Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Redukce analogové nabídky – červen 2021
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 4. června 2021 15:00
Redukce analogové nabídky – červen 2021

Chtěli bychom touto cestou informovat a upozornit naše účastníky, že po přibližně roce dojde v průběhu měsíce června 2021 k další částečné redukci naší nejstarší, klasické analogové nabídky.
Naše společnost trvale pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb, průběžně provádíme modernizaci našich zařízení tak, aby přenosové sítě vyhovovaly svou rychlostí a propustností potřebám nových technologií a služeb, jež postupně zavádíme.
Intenzivně pracujeme na rozšiřování a zkvalitnění naší kabelové digitální nabídky, především ve smyslu zařazování nových programů v HD rozlišení, a také na zrychlení a zlepšení připojení k Internetu přes kabelovou televizi..

Tyto záležitosti však vyžadují další prostor ve frekvenčním přenosovém pásmu, který z velké části stále zabírá původní analogová televizní nabídka. Vážíme si všech našich zákazníků, proto jako jedni z mála operátorů stále zachováváme původní analogovou televizní nabídku pro ty účastníky, kteří i nadále používají starší televizory a další zařízení bez možnosti moderního digitálního příjmu. Nicméně analogová nabídka je již historickou záležitostí, pozemní analogové vysílání bylo ukončeno již v roce 2011. Proto ponechávat analogovou nabídku stále v původní šíři již dále není možné a analog musí uvolnit místo novým digitálním službám. Analogová nabídka si po svém zeštíhlení stále zachová většinou základní celoplošné televizní stanice a obslouží tak zbylé starší televizory v domácnostech našich účastníků.

V průběhu měsíce června proto dojde z výše zmíněných důvodů k částečné redukci analogové nabídky. Konkrétně se bude jednat o vypnutí devíti televizních programů a devíti tv kanálů (frekvencí) – pěti v pásmu VHF a čtyř v pásmu UHF. Uvolněná přenosová kapacita bude, jak bylo řečeno výše, využita pro rozšíření digitální kabelové nabídky a posílení a zrychlení připojení k Internetu.

Konkrétně budou vypnuty tv kanály E10, E11, E12, S11, S12, K25, K26, K27 a K28. A zrušeny budou analogové televizní programy Nova Cinema, Nova Action, Nova Sport, Sport 1, Eurosport, JimJam, TV Noe, TV Seznam a TV Barrandov. Tyto programy budou dále dostupné už pouze v digitální podobě.
Redukce analogové nabídky začne již příští týden (pravděpodobně v úterý 8. 6.) v kabelovém rozvodu České Budějovice. Protože se jedná o poměrně technicky a logisticky náročnou záležitost, budou práce probíhat postupně v jednotlivých městech po celý měsíc červen. Zároveň s tím dojde z technických důvodů i k přesunu některých programů z vypínaných na jiné televizní kanály (frekvence). Jinak řečeno - některé televizní programy, jež v analogové nabídce zatím zůstávají, mění svou pozici v programovém multiplexu (tv kanál/frekvence). Vzhledem k tomu doporučujeme našim účastníkům, kteří ještě sledují analogovou nabídku, provést nové naladění nebo doladění programů do požadovaných předvoleb na televizorech.

O dalších konkrétních změnách a úpravách v programových nabídkách budou naši účastníci průběžně informováni v našem Infoservisu Elsat.
tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: Písek
Trvání od: 31. května 2021 23:00
Trvání do: 1. června 2021 06:00
Vážení zákazníci, v pondělí 31.5.2021 od 23:00 bude probíhat přeložka optického kabelu. Důvodem této přeložky je rekonstrukce lávky přes Městský ostrov v Písku. Z tohoto důvodu nepůjde internet a většina programů kabelové televize. Odhadovaná délka výpadku je 6 hodin. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Evropská liga a Evropská konferenční liga na Sport1 a Sport2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 18. května 2021 14:00
Evropská liga a Evropská konferenční liga na Sport1 a Sport2

UEFA a AMC Networks International - Central and Northern Europe (AMCNI CNE) dospěly k dohodě pro vysílání Evropské ligy UEFA a Evropské konferenční ligy UEFA na programech Sport1 a Sport2 v České republice a na Slovensku. Tyto soutěže se budou vysílat od září.
Díky této dohodě budou stanice Sport1 a Sport2 v České republice a na Slovensku vysílat přímé přenosy zápasů klubových soutěží UEFA ze skupinových a vyřazovacích fází.

Evropskou ligu UEFA není třeba představovat, je to známá a oblíbená značka. Významné úspěchy v této soutěži nedávno zaznamenala SK Slavia Praha, když v soutěžním ročníku 2018/19 vypadla ve čtvrtfinále s londýnskou Chelsea a v letošním roce došla také do čtvrtfinále, kde vypadla s Arsenalem. Evropská konferenční liga UEFA je však zcela nová soutěž, která v sezóně 2021-22 zažije premiéru na stanicích Sport1 a Sport2. Od příští sezóny bude 5 klubů z České republiky a 4 týmy ze Slovenska bojovat o postup do skupinových fází klubových soutěží UEFA.

Čtvrteční večery na stanicích Sport1 a Sport2 tak budou nabité prémiovými zápasy Evropské ligy UEFA a Evropské konferenční ligy UEFA. Během sezóny bude exkluzivně vysíláno přibližně 60 zápasů, tedy až šest utkání z jednoho kola. Tyto dvě soutěže obohatí nabídku Sport1 a Sport2 o nový prémiový obsah, který doplní Formuli 1, slovenskou Tipos Extraligu, KHL, Swedish Hockey League, CHL, UEFA Ligu národů a kvalifikaci na ME a MS ve fotbale, Copa del Rey, Coppa Italia a EHF Ligu mistrů v házené.
tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: Vimperk - Vimperk
Trvání od: 12. května 2021 00:00
Trvání do: 12. května 2021 03:00
Vážení zákazníci, ve středu 12.5.2021 od 00:00 do 3:00 nepůjde internet a většina TV programů. Důvodem výpadku je přeložka optického kabelu. Omlouváme se a potíže s tím spojené.
tisk
Regionální DVB-T multiplex RS 8 v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 10. května 2021 11:00
Resuscitovaný pozemní regionální DVB-T multiplex RS 8 byl na základě povolení od ČTÚ před několika dny znovu spuštěn s vysílače na Včelné pro oblast české Budějovice.

Na základě této skutečnosti byl tento mux znovu zařazen i do pozemní nabídky KT Elsat (Základní i Omezená nabídka). A to na tv kanálu K 49 - 698 MHz. Formát DVB-T, Guard 1/32, FEC 3/4, kompresní norma H.264 AVC.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.