní program, nýbrž o datovou aplikaci, k jejímuž používání je potřeba chytrý (smart) televizor s připojením na Internet a aktivní funkcí HbbTV.
U některých starších no smart televizorů a Set Top Boxů může tato aplikace v seznamu předvoleb způsobovat určité potíže, protože televizor nebo STB nebude vědět, jak ji zpracovat, případně se může na této předvolbě i zaseknout. V takovém případě doporučujeme tuto předvolbu Seznam.cz ze seznamu předvoleb úplně vymazat a nevolit ji, pokud to zařízení umožňuje.

3. Do DVB-C paketu G na kanálu SE 27 - 354 MHz byla zařazena sportovní stanice Nova sport 2 HD. Stanice Nova sport 2 HD byla zařazena do Základní volně šířené nabídky a tudíž není kódována. Signál Nova sport 2 HD neobsahuje EPG data, protože její provozovatel nám EPG v signálu nedodává.

4. Do DVB-C paketu I na kanálu SE 29 - 370 MHz byla zařazena sportovní stanice Sport 1 HD. Stanice Sport 1 HD byla zařazena do Základní volně šířené nabídky a tudíž není kódována.
Upozorňujeme, že provozovatel stanic Sport 1 a 2 nezobrazuje u HD verzí obou svých programů HD logo, protože HD vysílání již považuje za standard, na nějž není potřeba zvlášť upozorňovat.

TV stanice JOJ Family a HbbTV aplikace Seznam.cz jsou pochopitelně k dispozici i v naší pozemní digitální DVB-T nabídce v rámci muxu č. 4 (v těch kabelových rozvodech, v nichž tento multiplex 4 šíříme).

Všechny provedené změny a nově zařazené programy budou v následujících dnech implementovány i do našich Infokanálů a přehledů programových nabídek.
tisk
Televizní stanice Mňau TV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 6. září 2016 09:00
Televizní stanice Mňau TV, již jsme v kabelových rozvodech Elsat šířili v naší digitální DVB-C i DVB-T nabídce, bohužel před několika dny ukončila své vysílání v pozemním digitálním DVB-T multiplexu 4 na vysílači Kleť, odkud jsme tuto stanici do naší nabídky nabírali. Na její pozici v tomto multiplexu byla zařazena nová tv stanice JOJ Family a zabrala tak její místo.
Tato nemilá skutečnost tedy bohužel znamená, že stanice Mňau TV v naší nabídce končí, protože aktuálně tuto stanici nemáme odkud do naší nabídky nabrat. O případném zahájení vysílání této stanice přes satelitní distribuci její provozovatel teprve jedná, výsledek je nejistý a časově neohraničený. Pokud by k zahájení satelitního vysílání nakonec přece jen došlo, budeme o této alternativě uvažovat, bude-li pro nás schůdná a přijatelná.

Za případné potíže s ukončením vysílání stanice Mňau TV spojené se omlouváme, jedná se o záležitost mimo naši kontrolu.
tisk
Nová slovenská televizní stanice JOJ Family
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. září 2016 08:00
Nová slovenská televizní stanice JOJ Family zahájila promo vysílání v v pozemním DVB-T multiplexu 4.
Nový televizní kanál JOJ Family lze již naladit na klasickou pozemní anténu. Stanice se objevila v DVB-T. Je to již 11. televizní služba v multiplexu 4.

JOJ Family zahájí pravidelné vysílání 5.9.2016 v 16:00 hodin. Stanice bude působit jen na českém trhu. Divákům přinese to nejlepší z vlastní produkce slovenské komerční skupiny JOJ. Půjde nejenom o původní zpravodajství ale rovněž i o seriály, reality show, scripted reality formát. V programovém schématu se (zatím?) nenacházejí žádné akviziční pořady (seriály ani filmy).

Multiplex 4 aktuálně šíří programy Fanda Smíchov, Telka, RELAX, REBEL, Mňam TV, Mňau TV, Seznam.TV (HbbTV aplikace), Prima Comedy Central, JOJ Family a Jihočeskou televizi. Naopak z multiplexu 4 byla vyřazena rozhlasová stanice Rádio Čas. Tu je nyní možné poslouchat z Regionální sítě 7 (RS7).

Do kabelové digitální DVB-C nabídky bude stanice JOJ Family zařazena v průběhu měsíce září. O jejím přesném umístění do našich DVB-C paketů zatím nebylo rozhodnuto, naše účastníky budeme informovat v tomto Infoservisu Elsat..
tisk
Filmové kanály Cinemax a Cinemax 2 od 1. 9. v nové podobě
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 1. září 2016 09:00
Cinemax a Cinemax 2 od 1. 9. v nové podobě

Dne 1. září 2016 proběhne změna struktury filmového kanálu Cinemax, která nabídne divákům větší možnost užít si různorodé programové nabídky. Cinemax a Cinemax 2 přinesou filmovým fanouškům ten nejkvalitnější výběr filmů všech žánrů – od známých filmů s mimořádným obsazením, po prestižní, cenami ověnčené a kritikou uznávané tituly z celého světa. Oba filmové kanály, které budou vysílat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a bez reklam, dostanou také nové logo.

Cinemax, jakožto mainstreamový program orientovaný na americké a mezinárodní filmy, nabídne seriály z vlastní produkce Cinemaxu, dále také dramata, komedie, akční, dobrodružné a kriminální filmy, horory, fantasy, sci-fi a historické filmy.
Programová struktura obsahuje několik premiérových bloků – každou neděli večer mohou diváci čekat velkou filmovou premiéru, v sobotu zase premiéru seriálu. Pátky budou vyhrazeny žánrovým snímkům, zatímco středy vždy nabídnou jedno oceňované drama nebo thriller.

Cinemax 2 se jako artový program oproti hlavnímu kanálu zaměří na evropské i mezinárodní tituly od nezávislých studií, festivalové snímky, artové počiny, inspirativní i emotivní příběhy. Své místo zde budou mít také romantické filmy založené na skutečných příbězích, filmy o výjimečných osobnostech, filmy o vztazích s důrazem na detail i hloubku.
Mezi hlavní premiérové bloky patří neděle večer, kde diváci najdou nejlepší nezávislé snímeky z mezinárodní produkce, dále sobota, která nabídne hlavní filmovou premiéru týdne, nebo pondělí, které se zaměří na oceňované klasiky.

10. - 11. září odvysílá Cinemax nový seriál z vlastní tvorby, Quarry, podle besteselleru Maxe Allana Collinse. Logan Marshall-Green (Prometheus) se představí v hlavní roli Maca Conwaye, přezdívaného Quarry, který se snaží znovu začlenit do společnosti po návratu z Vietnamu – neschopnost vyrovnání se s hrůzami války a špatná finanční situace jej ale nakonec přiměje zaplést se s podsvětím. Režisérem a producentem všech osmi dílů je Greg Yaitanes, držitel ceny Emmy za seriál Banshee, taktéž z vlastní produkce Cinemaxu.

Ve stejný den Cinemax odvysílá také drama Ashby, s Mickeym Rourkem a Natem Wolffem. Druhý den uvede například psychologický thriller Partyzán v hlavní roli s hypnotizujícím Vincentem Casselem nebo kriminální drama Bena Afflecka Gone, Baby, Gone v hlavních rolích s Caseym Affleckem, Morganem Freemanem, Edem Harrisem a Michelle Monaghanovou.

Artová nabídka Cinemaxu 2 bude 10. září zastoupena například ceněným dramatem 45 let s Charlottou Ramplingovou a Tomem Cournenayem. Hlavní premiérou dne bude islandský snímek Fúsi od režiséra Dagura Káriho – příběh osamělého muže, který potkává atraktivní ženu, což mu nečekaně změní život. Film získal cenu na filmovém festivalu Tribeca.

11. září budou milovnici filmu moci zhlédnout kritikou uznávaný film Mandarinky, příběh dvou Estonců žijících ve válečné Abcházii v roce 1992. Film byl nominován jak na Oscara, tak na Zlatý glóbus.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.