Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Čeština u programu ID Xtra HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 5. dubna 2016 08:00
Po provedení upgrade firmware multidekodéru Cisco na nejnovější verzi je již funkční česká audio stopa u programu ID Xtra HD. Tento program tedy již také "mluví" česky, resp. slovensky, a pro zájemce je nadále k dispozici i angličtina.
tisk
TLC Pan Regional - nebezpečný TV program :-)
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 4. dubna 2016 11:00
Dotaz zákazníka a odpověď a vysvětlení technika


Dobrý den,
již dlouhou dobu využívám Vaši kabelovou televizi a až dosud to bylo zcela bez problémů. Po ohlášených úpravách jsem provedl nové naladění televizoru Panasonic, které se podařilo a všechny programy uvedené ve Vašem informačním dopisu bez problémů přijímám. Mezi programy, které se mi na televizoru zobrazily, je i program, který neuvádíte. Je zobrazován jako TLC Pan Regional a při jeho nastavení dojde k zablokování všech funkcí přijímače - nereaguje na jakýkoliv impulz z dálkového ovladače ani tlačítek přímo na přístroji (včetně síťového vypínače). Po odpojení televizoru od sítě (vytažení kabelu ze zásuvky) a opětném připojení funguje vše normálně. Problém jsem vyřešil tím, že předvolbu jsem v menu nastavil na přeskočení. Posílám Vám to jako informaci, zda nejde o nějaký "vir".

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,
ne, nejde o virus. Program TLC Pan Regional je běžný televizní program v SD rozlišení, který šíříme v naší Základní nabídce v nekódované podobě. Jediný rozdíl oproti ostatním programům v SD rozlišení v naší nabídce jen ten, že TLC a také JOJ Cinema jsou programy, které jsou již šířeny v novějším kompresním formátu MPEG4 a nikoliv ve starším formátu MPEG2. Zdá se, že některé modely televizorů, které ještě nejsou vybaveny digitálním tunerem pro příjem formátu MPEG4 H.264 AVC, mají zároveň nějakou chybu ve svém firmware, jež způsobuje toto nestandardní chování a defacto zamrznutí zařízení. Za normálních okolností programy TLC a JOJ Cinema v SD rozlišení a formátu MPEG4 bez problémů fungují na zařízeních pro zpracování tohoto formátu vybavených. A na starších zařízeních (TV a set top boxy), jež jsou vybaveny tunery pouze pro formát MPEG2, tyto programy při navolení mají černou obrazovku (nejde obraz), a zvuk funguje normálně. To je standardní chování přijímače s tunerem MPEG2 na programu v MPEG4. Toto je možno si ověřit v naší kanceláři, i u těch nejstarších kabelových set top boxů, jež jsme nabízeli v počátcích digitalizace.

Protože nějaký upgrade chybného firmware u těchto postižených televizorů je asi těžko proveditelný, je nejspíš jediným řešením tyto programy (TLC a JOJ Cinema) úplně vymazat z předvoleb, pokud to televize v editaci umožňuje. Pokud ne, tak jedině tento program vůbec na dálkovém ovladači nevolit (nenajíždět na něj), aby k zamrznutí nedošlo. Problém je, že v budoucnu bude takových programů ve formátu MPEG4 přibývat, protože tento novější kompresní formát je pro poskytovatele programů výhodnější, jelikož je úspornější, šetří jim tedy vysílací kapacitu a tedy i provozní náklady.
tisk
Závěrečné upozornění na úterní přeladění kabelové digitální nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB-PI-VI-TY-ČK-KA
Datum: 27. března 2016 18:00
Ještě jednou upozorňujeme účastníky, příjímající naši kabelovou digitální nabídku, že v úterý 29. března v průběhu celého dne dojde k velkému přeskupení a přeladění našich kabelových DVB-C paketů a v nich obsažených programů. Většina DVB-C paketů změní své pozice i další parametry a celou kabelovou digitální nabídku bude tedy potřeba znovu naladit a uložit si do předvoleb! A to jak televizory s DVB-C tunery, tak i kabelové Set Top Boxy (STB). Zatímco televizory většinou postačí pomocí Automatického vyhledávání znovu proladit, kabelové STB je vhodné před zahájením ladění nejprve uvést do továrního nastavení a pro některé STB (především Handan) je to přímo nutné a nezbytné, aby se kabelová digitální nabídka naladila korektně a uložila do předvoleb.

U STB značky Handan se pro Automatické vyhledávání nově zadává počáteční frekvence 306 MHz a koncová frekvence 610 MHz, Symbolová rychlost 6900 a modulace QAM 256 a QAM 64.
U STB značky Kaon se nově zadává počáteční frekvence 306000 kHz a koncová frekvence 610000 kHz, Symbolová rychlost 6900 a modulace na hodnotu Auto.
STB značky Intek si všechny parametry po uvedení do továrního nastavení nastaví sám automaticky, stačí spustit ladění.

Protože technické úpravy v kabelové digitální nabídce budou probíhat
po celý den, doporučujeme provádět naladění svých TVP a STB až v odpoledních, resp. večerních hodinách, až budou všechny operace již ukončeny a pakety a programy budou již na svých nových pozicích.

Naší pozemní digitální DVB-T nabídky se celá takto operace netýká a k žádným změnám zde nedochází.
Analogové nabídky se celá operace bude týkat jen ve velmi omezené míře, naprostá většina programů zůstává svých svých původních pozicích.
tisk
Filmový kanál HBO Comedy změnil název na HBO 3
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 22. března 2016 15:00
Filmový kanál HBO Comedy změnil název na HBO 3

V návaznosti na informaci uveřejněnou v tomto Infoservisu dne 8. února znovu oznamujeme našim účastníkům, že kódovaný a zvlášť placený filmový kanál HBO Comedy byl dne 21. března rebrandován a změnil název na HBO 3.

Televizní program HBO 3 bude zaměřen na filmy a seriály, na rozdíl od programů HBO a HBO 2 bude obsahovat větší podíl seriálů.

Po rebrandingu bude m
á Česko a Slovensko HBO, HBO2 a HBO3. HBO Comedy odstartoval na českém a slovenském v září 2007 a doplnil nabídku stávajících dvou programů pod značkou HBO - HBO a HBO2. Vedle těchto tří programů provozuje společnost HBO Europe také stanice Cinemax a Cinemax 2.
tisk
Přípravné práce k přeladění digitální DVB-C nabídky příští týden
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Trvání od: 21. března 2016 15:00
Trvání do: 22. března 2016 15:00
Upozorňujeme naše účastníky, že v souvislosti s chystaným velkým přeladěním naší kabelové digitální nabídky, naplánované na úterý 29. března, probíhají již tento týden některé přípravné práce na našich hlavních stanicích. Vzhledem k tomu, že se jedná o technicky velmi náročnou operaci, dochází již tento týden k některým souvisejícím změnám a přesunům v analogové nabídce - jedná se zejména o vypnutí televizních kanálů SE 21 a SE 22, na něž budou následně přesunuty kabelové DVB-C digitální pakety. Některé analogové programy byly nebo budou v této souvislosti definitivně vypnuty, jiné změní nebo již změnily své pozice - tak, jak je uvedeno v nových přehledech nabídek v "přelaďovacích" dopisech, jež naši zákazníci v předstihu obdrželi a budou platné od 29. 3. 2016.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.