Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Přechod rakouského muxu A z formátu DVB-T do DVB-T2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 21. dubna 2017 15:00
Přechod rakouského muxu A z formátu DVB-T do DVB-T2

Jak jsme již dříve avizovali, ve čtvrtek 20. dubna provedl rakouský provozovatel ORS tzv. "střihem" významnou změnu v šíření svého pozemního televizního multiplexu A, šířeného z vysílače Lichtenberg - Linz. Mux A byl, stejně jako dříve mux B, převeden ze staršího vysílacího formátu DVB-T na nový formát DVB-T2. S tím zároveň došlo ke změně obsazení programového obsazení multiplexu a většina programů byla zakódována a nadále je přístupná pouze pro rakouské občany.

Tato změna se následně odráží i v nabídce kabelové televize Elsat, a to takto:

1. Z analogové nabídky byly definitivně vyřazeny rakouské veřejnoprávní programy ORF 1 a ORF 2. Toto souvisí i s chystanou redukcí analogové nabídky, která musí uvolnit místo novým digitálním službám.

2. V kabelových rozvodech Č. Krumlov, Kaplice a Týn nad Vltavou bylo dočasně ukončeno šíření programů ORF 1 a ORF 2 i v kabelové digitální nabídce v DVB-C paketu na kanálu SE 41 - 466 MHz.
Programy ORF 1 a 2 jsou nyní dočasně šířeny v tomto paketu pouze v kabelovém rozvodu Č. Budějovice, kde se tak děje lokální konverzí DVB-T2 => DVB-C. V ostatních městech (nově i v Písku a ve Vimperku) budou programy ORF 1 a 2 znovu zařazeny do digitální nabídky, až nám výrobce dodá potřebnou technologii pro další digitální zpracování obou programů a jejich dálkovou distribuci do ostatních měst. Až k tomu dojde, bude stávající DVB-C paket na kanálu SE 41 zrušen a programy ORF 1 a 2 budou přibaleny do některého ze stávajících skládaných DVB-C paketů, kde na ně bude místo. Naše zákazníky budeme v tomto ohledu informovat v našem Infoservisu Elsat.

Pro naše účastníky v Č. Budějovicích připomínáme, že programy ORF 1 a ORF 2 v DVB-C paketu na kanálu SE 41 jsou nyní šířeny v kompresní normě MPEG4 AVC (na rozdíl od původní normy MPEG2)! K jejich příjmu je tedy nyní nutný televizor nebo set top box, který příjem v normě MPEG4 AVC umožňuje (podporuje). Na starších TVP a STB, podporujících pouze starší kompresní normu MPEG2, nebudou programy ORF 1 a 2 již fungovat.
tisk
Konec rakouských tv programů ORF 1 a ORF 2 v Trhových Svinech
Lokalita: Trhové Sviny - Kab. rozvod T. Sviny
Datum: 21. dubna 2017 10:00
Konec rakouských tv programů ORF 1 a ORF 2 v Trhových Svinech

Vzhledem k včerejšímu přechodu rakouských pozemních multiplexů A a B na nový vysílací formát DVB-T2 a jejich zakódování (viz zpráva v Infoservisu Elsat ze dne 6. 4. 2017) byly rakouské programy ORF 1 a ORF 2 vyřazeny z nabídky kabelové televize Elsat v Trhových Svinech (analog i kabelový digitál). V televizní nabídce KT Elsat byly programy ORF 1 a 2 v Trhových Svinech nahrazeny českými tv stanicemi takto:

Analogová nabídka:
TV kanál SE 8 - frekvence 154,25 MHz - KINO Barrandov
TV kanál SE10 - frekvence 168,25 MHz - KINO Svět

Digitální kabelová nabídka:
DVB-C mux J - kanál SE 41 - frekvence 466 MHz, modulace QAM 64
- Barrandov Family
- Regionální televize
- Óčko Expres
- SPORT 5
- TV NOE
- TV JÉČKO
- TV 8


tisk
Jarní akce se prodlužuje až do 30. dubna 2017
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 18. dubna 2017 10:00
Trvání do: 30. dubna 2017 16:00
Jarní AKCE je prodloužena až do 30. dubna 2017

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny).

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice akce platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku a též na HD Rozšířenou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku (filmové kanály HBO a Cinemax).

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2017.pdf

tisk
Stanice Mňau TV a Mňam TV opět zařazeny do nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 13. dubna 2017 14:00
Stanice Mňau TV a Mňam TV opět zařazeny do nabídky

Televizní kulinářská stanice Mňam TV a program pro milovníky domácích mazlíčků Mňau TV byly opět zařazeny do naší kabelové digitální DVB-C nabídky. Oba programy jsou zařazeny do DVB-C paketu D na tv kanálu SE 24 - frekvence 330 MHz, modulace QAM 256.

Zároveň však upozorňujeme naše účastníky, že nově zařazené televizní stanice Mňam TV a Mňau TV, ač jsou šířeny v SD rozlišení, jsou zároveň šířeny v novějším kompresním formátu MPEG4 AVC!

Na starších televizorech a kabelových set top boxech, umožňujících příjem pouze programů ve starším kompresním formátu MPEG2, jsou tyto programy nefunkční! Při navolení předvolby s programem Mňam TV nebo Mňau TV se objeví jen černá obrazovka a funguje pouze zvuk!
Řešením je pouze přechod na novější televizor nebo kabelový HD set top box, jež tuto novější kompresní normu MPEG4 již podporují a oba programy na nich normálně fungují.
tisk
Konec rakouského pozemního muxu A s programy ORF 1 a 2
Lokalita: České Budějovice, Kaplice, Český Krumlov, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - ČB - TY - ČK - KA - TS
Datum: 6. dubna 2017 14:00
Upozorňujeme naše účastníky, že rakouský pozemní multiplex A
s programy ORF 1 a ORF 2 ke dni 20. 4. 2017 rozhodnutím rakouského provozovatele ORS přejde z původního vysílacího formátu DVB-T do novějšího vysílacího formátu DVB-T2 a kompresní normy MPEG4 AVC. Zároveň tento multiplex A bude zakódován (stejně jako před rokem rakouský mux B) a dále bude přístupný pouze pro rakouské občany - plátce rakouského koncesionářského poplatku. Důvodem jsou především autorská práva na vysílané pořady.

Tato skutečnost tedy bohužel znamená, že výše uvedené programy budou na území České Republiky nadále nepřijímatelné (nepřístupné) a tímto budou z nabídky naší kabelové televize vyřazeny, v digitální i analogové podobě.

Výhledově se pokusíme v rámci našich možností v Rakousku zajistit zpřístupnění alespoň programů ORF 1 a 2 v SD rozlišení. Pokud se to podaří, budou oba programy zařazeny do kabelové digitální DVB-C nabídky, a to ve formátu MPEG4 AVC. Ale zatím není nic jistého, naše účastníky budeme informovat v našem Infoservisu Elsat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.