Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
AKCE PODZIM 2015
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 19. října 2015 10:00
Vážení televizní diváci,

opět přichází naše podzimní akce říjen/listopad 2015

platná do 15. listopadu 2015

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny).

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice akce platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku a též na HD Rozšířenou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku.

Podrobnosti a další informace o naší podzimní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):

http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_PODZIM_2015.pdf

Využijte našich výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!

Další informace a kontakty naleznete na našem webu www.elsat.cz
tisk
Rozšíření digitální programové nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 16. října 2015 11:00
Rozšíření programové nabídky Elsat

V průběhu středy a čtvrtka byla digitální kabelová nabídka KT Elsat rozšířena o některé nové televizní programy, avizované v Infoservisu Elsat před týdnem. Byly zařazeny tyto nové televizní stanice do těchto kabelových DVB-C paketů:

1. Stávající DVB-C pakety
- Barrandov Muzika - paket L, kanál SE 34 - frekvence 410 MHz, modulace QAM 256
- Óčko Expres - paket H, kanál SE 32 - frekvence 394 MHz, modulace QAM 64
Programy jsou šířeny volně a nekódovaně v rámci naší Základní nabídky.

2. Nově spuštěný DVB-C paket O
Na tv kanálu K 35 – frekvence 586 MHz, modulace QAM 256 byl spuštěn nový skládaný DVB-C paket O, prozatím s těmito programy:
- AMC CE
- Sport 2 HD
- Fanda HD

Program Fanda HD sem byl přesunut z technických důvodů z původního paketu N – do tohoto paketu se aktuálně svým datovým tokem nevejde. Původní SD verze Fandy bude v tomto paketu v nejbližší době deaktivována. Fanda HD je zařazen v kódované a zvlášť placené HD Rozšířené nabídce, AMC a Sport 2 HD jsou šířeny volně v Základní nabídce.

3. Avizovaná nová tv stanice Mňau TV pro chovatele domácích zvířat ještě stále nezahájila vysílání. Až se tak stane, obratem bude zařazena do naší Základní nabídky v digitálním DVB-C formátu, konkrétně do paketu M, kanál SE 33 – frekvence 402 MHz, modulace QAM 256.

4. Slovenská stanice Slovak Sport 2 ukončila své šíření v české pozemní DVB-T síti, odkud jsme ji nabírali do nabídky. Pravděpodobně ekonomické důvody. Proto tato stanice byla z naší kabelové DVB-C nabídky vyřazena a naopak do ní byla zařazena stanice Regionální televize, jež vysílání zahájila.
- Regionální televize – paket L, kanál SE 34 - frekvence 410 MHz, modulace QAM 256

5. Sportovní stanice Sport 2 v SD rozlišení byla odkódována a přeřazena z Rozšířené do volně šířené Základní nabídky.

6. Německý DVB-C HD paket byl z technických důvodů přesunut z původního tv kanálu K 36 na nový kanál SE 24 – frekvence 330 MHz, modulace QAM 256. Paket obsahuje programy ARD HD, SWR HD a ARTE HD. V rozvodech, kde se přesun ještě neuskutečnil, se tak stane v příštím týdnu.

Nalaďte si své televizní přijímače a Set Top Boxy (STB). Některé televizory a STB provedou naladění nových a přesunutých stanic automaticky a uloží si je do paměti na konec programových seznamů, ostatní je potřeba naladit manuálně.
tisk
Výpadek některých Tv programů
Lokalita: Český Krumlov
Trvání od: 15. října 2015 23:30
Trvání do: 16. října 2015 07:00
Vážení zákazníci, dne 15.10. v době od 23:30 hodin do 16.10. do 7:00 hodin dojde k výpadkům některých TV programů. Důvodem plánovaných výpadků je rekonstrukce kolejové trasy Č. Budějovice - Č. Krumlov, podél které vedou optické kabely ČDT. Výpadek se týká asi poloviny programů šířených ve formátu DVB-C a některých programů v analogu. Digitální programy v DVB-T a internet bude fungovat normálně. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Rozšíření programové nabídky, přesuny, změny
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 9. října 2015 15:30
Rozšíření programové nabídky, přesuny, změny
V následujících dvou týdnech dojde v rozvodech kabelové televize Elsat k některým změnám. Jedná se v prvé řadě o rozšíření programové nabídky o některé nové programy, dále spouštíme nový kabelový DVB-C paket O a také dojde k určitým změnám v obsazení digitálních paketů.
1. Do kabelové digitální DVB-C nabídky budou zařazeny tyto nové televizní pozemně vysílané stanice - Barrandov Muzika, Óčko Expres a Mňau TV takto:
- Barrandov Muzika - paket L, kanál SE 34 - frekvence 410 MHz, modulace QAM 256
- Óčko Expres - paket H, kanál SE 32 - frekvence 394 MHz, modulace QAM 64
- Mňau TV - paket M, kanál SE 33 - frekvence 402 MHz, modulace QAM 256
Ve všech třech případech se jedná o stávající DVB-C pakety, jež se tímto rozšiřují a doplňují.
Pozn.: Nová stanice Mňau TV pro milovníky domácích zvířat ještě nezahájila vysílání, ale mělo by se tak stát v nejbližších dnech. Stanici zařadíme do nabídky ihned po jejím startu.
Všechny tři nové tv stanice budou šířeny volně a nekódovaně v rámci naší Základní nabídky

2. Na tv kanálu K 35 - frekvence 586 MHz bude spuštěn nový vlastní skládaný DVB-C paket O, s modulací QAM 256. Do paketu budou zatím zařazeny dvě nové televizní stanice - AMC CE a Sport 2 HD. Obě nové tv stanice budou též šířeny volně a nekódovaně v rámci naší Základní nabídky. A dále bude do tohoto paketu přeřazena tv stanice FANDA HD, dříve šířená v DVB-C paketu N na kanálu K 37, protože v současné podobě se již do původního paketu nevejde. Stanice FANDA HD je kódovaná a je součástí naší zvlášť placené HD Rozšířené nabídky.
3. Z technických důvodů zároveň dojde k přesunu německého HD paketu I z původního kanálu K 36 na nový tv kanál SE 24 - frekvence 330 MHz, modulace QAM 256. Paket obsahuje programy ARD HD, SWR HD a ARTE HD v rozlišení 720p. Na uvolněném kanálu K 36 bude v budoucnu (pravděpodobně počátkem příštího roku) spuštěn další, již dvanáctý vlastní skládaný DVB-C paket Elsat.
4. Všechny tři nové pozemní tv stanice Óčko Expres, Barrandov Muzika a Mňau TV se zároveň objeví, resp. již objevily i v příslušných pozemních multiplexech 4 a RS8 v pozemním digitálním formátu DVB-T, jež v našich rozvodech též šíříme pro majitele televizorů bez kabelového digitálního DVB-C tuneru.

Celá tato technologická operace je poměrně značně technicky i logisticky náročná a komplikovaná, stejně jako podobné akce v minulosti.
Dají se proto očekávat i nějaké nenadálé potíže a komplikace jako u většiny podobných operací. Dopředu na to upozorňujeme, stejně jako na nutné naladění nových i přesunutých stanic. Z naší strany vše bude vyladěno a nastaveno tak rychle, jak to nejlíp a nejkratší možné době půjde. Za krátkodobé výpadky v příjmu některých tv stanic, jichž se změny týkají, se omlouváme, o všech důležitých věcech budeme informovat v našem Infoservisu Elsat a následně i v našich Infokanálech.

Nalaďte si své televizní přijímače a Set Top Boxy (STB). Některé televizory a STB provedou naladění nových a přesunutých stanic automaticky a uloží si je do paměti na konec programových seznamů, ostatní je potřeba naladit manuálně.

Děkujeme za pochopení.

tisk
Výpadek některých TV programů v Č. Krumlově
Lokalita: Český Krumlov
Datum: 6. října 2015 16:16
Vážení zákazníci, dnes asi v 15:43h došlo v Č. Krumlově k výpadku některých TV programů. Důvodem výpadku je neplánovaná závada při rekonstrukci kolejové trasy Č. Budějovice - Č. Krumlov, podél které vedou optické kabely ČDT. Výpadek se týká asi poloviny programů šířených ve formátu DVB-C a některých programů v analogu. Digitální programy v DVB-T fungují normálně. Omlouváme se za potíže s tím spojené, na opravě pracuje servisní skupina ČDT. Termín vyřešení poruchy zatím není znám.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.