Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek slovenských stanic TV Doma a TV Dajto
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. března 2016 09:00
Včera ve večerních hodinách bohužel došlo k avizovanému vypnutí satelitní distribuce slovenských stanic TV Doma a TV Dajto, odkud jsme tyto stanice nabírali do naší kabelové digitální nabídky. Informace uvedená v současném textu na obrazovce se týká pouze území Slovenska a místního pozemního digitálního vysílání.

Stanici TV Doma se pokusíme nahradit signálem z jiného, náhradního zdroje, mohlo by se to podařit snad do konce tohoto týdne, tato stanice by tedy v naší DVB-C nabídce měla i nadále setrvat. Signál TV Dajto však bohužel nyní již není odkud nabrat, proto tato stanice bude zrušena a z naší nabídky vypadává.

Omlouváme se, ale tato záležitost je mimo naši kontrolu, jakožto kabelový operátor jsme závislí na satelitním zdroji signálu, který buď je, nebo není k dispozici.
tisk
Chystaná změna v obsazení a řazení kabelové digitální DVB-C nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 25. února 2016 14:00
Chtěli bychom předběžně upozornit naše účastníky na chystanou poměrně zásadní změnu, jež se bude týkat naší kabelové digitální DVB-C nabídky, k níž dojde v horizontu zhruba jednoho měsíce (tedy koncem měsíce března).

Vzhledem k neustálé potřebě rozšiřování programové nabídky a potřebě dalších přenosových kapacit, kvůli logičtějšímu řazení programů při ladění TVP a STB a také kvůli rušení některých kmitočtů signálem UFONu a jiných digitálních služeb musíme jednotlivé DVB-C pakety v naší nabídce jinak kanálově (frekvenčně) seřadit. Bude se tedy jednat o takovou "rošádu", většina našich DVB-C paketů změní své pozice přesunou se na jiné kanály/frekvence a u čtyřech z nich se změní i modulace.
Naši zákazníci budou v předstihu informováni dopisem o chystané změně, včetně nového kmitočtového plánu našich nabídek, protože po provedení této změny bude nutné provést kompletní opětovné naladění kabelové digitální nabídky a částečně také analogové nabídky.

Doporučujeme proto všem našim účastníkům se dopředu seznámit s postupem naladění vašich televizorů a set top boxů, aby nové naladění po provedení přesunů proběhlo co nejvíce hladce.
tisk
Výluka části digitální a analogové nabídky v Kaplici
Lokalita: Kaplice - kab. rozvod Kaplice
Trvání od: 19. února 2016 08:00
Trvání do: 19. února 2016 16:00
Upozorňujeme naše účastníky v Kaplici, že v pátek 19. 2. od rána až do odpoledních hodin bude probíhat výměna jednoho z technologických chassiss, přičemž do nové skříně bude nutno přeinstalovat veškerou obsaženou technologii. Celá operace je poměrně složitá a časově náročná a bude mít tedy za následek několikahodinovou výluku části digitálních i analogových programů.
Za potíže s touto výlukou spojené se omlouváme, celou operaci je ale nutno provést, aby v budoucnu nedošlo k havárii celé zde nainstalované technologie a mnohem delšímu výpadku části programové nabídky.
tisk
Prima Zoom HD a Prima Max HD byly zařazeny do digitální nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB-PI-VI-TY-ČK-KA
Datum: 18. února 2016 16:00
Prima Zoom HD a Prima Max HD byly zařazeny do digitální nabídky

Ve čtvrtek 18. 2. byly do kabelové digitální nabídky zařazeny další HD deriváty skupiny Prima - programy Prima Max HD a Prima Zoom HD. Programy byly zařazeny do DVB-C paketu P na kanálu K 36 - 594 MHz, spuštěnému minulý týden s programy skupiny Discovery ID Xtra HD a Science HD. Modulace QAM 256, SR 6900.
Zda budou programy Prima Max HD a Prima Zoom HD ponechány v nekódované Základní nabídce nebo budou zakódovány a zařazeny do HD Rozšířené nabídky, ještě nebylo rozhodnuto.
tisk
Program Prima HD opět zařazen do digitální nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 17. února 2016 15:00
Program Prima HD opět zařazen do digitální nabídky

V návaznosti na zprávu z 11. 2., uveřejněnou v tomto Infoservisu oznamujeme tímto, že po vyřešení technických problémů s dodávaným signálem byla stanice Prima HD dnes opět zařazena do naší digitální kabelové nabídky na původní pozici - DVB-C paket N - K 37 - 602 MHz. Na zprovoznění EPG se ještě pracuje.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.