Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Dočasné technické opatření u programu Prima HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 11. února 2016 14:00
Dočasné technické opatření u programu Prima HD

Upozorňujeme naše účastníky, přijímající programy v HD rozlišení, že vzhledem k technickému problému s přenosovou distribuční trasou z datacentra v Praze do Č. Budějovic jsme museli přistoupit k dočasnému opatření u programu Prima HD. Signál tohoto programu v posledních dnech způsoboval závažné potíže v celém DVB-C paketu N na kanálu K 37 s programy Nova HD, Nova sport HD a Nova Cinema HD a JTV – výpadky, rozpad a fragmentaci obrazu u všech těchto stanic. Stanice Prima HD byla proto dočasně nahrazena její SD distribucí (standardní rozlišení), aby potíže s ostatními programy v tomto paketu ustaly.

Zdůrazňujeme, že se jedná pouze o dočasné technické opatření, jež by mělo trvat maximálně týden až deset dní, než bude problém s přenosovou trasou z Prahy vyřešen. Následně bude program Prima HD do nabídky opět navrácen. Za tyto neočekávané potíže a komplikace se našim zákazníkům omlouváme, jako kompenzaci těchto problémů s Primou HD (a následně i ostatními HD programy) bychom od poskytovatele měli obdržet i programy Prima Zoom a Prima Max, oba v HD rozllišení, jež také zařadíme do naší nabídky do nově spuštěného DVB-C paketu P na kanálu K 36 – 594 MHz. Děkujeme za pochopení.
tisk
Nové televizní programy v kabelové digitální nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 10. února 2016 16:00
Nové televizní programy v kabelové digitální nabídce
 
V průběhu středy 10. 2. byla digitální kabelová DVB-C nabídka KT Elsat rozšířena o některé nové televizní programy, avizované v Infoservisu Elsat před týdnem. Byly zařazeny tyto nové televizní stanice do těchto kabelových DVB-C paketů takto:

1. Stávající DVB-C pakety
- Barrandov HD - paket W, kanál K 38 - frekvence 610 MHz, modulace QAM 256
- TLC Pan Regional - paket O, kanál K 35 - frekvence 586 MHz, modulace QAM 256
Programy jsou šířeny volně a nekódovaně v rámci naší Základní nabídky.

2. Stávající DVB-C pakety
- Eurosport 2 CZ SD - paket O, kanál K 35 - frekvence 586 MHz, modulace QAM 256
- JOJ Cinema - paket O, kanál K 35 - frekvence 586 MHz, modulace QAM 256
Programy budou šířeny kódovaně rámci naší zvlášť placené Rozšířené nabídky a k jejich příjmu je potřeba dekódovací karta Conax a příslušný dekódér - buď jakožto zásuvný CA modul Conax do televizoru nebo integrovaný v kabelovém Set Top Boxu.

3. Nově spuštěný DVB-C paket P
Na tv kanálu K 36 – frekvence 594 MHz, modulace QAM 256 byl spuštěn nový skládaný DVB-C paket P, prozatím s těmito programy:
- Discovery Science HD
- Discovery ID Xtra HD
Programy budou šířeny kódovaně rámci naší zvlášť placené HD Rozšířené nabídky a k jejich příjmu je potřeba dekódovací karta Conax a příslušný dekódér - buď jakožto zásuvný CA modul Conax do televizoru nebo integrovaný v kabelovém Set Top Boxu.

Upozornění: Nově spuštěný program Discovery ID Xtra HD zatím neobsahuje český audio doprovod! I když tato stanice již českou audio stopu v popisu avizuje, čeština zde ještě není aktivní. Spuštěna by měla být v průběhu letošního roku. Stanice ID Xtra má tedy prozatím pouze anglickou zvukovou stopu, kterou je potřeba si navolit na televizoru nebo STB v položce menu “volba zvukového doprovodu” (konkrétní podoba této volby se může u jednotlivých značek a modelů lišit).

Nalaďte a aktualizujte si své televizní přijímače a set top boxy (STB).
tisk
HBO Comedy skončí, HBO 3 odstartuje 21.3.2016
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 8. února 2016 09:00
HBO Comedy skončí, HBO 3 odstartuje 21.3.2016

Prémiový komediální a zábavní kanál HBO Comedy ukončí vysílání na českém a slovenském trhu v pondělí 21. 3. 2016. Na frekvencích po HBO Comedy začne vysílat nový program s názvem HBO 3, za účelem zatraktivnění nabídky televizních programů vysílaných společností HBO Europe s.r.o.

Posledním odvysílaným titulem na HBO Comedy bude britská komediální show Miranda Hart: Tak tomu já říkám live show ve 2:50 hodin ráno dne 21.3.2016.

Televizní program HBO 3 bude zaměřen na filmy a seriály, na rozdíl od programů HBO a HBO 2 bude obsahovat větší podíl seriálů. Po rebrandingu bude mít Česko a Slovensko HBO, HBO2 a HBO3.

HBO Comedy odstartoval na českém a slovenském v září 2007 a doplnil nabídku stávajících dvou programů pod značkou HBO - HBO a HBO2. Vedle těchto tří programů provozuje společnost HBO Europe také stanice Cinemax a Cinemax 2.
tisk
Rozšíření programové nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 3. února 2016 13:00
Rozšíření programové nabídky

Oznamujeme našim účastníkům, že v průběhu příštího týdne (8.-12. 2., pravděpodobně ve středu) bude naše digitální programová kabelová DVB-C nabídka rozšířena o šest nových televizních stanic.

Nové programy budou do naší nabídky zařazeny takto:

Barrandov HD - volně/Základní nabídka
TLC Pan Regional - volně/Základní nabídka
Eurosport 2 CZ SD - kódovaně/Rozšířená nabídka
JOJ Cinema - kódovaně/Rozšířená nabídka
Discovery Science HD - kódovaně/HD Rozšířená nabídka
Discovery ID Xtra HD - kódovaně/HD Rozšířená nabídka

O konkrétním zařazení jednotlivých programů do našich DVB-C paketů (QAMů) budeme informovat příští týden po zařazení programů v tomto Infoservisu a následně i v našich Infokanálech.
tisk
Jubilejní 50. Super Bowl již tuto neděli na Sport2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 2. února 2016 16:00

Jubilejní 50. Super Bowl již tuto neděli na Sport2

Exkluzivně na Sport2 už tuto neděli ve 23:55 hodin se mohou fanoušci těšit na jubilejní 50. SUPER BOWL. Proti sobě nastoupí Denver Broncos a Carolina Panthers. Hlavní program začíná 8.2 v 00:30, ale Sport2 připravila pro své diváky speciální doprovodný program už 7.2. od 23:55 hodin.

Super Bowl je historicky nejsledovanější sportovní událostí v USA každý rok:
Postupně získal na takové popularitě, že se stal neoficiálním americkým svátkem a každoročně obsazuje přední příčky žebříčků sledovanosti televizních pořadů. V roce 2015 byl dokonce překonán americký divácký rekord, když Super Bowl XLIX sledovalo téměř 115 milionů diváků v USA.

Super Bowl vyniká také jedinečným doprovodným programem, který v poločase finálového zápasu přivítá některé z nejzářivějších hvězd hudebního nebe. Tento rok to bude skupina Coldplay. Celá událost je pak logicky hitem také na sociálních médiích - jen na Twitteru se během loňského živého přenosu Super Bowlu objevilo přes 28,4 milionu souvisejících tweetů.

Letošní jubilejní 50. ročník Super Bowl se odehraje 7. února na kalifornském ultramoderním stadionu Levi´s Stadium ve městě Santa Clara, v domovské aréně týmu San Francisco 49ers. Tomu se však letos vůbec nedařilo, když se v tabulce NFL umístil jen o 1 příčku nad posledními Dallas Cowboys. Zapadá to však plně do historických statistik, kdy se zatím nikdy nestalo, aby se do finále soutěže probojoval tým, na jehož domovském stadionu se Super Bowl hraje.

DENVER BRONCOS VS. CAROLINA PANTHERS - ZÁPAS TITÁNŮ
Ani jeden ze soupeřů neměl nikterak jednoduchou cestu do finále, Panteři však dominovali už během základní části (15-1), vyhráli konferenci NFC a ani v Play-off nepřipustili žádné překvapení, když v semifinále vyprovodili Arizonu výsledkem v poměru 49-15. To Denver Broncos v základní části párkrát zaškobrtli (12-4, z toho tří výher dosáhli až v prodloužení, přesto však stanuli jako vítězové konference AFC) a i v Play-off měli párkrát na kahánku. V semifinále však nakonec těsně zdolali (20-18) ambiciózní New England Patriots a zasloužili si místo v letošním finále NFL.

Zdroj: AMC
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.