Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
AKCE JARO 2016
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 15. dubna 2016 08:00
Trvání do: 12. května 2016 08:00

Vážení televizní diváci,

opět přichází naše
jarní akce duben/květen 2016

platná od 15. dubna 2016

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny).

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice akce platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku a též na HD Rozšířenou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku.

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):

http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2016.pdf

Využijte našich výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!

Další informace a kontakty naleznete na našem webu
www.elsat.cz

tisk
Výpadek dětské stanice Jim Jam
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB-PI-VI-TY-ČK-KA
Datum: 11. dubna 2016 18:00
Víkendový výpadek dětského kanálu Jim Jam v digitální i analogové nabídce byl způsoben závadu na receiver/dekodéru, který nabírá a zpracovává signál tohoto programu z distribučního satelitu Vantage 12. Závada byla dnes odpoledne opravena a odstraněna a program je opět funkční.
Za potíže s tímto výpadkem spojené se omlouváme.
tisk
Změna provozní doby v pobočce Písek
Lokalita: Písek
Datum: 11. dubna 2016 14:04
Vážení zákazníci, z důvodu nemoci jsme nuceni dočasně omezit pracovní dobu naší pobočky v Písku. Pondělí 11.4. – zavřeno Úterý 12.4. – zavřeno Středa 13.4. – zavřeno Čtvrtek 14.4. – 9:00 – 13:00 Pátek 15.4. – 9:00 – 13:00 Pondělí 18.4. – 9:00 – 13:00 Úterý 19.4. – zavřeno Další dny budou upřesněny. Práce servisního technika není nijak omezena. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Čeština u programu ID Xtra HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 5. dubna 2016 08:00
Po provedení upgrade firmware multidekodéru Cisco na nejnovější verzi je již funkční česká audio stopa u programu ID Xtra HD. Tento program tedy již také "mluví" česky, resp. slovensky, a pro zájemce je nadále k dispozici i angličtina.
tisk
TLC Pan Regional - nebezpečný TV program :-)
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 4. dubna 2016 11:00
Dotaz zákazníka a odpověď a vysvětlení technika


Dobrý den,
již dlouhou dobu využívám Vaši kabelovou televizi a až dosud to bylo zcela bez problémů. Po ohlášených úpravách jsem provedl nové naladění televizoru Panasonic, které se podařilo a všechny programy uvedené ve Vašem informačním dopisu bez problémů přijímám. Mezi programy, které se mi na televizoru zobrazily, je i program, který neuvádíte. Je zobrazován jako TLC Pan Regional a při jeho nastavení dojde k zablokování všech funkcí přijímače - nereaguje na jakýkoliv impulz z dálkového ovladače ani tlačítek přímo na přístroji (včetně síťového vypínače). Po odpojení televizoru od sítě (vytažení kabelu ze zásuvky) a opětném připojení funguje vše normálně. Problém jsem vyřešil tím, že předvolbu jsem v menu nastavil na přeskočení. Posílám Vám to jako informaci, zda nejde o nějaký "vir".

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,
ne, nejde o virus. Program TLC Pan Regional je běžný televizní program v SD rozlišení, který šíříme v naší Základní nabídce v nekódované podobě. Jediný rozdíl oproti ostatním programům v SD rozlišení v naší nabídce jen ten, že TLC a také JOJ Cinema jsou programy, které jsou již šířeny v novějším kompresním formátu MPEG4 a nikoliv ve starším formátu MPEG2. Zdá se, že některé modely televizorů, které ještě nejsou vybaveny digitálním tunerem pro příjem formátu MPEG4 H.264 AVC, mají zároveň nějakou chybu ve svém firmware, jež způsobuje toto nestandardní chování a defacto zamrznutí zařízení. Za normálních okolností programy TLC a JOJ Cinema v SD rozlišení a formátu MPEG4 bez problémů fungují na zařízeních pro zpracování tohoto formátu vybavených. A na starších zařízeních (TV a set top boxy), jež jsou vybaveny tunery pouze pro formát MPEG2, tyto programy při navolení mají černou obrazovku (nejde obraz), a zvuk funguje normálně. To je standardní chování přijímače s tunerem MPEG2 na programu v MPEG4. Toto je možno si ověřit v naší kanceláři, i u těch nejstarších kabelových set top boxů, jež jsme nabízeli v počátcích digitalizace.

Protože nějaký upgrade chybného firmware u těchto postižených televizorů je asi těžko proveditelný, je nejspíš jediným řešením tyto programy (TLC a JOJ Cinema) úplně vymazat z předvoleb, pokud to televize v editaci umožňuje. Pokud ne, tak jedině tento program vůbec na dálkovém ovladači nevolit (nenajíždět na něj), aby k zamrznutí nedošlo. Problém je, že v budoucnu bude takových programů ve formátu MPEG4 přibývat, protože tento novější kompresní formát je pro poskytovatele programů výhodnější, jelikož je úspornější, šetří jim tedy vysílací kapacitu a tedy i provozní náklady.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.