Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek signálu kabelové televize a Internetu v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Datum: 7. ledna 2017 12:00
Dnes v ranních hodinách došlo v důsledku silných mrazů k závažným závadám na technologii kabelového rozvodu v Písku v ulici Budovatelská a na sídlišti Hradiště. To má za následek výpadek signálu kabelové televize a připojení k Internetu v dotčených oblastech. Na odstranění závad pracují naše technické skupiny z Písku a Budějovic, termín znovuzprovoznění signálu zatím bohužel není znám, za výpadek se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Stanice Mňau TV nyní v DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 4. ledna 2017 14:00
Stanice Mňau TV nyní v DVB-C nabídce

Televizní stanice Mňau TV pro milovníky domácích mazlíčků je nyní šířena v kabelové digitální DVB-C nabídce v paketu D na tv kanálu SE 24 - frekvence 330 MHz místo původní gastronomické stanice Mňam TV. Změna souvisí s ukončením vysílání stanice Mňam TV v pozemním distribuci v DVB-T muxu 4, odkud je do naší kabelové nabídky nabíráme a kde byla dočasně nahrazena právě stanicí Mňau TV. Tento stav potrvá podle dostupných informací do 28. 2., kdy bude pozemní distribuce stanic Mňam i Mňau TV definitivně ukončena. Zda budeme následně nabírat jednu, druhou či obě tyto stanice na naší kabelové nabídky z jiného zdroje ještě nebylo rozhodnuto.
tisk
Program Prima Love změnil parametry
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. ledna 2017 10:00
Program Prima Love změnil parametry

V pondělí 2. 1. 2017 došlo ke změně vnitřních indentifikátorů u programu Prima Love v digitálních formátech DVB-T (pozemní) a DVB-C (kabelové vysílání).

Televizní skupina Prima mění parametry distribuce programu Prima Love v pozemním DVB-T multiplexu 3 u operátora Czech Digital Group (CDG). Změna parametrů souvisí s přechodem programu na novou licenci, kterou získala FTV Prima v závěru loňského roku.
Společnost CDG dnes ráno ukončila distribuci programu Prima love na původních parametrech v multiplexu 3. Na její pozici se nyní objevila statická obrazovka s následujícím infotextem:

"Vážení diváci, od 2. ledna došlo ke změně v pozemním vysílání kanálu Prima LOVE. Pokud se vám Prima LOVE automaticky nenaladí do programové nabídky, zvolte prosím režim ručního ladění. Děkujeme za pochopení."
Původní programová pozice nyní nese název "Prima love - preladte".

Se spuštěním statické obrazovky na původní pozici byla do multiplexu 3 zařazena nová pozice "Prima LOVE", která obsahuje řádné vysílání televize Prima LOVE. Prakticky tím Prima LOVE přechází na novou vysílací licenci, jež získala na konci roku 2016.

Program Prima Love je tedy potřeba na televizorech znovu naladit. A to jak v kabelovém DVB-C formátu v paketu A - kanál SE21 - frekvence 306 MHz, tak v pozemním formátu DVB-T v muxu 3 (ČB - K48 - 690 MHz; ostatní rozvody - K42 - 642 MHz, kromě rozvodu Vimperk a Trhové Sviny).

Některé televizory a set top boxy provedou znovunaladění automaticky a program Prima Love přidají do seznamu stanic automaticky buď na jeho původní pozici nebo na konec seznamu programů, ostatní TV a STB je potřeba naladit manuálně v menu zařízení.
tisk
Rebranding programu Barrandov Muzika na Barrandov Family
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. ledna 2017 16:00
Rebranding programu Barrandov Muzika na Barrandov Family

Nová stanice televizní skupiny Barrandov s názvem Barrandov Family zahájila vysílání s příchodem roku 2017. Nahradila původní hudební a zábavní televizi Barrandov Muzika, která skončila z důvodu nízkého zájmu diváků o hudební pořady.

Barrandov Family, jak již název napovídá, hodlá svým programem oslovit širší publikum. Stanice se zaměří především na pořady vlastní tvorby doplněný o akviziční tvorbu řady významných dodavatelů mezi jinými FremantleMedia nebo NBC Universal.

Program Barrandov Family není potřeba na televizorech a set top boxech znovu ladit, je šířen na původní pozici programu Barrandov Muzika beze změny identifikátorů.
Barrandov Family šíříme v kabelovém DVB-C formátu v paketu D - kanál SE24 - frekvence 330 MHz, a také v pozemním formátu DVB-T v muxu RS8 (ČB - K50 - 706 MHz; ostatní rozvody - K44 - 658 MHz, kromě rozvodu Vimperk a Trhové Sviny).
tisk
Slovenská stanice TA3 byla přesunuta do jiného DVB-C paketu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 27. prosince 2016 10:00
Slovenská stanice TA3 byla přesunuta do jiného DVB-C paketu

Slovenská stanice TA3 byla z kapacitních důvodů přesunuta v kabelové digitální DVB-C nabídce z původního paketu E - kanál SE25 - frekvence 338 MHz do paketu D - kanál SE24 - 330 MHz.

Přelaďte si své televizní přijímače a set top boxy.
Některé televizory a set top boxy provedou znovunaladění automaticky a program TA3 přidají do seznamu stanic automaticky na konec seznamu programů, ostatní TV a STB je potřeba naladit manuálně v menu zařízení.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.